یکشنبه , ۲ بهمن ۱۴۰۱

آلمان مخالف شدید ارز موازی یورو

مجله افیکس‌کار: وزیر دارایی آلمان اعلام کرد که هیچ ارزی به جز یورو ,لیبرا, برای استفاده در منطقه یورو پذیرفته نخواهد شد.

اخبار ارز‌دیجیتال

به گزارش مجله افیکس‌کار به نقل از رویترز، در شرایطی که فیس بوک در حال انجام امور نهایی عرضه ارز دیجیتالی خود موسوم به لیبرا در سوئیس است، موضع گیری مقامات اروپایی نسبت به ارزهای دیجیتالی شدت گرفته است.

پس از فرانسه، حالا آلمان نیز به طور جدی به صف مخالفان لیبرا پیوسته است تا جایی که اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان در سخنانی گفته است که ارز مورد قبول منطقه یورو تنها یورو است و هیچ ارز موازی دیگری از جمله لیبرا نمی تواند در کنار آن مورد استفده قرار گیرد.

شولتس با بیان این که در آلمان بحث های زیادی در خصوص ارزهای دیجیتالی صورت گرفته است گفت که برلین به طور آشکار مخالف ایجاد ارز موازی یورو است.

انتظار می رود که دولت آلمان به زودی از استراتژی خود در خصوص ارزهای دیجیتالی رونمایی کند که هدف آن، گذار سریع تر اقتصاد آلمان به یک اقتصاد دیجیتالی خواهد بود. برلین گفته است که به همکاری با متحدان اروپایی و بین‌المللی خود برای اطمینان از مواجهه موثر با ارزهای دیجیتالی ادامه خواهد داد.

یک مقام آگاه در دولت آلمان گفته است که دولت به زودی لایحه ای را به پارلمان خواهد فرستاد تا مجوز صدور اوراق قرضه الکترونیکی مبتنی بر فناوری بلاک چین را اخذ کند.

این هفته آلمان و فرانسه در بیانیه مشترکی اعلام کرده بودند که ارز دیجیتالی فیس بوک موسوم به لیبرا، ریسک‌های زیادی را به بخش مالی اروپا تحمیل خواهد کرد.

پیش تر توماس جوردن، رئیس بانک مرکزی سوئیس – که در یک همایش پولی در شهر زوریخ سوئیس سخنرانی می کرد، با هشدار نسبت به ارزهای دیجیتالی گفته بود که پروژه‌هایی نظیر ارز مجازی فیس بوک موسوم به “لیبرا” می‌تواند بر توانایی‌های این بانک و یا بانک‌های مرکزی دیگر برای کنترل سیاست‌های پولی تاثیر بگذارد./ایسنا

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …