پنجشنبه , ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
بایدن

بایدن به ترامپ گفت : نوامبر 2020 نابودت می‌کنم

اخبار اقتصاد سیاسی

مجله افیکس‌کار: سوء‌استفاده از قدرت، ویژگی بارز شخصیتی ترامپ است. او از سیاست خارجی برای بهره‌برداری سیاسی از کشورهای متعددی سوءاستفاده کرده است. او مستقیما از چند دولت خارجی از جمله روسیه و چین درخواست کرده که در انتخابات آمریکا مداخله کنند. او نهادهای دولتش از جمله وزارت امور خارجه، شورای امنیت ملی، وزارت دادگستری و معاون رییس جمهور را به فساد کشانده تا اوامر سیاسی شخصی او را انجام دهند. اطرافیان او در کاخ سفید متوجهند که این اقدامات تا چه حد اشتباه هستند و تلاش کرده‌اند بر آن‌ها سرپوش بگذارند.”

به گزارش مجله افیکس‌کار، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ و رقیب اصلی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در یادداشتی که از سوی روزنامه واشنگتن پست منتشر شده، نوشته است: دیگر کافیست! به نظر می‌رسد هر روز و هر ساعت مدارک بیشتری از سوء‌استفاده دونالد ترامپ از قدرت ریاست جمهوری و نامناسب بودن او برای این کرسی رو می‌شود. او در حال استفاده از عالی‌ترین منصب کشور برا پیشبرد منافع سیاسی شخصی خود به جای منافع ملی است.

تازه‌ترین نقض حاکمیت قانون از سوی او این است که علنا از چین خواسته در انتخابات ما دخالت کند و این کار آنقدر “شوکه کننده” است که مشخص است او ریاست جمهوری را گذرگاهی آزاد می‌بیند که می‌تواند هرکاری را که خواست از طریق آن انجام دهد و بازخواست نشود.

او مسئولیت عظیمی را که از روسای جمهور آمریکا طلب می‌شود، درک نمی‌کند. او فقط قدرت را می‌بیند و اینکه چگونه می‌تواند از آن برای منافع تنها یک نفر یعنی دونالد ترامپ استفاده کرد.

جورج واشنگتن، نخستین رییس جمهور ما به اینکه نمی‌توانست دروغ بگوید معروف بود اما انگار رییس جمهور ترامپ نمی‌تواند حقیقت را بگوید؛ درباره هیچ چیز. او به هر کس که او را تهدیدی می‌داند، تهمت می‌زند. به همین دلیل است که او پیوسته با عصبانیت دروغ می‌گوید، تئوری‌های توطئه خیالی را مطرح می‌کند و وجهه من و خانواده‌ام را لکه‌دار می‌کند که بدون شک هدف آن تضعیف نامزدی من برای ریاست جمهوری است.

این همان حربه‌ای‌ است که او هر بار به آن باز می‌گردد اما این بار این راه کارساز نخواهد بود؛ زیرا مردم آمریکا من را می‌شناسند؛ او را هم می‌شناسند. من شرافت تمام دوران خدمتم به ملت را در مقابل نادرستی ترامپ قرار می‌دهم.

تمام این‌ها وابسته به سوء‌استفاده از قدرت است. این ویژگی بارز شخصیتی ترامپ است.

حالا ما می‌دانیم که او از سیاست خارجی آمریکا برای بهره‌برداری سیاسی از کشورهای متعددی سوء استفاده کرده است. او مستقیما از سه دولت خارجی از جمله روسیه که یکی از بزرگترین دشمنان ماست و چین که نزدیک‌ترین رقیب ماست، درخواست کرده که در انتخابات آمریکا مداخله کنند. او نهادهای دولتش از جمله وزارت امور خارجه، شورای امنیت ملی، وزارت دادگستری و معاون رییس جمهور را به فساد کشانده تا اوامر سیاسی شخصی او را انجام دهند. ما همچنین می‌دانیم اطرافیان او در کاخ سفید متوجهند که این اقدامات تا چه حد اشتباه هستند و تلاش کرده‌اند تا بر سوء استفاده‌های ترامپ سرپوش بگذارند.

خوشبختانه کسی جرات کرد تا علیه او افشاگری کند. در آمریکا حتی رییس جمهور هم از قانون بالاتر نیست. این اصولی بنیادین در کشور و سیستم حاکمیت ماست.

این تنها یک تئوری سیاسی آکادمیک نیست. رییس جمهوری که منافع شخصی خود را بر نفع جامعه و امنیت ملت اولویت می‌دهد، تهدیدی برای زندگی روزمره همه آمریکایی‌ها محسوب می‌شود.

تنها چند روز پس از آن که مجلس نمایندگان تحقیقات استیضاح ترامپ را آغاز کرد، او میزبان در کاخ سفید از رییس انجمن ملی سلاح میزبانی کرد. آیا آن‌ها درباره لایحه امنیت سلاح که با عقل سلیم جور در می‌آید و ملت به شدت به آن نیازمند است، صحبت کردند؟ خیر. آن‌ها درباره اینکه این انجمن چگونه می تواند به پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات کمک کند، گفتگو کردند.

او از صنعت سوخت فسیلی شدیدا نفع می‌برد و به همین دلیل آینده زمین را قربانی منافع سیاسی شخصی خود می‌کند. او از توافق اقلیمی پاریس بیرون آمد و معیارهای اقتصادی مربوط به سوخت دولت اوباما را متوقف کرد. او همچنین از اعمال استانداردهای بالاتر در ایالت کالیفرنیا ممانعت می‌کند. او حتی بحران آب و هوایی را که هر روز وخیم‌تر می‌شود، تایید نمی‌کند.

او در تماس تلفنی خود با شی جینپینگ، رییس جمهور چین در ماه ژوئن علاوه بر درخواست از او برای مداخله در انتخابات ما که بعدا علنا آن را تکرار کرد، مردم هنگ‌کنگ را که ماه‌ها برای حقوق دموکراتیک خود در خیابان‌ها تظاهرات کردند، فروخت. حرف آمریکا و جایگاه ما در جهان به خاطر اقدامات و بی‌کفایتی این رییس جمهور در حال سقوط آزاد است.

خشم روزمره ترامپ، به سادگی می‌تواند انسان را پریشان کند اما نمی‌تواند تمرکز من را بر هم بزند.

در حالی که مجلس نمایندگان در حال پیگیری استیضاح است، من روی میائلی که دارای اهمیت هستند متمرکز خواهم ماند؛ مسائلی مانند بازسازی نظام تحصیلی برای بهره‌مندی همه کودکان کشور از امکاناتی برای موفقیت در قرن ۲۱، کنترل مالکیت اسلحه و پایان دادن به خشونت مسری مرتبط با سلاح، امکانات درمانی و سلامت مقرون به صرفه، رسیدگی به مساله تغییرات اقلیمی و مسائل دیگر. من برای حصول اطمینان از تبدیل دوباره آمریکا به رهبر جهان آزاد، قهرمان دموکراسی و سنگر نظام بین‌المللی باثبات و صلح‌آمیز مبارزه خواهم کرد.

خطاب به ترامپ و تمامی آنان که سوء‌استفاده او از قدرت و حملاتش علیه من را تسهیل می‌کنند، می‌گویم: لطفا توجه داشته باشید که من جایی نخواهم رفت (فرار نمی‌کنم). شما من و خانواده‌ام را نابود نخواهید کرد. نوامبر ۲۰۲۰ شما را در هم می‌کوبم.

بیشتر بخوانید

اخبار اقتصاد ایران مجله افیکس‌کار

جدیدترین اخبار اقتصادی 10فروردین 1400 | اخبار روز بورس

مجله افیکس‌کار: پست جدیدترین اخبار اقتصادی 10فروردین بروزرسانی میشود. قیمت رسمی دلار آمریکا و ۴۶ …