چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱
قیمت جهانی نفت-مجله افیکس کار
قیمت جهانی نفت-مجله افیکس کار

بازی اخیر ایران و آمریکا هنوز به سرانجام نرسیده، نفت خام تگزاس شکستن خط مقاومت سه هفته ای را هدف قرار داده است

به گزارش افیکس کار هرچند که قدرت دلار و واردات تجهیزات انرژی تجدید پذیر از چین اخیرا توانسته بود قیمت دبلیو-تی-آی را از خط روند سه هفته ای خود به عقب براند. ولی این معیار انرژی دوباره به سمت این خط مقاومت خیز برداشته و با نرخ 53.60 دلار معامله گردید.

آخرین گزارشات آژانس بین المللی انرژی هسته ای افزایش تولید اورانیوم غنی شده در ایران را تأیید کرد که این امر به دنبال اعلام قبلی این کشور مبنی بر تعلیق برخی از تعهدات هسته ای خود  در مقابله با تحریم های ایالات متحده صورت پذیرفت. علاوه بر این، در حالی که یک دیپلمات آلمانی از تهران جهت کاهش تنشهای موجود بین ایران و آمریکا بازدید می کرد، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، هشدار داد که ایالات متحده نمی تواند همواره انتظار امنیت را برای خود متصور باشد،

علاوه بر این، در این روزها دلار آمریکا حال روز خوشی نداشته و ارزش آن رو به کاهش می باشد که به نوبه خود به قدرت گرفتن طلای سیاه کمک می کند.

تحلیل تکنیکال

در حال حاضر خریداران در انتظار شکسته شدن نرخ 54.30 دلار به امید صعود قیمت تا نرخ 55.00 دلار می باشند هرچند در چشم انداز آنها حدود 56.50، 57.80 و 58.15 دلار نیز وجود خواهد داشت. از سوی دیگر در صورت عقب گرد، قیمت تا 52.00، 50.60، 49.80 و حتی 48.00 نیز می تواند نزول داشته باشد.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …