سه شنبه , ۱ آذر ۱۴۰۱

انتقاد مجدد ترامپ از بانک مرکزی آمریکا

دونالد ترامپ در توئیتر نوشت: ما در رقابت جهانی پیروز شدیم ولی نه به لطف فدرال رزرو

به گزارش افیکس کار به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آن که مدیر دفتر منطقه‌ای بانک مرکزی آمریکا در شهر نیویورک احتمال کاهش گسترده نرخ بهره توسط این نهاد را ضعیف دانست، زخم کهنه اختلافات بین کاخ سفید و فدرال رزرو بار دیگر سر باز کرد و دونالد ترامپ که تاکنون بارها و بارها از بانک مرکزی آمریکا و جروم پاول، رئیس این نهاد به خاطر کاهش ندادن نرخ بهره انتقاد کرده است، در توئیتر بار دیگر حملات تندی علیه فدرال رزرو به راه انداخت.

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی که بار دیگر نگرانی ها از تلاش وی برای کاهش استقلال بانک مرکزی را تشدید کرده است از فدرال رزرو خواست تا روند افزایشی نرخ بهره را متوقف و معکوس کند و افزود آمریکا در رقابت جهانی به سر می برد و برنده این رقابت شده است اما این پیروزی به لطف فدرال رزرو به دست نیامده است.

ترامپ در بخش دیگری از انتقادات خود گفت: (مدیران فدرال رزرو) به قدر کافی  کار نکرده‌اند و سریع هم تصمیم نمی‌گیرند. می توانستیم از این که الان هستیم بهتر باشیم. الان این شانس را داریم که ثروت و موفقیت را برای آمریکا به همراه آوریم. رشد را متوقف نکنید!

فقط در سال گذشته بانک مرکزی آمریکا چهار مرتبه نرخ بهره را کاهش داد اما به نظر می رسد تا ۱۰ روز دیگر برای نخستین بار در یک دهه اخیر شاهد کاهش نرخ بهره در آمریکا خواهیم بود. ریکارد کلاریدا، فائم مقام رئیس بانک مرکزی آمریکا در واکنش به توئیت های ترامپ گفت نیازی نداریم که یک سری اتفاق بد بیافتد تا نرخ بهره را کاهش دهیم.

پیش تر رئیس بانک مرکزی آمریکا با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس این کشور با اشاره به کاهش رشد اقتصادی، کند شدن روند صعود نرخ تورم و افزایش تنش‌های تجاری اعلام کرده بود که فدرال رزرو در طول هفته‌های آینده نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …