چهارشنبه , ۱۶ آذر ۱۴۰۱

اخبار کوتاه و مهم از ارز دیجیتال

اخبار ارز دیجیتال – مجله افیکس کار

خالق اولین پول الکترونیک از ارز دیجیتال جدیدش خبر داد

دیوید چام، خالق ای کش (E- Cash)  ارز دیجیتال جدید خود را رونمایی کرد. او می گوید این ارز دیجیتال در برابر حملات کامپیوترهای کوانتومی نیز مقاوم است. به گزارش افیکس کار و به نقل از کوین تلگراف، چام از عرضه اولین پراکسیس که روند توسعه شش ماهه را نیز در پیش دارد، خبر داد.

بیت کوین و چالش مصرف برق در کشورهای مختلف دنیا

به دلیل نیاز بالای بیت کوین به مصرف انرژی، برخی از دولت ها اقداماتی را جهت ممنوع یا محدود کردن دسترسی استخراج کنندگان بیت کوین به شبکه سراسری برق خود آغاز نموده اند. کمیته امور اقتصادی و پولی اروپا به اقتصاد دانان توصیه کرد، که حضور ارزهای مجازی را در بازارهای مالی جدی گرفته، و از سیاستگذاران نیز می خواهد، از برخورد انفعالی و نادیده گرفتن این ارزها و یا برخورد سلبی و ممنوع نمودن آن اجتناب کنند. علاوه بر این به رسمیت شناختن ارزهای مجازی و وضع قوانین و مقررات مربوط به این ابزار مالی جدید همانند سایر ابزارهای مالی دیگر باید در دستور کار قرار گیرد.

برنامه تتر جهت عرضه یک استیبل کوین با پشتوانه یوان چین

تتر گرداننده ارز دیجیتال یک استیبل کوین با پشتوانه یوان چین عرضه خواهد کرد. به گزارش افیکس کار و به نقل از کوین تلگراف، ژائو دونگ سهام دار صرافی بیتفینکس، تتر قصد دارد در آینده ای نزدیک یک استیبل کوین جدید صادر کند. این استیبل کوین که با نماد CNHT عرضه خواهد شد، با یوان چین پشتیبانی شده و در حساب های آفشور نگهداری خواهد شد.

ماینرهای ایرانی به روسیه می روند

به توجه به تعرفه های صادراتی برق برای استخراج رمز ارزها، ماینرهای ایرانی به کشورهای روسیه، گرجستان و قزاقستان    می روند، این در حالیست که رهبر انقلاب تولید کنندگان را رزمندگان جنگ اقتصادی خواند که باید از آن ها به شدت حمایت شود. اما تولید کنندگان معتقدند قاونی و صنعتی شدن ماینینگ در ایران با این شرایط کمکی به آنها نکرده و آنها مجبور به ترک ایران به کشورهای همسایه هستند.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …