جمعه , ۱ مهر ۱۴۰۱

ارز مجازی فیسبوک(لیبرا) یورو را به چالش کشید

مجله افیکس کار: با توجه به سطح مقبولیت لیبرا، این ارز می تواند کنترل بانک مرکزی اروپا بر یورو را کاهش دهد و با تاثیر بر وضعیت نقدینگی بانک های منطقه یورو، به مکانیسم انتقال سیاست پولی اتحادیه اروپا آسیب برساند.

اخبار فوری ارز دیجیتال

 به گزارش مجله افیکس کار به نقل از راشا تودی، طبق گفته یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، مقبولیت گسترده ارز مجازی لیبرای فیسبوک تهدیدی برای سیاست پولی در اتحادیه اروپاست.

یوس مرچ گفت:« با توجه به سطح مقبولیت لیبرا، این ارز می تواند کنترل بانک مرکزی اروپا بر یورو را کاهش دهد و با تاثیر بر وضعیت نقدینگی بانک های منطقه یورو، به مکانیسم انتقال سیاست پولی اتحادیه اروپا  آسیب برساند.

 وی همچنین گفت لیبرا می‌تواند نقش بین المللی ارز یورو را با کاهش تقاضا برای آن تضعیف کند.

 طبق گفته این نماینده بانک مرکزی اروپا ،ماهیت متمرکز لیبرا توجه زیادی را به خود جلب کرده است. وی تاکید کرد این سکه  پاسخگویی سهامداران است و توسط هیچ بانک مرکزی حمایت نمی شود.

  شرکتی که لیبرا را ساخته باید در برابر قانون گذاران آمریکا و اتحادیه اروپا قرار بگیرد و در مورد تهدید های این ارز برای دموکراسی به خاطر دسترسی به اطلاعات شخصی افراد در رسانه اجتماعی توضیح دهد.

قصد فیس بوک برای راه اندازی ارز مجازی مخصوص به خود باعث نگرانی و تردیدهایی در بسیاری کشورها از جمله چین و هند و چرخه های ارز مجازی شده است.

 فیس بوک اعلام کرد که در ماه ژوئن وارد بازار ارز مجازی می‌شود. همچنین اعلام کرد قصد دارد به کمک کالیبرا  فقر را از بین ببرد.کالیبرا یک خدمت مالی جدید است که به عنوان  نگهبان شبکه و بازار ارز مجازی لیبرا عمل میکند.

 کیف پول ارز مجازی کالیبرا در مسنجر و واتس آپ در دسترس است و انتظار می رود در 2020 به عنوان نرم افزاری جداگانه ارائه شود. این شرکت امیدوار است بتواند به آسانی فرستادن یک عکس، پول را هم منتقل کند./تسنیم

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …