پنجشنبه , ۶ بهمن ۱۴۰۱
تقویم اقتصادی افیکس کار

اخبار مهم تقویم اقتصادی فارکس – مجله افیکس کار

بخش اخبار مهم تقویم اقتصادی در مجله افیکس کار؛ تفسیر جزئیات مهم و با ایمپکت بالا در تقویم اقتصادیست. شما میتوانید در این صفحه، اطلاعات به روز رویدادهای اخیر را مشاهده‌نمایید. یا خود بطور مستقیم تقویم اقتصادی را دنبال کنید. اخبار با تاثیر مثبت به رنگ سبز و تاثیر منفی به رنگ قرمز نشان داده‌میشود.

ایست

توجه داشته باشید به علت نوسانات زیاد، اگر تاثیر خبر زیاد یا متوسط بود و شما استراتژی مشخصی ندارید، از یک ساعت قبل تا یک ساعت بعد از خبر، دست به معامله نزنید.


اخبار مهم تقویم اقتصادی – جمعه 29 آوریل 2022

امروز تقویم اقتصادی نسبتاً شلوغ است . قابل توجه ترین آمار امروز مربوط به شاخص تورمی آمریکا PCE و مخارج شخصی آمریکا در ماه مارس خواهد بود. امروز بازار ژاپن تعطیل است.

شاخص تولید ناخالص داخلی اروپا – GDP (سه ماهه اول)

رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول آلمان بالاتر از پیش بینی ها.

تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه اول سال 2022به میزان 0.2 درصد افزایش یافت که از انقباض منفی 0.3 درصدی در دوره قبل و بالاتر از انتظارات بازار برای رشد 0.1 درصدی بهبود یافت.

این امر عمدتاً به دلیل تشکیل بیشتر سرمایه بخص خصوصی بود، در حالی که تراز صادرات و واردات بر رشد اقتصادی اثر نزولی داشت.

پیامدهای اقتصادی جنگ در اوکراین از اواخر فوریه تأثیر فزاینده ای بر توسعه اقتصادی کوتاه مدت داشته است.

شاخص GDP سالانه، نشان از رشد 3.7 درصدی اقتصاد آلمان را دارد که از انتظارات بازار 3.6 درصد بالاتر رفت.

توضیح و تاثیر

– شاخص تولید ناخالص داخلی (GDP) آلمان، گسترده ترین معیار فعالیت اقتصادی است و شاخص اصلی سلامت اقتصادی است. درصد تغییرات فصلی تولید ناخالص داخلی و نرخ رشد کل اقتصاد را نشان می دهد.

آلمان پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان و بزرگترین اقتصاد اروپاست. این کشور صادرکننده اصلی ماشین آلات ، وسایل نقلیه ، مواد شیمیایی و تجهیزات خانگی در اروپاست و نیروی کار بسیار ماهر دارد . لذا GDP آلمان بر بررسی های اقتصاد حوزه یورو نیز اثر دارد.

ترکیب شاخص تولید ناخالص داخلی شامل : مصرف خانوار (55 درصد) ، تشکیل ناخالص سرمایه (20 درصد ، که 10 درصد آن در ساخت و ساز ، 6 درصد در ماشین آلات و تجهیزات و 4 درصد در سایر محصولات) و هزینه های دولت (19 درصد) .

صادرات کالاها و خدمات 46 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد در حالی که واردات 39 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و 7 درصد کل تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می دهد.

– قرائت بالاتر از حد انتظار باید برای یورو مثبت / صعودی باشد ، در حالی که قرائت کمتر از حد انتظار باید برای یورو منفی / نزولی باشد.

شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (سالانه) (آوریل)

منطقه یورو شاهد تورم بی سابقه در ماه آوریل است.

برآوردهای اولیه نشان داد نرخ تورم سالانه در منطقه یورو در آوریل 2022 از 7.4 درصد در ماه مارس به بالاترین حد خود یعنی 7.5 درصد در آوریل 2022 رسید و مطابق با انتظارات بازار بود، زیرا جنگ در اوکراین و تحریم های روسیه همچنان به افزایش قیمت کالاها ادامه می دهد.

تورم در حال حاضر بیش از سه برابر بالاتر از هدف بانک مرکزی اروپا یعنی 2 درصد است. قیمت‌ها برای غذا، الکل و تنباکو (6.4 درصد در مقابل 5.0 درصد در ماه مارس)، کالاهای صنعتی غیر انرژی (3.8 درصد در مقابل 3.4 درصد) و خدمات (3.3 درصد در مقابل 2.7 درصد) سریع‌تر افزایش یافت.

در همین حال، قیمت انرژی کاهش یافت اما همچنان بسیار بالا ماند (38٪ در مقابل 44.4٪).

بدون احتساب انرژی، تورم نیز از 3.4 درصد به 4.2 درصد و بدون احتساب انرژی، مواد غذایی، الکل و دخانیات از 2.9 درصد به 3.5 درصد افزایش یافته است.

تاثیر و توضیح

– شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ، تغییر قیمت کالاها و خدمات را از دیدگاه مصرف کننده اندازه گیری می کند. این یک روش کلیدی برای اندازه گیری تغییرات در روند خرید و تورم است.
– قرائت بالاتر از حد انتظار باید برای یورو مثبت / صعودی باشد . در حالی که قرائت کمتر از حد انتظار باید برای یورو منفی / نزولی باشد.

آیا میدانید : شاخص بهای مصرف کننده یا شاخص CPI چیست؟

تولید ناخالص داخلی کانادا – GDP (ماهانه) (فوریه)

رشد تولید ناخالص داخلی کانادا در ماه فوریه

اقتصاد کانادا در فوریه 2022 به میزان 1.1 درصد ماهانه رشد کرد که سریعتر از رشد 0.2 درصدی در ماه قبل و بالاتر از انتظارات بازار برای افزایش 0.8 درصدی بود.

این نهمین ماه متوالی رشد و قوی ترین ماه از مارس 2021 است.

هر دو صنعت تولید خدمات (+0.9٪) و تولید کالا (+1.5٪) رشد کردند، زیرا 16 بخش از 20 بخش صنعتی در ماه فوریه گسترش یافتند.

بر اساس داده های اولیه، تولید ناخالص داخلی کانادا در ماه مارس احتمالاً 0.5 درصد رشد کرده است.

تاثیر و توضیح

– تولید ناخالص داخلی (GDP) تغییر سالانه در ارزش تعدیل شده تورم کلیه کالاها و خدمات تولید شده در کانادا را اندازه گیری می کند. این وسیع ترین معیار فعالیت اقتصادی و شاخص اصلی سلامت اقتصاد است. کانادا داده های تازه تولید ناخالص داخلی را به صورت ماهانه منتشر می کند.
– قرائت بالاتر از حد انتظار باید برای دلار کانادا مثبت / صعودی تلقی شود .در حالی که پایین تر از حد انتظار باید برای CAD منفی / نزولی باشد.

بیشتر بخوانید

اخبار روزهای قبل را در برگه بعدی بخوانید 👇