پنجشنبه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۱

استقبال از جایگزینی دلار

مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت ,به نظر غیر عادی است که آمریکا با این رفتارهای خشن و غیر قابل پیش بینی هنوز هم دارنده ارز ذخیره اصلی جهان باشد

 به گزارش افیکس کار به نقل از راشاتودی، سرگی ناریشکین، مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه  گفت دلار آمریکا اشتباه اقتصاد دنیای مدرن است.

وی که در نشست بین‌المللی نمایندگان امنیتی صحبت می‌کرد گفت:« به نظر غیر عادی است که آمریکا با این رفتارهای خشن و غیر قابل پیش بینی هنوز هم دارنده ارز ذخیره اصلی جهان باشد».

ناریشکین اضافه کرد:« با توجه به  چند قطبی شدن واقعی جهان ، موقعیت انحصاری دلار در روابط اقتصاد بین‌الملل اشتباه است. دلار به تدریج زهرآگین می شود».

 رئیس سرویس اطلاعاتی روسیه گفت که استفاده از دلار پر از ریسک است و کشورهای بیشتری به دنبال یافتن ابزار های جایگزین برای تجارت هستند.

 کشورهای سراسر جهان مثل روسیه ، چین ، هند و… سعی دارند ذخایر خارجی خود را به دور از دلار متنوع کنند.

 روسیه قدم های محکمی در جهت کنار گذاشتن دلار از اقتصادش برداشته است. تا حالا مسکو موفق شده تا حدی دلار را از صادرات خود حذف کند و با برخی کشورها مثل چین ، هند و ایران قرارداد مبادله ارزی ببندد. روسیه اخیراً پیشنهاد داده از یورو  به جای دلار در تجارت با اتحادیه اروپا استفاده شود.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی بازار فارکس

نقاط کلیدی بازار فارکس امروز ۲سپتامبر ۲۰۲۲ | تحلیل جفت ارزهای اصلی

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی فارکس در روز جمعه ۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و …