یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

اخبار و تحلیل بازار جهانی طلا

مجله افیکس کار: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۵۱۸ دلار و ۹ سنت رسید.

اخبار بازار طلا

به گزارش مجله افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که پس از رسیدن قیمت طلا به بالاترین رقم 6 سال گذشته در روز چهارشنبه سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کردند و در شرایطی که کاهش تنش در روابط تجاری آمریکا و چین موجب افزایش تقاضا برای دارایی های پرریسک شده، طلا امروز اندکی ارزان شد.

اونس طلا

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 1518 دلار و 9 سنت رسید. قیمت فلز زرد در روز چهارشنبه به بالاترین رقم از آوریل 2013 یعنی 1557 دلار رسیده بود.

طلای آمریکا

قیمت فلز زرد قیمت طلای آمریکا امروز 0.07 درصد رشد داشت و به 1526 دلار و 50 سنت رسید.

تحلیل بازار طلا

فیلیپ نیومان، تلحیلگر بازار طلا در موسسه متالز فوکوس گفت: «خبر توافق آمریکا و چین بر سر از سرگیری مذاکرات تجاری احتمالا اندکی از تب بازار طلا کاسته است. ما شاهد رسیدن قیمت طلا به 1557 دلار بودیم، اما پس از آن به دلیل برداشت سود قیمت ها اندکی فروکش کرد.»

وزارت بازرگانی چین گفته، هیئت تجاری این وزارتخانه در اواسط ماه سپتامبر با همتای آمریکایی خود دیدار خواهد کرد تا زمینه را برای مذاکرات سطح بالا در اوایل ماه اکتبر آماده کند. سخنگوی این وزارتخانه نیز گفته پکن مخالف هرگونه تشدید جنگ تجاری است.

به دنبال تصمیم نمایندگان پارلمان انگلیس مبنی بر مخالفت با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا و خروج لایحه استرداد مجرمین از دستور کار شورای قانونگذاری هنگ کنگ، ارزش سهام در بازارهای اروپایی به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسیده است. همین مسئله در افت قیمت طلا موثر بوده است.

نیومان افزود: «اما توافق آمریکا و چین برای از سرگیری مذاکرات موجب نمی شود که بازار سطح بالای تنش ها را فراموش کند و نگرانی از کند شدن رشد اقتصاد جهانی را نیز باید به این موضوع اضافه کرد.»/تسنیم

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …