جمعه , ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

اخبار کوتاه ارز مجازی

استرالیا به دنبال برداشتن محدودیت های جدید پرداخت نقدی از رمز ارزها

علیرغم  وجود برخی  معاملات برپایه ارزهای دیجیتال، دولت استرالیا در تلاش است  با ارائه اظهارنامه ها و اسناد معتبر کالاها و خدماتی که بیش از 10000 دلار استرالیا هزینه دارند را از پیش نویس لایحه محدودیت های جدید پرداخت نقدی مستثنا کند.

به گزراش افیکس کار و به نقل از رسانه برزیلی جورنال پوو، شهروندان این کشور  می توانند با استفاده از بیت کوین و اسکن آن توسط دستگاه های  پیشرفته کدخوان، برای تهیه بلیط به جای پرداخت پول نقد از این ارز رمزپایه استفاده کنند.

هشدار فیسبوک مبنی بر عدم راه اندازی رمز ارز “لیبرا”

فیسبوک به سرمایه گذاران  هشدار داد که  سرپیچی از قوانین ممکن است برنامه های آنها را مختل کند.

رمز ارز” لیبرا” واکنش جدی قانون گذاران به شبکه فیسبوک را در پی داشت . این شرکت که  آغاز به کار قانونی  رمزارز “لیبرا فیسبوک” را تا سال 2020 عملی می داند،  ممکن است با پیگیری  بررسی های قانونی متوقف شود.

با توجه به واکنش ها ی منفی به  ارز دیجیتال “لیبرا فیسبوک” از طرف قانون گذاران بین المللی و مسولین، آغاز به کار این طرح ممکن است با تاخیر مواجه شود. فیسبوک در گزارش اخیر خود از احتمال عدم دسترسی به موقع ارز رمز پایه  “لیبرا فیسبوک”،  تحت تاثیر عوامل مختلف  گفت.

اختصاص مجوز فعالیت صنعتی به استخراج رمز ارزها در ایران

به گزارش افیکس کار و به نقل از آژانس خبری ام ان ای، دولت ایران در تلاش است تا به استخراج رمز ارزها مجوز قانونی فعالیت صنعتی بدهد. با راه اندازی سامانه ثبت نام دارندگان رمز ارزها، از این پس هر نوع فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال در زیر چتر قوانین وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام خواهد شد.  

با توجه به اینکه خبر قانونی شدن استخراج بیت کوین نزدیک به یک ماه پس از ضبط صدها دستگاه استخراج این ارز دیجیتال به دلیل مصرف برق 7 درصدی توسط مقامات ایرانی منتشر شد، دولت ایران اعلام کرد از آنجایی که خسارات و ضررهای متحمل شده استفاده از بیت کوین ها را هیچ کس نمی تواند جبران کند، هر نوع فعالیت نسبت به استفاده از بیت کوین در بازار داخلی ممنوع است.

تولید کنندگان سلاح در روسیه به دنبال استفاده از بیت کوین  به منظور  دور زدن تحریم های آمریکا هستند

 به  منظور  دور زدن تحریم های ایالات متحده و اعمال نفوذ از طریق رمزارزها،  یک شرکت تولید کننده سلاح روسی “سایوزماش”به دنبال استفاده از  ارزهای رمز پایه است. بنابراین اتحادیه ماشین سازی روسیه درخواست خود را به بانک این کشور  مبنی بر پرداخت بیت کوین برای تمامی فعالیت های خود که مربوط به تولید تسلیحات نظامی است را صادر کرد.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …