چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
اخبار فوری فارکس

اخبار فوری فارکس و تحلیل بنیادی بازار ارز، طلا و نفت

تحلیل بنیادی بازار فارکس ، برترین اخبار فارکس و تحلیل فوری بازار ارز ، طلا ، نفت خام و اخبار و تحلیل بورس های آسیایی و آمریکا و اروپا و تقویم اقتصادی را در مجله افیکس کار دنبال کنید. اخبار فوری فارکس

فوری :

 با یکی از بهترین بروکرهای فارکس(۹.۶ از ۱۰) که با ایرانیان هم کار می‌کند آشنا شوید!

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

چهارشنبه , ۹ شهریور ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۳۱آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۹ شهریور ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

شاخص‌های آتی سهام آمریکا مثبت هستند و بازارهای سهام آسیایی هم افت‌های اولیه را جبران کردند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه عملکرد مبهمی دارد. بازار سهام چین افت کرده، اما سهام شرکت‌های فناوری مثبت هستند. سرمایه‌گذاران در حال ارزیابی داده‌های اقتصادی چین هستند. فعالیت کارخانجات چین برای دومین ماه متوالی کاهش یافته است. کمبود انرژی، بحران در بخش ساخت و ساز و بحران کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی چین آسیب وارد کردند.
 • شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰، نزدک ۱۰۰ و اروپا رشد کردند. این در حالی است که دیشب بازار سهام نیویورک به پایین‌ترین سطح یک ماه اخیر سقوط کرد. تقاضای قوی برای نیروی کار و تقویت شاخص اطمینان مصرف کننده آمریکا شرایط را برای افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو فراهم کردند. همچنین مقامات فدرال رزرو تأکید کردند که جهت مقابله با رشد سریع تورم، به افزایش نرخ بهره ادامه خواهند داد.
 • با این حال شاخص دلار آمریکا و قیمت اوراق خزانه‌داری افت کردند. وارونگی منحنی بازدهی آمریکا روز به روز بیشتر می‌شود و ترس‌ها از رکود اقتصادی آمریکا را تشدید کرده است. در بازار نفت خام، قیمت بخشی از افت‌های اخیر را جبران کرده، اما همچنان در حال ثبت سومین ماه منفی و متوالی است. این طولانی‌ترین رالی نزولی در بیش از دو سال گذشته است. ترس از رکود اقتصادی عامل اصلی کاهش قیمت نفت خام بوده است.
 • بازار وضعیت مبهمی دارد و سرمایه‌گذاران نمی‌توانند تصمیم جدی بگیرند. از یک سو انتظارات نرخ بهره‌ای در حال تقویت است و از سوی دیگر شانس سقوط شدید بازار سهام افزایش یافته است. بازار اوراق قرضه هم از سال سختی را سپری می‌کند. سرمایه‌گذاران از هر سرنخی برای پیش‌بینی آینده استفاده می‌کنند. در این میان داده‌های اشتغال آمریکا که روز جمعه منتشر خواهند شد، مهم‌ترین سر نخ از آینده سیاست‌های پولی فدرال رزرو را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهد داد.
 • اخیراً رئیس فدرال رزرو نیویورک (جان ویلیامز) گفته که نرخ بهره باید برای مدتی در سطوح بالا باقی بماند. ظاهراً منظور مقامات فدرال رزرو از “برای مدتی” همان طول سال ۲۰۲۳ است. مقامات فدرال رزرو با کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ مخالف هستند و می‌خواهند با نگه داشتن نرخ بهره در سطوح بالاتر، نرخ رشد تورم را پایین بکشند.
 • امروز داده های اقتصادی مهمی از ناحیه یورو، آلمان، کانادا و آمریکا منتشر خواهند شد. دنیا چقدر با رکود اقتصادی عمیق فاصله دارد؟ ترس بازار از آینده باعق به راه افتاده جریانات ریسک گریزی خواهد شد!

چهارشنبه ۳۱ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۴آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه و شاخص‌های آتی سهام آمریکا افت کردند. انتظارات نرخ بهره‌ای بازار و افزایش نشانه‌ها از رکود اقتصادی عامل اصلی جریانات ریسک گریزی در بازار سهام هستند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه تقریباً ۰٫۵ درصد منفی است. بازارهای سهام هنگ‌کنگ و چین هم بر خلاف روزهای گذشته افت کردند. جریانات ریسک گریزی بازار آسیا به شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم سرایت کرده است. ارزهای ریسکی مثل دلار استرالیا و دلار نیوزیلند هم تضعیف شدند. در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا هم در بالای ۳ درصد باقی مانده است.
 • آخرین شاخص‌های اقتصادی از افت فعالیت‌های اقتصادی حکایت دارند. از آمریکا گرفته تا اروپا و آسیا، شاخص‌های اقتصادی افت کردند. افت شاخص‌های اقتصادی شرایط را برای بانک‌های مرکزی پیچیده می‌کند. فدرال رزرو و بانک‌های مرکزی دنیا برای کنترل رشد سریع تورم مجبور هستند نرخ بهره را بالا ببرند. افزایش نرخ بهره هم باعث تشدید رکود اقتصادی خواهد شد.
 • روز جمعه رئیس فدرال رزرو آمریکا در گردهمایی جکسون هول سخنرانی خواهد کرد. بازار با حساسیت بالایی به سخنان او گوش خواهد کرد تا میزان تمایل فدرال رزرو به سیاست‌های انقباضی را بسنجد. تحلیلگران بر این باورند که افت فعالیت‌های اقتصادی در سرتاسر جهان که به طور هماهنگ و هم‌زمان اتفاق می‌افتد، در چند دهه گذشته بی‌سابقه بوده و این چالش بزرگی برای بانک‌های مرکزی است که به دنبال اجرای سیاست‌های انقباضی هستند.
 • اخیراً رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس (Kashkari) گفته که نرخ رشد تورم بسیار بالاست و فدرال رزرو آمریکا باید برای کنترل آن سریعاً اقدام کند! به احتمال زیاد فدرال رزرو آمریکا از گردهمایی جکسون هول استفاده خواهد کرد تا دوباره بر افزایش نرخ‌های بهره تأکید کند.

چهار‌شنبه ۲۴ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

سه شنبه , ۱ شهریور ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۳آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۱ شهریور ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام جهانی در حال سقوط به پایین‌ترین سطوح یک ماه اخیر هستند. نگرانی‌ها از سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو آمریکا دوباره بر بازار فشار آورده و شاهد جریانات ریسک گریزی هستیم.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه تقریباً ۰٫۸ درصد منفی است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم به وضعیت باثباتی رسیدند. دیروز در بازار سهام آمریکا شاهد سقوط بیش از ۲ درصدی شاخص‌های سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ بودیم. شاخص‌های آتی سهام اروپا هم روند مشخصی ندارند.
 • در بازارهای سهام، صنعت انرژی تنها صنعتی است که رشد کرده است. دلیل رشد سهام شرکت‌های انرژی، جهش قیمت نفت خام سبک به محدوده ۹۱ دلاری است. احتمال کاهش سطح تولید نفت خام اوپک پلاس عامل اصلی بالا آمدن قیمت بوده است.
 • بازار سهام چین و هنگ‌کنگ تا به این جای کار در برابر فشارهای فروش مقاومت کرده‌اند. بانک مرکزی چین نرخ بهره را کاهش داده و در عین حال برنامه‌ای برای اعطای تسهیلاتی به ارزش ۲۹٫۳ میلیارد دلار به انبوه‌سازان چینی هم معرفی کرده است. به همین دلیل در بازارهای سهام چین و هنگ‌کنگ، جریانات ریسک گریزی ضعیف بودند.
 • فدرال رزرو آمریکا می‌خواهد اقتصاد این کشور را وارد رکود کند تا از رشد سریع تورم جلوگیری کند. همین اتفاق محرک اصلی بازارهای مالی دنیاست. بازار برای دیدگاه‌های متمایل به سیاست‌های انقباضی و افزایش نرخ بهره رئیس فدرال رزرو آمریکا آماده می‌شود. پاول روز جمعه در گردهمایی جکسون هول سخنرانی خواهد کرد.
 • در بازار اوراق قرضه، قیمت اوراق خزانه‌داری سیر نزولی دارد و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا هم به بالای ۳ درصد رسیده است. قیمت اوراق قرضه استرالیا هم سقوط کرده است. در بازار فارکس، دلار آمریکا اندکی تضعیف شده و یورو به نزدیکی پایین‌ترین سطح قیمتی بیست سال اخیر رسیده است.
 • شک و تردیدها در رابطه با آینده سیاست‌های پولی فدرال رزرو تشدید شده است. بسیاری از صندوق‌های پوششی بر این باور رسیده‌اند که فدرال رزرو آمریکا به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. اکثر صندوق‌های پوششی یا هج فاند ها موضع فروش در قراردادهای آتی اتخاذ کرده‌اند. این یعنی انتظار دارند که رئیس فدرال رزرو آمریکا هر گونه کاهش نرخ بهره در آینده نزدیک را تکذیب کند.
 • بازار نگران رکود اقتصادی است. امروز شاخص های PMI اقتصاد های بزرگ دنیا منتشر خواهند شد. شاخص های PMI آخرین وضعیت فعالیت های اقتصادی (رکود یا رونق) را به تصویر می کشند. به همین دلیل معامله گران بازار فارکس باید به تقویم اقتصادی امروز توجه ویژه ای داشته باشند!

سه شنبه ۲۳ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس امروز ۲۳ آگوست ۲۰۲۲

دوشنبه , ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۲آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی افت‌های اولیه روز را جبران کردند، اما همچنان در محدوده منفی قرار دارند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم عملکرد ضعیفی دارند. فدرال رزرو آمریکا هنوز هم برای کنترل رشد سریع تورم به دنبال اجرای سیاست‌های انقباضی و افزایش نرخ بهره است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه کمتر از ۰٫۵۰ درصد منفی است و اکثر بازارهای سهام محلی تحت فشار قرار دارند. در این میان شاخص سهام هنگ‌کنگ و چین نسبتاً عملکرد بهتری داشتند. بانک مرکزی چین نرخ بهره اوراق رهنی یک و پنج سال را کاهش داده است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا افت کردند و از بازگشایی منفی بازارهای محلی حکایت دارند.
 • در بازار فارکس، دلار آمریکا در نزدیکی اوج قیمتی یک ماه اخیر قرار دارد. دلار در نقش دارایی امین عمل می‌کند. در بازار اوراق قرضه، قیمت اوراق از استرالیا و نیوزیلند گرفته تا اوراق خزانه‌داری آمریکا سقوط کردند و شاهد رشد بازدهی اوراق هستیم.
 • جهش صعودی بازارهای سهام جهانی که از کف قیمتی ماه ژوئن شروع شده، در حال رنگ باختن است. مقامات فدرال رزرو آمریکا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره هشدار داده‌اند. نگرانی‌ها از روند بهبود اقتصاد جهانی تشدید شده است. اخیراً در چین تأمین انرژی صنایع هم به مشکل خورده است.
 • ارزیابی MLIV Pulse نشان می‌دهد که بازارهای سهام و اوراق قرضه برای سقوط دیگر آماده می‌شوند. ۶۸ درصد شرکت‌کنندگان در این ارزیابی بر این باورند که فشارهای تورمی، حاشیه سود شرکت‌های سهامی را کوچک‌تر کرده است.
 • مهم‌ترین رویداد اقتصادی این هفته، گردهمایی جکسون هول است. جهش اخیر بازار سهام باعث بهبود شرایط تأمین مالی شده است. این یعنی شرایط برای مقابله با رشد سریع تورم سخت‌تر شده است. بازار تصور می‌کرد که فدرال رزرو آمریکا در آینده نزدیک از افزایش نرخ بهره به سمت کاهش نرخ بهره تغییر مسیر خواهد داد.
 • اما به نظر می‌رسد که مقامات فدرال رزرو آمریکا دیدگاه متفاوتی دارند و بر ادامه افزایش نرخ بهره پافشاری می‌کنند. به احتمال زیاد رئیس فدرال رزرو آمریکا هم در گردهمایی این هفته بر ادامه افزایش نرخ بهره تأکید خواهد کرد.
 • بازار فارکس – بانک مرکزی چین نرخ بهره را کاهش داد.

دوشنبه ۲۲ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

جمعه , ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۹آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیا افت کردند و دلار آمریکا به بالاترین سطح یک ماه اخیر صعود کرد. این یعنی سرمایه‌گذاران در حال خروج از دارایی‌های ریسکی و خرید دارایی‌های امن هستند. جریانات ریسک گریزی در بازار به راه افتاده و عامل اصلی آن آینده مبهم سرعت افزایش نرخ‌های بهره آمریکاست.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه منفی است، با این حال جهش سهام شرکت‌های فناوری چین بخشی از افت‌های اولیه شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه را جبران کرده است. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰، نزدک ۱۰۰ و اروپا منفی هستند. دیروز بازار سهام نیویورک رشد جزئی را ثبت کرد.
 • در بازار فارکس، دلار آمریکا تقویت شد. در بازار اوراق قرضه هم بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا بالا آمد. نظرات مقامات فدرال رزرو آمریکا باعث تقویت انتظارات نرخ بهره‌ای بازار شده است.
 • رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس (Bullard) از افزایش مجدد نرخ‌های بهره به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد حرف زده است. رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی (George) هم لحن محافظه‌کارانه‌ای داشته است. او گفته که شرایط برای افزایش نرخ بهره مهیاست، اما سرعت و اندازه افزایش نرخ بهره قابل بحث است.

جمعه ۱۹ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس امروز ۱۹ آگوست ۲۰۲۲

سه شنبه , ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۶آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : ظاهراً بازار سهام آسیا ترسی از داده‌های ضعیف اقتصادی ندارد. نشانه‌های رکود بر بازدهی اوراق قرضه فشار آورده و قیمت‌ها را در بازار کالا پایین کشیده است. اما بازار سهام آسیا در برابر فشارها مقاومت کرده است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه رشد جزئی را ثبت کرده است. بازار سهام چین و هنگ‌کنگ عملکرد بهتری داشتند. سهام و اوراق دلاری انبوه‌سازان چینی رشد خوبی داشته است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا وضعیت باثباتی دارند، اما شاخص‌های آتی سهام اروپا مثبت هستند. این یعنی بازارهای سهام جهانی با جریانات ریسک‌پذیری همراه شدند.
 • در مقابل تقاضا برای دارایی‌های امن مثل اوراق خزانه‌داری آمریکا هم بالا آمده است! این در تضاد با جریانات ریسک‌پذیری است. رشد قیمت اوراق خزانه‌داری آمریکا و اوراق قرضه استرالیا و نیوزیلند اتفاق جالبی است که باعث کاهش نرخ بازدهی این اوراق می‌شود. در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک به زیر ۸۹ دلار سقوط کرده که بیشتر به خاطر ترس از کاهش تقاضا و ورود نفت خام ایران به بازارهای جهانی است.
 • داده‌های اقتصادی نگران کننده هستند!
 • دیروز داده‌های اقتصادی آمریکا نگران کننده بودند. فعالیت‌های تولیدی با سرعت بالایی کُند شده و به ریسک رکود اقتصادی افزوده است. پیش از داده‌های اقتصادی آمریکا، شاخص‌های اقتصادی چین هم نگران کننده بودند.
 • بازار بر این باور است که نرخ رشد تورم سیر نزولی خواهد داشت و بانک‌های مرکزی هم از افزایش سریع نرخ بهره خودداری خواهند کرد. همین دیدگاه باعث شده تا بازارهای سهام جهانی از کف قیمتی ماه ژوئن ۱۳ درصد بالا بیایند. ریسک اصلی بازارهای سهام و دارایی‌های ریسکی هم همین است! اگر بازار در پیش‌بینی‌های خود اشتباه کرده باشد، تمام رشدهای اخیر از دست خواهند رفت! یعنی اگر نرخ رشد تورم سیر صعودی داشته باشد و نرخ بهره هم افزایش یابد، دوباره شاهد سقوط قیمت دارایی‌های ریسکی خواهیم بود.
 • این هفته تمرکز اصلی بازار به گزارش FOMC Minutes خواهد بود. این گزارش می‌تواند اندازه و سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه‌های آینده را مشخص کند. تحلیلگران بر این باورند که هنوز کار فدرال رزرو تمام نشده و به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد و نرخ بهره را به اندازه ۱٫۰۰ درصد دیگر بالا خواهد برد.
 • یکی از استراتژیست های بازار هشدار داده که خطر سقوط بازار سهام و سایر دارایی‌های ریسکی به زیر کف‌های قیمتی ماه ژوئن بسیار بالاست! استراتژیست بازار در AMP Services نگران رکود اقتصادی و کاهش درآمد شرکت‌های سهامی است.
 • امروز داده های اقتصادی مهمی از انگلیس، آمریکا، آلمان و کانادا منتشر خواهند شد. سرمایه گذاران به دنبال نشانه های رکود هستند.

سه‌شنبه ۱۶ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

دوشنبه , ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۵آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی از اوج قیمتی روز پایین آمدند. در بازار فارکس دلار آمریکا تقویت شد. چین همه را با کاهش نرخ بهره شوکه کرده و داده‌های اقتصادی هم ناامید کننده بودند.

بازارهای سهام هنگ و کنگ و چین وضعیت خوبی ندارند و به همین دلیل شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه کمتر از ۰٫۵ درصد رشد کرده است. با این حال بازار سهام ژاپن عملکرد خوبی داشته، به طوری که شاخص نیکی ۲۲۵ ژاپن در حال جبران زیان‌های سال ۲۰۲۲ است. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ هم افت کردند، اما شاخص‌های آتی سهام اروپا مثبت هستند. در کل بازارهای سهام جهانی روند مشخصی ندارند.

در تقویم اقتصادی فارکس، داده‌های اقتصادی چین از عملکرد ضعیف خرده‌فروشی، سرمایه‌گذاری و تولیدات صنعتی در ماه ژوئیه حکایت داشتند. بانک مرکزی چین هم بر خلاف پیش‌بینی‌ها نرخ بهره را کاهش داد. بازدهی اوراق قرضه چین به همراه ارزش یوان در واکنش به کاهش نرخ بهره سقوط کردند.

در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا تغییر قابل‌توجهی نکردند و منحنی بازدهی آمریکا همچنان معکوس است و از وقوع رکود اقتصادی حکایت دارد. از دید بازار اوراق قرضه، فدرال رزرو آمریکا با افزایش نرخ بهره اقتصاد این کشور را وارد رکود خواهد کرد. فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره می‌خواهد جلوی رشد سریع تورم را بگیرد.

در هفته‌های اخیر، بازارهای سهام جهانی در واکنش به افت فشارهای تورمی رشد کردند. سرمایه‌گذاران بازار سهام امیدوارند که افت فشارهای تورمی مانع از ادامه افزایش نرخ بهره شود. اما داده‌های اقتصادی چین نشان می‌دهند که اقتصاد جهانی تحت فشار قرار دارد و بازگشت صعودی و نزدیک به ۱۳ درصدی بازار سهام جهانی با مانع جدی مواجه است.

بازار فارکس – افت شاخص های اقتصادی چین و کاهش نرخ بهره این کشور بازار را شوکه کرد!

جمعه ۱۵ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

جمعه , ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۵آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیا به همراه شاخص‌های آتی سهام آمریکا مثبت هستند. رشد سهام شرکت‌های فناوری به بهبود جریانات ریسک‌پذیری کمک کرد. با این حال قیمت نفت خام سقوط کرد.

شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه به اندازه ۰٫۸ درصد مثبت است. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰، نزدک ۱۰۰ و اروپایی هم مثبت هستند. رشد بازار سهام نشانگر خوش‌بینی بازار به آینده است. این خوش‌بینی باعث پذیرش ریسک می‌شود.

شاخص سهام جهانی در حال ثبت سومین هفته مثبت متوالی است و به نزدیکی بالاترین سطح دو ماه اخیر رسیده است. سودآوری شرکت‌های بزرگ سهامی آمریکا یکی از عوامل اصلی رشد بازارهای سهام بوده است. با این حال هنوز معلوم نیست که سودآوری شرکت‌ها تا چه زمانی از بازارهای سهام جهانی حمایت خواهند کرد.

در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال امریکا وضعیت باثباتی دارد و در اطراف ۲٫۶۸ درصد نوسان می‌کند. در بازار فارکس، دلار آمریکا تقویت شد. هنوز هم منحنی بازدهی آمریکا وارون است و از وقوع رکود اقتصادی حکایت دارد.

رئیس فدرال رزرو کلیولند (Mester) تأکید کرده که بانک مرکزی جهت کنترل نرخ رشد تورم به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. افزایش نرخ بهره باعث افت فعالیت‌های اقتصادی شده و بسیاری از دارایی‌ها را تحت فشار قرار داده است. اخیراً قیمت نفت خام سبک به زیر ۹۰ دلار سقوط کرده است. قیمت نفت خام به سطوح قبل از جنگ اوکراین بازگشته است.

داده‌های اشتغال آمریکا (NFP)

امروز داده‌های اشتغال آمریکا منتشر خواهند شد. به احتمال زیاد رشد اشتغال یا همان NFP اندکی ضعیف‌تر از ماه‌های قبل باشد، اما هنوز هم بازار کار آمریکا در حال رشد است. تا وقتی‌که بازار کار آمریکا به رشد خود ادامه می‌دهد، فدرال رزرو هم به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. پس اگر داده‌های اشتغال آمریکا قوی باشند، بازار همان واکنشی به که افزایش نرخ بهره نشان می‌دهد را به داده‌های اشتغال نشان خواهد داد.

بازار فارکس – امروز داده های اشتغال آمریکا منتشر خواهند شد. رشد بازار کار آمریکا به معنی ادامه افزایش سریع نرخ بهره خواهد بود. اما در مقابل اگر داده های اشتغال ضعیف باشند، فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره صبر و حوصله بیشتری به خرج خواهد داد.

جمعه ۵ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس امروز ۵ آگوست ۲۰۲۲

چهارشنبه , ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۳آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام تغییر قابل توجهی نکردند. اما رالی صعودی قیمت اوراق خزانه‌داری آمریکا ادامه دارد. معامله گران در حال ارزیابی پیامدهای اقتصادی تشدید تنش‌ها میان چین و آمریکا هستند و در عین حال به آینده نرخ‌های بهره فدرال رزرو آمریکا هم توجه دارند.

شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه تغییر اندکی کرده است. اما در کل بازارهای سهام محلی آسیایی روند مشخصی ندارند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم در دامنه محدودی نوسان می‌کنند.

سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان ادامه دارد و واکنش شدید چین را در پی داشته است. با این حال بازار در مقایسه با دیروز وضعیت آرامی دارد. اما هنوز هم بازار محافظه‌کارانه عمل می‌کند و شاهد تقویت ارزش ین ژاپن و افزایش قیمت اونس طلا هستیم. تقاضا برای دارایی‌های امن قوی است. چین برای مانورهای نظامی در اطراف تایوان آماده می‌شود و برخی محدودیت‌های تجاری را هم با تایوان وضع کرده است.

نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ سال آمریکا که بیشترین حساسیت را نسبت به سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا دارند، هنوز هم بالای ۳ درصد است. دیروز قیمت اوراق خزانه‌داری کاهش یافت و در نتیجه بازدهی اوراق رشد کرد.

مقامات فدرال رزرو آمریکا گفته‌اند که هنوز بانک مرکزی فاصله زیادی با کنترل تورم دارد. چنین اظهارنظرهایی باعث شده تا انتظارات نرخ بهره‌ای بازار نسبت به نرخ‌های بهره سال ۲۰۲۳ تغییر کند. بازار انتظار داشت که فدرال رزرو از سال ۲۰۲۳ نرخ بهره را پایین بیاورد، اما این انتظارات تضعیف شدند.

رئیس فدرال رزرو سان‌فرانسیسکو (Daly) گفته که فدرال رزرو آمریکا در رسیدن به هدف تورمی ۲ درصدی راه طولانی در پیش رو دارد. رئیس فدرال رزرو کلیولند (Mester) هم گفته که دوست دارد شواهد قانع کننده‌ای از کاهش نرخ رشد تورم ماهانه ببیند و بعد از آن در رابطه با آینده نرخ‌های بهره تصمیم بگیرد.

در بازار فارکس امروز شخص ISM بخش خدماتی آمریکا منتشر خواهد شد!

چهارشنبه , ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس امروز ۳ آگوست ۲۰۲۲

سه شنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۲آگوست ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : امروز شاخص‌های سهام آسیایی و آتی آمریکا افت کردند. تنش‌ها میان چین و آمریکا بر سر تایوان تشدید شده و بر نگرانی‌ها از رکود اقتصاد جهانی افزوده است. نگرانی‌ها باعث به راه افتادن جریانات ریسک‌پذیری شده و تقاضا برای دارایی‌های امن مثل اوراق خزانه‌داری آمریکا را بالا برده است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه بزرگ‌ترین افت خود در سه هفته اخیر را تجربه می‌کند. در این میان بازارهای سهام هنگ‌کنگ، چین و تایوان بیشترین کاهش را داشتند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم منفی هستند. به نظر می‌رسد که بازگشت صعودی بازارهای سهام جهانی در ماه ژوئیه متوقف شده است!
 • رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قرار است امروز به تایوان سفر کند. از آنجایی که چین، تایوان را بخشی از خاک خود می‌داند نسبت به این سفر هشدار داده است. تحلیلگران بر این باورند که واکنش بازار به این تهدیدات سیاسی محدود و موقتی خواهد بود. تا به این جای کار ارزش ین ژاپن تقویت شده و قیمت اونس طلا هم بالا آمده است. این یعنی تقاضا برای دارایی‌های امن بالا آمده و نشانگر جریانات ریسک گریزی است.
 • بالا رفتن تقاضا برای اوراق خزانه‌داری آمریکا باعث شده تا نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا به محدوده ۲٫۵۵ درصدی سقوط کند. در کل بازار اوراق قرضه جهانی به دلیل نگرانی‌ها از رکود اقتصادی با رشد تقاضا و سقوط بازدهی اوراق مواجه است. داده‌های اقتصادی از کُندی فعالیت‌های اقتصادی حکایت دارند.
 • علاوه بر بحران کرونا در چین، جنگ اوکراین، اختلال در زنجیره تأمین جهانی، سیاست‌های انقباضی بانک‌های مرکزی و رشد سریع تورم باید معامله گران به تشدید تنش‌های چین و آمریکا هم توجه کنند!

سخنرانی مقامات فدرال رزرو آمریکا

 • در بازار فارکس معامله گران منتظر سخنرانی مقامات فدرال رزرو آمریکا هستند. بایستی دید که مقامات فدرال رزرو آمریکا در رابطه با آینده نرخ‌های بهره چه نظری دارند؟ آیا از این به بعد افزایش نرخ بهره با تأخیر انجام خواهد شد و یا خیر، فدرال رزرو به افزایش سریع نرخ بهره ادامه خواهد داد؟ تغییر در انتظارات نرخ بهره‌ای بازار می‌تواند نوسانات شدیدی در بازار به راه بیندازد.

AUDUSD سقوط کرد.

 • در استرالیا، بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را برای چهارمین ماه متوالی بالا برد. بانک رزرو استرالیا هم مثل سایر بانک‌های مرکزی دنیا می‌خواهد برای مقابله با رشد سریع تورم، نرخ بهره را بالا ببرد. افزایش نرخ بهره باعث کاهش تقاضا از سوی مصرف‌کنندگان می‌شود و در نهایت تورم را پایین می‌کشد.
 • اما نکته جالب توجه این است که دلار استرالیا بعد از افزایش نرخ بهره سقوط کرد! معمولاً با افزایش نرخ بهره باید شاهد تقویت ارزش دلار استرالیا باشیم، اما این اتفاق هنوز نیفتاده است. بانک مرکزی نرخ بهره را طبق پیش‌بینی‌ها به اندازه ۰٫۵۰ واحد درصد بالا برد، اما معلوم نیست که مرحله بعدی افزایش نرخ بهره به چه شکلی خواهد بود.

سه‌شنبه ۲ آگوست ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

جمعه , ۷ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۹جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۷ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخصهای آتی سهام آمریکا در واکنش به گزارش‌های خوب شرکت‌های آمازون و اپل رشد کردند. در عین حال بازار به این باور رسیده که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را به تدریج و به آرامی بالا خواهد برد.

 • شاخص آتی سهام نزدک ۱۰۰ بیش از ۱ درصد جهش کرد. دیشب بازار سهام نیویورک به بالاترین سطح در هفت هفته اخیر صعود کرد. سهام شرکت آمازون بیش از ۱۳ درصد رشد کرد و سهام شرکت اپل هم مثبت بود. گزارش مالی هر دو غول فناوری دنیا بهتر از پیش‌بینی‌های بازار بودند.
 • در آسیا نوسانات بازار نسبتاً محدود بودند. سهام شرکت‌های فناوری چین افت کردند و شاخص سهام هنگ‌کنگ را پایین کشیدند. بازار سهام هنگ‌کنگ از اوج ماه ژوئن بیش از ۱۰ درصد فاصله گرفته است. در این میان ارزیابی‌های منفی از اقتصاد چین هم بر بازار سهام آسیا فشار آورده است.
 • در بازار اوراق قرضه، قیمت اوراق خزانه‌داری آمریکا بالا آمده است. در نتیجه نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا به پایین‌ترین سطح از ماه آوریل سقوط کرد. اقتصاد آمریکا برای دومین فصل متوالی افت کرده است. برخی از تحلیلگران بر این باورند که رشد منفی اقتصاد آمریکا باعث خواهد شد تا تورم هم پایین بیاید و نیازی به افزایش سریع نرخ بهره نباشد.
 • در بازار فارکس، ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد. دلار در برابر رقبا تضعیف شده است. در بازار کالا، قیمت نفت خام سبک در زیر ۹۷ دلار در نوسان است. قیمت اونس طلا هم بالا آمده و در بازار رمزارز ها شاهد نفوذ قیمت بیت کوین به بالای ۲۴ هزار دلار هستیم.
 • بازارهای سهام جهانی در حال ثبت دومین رشد هفتگی متوالی هستند و میزان سقوط بازار از ابتدای سال ۲۰۲۲ هم به ۱۶ درصد کاهش یافته است. ریسک جدی که بازارهای سهام و دارایی‌های ریسکی با آن مواجه هستند، این است که بر خلاف پیش‌بینی‌ها، رشد سریع تورم ادامه یابد! در این صورت فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی دنیا مجبور به بالا بردن نرخ‌های بهره خواهند شد.
 • از دید تحلیلگران، فدرال رزرو آمریکا در آینده مجبور خواهد شد تا از افزایش نرخ بهره دست بردارد و به کاهش نرخ‌های بهره روی بیاورد. این سناریو به نفع بازار سهام و دارایی‌های ریسکی خواهد بود، اما در حال حاضر بانک‌های مرکزی به دنبال مقابله با رشد سریع تورم هستند و این یعنی تا وقتی تورم پایین نیامده، سناریوی اشاره شده هم تحقق نخواهد یافت. به همین دلیل تحلیلگران توصیه می‌کنند که در بازگشت‌های صعودی با احتیاط خرید کنید.
 • در آمریکا گزارش GPD آمریکا برای دومین فصل متوالی افت کرد. در اکثر اقتصادهای دنیا، دو افت متوالی GDP به معنی رکود اقتصادی است. اما در آمریکا تنها با اعلام رسمی اداره ملی تحقیقات اقتصادی می‌توان ادعا کرد که اقتصاد آمریکا وارد رکود شده است.
 • امروز داده های PCE آمریکا منتشر خواهند شد. این شاخص های اقتصادی به ارزیابی وضعیت تورم آمریکا کمک خواهند کرد و به همین دلیل اهمیت زیادی برای بازار دارند!

جمعه ۲۹ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۲۹ جولای ۲۰۲۲

پنجشنبه , ۶ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۸جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۶ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی رشد کردند و دلار آمریکا سقوط کرد. بازار به این نتیجه رسید که فدرال رزرو آمریکا از این به بعد نرخ بهره را به تدریج و به آرامی بالا خواهد برد.

 • واکنش مثبت بازار سهام به نشست فدرال رزرو آمریکا!
 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه تقریباً ۱ درصد مثبت است. رشد بازار سهام آسیا کمتر از رشد سهام آمریکا بود. دیروز شاخص سهام S&P ۵۰۰ آمریکا به اندازه ۲٫۶ درصد و شاخص سهام نزدک ۱۰۰ به اندازه ۴٫۳ درصد جهش کردند. اما امروز شاخص‌های آتی سهام آمریکا پایین آمدند. این یعنی جریانات ریسک‌پذیری بازار سهام آمریکا آرام شد.
 • دیشب فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد بالا برد. فدرال رزرو در دو نشست قبلی هر بار ۰٫۷۵ واحد درصد نرخ بهره را بالا برد. بانک مرکزی آمریکا گفته که امکان افزایش ۰٫۷۵ واحد درصدی در ماه‌های آینده وجود دارد. فدرال رزرو می‌خواهد جلوی رشد سریع تورم را بگیرد.
 • با این حال، رئیس فدرال رزرو آمریکا گفته که سرعت افزایش نرخ بهره آمریکا کُند خواهد شد. این تغییر لحن فدرال رزرو آمریکا در حالی صورت گرفته که نشانه‌هایی از رکود اقتصادی دیده می‌شود.
 • بازار اوراق قرضه تغییر قابل‌توجهی نکرد. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا در محدوده ۲٫۷۸ درصد نوسان می‌کند. از دید بازار، فدرال رزرو نرخ بهره را تا ۳٫۳ درصد بالا خواهد برد و بعد از آن به فکر کاهش نرخ بهره خواهد افتاد. در حال حاضر نرخ بهره فدرال رزرو محدوده ۲٫۲۵ تا ۲٫۵۰ درصدی است.
 • دلار تضعیف شد، اما بازار کالا و رمزارز ها رشد کردند!
 • در بازار فارکس، ین ژاپن تقریباً ۱ درصد در برابر دلار آمریکا تقویت شد. تقویت ارزش ین ژاپن واکنشی به نشست فدرال رزرو بود. در بازار کالا، قیمت نفت خام به سمت ۹۹ دلار خیز برداشت. در بازار رمزارز ها ه قیمت بیت کوین بالا آمد. بازار کالا و رمزارز ها به نشست فدرال رزرو آمریکا واکنش مثبت نشان دادند.
 • فدرال رزرو آمریکا دیگر مثل ماه‌های گذشته نمی‌خواهد در افزایش نرخ بهره افراطی عمل کند. به همین دلیل بازارهای مالی کمی آرام شدند. افزایش سریع نرخ بهره، سرعت ورود به رکود اقتصادی را هم تشدید می‌کرد. با این حال برخی از صاحب‌نظران بر این باورند که بازار تصور اشتباهی از آینده نرخ‌های بهره فدرال رزرو دارد.
 • رئیس قبلی فدرال رزرو نیویورک (Dudley) گفته که بازار، اراده فدرال رزرو در پایین کشیدن تورم را دست کم گرفته است. یعنی فدرال رزرو تا پایین کشیدن تورم به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد.
 • بازار برای داده‌های GDP (امروز) و داده‌های PCE (فردا) آمریکا آماده می‌شود. ظاهراً اقتصاد آمریکا فعلاً از رکود اقتصادی در امان مانده و رشد تورم PCE هم نسبت ملایم خواهد بود.
 • امروز داده های GDP آمریکا منتشر خواهند شد.

چهار‌شنبه ۲۷ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۲۸ جولای ۲۰۲۲

سه شنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی به کمک سهام شرکت‌های فناوری توانستند از جریانات ریسک گریزی جهانی در امان بمانند. بازارهای سهام جهانی منتظر نشست فدرال رزرو آمریکا هستند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه رشد کرده و سهام شرکت Alibaba بیشترین تأثیر مثبت را بر سنتیمنت بازار داشته است. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ منفی هستند، اما بخشی از افت‌های اولیه را جبران کردند. دیشب گزارش مالی شرکت Walmart منتشر شد. غول بخش خرده‌فروشی بازار را ناامید کرد و عامل اصلی جریانات ریسک گریزی بازار سهام آمریکاست.
 • در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا تغییر اندکی داشته و در اطراف ۲٫۷۹ درصد در نوسان است. معامله گران منتظر تشدید فشارهای فروش اوراق قرضه هستند، چون‌که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در نشست روز چهارشنبه به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد بالا خواهد برد. بالا رفتن نرخ بهره باعث کاهش قیمت اوراق خزانه‌داری خواهد شد.
 • در بازار فارکس، شاخص دلار آمریکا به پایین‌ترین سطوح از اوایل ماه ژوئیه رسید. در بازار کامودیتی قیمت‌ها سیر صعودی دارند و قیمت نفت خام به محدوده ۹۸ دلاری رسید. اما در بازار رمزارز ها هنوز خبری از رالی صعودی قوی نیست و قیمت بیت کوین تا نزدیکی ۲۱ هزار دلار پایین آمد.
 • بازارهای مالی منتظر نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا هستند، اما در کنار آن به گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی هم توجه دارند. عملکرد شرکت‌های سهامی نشان خواهد داد که اقتصاد در مواجه با رشد سریع تورم و نرخ بهره بالا به چه روزی افتاده است. در این میان بحران انرژی اروپا و بحران کرونا در چین هم برای بازار اهمیت دارند.
 • امروز داده های اقتصادی مهمی از آمریکا منتشر خواهند شد.

سه‌شنبه ۲۶ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۲۶ جولای ۲۰۲۲

جمعه , ۳۱ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل فارکس

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۲جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۳۱ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های آتی سهام آمریکا افت کردند و شاخص‌های سهام آسیایی هم روند مشخصی ندارند. گزارش مالی شرکت‌های فناوری ناامید کننده بودند و نگرانی‌ها از رکود اقتصادی را تشدید کردند.

شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه بالا آمده، اما شاخص‌های آتی سهام آمریکا نزدیک به ۱ درصد افت کردند. شاخص‌های آتی سهام اروپا هم روند مشخصی ندارند. جریانات ریسک گریزی بازار سهام بعد از سقوط شدید سهام شرکت Snap inc تشدید شد. گزارش این شرکت ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌های بازار بود. افت سهام این شرکت به سهام شرکت متا پلتفرم و آلفابت هم سرایت کرده است. این در حالی است که پیش از آن، شاخص سهام S&P ۵۰۰ بهترین رشد سه روز خود را ثبت کرده بود.

در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا هنوز در زیر ۳ درصد قرار دارد. در آمریکا شاخص مدعیان بیکاری بالا آمده و چشم‌انداز عملکرد کارخانجات آمریکایی هم ضعیف بودند. این دو گزارش از شاخص‌های پیشرو اقتصادی هستند و هر دو از رکود اقتصادی حکایت دارند. به همین دلیل تقاضا برای اوراق قرضه افزایش یافته است.

در بازار فارکس، یورو رشدهای اخیر خود را از دست داد. دیروز بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را بر خلاف انتظارات به اندازه ۰٫۵۰ واحد درصد بالا برد و اولین افزایش نرخ بهره در ۱۱ سال اخیر را ثبت کرد.

بازار فارکس – امروز شاخص های PMI ناحیه یورو، انگلیس و آمریکا منتشر خواهند شد. این شاخص ها تازه ترین وضعیت اقتصادی را به تصویر خواهند کشید و به همین دلیل تاثیر جدی بر بازار فارکس خواهند گذاشت.

جمعه ۲۲ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

پنجشنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۱جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه ۲۱ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

چهارشنبه , ۲۹ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۰جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۲۹ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : امروز شاخص‌های سهام آسیایی به رالی صعودی ادامه دادند. در این میان شاخص دلار آمریکا افت کرده و سرمایه‌گذاران چنین تصور می‌کنند که بازار سهام بدترین روزهای خود در سال ۲۰۲۲ را پشت سر گذاشته است.

 • سهام شرکت‌های فناوری بیشترین تأثیر مثبت را در رشد بیش از ۱٫۵ درصدی شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه داشتند. دیروز شاخص سهام S&P ۵۰۰ آمریکا هم بزرگ‌ترین جهش یک روز از ماه ژوئن را ثبت کرد. در حال حاضر شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا مثبت هستند. سهام شرکت‌های فناوری از چین تا آمریکا مثبت بوده‌اند. گزارش شرکت نتفلیکس نسبتاً خوب بوده و در چین هم به نظر می‌رسد که سخت‌گیری‌های دولت رو به اتمام است.
 • این هفته شاخص دلار آمریکا تقریباً ۱ درصد افت کرده است. تقاضا برای دارایی‌های امن پایین آمده و جریانات ریسک‌پذیری در بازارهای مالی دیده می‌شود. در بازار اوراق قرضه هم تقاضا برای اوراق خزانه‌داری ضعیف بوده و به همین دلیل نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا به بالای ۳ درصد بازگشته است.
 • در بازار فارکس، یورو به بالاترین سطح دو هفته اخیر در برابر دلار آمریکا رسیده و در این محدوده نوسان می‌کند. بازار انتظار دارد که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را به جای ۰٫۲۵ واحد درصد، ۰٫۵۰ واحد درصد افزایش دهد.
 • سرمایه‌گذاران امیدوارند که گزارش مالی شرکت‌های سهامی در کل خوب خواهند بود و فدرال رزرو آمریکا هم از افزایش سریع نرخ بهره خودداری خواهد کرد. نگرانی‌ها از رکود اقتصاد جهانی، بحران انرژی اروپا و بحران کرونا در چین کاهش یافته است.
 • از اروپا خبر می‌رسد که شرکت روسی گازپروم عرضه گاز به اروپا را از روز پنجشنبه از سر خواهد گرفت. با این حال گفته می‌شود که ظرفیت خط لوله شمالی کاهش یافته است. در بازار نفت خام، قیمت نفت خام به زیر ۱۰۴ دلار سقوط کرده است. در بازار رمزارز ها هم قیمت بیت کوین در بالای ۲۳ هزار دلار نوسان می‌کند. بیت کوین توانسته از محدوده خنثی یک‌ماهه خارج شود.
 • امروز داده های تورمی انگلیس و کانادا منتشر خواهند شد.

چهار‌شنبه ۲۰ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۲۰ جولای ۲۰۲۲

سه شنبه , ۲۸ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۹جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۲۸ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شرکت اپل می‌خواهد از سرعت استخدام نیروی کار بکاهد. ظاهراً این شرکت نگران است که سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی باعث رکود اقتصادی خواهند شد. شاخص‌های سهام آسیایی بعد از انتشار این اطلاعیه افت کردند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه پایین آمده است. افت سهام شرکت‌های فناوری بیشترین تأثیر منفی را در این شاخص داشتند. اما شاخص‌های آتی سهام آمریکا مثبت هستند. دیشب شاخص سهام S&P ۵۰۰ آمریکا تمام رشد ۱ درصدی خود را از دست داد و روز را در محدوده منفی به پایان رساند. اطلاعیه شرکت اپل سرمایه‌گذاران را نگران کرده است.
 • شاخص دلار آمریکا در نزدیکی اوج تاریخی خود قرار دارد و در بازار اوراق قرضه هم ثبات نسبی دیده می‌شود. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا در زیر ۳ درصد باقی مانده است. از دید بازار اوراق قرضه آمریکا، فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در کوتاه‌مدت خیلی سریع افزایش خواهد داد و از سال آینده میلادی هم روند تغییرات نرخ بهره را معکوس خواهد کرد. یعنی نرخ بهره از سال آینده میلادی کاهش خواهد یافت تا از رکود عمیق اقتصادی جلوگیری شود.
 • در بازار کالا، قیمت نفت خام کاهش یافته اما همچنان در بالای ۱۰۰ دلار معامله می‌شود و از دید وزیر نفت عراق هم به احتمال زیاد تا پایان سال ۲۰۲۲ هم در این محدوده باقی خواهد ماند. در بازار رمزارز ها هم شاهد بازگشت صعودی قیمت‌ها هستیم. اتریوم بیشترین بازگشت صعودی را داشته است!
 • اطلاعیه‌هایی مثل اطلاعیه شرکت اپل به بازار کمک می‌کنند تا ریسک وقوع رکود اقتصادی را ارزیابی کنند. نرخ تورم بالا و سیاست‌های انقباضی می‌توانند بر مصرف‌کنندگان فشار بیاورند و حتی به بازار کار هم آسیب وارد کنند.
 • تحلیلگران بر این باورند که بازار در چند هفته آینده تحت تأثیر اخبار شرکت‌های بزرگ سهامی قرار خواهد گرفت. در همین حال برخی از تحلیلگران هم پیش‌بینی کرده‌اند که دلار آمریکا در شش ماه آینده روند صعودی خواهد داشت.
 • امروز داد های تورمی ناحیه یورو و داده های اشتغال انگلیس منتشر خواهند شد!

سه‌شنبه ۱۹ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۹ جولای ۲۰۲۲

پنجشنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۴جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام‌های آسیایی روز پنجشنبه با مشکل مواجه شدند و دلار همچنان پناهگاه قوی بود زیرا داده‌های تورم داغ ایالات متحده این ترس را ایجاد کرد که فدرال رزرو نرخ‌های بهره را با شدت بیشتری افزایش خواهد داد تا افزایش قیمت‌ها را کاهش دهد و به طور بالقوه اقتصاد را وارد رکود کند.

 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.1 درصد از دست داد و درست بالاتر از پایین‌ترین سطح دو سال اخیر در روز سه‌شنبه قرار گرفت، در حالی که معاملات آتی نزدک آمریکا 0.3 درصد کاهش یافت.
 • نیکی ژاپن این روند را با افزایش 0.6 درصدی کاهش داد، که به کمک ضعف ین در برابر دلار باعث تقویت صادرکنندگان شد.
 • داده‌های دیشب ایالات متحده نشان داد که افزایش هزینه‌های سوخت، غذا و اجاره بها باعث شد شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ماه گذشته 9.1 درصد افزایش یابد و این نگرانی‌ها را به وجود آورد که فدرال‌رزرو ممکن است در نشست ماه آینده خود به جای نرخ 75، نرخ‌ها را تا 100 واحد پایه افزایش دهد. که قبلا انتظار می رفت
 • قیمت‌گذاری بازار بر روی ابزار Fedwatch CME در حال حاضر نشان‌دهنده احتمال ۷۸ درصدی افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ بهره است.
 • با این حال، تنها زمان مشخص خواهد کرد، فدرال رزرو تعهد بی قید و شرطی برای بازگرداندن تورم دارد.
 • بازدهی اوراق دو ساله ایالات متحده، که منعکس کننده انتظارات نرخ بهره است، آخرین بار به 3.121% رسید، درست کمتر از بالاترین سطح چهار هفته اخیر، و برتری خود را نسبت به بازده اوراق 10 ساله ایالات متحده که در 2.9558% بود افزایش داد.
 • به اصطلاح وارونگی منحنی بازده، زمانی که نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر از نرخ‌های طولانی‌تر هستند، معمولاً به عنوان شاخصی از رکود در نظر گرفته می‌شود و شکاف بین این دو در اوایل بازار آسیا به 25 نقطه پایه رسید.
 • این همچنین یک خبر بد برای اقتصادها و سهام آسیایی است.
 • بانک مرکزی سنگاپور نیز سیاست پولی خود را در روز پنجشنبه در یک حرکت خارج از چرخه به امید کاهش تورم، تشدید کرد و باعث افزایش 0.7 درصدی ارز محلی شد.
 • در سایر نقاط بازار فارکس، یورو کمی بالاتر از برابری دلار در 1.00155 دلار در نوسان بود. قیمت آن برای اولین بار از دسامبر 2002 تا کنون به 0.9998 دلار کاهش یافت و به زیر 1 دلار رسید.
 • بانک مرکزی اروپا با این معضل مواجه است که آیا اجازه دهد ارز بیشتر سقوط کند، تورم بالا را بالا ببرد، یا با افزایش سریع‌تر نرخ بهره مقابله کند و آسیب‌های وارده به اقتصاد را افزایش دهد.
 • دلار همچنین در برابر سایر ارزها قوی بود و برای اولین بار از سپتامبر 1998 به بیش از 138 ین رسید.
 • قیمت نفت به دلیل نگرانی های تورمی، اندکی زیان های اخیر خود را افزایش داد.
 • بهای معاملات آتی نفت برنت در ماه سپتامبر با 0.1 درصد کاهش به 99.49 دلار رسید و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 0.15 درصد کاهش به 96.17 دلار رسید.
 • طلا با فشار شدید فروش مواجه شد زیرا نرخ‌های بهره بالاتر به دارایی‌های بدون بهره آسیب می‌زند. قیمت نقدی با 0.5 درصد کاهش به 1725 دلار در هر اونس رسید.

پنجشنبه ۱۴ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

چهارشنبه , ۲۲ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۳جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۲۲ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در حال آزمایش حمایت 19500 دلاری است.
 • اتریوم نزدیک به 1050 دلار تثبیت می شود، XRP نزدیک به 0.312 دلار پایدار است.
 • امروزه SRM و QNT بهترین عملکرد را دارند.

قیمت بیت کوین یک مسیر نزولی زیر سطح 20500 دلار را دنبال کرد و حتی قبل از اینکه دوباره به سمت بالاتر حرکت کند به زیر منطقه حمایتی 19500 دلار کاهش یافت. در حال حاضر (04:00 UTC) نزدیک به 19500 دلار تثبیت می شود و در یک روز 2 درصد و در یک هفته 3 درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی علائم نزولی را نشان می دهند. ETH زیر منطقه حمایتی 1070 دلار معامله شد و 1050 دلار آزمایش شد. XRP نزدیک به 0.312 دلار تثبیت می شود. ADA منطقه پشتیبانی 0.420 USD را آزمایش کرد.

چهارشنبه , ۲۲ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی و آتی آمریکا رشد کرده‌اند. با این حال سرمایه‌گذاران با احتیاط رفتار می‌کنند. همه نگران چشم‌انداز اقتصاد جهانی هستند. پیش از انتشار داده‌های تورمی آمریکا هم شاهد اضطراب و آشفتگی سرمایه‌گذاران هستیم.

 • شاخص سهام MSCI آسیا و اقیانوسیه تقریباً ۰٫۵ درصد مثبت است. رشد سهام شرکت‌های فناوری چین عامل اصلی بهبود شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه بوده است. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ هم مثبت هستند، اما شاخص‌های آتی سهام اروپا افت کرده‌اند.
 • در بازار اوراق قرضه، منحنی بازدهی هنوز هم وارون است و از رکود اقتصادی حکایت دارد. بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا هم اندکی رشد کرده، اما هنوز زیر ۳ درصد است و در عین حال پایین‌تر از نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ سال قرار دارد.
 • در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک (WTI) هم در اطراف ۹۶ دلار در نوسان است. در بازار فارکس، شاخص دلار آمریکا در نزدیکی اوج‌های تاریخی خود نوسان می‌کند. یورو هم به فاصله کمی از یک دلار معامله می‌شود. در بازار رمزارز ها، قیمت بیت کوین به سمت ۱۹۰۰ دلار بازگشته است.
 • افزایش سریع نرخ‌های بهره در آمریکا و سرتاسر دنیا که به خاطر مقابله با رشد سریع تورم اتفاق افتاده، ریسک وقوع رکود اقتصادی را تشدید کرده است. بازار نگران رکود اقتصادی است. در تازه‌ترین اقدام بانک‌های مرکزی، نیوزیلند و کره جنوبی نرخ‌های بهره را بالا برده‌اند.
 • امروز داده‌های تورمی آمریکا منتشر خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود که فشارهای تورمی آمریکا از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئیه حمایت کنند. به احتمال زیاد رشد تورم مصرف‌کنندگان آمریکا یا همان شاخص CPI به ۸٫۸ درصد رسیده باشد.
 • امروز داده های تورمی آمریکا منتشر خواهند شد.

چهارشنبه ۱۳ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس امروز ۱۳جولای ۲۰۲۲

سه شنبه , ۲۱ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۲جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۲۱ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی به همراه شاخص‌های آتی سهام آمریکا سقوط کرده‌اند. جریانات ریسک گریزی باعث شده تا تقاضا برای دارایی‌های امن مثل دلار آمریکا افزایش یابد. ریسک گریزی بازارهای مالی به خاطر نگرانی از رکود و تورم جهانی است. همچنین اقتصاد دوم دنیا هم با کرونا درگیر است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه منفی است. سهام شرکت‌های فناوری و عملکرد ضعیف بازارهای ژاپن، چین و هنگ‌کنگ عامل افت این شاخص بوده‌اند. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰، نزدک ۱۰۰ و اروپا هم بیش از ۰٫۵ درصد سقوط کرده‌اند. دیشب بازار سهام نیویورک هم در محدوده منفی به کار خود پایان داد.
 • در بازار فارکس، شاخص دلار آمریکا سیر صعودی دارد و به بالاترین سطح از سال ۲۰۲۰ رسیده است. در سال ۲۰۲۰ با شروع بحران کرونا، دلار آمریکا به شدت تقویت شده بود. ین ژاپن هم به عنوان دارایی امن رشد کرده است. حرکات قیمتی بازار فارکس هم نشانگر ریسک گریزی سرمایه‌گذاران است. در همین حال یورو به نزدیکی نرخ یک به یک با دلار آمریکا رسیده است. معامله گران یورو نگران بحران انرژی و رکود اقتصادی هستند.
 • در بازار اوراق خزانه‌داری هم تقاضا برای اوراق قرضه به دلیل جریانات ریسک گریزی تقویت شده است. رشد قیمت اوراق خزانه‌داری باعث شده تا نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا به ۲٫۹۶ درصد سقوط کند. در بازار کامودیتی، سقوط قیمت‌ها ادامه دارند. در بازار رمزارز ها هم قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۲۰ هزار دلار نفوذ کرده است.
 • این هفته گزارش مالی شرکت‌های سهامی و داده‌های تورمی آمریکا در کانون توجهات خواهند بود. بازگشت صعودی اخیر بازارهای سهام پیش از انتشار گزارش‌های مالی تضعیف شده است. تحلیلگران بر این باورند که تقویت ارزش دلار آمریکا در میان رشد سریع تورم و نرخ‌های بهره باعث خواهند شد تا گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌ها باشند.
 • در تازه‌ترین اظهارنظری که از مقامات فدرال رزرو آمریکا منتشر شده، می‌توان به تمایل بانک مرکزی به افزایش نرخ بهره و ریسک‌های ناشی از آن پی برد. رئیس فدرال رزرو آتلانتا (Bostic) گفته که اقتصاد آمریکا می‌تواند با نرخ‌های بهره بالا کنار بیاید. او دوباره از افزایش ۰٫۷۵ درصدی نرخ بهره در ماه ژوئیه حمایت کرده است.
 • رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی (George) هم که در نشست ماه ژوئن با افزایش ۰٫۷۵ درصدی نرخ بهره مخالف بود، گفته که افزایش سریع نرخ بهره می‌تواند گل به خودی باشد!
 • بازار علاوه بر شاخص های اقتصادی به گزارش های مالی شرکت های سهامی بزرگ هم توجه دارد. عملکرد شرکت های سهامی می تواند نشان دهد که اقتصاد جهانی چقدر با رکود تورمی فاصله دارد!

سه‌شنبه ۱۲ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۲ جولای ۲۰۲۲

دوشنبه , ۲۰ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۱جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۲۰ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • بیت کوین زیر سطح حمایت 21000 دلار معامله شد.
 • اتریوم 1150 دلار را آزمایش کرد، XRP نزدیک به 0.32 دلار تثبیت می شود.
 • SOL هم 4٪ کاهش یافته است و ADA علائم نزولی را نشان می دهد.

قیمت بیت کوین نتوانست منطقه 22500 دلاری را پاک کند و شروع به کاهش دوباره کرد. در حال حاضر (04:10 UTC) نزدیک به 20500 دلار معامله می شود و در یک روز بیش از 3٪ کاهش یافته است، اما همچنان در یک هفته بیش از 6٪ افزایش می یابد.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی سود را کاهش دادند. اتریوم اکنون بسیار کمتر از منطقه 1200 دلاری معامله می شود. XRP در نزدیکی منطقه 0.32 دلار معامله می شود. ADA در تلاش است تا بالای منطقه حمایتی 0.45 دلار باقی بماند.

دوشنبه , ۲۰ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : اکثر شاخص‌های سهام آسیایی به همراه شاخص‌های آتی سهام آمریکا سقوط کرده‌اند. دلار آمریکا هم تقویت شده است. ریسک افزایش آمار مبتلایان کرونا در چین نگرانی‌ها از رکود اقتصاد جهانی را تشدید کرده است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه تقریباً ۱ درصد افت کرده است. بازار سهام چین و هنگ‌کنگ بیشترین کاهش را داشته‌اند. روز یکشنبه شانگهای اولین مورد مبتلا به کرونای BA.۵ را گزارش داده است. این زیر سویه اومیکرن به شدت واگیردار است. این هشدار ریسک قرنطینه و اعمال محدودیت‌های کرونایی را بالا برده است. اما بازار سهام ژاپن عملکرد نسبتاً بهتری داشته است. بعد از ترور نخست وزیر سابق ژاپن، اتحاد میان گروه‌های سیاسی بیشتری شده است.
 • شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح از سال ۲۰۲۰ صعود کرده است. در بازار فارکس، ین ژاپن بدترین عملکرد را در میان ارزهای اصلی داشته است. ادامه سیاست‌های انبساطی پولی ژاپن، ارز این کشور را تحت فشار قرار داده است. ارزهای کالایی هم تحت فشار قرار دارند. در بازار کالا، قیمت نفت خام پایین آمده است.
 • فشارهای تورمی، افزایش نرخ‌های بهره و احتمال وقوع رکود اقتصادی بر بازارهای مالی سایه انداخته‌اند. این هفته داده‌های تورمی آمریکا منتشر خواهند شد و پیش‌بینی می‌شود که نرخ رشد تورم آمریکا به نزدیکی ۹ درصد رسیده باشد. رشد سریع تورم منجر به افزایش سریع نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا خواهد شد.
 • در همین حال گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی هم برای بازار اهمیت دارند. گزارش مالی شرکت‌های سهامی می‌تواند مشخص کند که اقتصاد جهانی چقدر با رکود فاصله دارد. در نیمه اول سال ۲۰۲۲ ترس از رکود اقتصادی باعث از بین رفتن ۱۸ تریلیون دلار از ارزش بازار سهام جهانی شده است.

دوشنبه ۱۱ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

جمعه , ۱۷ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۸جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۱۷ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین 8 درصد افزایش یافت و از 22000 دلار گذشت.
 • اتریوم به بالای 1250 دلار صعود کرد، XRP مقاومت 0.35 دلار را شکست.
 • MATIC هم 12% افزایش یافت و AAVE نیز 16% افزایش یافت.

قیمت بیت کوین افزایش شدیدتری را در بالای منطقه مقاومت 20500 دلار آغاز کرد و حتی از سطح 22000 دلار نیز صعود کرد. در حال حاضر (04:57 UTC) نزدیک به 22100 دلار معامله می شود و 8 درصد در یک روز و 13 درصد در هفته افزایش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی افزایش مناسبی را آغاز کردند. اتریوم توانست سطوح مقاومت 1200 و 1250 دلار را پاک کند. XRP از منطقه مقاومت کلیدی 0.35 دلار پیشی گرفت. ADA به بالای 0.48 دلار صعود کرد و نزدیک به 0.50 دلار معامله شد.

جمعه , ۱۷ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی بخشی از رشدهای اولیه خود را از دست داده‌اند. بازارهای سهام آسیایی به دلیل کاهش نگرانی‌ها از رکود اقتصادی رشد کرده بودند. اما بعد از تیراندازی به نخست‌وزیر قبلی ژاپن، دارایی‌های ریسکی عقب‌نشینی کردند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه بیش از یک درصد جهش کرده بود. کاهش نگرانی‌ها از رکود اقتصادی عامل اصلی این جهش بود. شینزو آبه نخست‌وزیر قبلی ژاپن ترور شده و گفته می‌شود که وضعیت وخیمی دارد. پیش از این تیراندازی، دولت چین بسته حمایتی ۲۲۰ میلیارد دلاری را جهت تقویت اقتصاد این کشور معرفی کرده بود و به همین دلیل نگرانی‌ها از رکود اقتصادی جهان کاهش یافته بود. دیشب شاخص‌های سهام آمریکا هم رشد خوبی داشتند.
 • اخیراً مقامات فدرال رزرو آمریکا هم در سخنرانی‌های خود به کاهش نگرانی‌ها از رکود اقتصادی کمک کرده‌اند. رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس آمریکا (Bullard) از افزایش نرخ بهره جهت کنترل تورم حرف زده، اما در عین حال گفته که اقتصاد آمریکا می‌تواند از رکود در امان بماند.
 • اما در بازار اوراق قرضه، منحنی بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا هنوز هم وارون است و نشانگر ترس بازار از رکود اقتصادی است. نوسانات در بازار اوراق قرضه هم تشدید شده که نشانگر شک و تردید نسبت به آینده است. امروز همه نگاه‌ها به داده‌های اشتغال آمریکاست تا شاید بتوان به کمک داده‌های اشتغال، آینده سیاست‌های پولی آمریکا را پیش‌بینی کرد.
 • امروز NFP منتشر میشود!

جمعه ۸ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

پنجشنبه , ۱۶ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۷جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۱۶ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص دلار آمریکا همچنان سیر صعودی دارد، اما در معاملات امروز اندکی پایین آمده است.

 • جفت ارز EURUSD هم بعد از ثبت کف قیمتی جدید ۲۰ ساله در ۱٫۰۱۶ دلار هم‌زمان با افت شاخص دلار آمریکا، بالا آمده است. یورو بدترین عملکرد را در میان ارزهای اصلی داشته است. ترس از رکود اقتصادی و بحران انرژی در ناحیه یورو عامل اصلی سقوط ارزش یورو بوده است.
 • جفت ارز GBPUSD هم در اطراف ۱٫۱۹۳۰ دلار نوسان می‌کرد و تا ۱٫۱۹۶۰ دلار بالا آمده است. دولت انگلیس با بحران جدی مواجه شده و اکثر مقامات دولتی در حال استعفا هستند. بیش از ۳۰ نفر از مقامات دولتی انگلیس استعفا داده‌اند. درخواست‌ها از بوریس جانسون برای کناره‌گیری از نخست‌وزیری افزایش یافته است.
 • دیشب فدرال رزرو آمریکا گزارش نشست ماه ژوئن را منتشر کرد. مقامات فدرال رزرو موافق این موضوع هستند که رشد سریع تورم ادامه خواهد یافت و برای مقابله با رشد سریع تورم حاضرند هر کاری بکنند. اکثر اعضای فدرال رزرو آمریکا معتقدند که اقتصاد این کشور با ریسک‌های نزولی مواجه است. هر چند که موافقت صریحی با افزایش ۰٫۷۵ درصدی نرخ بهره در ماه ژوئیه نشده، اما فدرال رزرو این گزینه را کنار نگذاشته است.
 • دیشب در بازار سهام نیویورک نوسانی بود، اما در نهایت شاخص‌های اصلی سهام آمریکا در محدوده مثبتی بسته شدند. برای بازار سهام آمریکا چیزی که مهم است، عدم اشاره به افزایش ۱٫۰۰ درصدی نرخ بهره است.
 • منحنی بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا هنوز هم وارون است. یعنی بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ ساله بیشتر از ۱۰ ساله است. منحنی بازدهی وارون اولین نشانه از وقوع رکود اقتصادی است.
 • امروز تمرکز اصلی بازار به شاخص های اشتغال آمریکا خواهد بود!

پنج شنبه ۷ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۷ جولای ۲۰۲۲

چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۶جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

سهام آسیایی سقوط کرد و دلار به بالاترین حد دو دهه اخیر یورو در روز چهارشنبه ایستاد، زیرا ترس سرمایه‌گذاران از اینکه این قاره جهان را به سمت رکود سوق می‌دهد، عمیق‌تر شد، در همین حال نفت و معاملات آتی اروپا تلاش‌های متزلزلی برای ثابت ماندن داشتند.

 • قیمت‌های آتی نفت برنت در این ماه به دلیل نگرانی از کاهش رشد جهانی افت کرد. قیمت‌ها در روز سه‌شنبه 9.5 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح 2-1/2 ماهه 101.10 دلار رسید.
 • شاخص ام‌اس‌سی‌آی از سهام آسیا-اقیانوسیه خارج از ژاپن 1 درصد سقوط کرد که منجر به افت 2 درصدی شاخص تایوان شد.
 • معاملات آتی S&P 500 هم 0.1% سقوط کرد در حالی که معاملات آتی FTSE و EuroSTOXX 50 پس از فروش سنگین سه شنبه 1% افزایش یافتند.
 • اخبار بی وقفه منفی بوده و صحبت از سهمیه بندی گاز در اروپا، بحران سیاسی در بریتانیا و شعله ور شدن جدید موارد COVID-19 باعث محدودیت های جدید در شانگهای شده است.
 • در ایالات متحده، بازدهی اوراق خزانه داری دو ساله به زیر بازدهی 10 ساله کاهش یافته است که یک سیگنال قابل اعتماد از رشد محدود رکود در میان مدت است.
 • جیسون ته، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در Vertium Asset Management در سیدنی گفت: «صدای طبل در مورد ریسک رکود بلندتر و بلندتر می‌شود.
 • بر این اساس، دلار پادشاه است . شاخص دلار آمریکا روز سه‌شنبه به بالاترین میزان در 20 سال گذشته 106.79 رسید که با کاهش ارزش یورو افزایش یافت.
 • این شاخص در روز چهارشنبه در 106.440 بود.
 • یورو پس از کاهش تا 1.0236 دلار در روز سه شنبه در 1.0266 دلار جمع شد. اگر ارقام خرده فروشی منطقه یورو در ساعت 09:00 GMT انتظارات را برای افزایش 0.4 درصدی ماهانه در ماه می ناامید کند، فروش می تواند دنبال شود.
 • کریستینا کلیفتون، استراتژیست بانک مشترک المنافع استرالیا (OTC:CMWAY) گفت: “هیچ سطح حمایت مهمی برای EUR/USD تا 1 دلار وجود ندارد.”
 • پس از استعفای دو تن از وزرای ارشد دولت بریتانیا، رهبری نخست وزیر بوریس جانسون را تحت فشار جدیدی قرار داد، استرلینگ به پایین ترین سطح دو سال اخیر خود در 1.1944 دلار رسید.
 • ابهام در مورد عرضه گاز اروپا منجر به آخرین دور نگرانی‌ها شده و قیمت‌ها را در برابر افت سایر کالاها به دلیل نگرانی‌های رشد اقتصادی، افزایش داده است.
 • برخی از سرمایه گذاران نگران هستند که جریان در امتداد خط لوله نورد استریم، که گاز را از روسیه به آلمان می آورد، پس از تعطیلی تعمیرات ده روزه از 11 ژوئیه از سر گرفته نشود و کمبود عرضه زمستانی باعث جیره بندی و کاهش شدید فعالیت اقتصادی شود.
 • فدرال رزرو صورتجلسه خود را درامروز منتشر می‌کند، جایی که شدیدترین افزایش نرخ بهره را در نزدیک به 30 سال اخیر اعلام کرد. به احتمال زیاد افزایش های بیشتری را پیش بینی می کند زیرا مقامات فدرال رزرو گفته اند که اولویت اصلی آنها مبارزه با تورم است، حتی به قیمت رشد اقتصادی.
 • هر اونس طلا آخرین بار پس از کاهش ارزش دلار دیشب، در 1771 دلار ثابت ماند. پناهگاه امن امسال حدود 3 درصد کاهش یافته است که کمتر از ضررهای شدید سهام و اوراق قرضه است.
 • اوراق خزانه در آسیا با بازدهی 10 ساله در 2.8327 درصد و بازدهی دو ساله در 2.8385 درصد ثابت بودند.
 • بیت کوین که در جریان فرار از دارایی های مخاطره آمیز فرو ریخته است، به 20115 دلار رسید.

چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۶جولای ۲۰۲۲

سه شنبه , ۱۴ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکالتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل فارکس

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۵جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۱۴ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین به بالای مقاومت 20000 دلار صعود کرد.
 • اتریوم بیش از 9 درصد جهش کرد، XRP هنوز بسیار زیر 0.35 دلار است.
 • CEL سود خود را 19 درصد دیگر افزایش داد.

قیمت بیت کوین به خوبی بالاتر از منطقه حمایتی 18800 دلار باقی ماند و موج بهبود جدیدی را بالای منطقه مقاومت 20000 دلار آغاز کرد. در حال حاضر (04:09 UTC) نزدیک به 20300 دلار معامله می شود و در یک روز 6 درصد افزایش و در یک هفته 2 درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی سرعت بیشتری به دست آوردند و مقداری ضرر را جبران کردند. اتریوم بیش از 9 درصد افزایش یافته و در حال آزمایش مقاومت 1150 دلاری است. XRP هنوز در نزدیکی منطقه 0.325 USD گیر کرده است. ADA بالاتر از سطح 0.45 USD حرکت می کند.

سه شنبه , ۱۴ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی به همراه شاخص‌های آتی سهام آمریکا بخشی از رشدهای اولیه امروز را از دست داده‌اند. جهش نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا و بهبود روابط اقتصادی آمریکا و چین بر بازار تأثیر گذاشته‌اند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه از اوج‌های قیمتی روز پایین آمده است. این یعنی شاخص مثبت است، اما تمایل خریداران به حمایت از بازارهای سهام اندکی نسبت به ابتدای روز کاهش یافته است. افت بازار سهام چین عامل اصلی این بی‌رغبتی بازار بوده است. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ مثبت هستند. دیشب بازار سهام نیویورک به دلیل تعطیلی عمومی بسته بود.
 • شایعه شده که دولت آمریکا می‌خواهد برخی از تعرفه‌های تجاری که علیه چین وضع کرده بود را بردارد تا با رشد سریع تورم مقابله کند. گفته می‌شود که مقامات عالی رتبه چین و آمریکا با تماس ویدیویی در رابطه با تعرفه‌ها و زنجیره تأمین گفت‌وگو کرده‌اند.
 • حتی گفته می‌شود رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد برخی از تعرفه‌های تجاری که در زمان ترامپ علیه چین وضع شده بودند و ارزش ۳۰۰ میلیارد دلاری داشتند، را کاهش دهد. دولت آمریکا می‌خواهد نرخ رشد تورم را پایین بیاورد و به همین دلیل به هر کاری دست می‌زند. از دید تحلیلگران کاهش تنش‌های تجاری می‌تواند خبر خوبی برای بازارهای مالی باشد.
 • در استرالیا، بانک رزرو استرالیا نرخ بهره را طبق پیش‌بینی‌های بازار افزایش داد و به ۱٫۳۵ درصد رساند. در سال ۲۰۲۲ بیش از ۸۰ بانک مرکزی در سرتاسر جهان نرخ بهره را بالا برده‌اند. دلار استرالیا بعد از نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی در برابر دلار آمریکا تضعیف شد.
 • بازار فارکس – بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را از ۰٫۸۵ درصد به ۱٫۳۵ درصد افزایش داد!

سه شنبه , ۱۴ تیر ۱۴۰۱

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

دوشنبه , ۱۳ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۴جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۱۳ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین بسیار پایین تر از سطح 20000 دلار است.
 • اتریوم بالای 1000 دلار تثبیت می شود، XRP نزدیک به 0.325 دلار در حال مبارزه است.
 • AR و RUNE بهترین عملکردهای امروز هستند.

قیمت بیت کوین زیر محدوده حمایتی 20000 دلار قرار گرفت. BTC در حال حاضر (04:05 UTC) نزدیک به 19100 دلار تثبیت می شود و 1% در یک روز و 9% در یک هفته کاهش می یابد.

به طور مشابه، بیشتر آلت کوین های اصلی زیر سطوح پشتیبانی کلیدی معامله می شوند. ETH بسیار زیر 1100 دلار است در حالی که XRP زیر 0.325 دلار در حال مبارزه است. ADA می تواند ضرر را افزایش دهد و 0.42 دلار را آزمایش کند.

دوشنبه , ۱۳ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های آتی سهام آمریکا سقوط کرده‌اند و شاخص‌های سهام آسیایی هم رشدهای اولیه خود را از دست داده‌اند. رشد ضعیف اقتصادی و رشد ادامه‌دار تورم بر بازارهای مالی سایه انداخته‌اند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه در ابتدای معاملات رشد کرده بود، اما در حال حاضر از اوج‌های قیمتی امروز پایین آمده است. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ هم بیش از ۰٫۵ درصد سقوط کرده‌اند. با این حال شاخص‌های آتی سهام اروپا مثبت هستند. در کل بازارهای سهام جهانی روند مشخصی ندارند.
 • رالی صعودی قیمت اوراق قرضه هم ادامه دارد. سرمایه‌گذاران بازار اوراق قرضه بر این باورند که بانک‌های مرکزی به دلیل وقوع رکود اقتصادی نمی‌توانند نرخ‌های بهره را خیلی بالا ببرند. قیمت اوراق قرضه در نیوزیلند و استرالیا هم بالا آمده است. امروز بازارهای مالی آمریکا تعطیل هستند و به همین دلیل اوراق خزانه‌داری در بازار نقدی معامله نخواهد شد. اخیراً نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا تا ۲٫۸۸۹ درصد هم پایین آمده بود.
 • در بازار فارکس، دلار آمریکا وضعیت باثباتی دارد. قیمت نفت خام سبک هم در اطراف ۱۰۸ دلار نوسان می‌کند و در بازار رمزارز ها هم قیمت بیت کوین در بالای ۱۹ هزار دلار معامله می‌شود. هنوز نشانه‌ای از تشکیل کف در بازار رمزارز ها دیده نشده است.
 • در آمریکا و سایر اقتصادهای جهانی نشانه‌هایی از افت فعالیت‌های اقتصادی دیده می‌شود. از مخارج شخصی مصرف‌کنندگان گرفته تا فعالیت‌های تولیدی افت کرده‌اند. سرمایه‌گذاران بر این باورند رسیده‌اند که رکود اقتصادی به زودی اتفاق خواهد افتاد. به همین دلیل فعلاً حواس بازار از رشد سریع تورم پرت شده است.

دوشنبه ۴ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۴ جولای ۲۰۲۲

جمعه , ۱۰ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۱جولای ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۱۰ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین 18800 دلار آزمایش شد و به شدت بهبود یافت.
 • اتریوم بالای 1000 دلار شتاب گرفت، XRP به بالای 0.32 دلار بازگشت.
 • AR و AMP بهترین عملکردهای امروز هستند.

بیت کوین منطقه حمایت 18800 دلاری را آزمایش کرد، جایی که گاوها ظاهر شدند و قیمت را به بالای 20500 دلار رساندند و دوباره پایین آمدند. BTC در حال حاضر (04:09 UTC) نزدیک به 19600 دلار معامله می شود و هنوز 3 درصد در یک روز و تقریبا 5 درصد در یک هفته کاهش یافته‌است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین‌های اصلی ضررهای خود را جبران کردند، اما در حال کاهش سود خود هستند. ETH منطقه 1000 دلار را آزمایش کرد و قبل از سقوط مجدد به بالای 1080 دلار صعود کرد. XRP بهبود یافت و به بالای سطح کلیدی 0.32 USD صعود کرد. ADA دوباره به سمت سطح 0.45 USD حرکت می کند.

جمعه ۱ جولای ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۰۱ جولای ۲۰۲۲

پنجشنبه , ۹ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۳۰ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۹ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین همچنان در معرض خطر کاهش شدید تا 18800 دلار است.
 • اتریوم زیر 1100 دلار معامله می شود، XRP در حال آزمایش پشتیبانی 0.320 دلار است.
 • SOL و BNB در حال تسریع ضرر هستند، DOGE در محدوده سبز است.

قیمت بیت کوین مسیر نزولی را زیر سطح 21000 دلار دنبال کرد. بیت کوین زیان را افزایش داد و به زیر سطح 20500 دلار رسید. در حال حاضر (04:09 UTC) نزدیک به 20100 دلار تثبیت می شود و در یک روز 1٪ کاهش یافته است و تقریباً در یک هفته بدون تغییر است.

به طور مشابه، بیشتر آلت کوین های اصلی در یک منطقه نزولی معامله می شوند. ETH زیر سطوح حمایتی 1120 و 1100 دلاری معامله شد. XRP پشتیبانی کلیدی 0.32 USD را آزمایش کرد. ADA همچنین منطقه پشتیبانی کلیدی USD 0.455 را آزمایش کرد.

پنجشنبه , ۹ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی عملکرد مبهمی دارند. نشانه‌هایی از بهبود تدریجی اوضاع اقتصادی چین دیده می‌شود. ارزهای آسیایی واکنش مثبتی به داده‌های اقتصادی چین نشان داده‌اند. این در حالی است که نگرانی‌ها از رکود اقتصادی در آمریکا روز به روز تشدید می‌شود.

 • امروز شاخص‌های PMI چین منتشر شدند. شاخص‌های PMI از بهبود فعالیت‌های اقتصادی حکایت داشتند. بازار سهام چین واکنش مثبتی به این اخبار نشان داده است. اما بازار سهام ژاپن سقوط کرده است. در بازار فارکس هم شاهد تضعیف ارزش دلار آمریکا نسبت به دیروز هستیم.
 • شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم منفی هستند. دیشب شاخص‌های سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ در معاملات بازار سهام نیویورک تغییر قابل‌توجهی نکردند. شاخص‌های آتی سهام اروپا هم منفی هستند.
 • در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا بالا آمده و افت‌های دیروز را جبران کرده است. اخیراً شایعه شده بود که ریسک رکود اقتصادی مانع از افزایش نرخ‌های بهره فدرال رزرو آمریکا خواهد شد. اما ظاهراً بازار به این شایعه توجهی نکرده است.
 • رئیس فدرال رزرو آمریکا به همراه روسای بانک‌های مرکزی اروپا و انگلیس هشدار داده‌اند که دوره بلندمدت و طولانی از رشد سریع تورم مواجه هستیم. این یعنی بانک‌های مرکزی باید نرخ‌های بهره را با سرعت بیشتری افزایش دهند. تحلیلگران بر این باورند که افزایش نرخ‌های بهره محیطی را ایجاد کرده که بایستی از خریدهای شتاب‌زده خودداری کرد.
 • رئیس فدرال رزرو کلیولند (Mester) هم گفته که باید مقامات با جدیت بیشتری برای مقابله با رشد سریع تورم عمل کنند. او گفته که فدرال رزرو هنوز در ابتدای مراحل افزایش نرخ بهره است و نرخ بهره آمریکا می‌تواند در سال ۲۰۲۲ به محدوده ۳ تا ۳٫۵۰ درصدی افزایش یابد و در سال ۲۰۲۳ هم از ۴ درصد عبور کند. او گفته که اگر رکود اقتصادی هم در کار باشد، باز هم باید نرخ بهره را افزایش داد!
 • امروز داده های تورمی آمریکا منتشر خواهند شد.

پنج‌شنبه ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

چهارشنبه , ۸ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۹ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۸ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام در سرتاسر آسیا صبح چهارشنبه سقوط کرد و در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد رکود، تورم و قیمت‌های بالای نفت که باعث تقویت دلار امن شد، ضرر دیشب در وال استریت افزایش یافت.

 • شاخص نیکی ژاپن در اوایل معاملات 1.01 درصد سقوط کرد، در حالی که گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 1.1 درصد کاهش یافت، که با کاهش 1.29 درصدی سهام استرالیا و KOSPI کره با 1.57 درصد کاهش مواجه شد.
 • پس از آنکه چین کاهش الزامات قرنطینه خود را برای مسافران ورودی اعلام کرد، سهام آسیایی جلسه قبل را با یک مسیر مثبت به پایان رسانده بود، چیزی که برخی از مشاهدات آن را بزرگترین آرامش تا کنون در استراتژی «کرونا صفر» آن می‌دانستند.
 • اما تاثیر آن در روز چهارشنبه کاهش یافت.
 • سهام چینی که روز قبل به بالاترین سطح چهار هفته‌ای رسیدند، 0.6 درصد از دست دادند در حالی که شاخص هنگ کنگ 1.3 درصد سقوط کرد.
 • زیان‌ها در آسیا بدنبال یک روز متلاطم در بازارهای ایالات متحده، با کاهش بیش از 2 درصدی شاخص S&P 500 اتفاق افتاد. داده‌ها نشان داد اعتماد مصرف‌کننده ایالات متحده در ژوئن به پایین‌ترین حد در 16 ماه گذشته رسیده است و به دلیل ترس از تورم بالا ، می‌تواند باعث کندی قابل توجه اقتصاد شود.
 • نگرانی های مجدد در مورد پتانسیل رکود جهانی، سرمایه گذاران را به سمت دلار امن سوق داد و شاخص دلار در 104.4 ثابت ماند.
 • ین در حالی که بانک مرکزی ژاپن سیاست های پولی خود را سست نگه می دارد، حتی در شرایطی که دیگر بانک های بزرگ انقباضی هستند، با مشکل مواجه شده است، نکته ای که روز چهارشنبه توسط هاروهیکو کورودا، رئیس BOJ تکرار شد.
 • بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در 3.1697 درصد ثابت بود.
 • قیمت نفت پس از سه جلسه افزایش اندکی کاهش یافت، اما کمبود عرضه جهانی پشتوانه بازار بود. یک گزارش شبانه حاکی از آن است که عربستان سعودی و امارات متحده عربی قادر به افزایش قابل توجه تولید در آینده نزدیک نیستند.
 • بهای معاملات آتی نفت برنت با 0.53 درصد کاهش در روز به 117.35 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با 0.37 درصد کاهش به 111.39 دلار رسید.
 • هر اونس طلا با 0.15 درصد افزایش به 1822.48 دلار رسید.

چهارشنبه ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲

سه شنبه , ۷ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۸ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۷ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین زیر 21000 دلار معامله شد.
 • اتریوم به زیر 1200 دلار دست و پنجه نرم می کند، XRP بیش از 5 درصد کاهش یافته است.
 • XTZ و CHZ بهترین عملکردهای امروز هستند.

قیمت بیت کوین نتوانست سود خود را بالاتر از سطح 21500 دلار افزایش دهد و زیر 21000 دلار معامله شد. در حال حاضر (04:12 UTC) نزدیک به 20700 دلار معامله می شود و بیش از 2 درصد در یک روز کاهش یافته است و تقریباً در یک هفته بدون تغییر است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی نیز پایین تر حرکت می کنند. ETH زیر منطقه حمایتی 1200 دلار معامله شد. XRP با مشکل مواجه شد و به زیر 0.350 دلار کاهش یافت، در حالی که ADA در حال آزمایش 0.48 دلار است.

سه شنبه , ۷ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : امروز شاخص‌های سهام جهانی روند مشخصی ندارند. در کل بازار سهام وارد روند نزولی شده و اخیراً شاهد جهش‌های صعودی بودیم، اما این جهش‌ها ادامه‌دار نبودند. بازار نگران رشد سریع تورم و رکود اقتصادی احتمالی است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه برای اولین بار در چهار جلسه معاملاتی اخیر افت کرده است. سهام شرکت‌های فناوری عملکرد ضعیفی داشتند. به نظر می‌رسد که با هر جهش صعودی، بخشی از بازار اقدام به تثبیت سود می‌کند و از بازار خارج می‌شود!
 • شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم منفی هستند. دیشب شاخص‌های سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ افت کردند. تعدیل در سبد دارایی مؤسسات سرمایه‌گذاری که معمولاً در پایان ماه و فصل انجام می‌شوند، بر بازار تأثیر گذاشته است.
 • در معاملات امروز آسیا شاهد محافظه‌کاری سرمایه‌گذاران هستیم. ین ژاپن اندکی تقویت شده و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا هم اندکی افت کرده است. در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک به بالای ۱۱۰ دلار عبور کرده است. ظاهراً عرضه نفت خام لیبی و اکوادور به دلیل اعتراضات سیاسی کاهش خواهد یافت.
 • از ابتدای سال ۲۰۲۲ شاهد بودیم که هر رالی صعودی در دارایی‌های ریسکی (همان جریانات ریسک‌پذیری) عمر کوتاهی داشته‌اند. نرخ بالای بهره، رشد سریع تورم و نگرانی‌ها از رکود اقتصادی باعث شده تا سرمایه‌گذاران به آینده بدبین باشند. گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی می‌تواند تأییدی بر سناریوی رکود تورمی باشند.
 • درحالی‌که تمامی بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا به جز ژاپن به دنبال افزایش نرخ بهره و سیاست‌های انقباضی هستند، بانک مرکزی چین قول داده که به سیاست‌های انبساطی پولی ادامه دهد و از اقتصاد چین حمایت کند. بانک مرکزی چین گفته که به جای کاهش نرخ بهره می‌خواهد اعتبارات را افزایش دهد.
 • سخنرانی مقامات بانک های مرکزی می توانند بر انتظارات نرخ بهره ای یورو و پوند انگلیس تاثیر بگذارند!

سه شنبه , ۷ تیر ۱۴۰۱

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

دوشنبه , ۶ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۷ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۶ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های آتی سهام آمریکا و بازارهای سهام محلی آسیا رشد کرده‌اند و جریانات ریسک‌پذیری ضعیفی در بازارهای مالی به راه افتاده است. سرمایه‌گذاران به این فکر می‌کنند که شاید تورم قابل کنترل باشد و رکودی هم در کار نباشد.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه بیش از ۱٫۵ درصد جهش کرده است. سهام شرکت‌های فناوری چین بیشترین تأثیر مثبت را در شاخص داشتند. شاخص‌های آتی سهام نزدک ۱۰۰، S&P ۵۰۰ و اروپا هم مثبت هستند. روز جمعه بازار سهام نیویورک رشد ۳ درصدی را ثبت کرد و بهترین رشد هفتگی در یک ماه اخیر را ثبت کرد.
 • در بازار اوراق قرضه، تقاضا برای اوراق خزانه‌داری آمریکا کاهش یافته و در نتیجه نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا به ۳٫۱۵ درصد رسیده است. با این حال نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری از اوج ماه ژوئن پایین آمده است.
 • در بازار فارکس، جریانات ریسک‌پذیری باعث شده تا تقاضا برای دلار آمریکا هم کاهش یابد. در نتیجه شاهد تضعیف ارزش دلار آمریکا و تقویت ارزش ین ژاپن هستیم. در بازار کالا، قیمت فلزات صنعتی افزایش یافته و قیمت نفت خام هم در اطراف ۱۰۷ دلار به تعادل رسیده است. بهبود اقتصاد چین در میان محدودیت‌های کرونایی به بهبود سنتیمنت بازار کمک کرده است.
 • سرمایه‌گذاران امیدوارند که نرخ رشد تورم تشکیل اوج داده باشد و در شاخص‌های اقتصادی جدیدی که منتشر می‌شوند، نشانه‌های از کاهش رشد تورم دیده شود. اگر این سناریو تحقق یابد، بانک‌های مرکزی هم دیگر دلیلی برای افزایش سریع نرخ بهره نخواهند شد. عدم افزایش سریع نرخ بهره هم احتمال وقوع رکود اقتصادی را پایین خواهد آورد.
 • رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو (Daly) گفته که بهتر است نرخ بهره را در ماه ژوئیه دوباره به اندازه ۰٫۷۵ درصد بالا ببریم. در همین حال رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس (Bullard) هم گفته که ترس از رکود اقتصادی بیش از حد اغراق‌آمیز بوده است.

دوشنبه ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲

جمعه , ۳ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۴ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۳ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در حال آزمایش سطح 21000 دلار است.
 • اتریوم در حدود 1150 دلار است، XRP تقریبا 13 درصد افزایش یافت.
 • SOL نزدیک به 40 دلار است، MATIC بهترین عملکرد را دارد.

قیمت بیت کوین پایه ای بالاتر از حمایت 20500 دلار تشکیل داد و بالاتر از سطح 21000 دلار حرکت کرد. در حال حاضر (04:03 UTC) نزدیک به 21070 دلار معامله می شود و 4 درصد در یک روز و بیش از 3 درصد در هفته افزایش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی نشانه هایی از افزایش را نشان می دهند. ETH از سطوح مقاومت 1100 و 1120 دلار فراتر رفت. XRP افزایش یافت و مقاومت 0.35 دلار را شکست. ADA به دنبال شکست صعودی بالای مقاومت 0.50 دلار است.

جمعه , ۳ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : امروز سهام شرکت‌های فناوری بالا آمده‌اند و قیمت اوراق قرضه هم رشدهای اخیر را حفظ کرده است. سرمایه‌گذاران تهدیدات اقتصادی را ارزیابی کرده‌اند و انتظارات نرخ بهره‌ای و تورمی بازار اندکی تضعیف شده است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه برای دومین روز متوالی بالا آمده است. سهام شرکت‌های فناوری چین بیشترین تأثیر مثبت را در شاخص سهام داشتند. در این میان شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰ و اروپا هم رشد کرده‌اند. دیشب شاخص‌های سهام آمریکا در محدوده مثبت بسته شدند.
 • در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق قرضه استرالیا به همراه بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا پایین آمده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ سال آمریکا که حساسیت بالایی به سیاست‌های پولی دارند، در حال ثبت بزرگ‌ترین افت یک هفته‌ای از ماه مارس ۲۰۲۰ تا به امروز است. این افت بازدهی اوراق نشانگر تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای در کوتاه‌مدت است.
 • در بازار فارکس، دلار آمریکا تضعیف و ین ژاپن تقویت شده است. در بازار کامودیتی، قیمت نفت خام سبک در اطراف ۱۰۴ دلار در نوسان است. شاخص کالاهای اساسی به پایین‌ترین سطح از ماه فوریه رسیده است.
 • نگران‌های از آینده تشدید شده است. شاخص مدعیان بیکاری آمریکا به نزدیکی بالاترین سطح پنج هفته اخیر رسیده که نشانگر افزایش بیکاری است. فعالیت‌های اقتصادی در بخش تولیدی و خدماتی آمریکا هم افت داشته است.
 • رئیس فدرال رزرو آمریکا هم در برابر کمیته تأکید کرده که پایین کشیدن تورم بدون هیچ پیش‌شرطی اجرا خواهد شد. یکی دیگر از مقامات فدرال رزرو به نام Bowman هم گفته که از افزایش ۰٫۷۵ درصدی نرخ بهره در ماه ژوئیه حمایت می‌کند.
 • سرمایه‌گذاران با این سؤال درگیر هستند که اگر رشد اقتصادی آمریکا متوقف شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ یکی از سناریوها این است که با رکود اقتصادی، نرخ رشد تورم هم پایین خواهد آمد و بانک‌های مرکزی خواهند توانست از سرعت افزایش نرخ بهره بکاهند.
 • انتظارات نرخ بهره‌ای بازار برای نشست‌های بعد از ماه دسامبر در حال تغییر است. از دید بازار، فدرال رزرو آمریکا بعد از نشست ماه دسامبر نه تنها نرخ بهره را افزایش نخواهد داد، بلکه شاید نرخ‌های بهره را در سال ۲۰۲۳ کاهش دهد. در این میان افت قیمت‌ها در بازار کامودیتی هم در این تضعیف انتظارات نقش داشته‌اند.

جمعه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

پنجشنبه , ۲ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۳ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۲ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : قیمت اوراق خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته و قیمت نفت خام باز هم سیر نزولی دارد. دیروز رئیس فدرال رزرو آمریکا ریسک رکود را تصدیق کرده است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه وضعیت باثباتی دارد. اما شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا منفی هستند.
 • دیروز در معاملات بازار سهام نیویورک، قیمت اوراق خزانه‌داری آمریکا افزایش یافت و در نتیجه نرخ بازدهی اوراق پایین آمد. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ سال آمریکا که حساسیت بالایی نسبت به سیاست‌های پولی دارند، در اطراف ۳٫۰۶ درصد در نوسان بودند. در این میان قیمت اوراق قرضه استرالیا و نیوزیلند هم افزایش یافته است. در بازار فارکس، ین ژاپن تقویت شده و دلار آمریکا تغییر اندکی داشته است.
 • در بازار کالا، قیمت نفت خام به محدوده ۱۰۳ دلاری سقوط کرده است. بازار نگران چشم‌انداز تقاضای جهانی نفت خام است. شاخص مواد اولیه هم به پایین‌ترین سطح از ماه مارس سقوط کرده است.
 • دیروز رئیس فدرال رزرو آمریکا در برابر نمایندگان سنای آمریکا حاضر شد و در رابطه با وضعیت اقتصادی آمریکا حرف زد. او گفته که باید نرخ رشد تورم را به هدف ۲ درصدی بازگردانیم. او تائید کرده که افزایش سریع نرخ بهره می‌تواند منجر به رکود اقتصادی شود. از دید او فرود آرام اقتصاد آمریکا (کاهش تورم و کاهش تدریجی رشد اقتصادی) سخت خواهد بود.
 • از دید تحلیلگران هنوز هم آینده برای سرمایه‌گذاران بازارهای مالی مبهم است و به احتمال زیاد وضعیت به همین منوال ادامه خواهد یافت. ریسک رکود اقتصادی به شدت افزایش یافته است. از دید تحلیلگران، احتمال ادامه مراحل افزایش نرخ بهره بعد از نشست ماه نوامبر پایین است، چون‌که ریسک رکود اقتصادی بالاست و به احتمال زیاد از سال آینده میلادی مسیر سیاست‌های پولی هم تغییر خواهد کرد.
 • امروز داده های PMI منتشر خواهند شد. شاخص های PMI می توانند تازه ترین وضعیت فعالیت های اقتصادی را به تصویر بکشند! بایستی دید اقتصاد های جهانی چقدر با رکود فاصه دارند؟

پنج‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

چهارشنبه , ۱ تیر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۲ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۱ تیر ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در تلاش است تا به بالای 21200 دلار برسد.
 • اتریوم نتوانست بالای 1100 دلار بماند، XRP نزدیک به 0.32 دلار تثبیت می شود.
 • WAVES بهترین عملکرد را دارد، در حالی که CEL بدترین است.

قیمت بیت کوین توانست بالاتر از منطقه مقاومت 21200 دلاری بازگردد اما نتوانست در منطقه مثبت باقی بماند و به زیر 21000 دلار کاهش یافت. در حال حاضر (04:04 UTC) بالاتر از 20,300 دلار معامله می شود، با خطر شکست نزولی. بیت کوین بیش از 1 درصد در یک روز و تقریبا 9 درصد در یک هفته کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی نتوانستند در منطقه مثبت باقی بمانند. ETH بالای 1150 دلار مبارزه کرد و به زیر 1100 دلار کاهش یافت. XRP هنوز نزدیک به 0.320 دلار در حال تثبیت است. ADA سودها را کاهش داد و زیر 0.480 دلار معامله شد.

چهارشنبه , ۱ تیر ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام‌های آسیایی در معاملات پرنوسان روز چهارشنبه دچار افت شدند و نتوانستند رشد وال استریت را دنبال کنند، زیرا نگرانی‌های مداوم در مورد نرخ‌های بهره و تورم همچنان کانون اصلی توجه سرمایه‌گذاران بود.

 • در همین حال ین ژاپن در برابر دلار به پایین‌ترین حد در 24 سال اخیر رسید.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 1 درصد سقوط کرد، اما همچنان 1.39 درصد ازر پایین‌ترین سطح پنج هفته‌ای که در روز دوشنبه به ثبت رساند، 1.39 درصد افزایش داشت. نیکی توکیو از رشد اولیه چشم پوشی کرد و ثابت ماند.
 • سرمایه گذاران همچنان به ارزیابی این موضوع ادامه می دهند که چقدر باید نگران باشند که بانک های مرکزی اقتصاد جهان را به سمت رکود سوق دهند، زیرا آنها تلاش می کنند با افزایش نرخ بهره، تورم داغ را کاهش دهند.
 • شاخصهای اصلی سهام ایالات متحده دیشب 2 درصد افزایش یافت، زیرا این احتمال وجود داشت که چشم انداز اقتصادی آنچنان که در طول تجارت هفته گذشته تصور می شد بد نباشد.S&P 500 بیشترین کاهش درصد هفتگی خود را از مارس 2020 به ثبت رساند.
 • در نشانه ای که وال استریت ممکن است نتواند رشد روز سه شنبه را تکرار کند، S&P 500 و Nasdaq هر دو بیش از 0.5 درصد سقوط کردند.
 • سهام چین 0.4 درصد، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 0.9 درصد و KOSPI کره 1.78 درصد کاهش یافتند.
 • جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، قرار است امروز شهادت خود را در کنگره با سرمایه گذارانی آغاز کند که به دنبال سرنخ های بیشتر در مورد اینکه آیا افزایش 75 واحدی دیگر نرخ بهره در نشست جولای فدرال رزرو وجود دارد یا خیر.
 • به جز بانک ژاپن که هفته گذشته متعهد شد سیاست نرخ های بهره بسیار پایین خود را حفظ کند، اکثر بانک های مرکزی دیگر جهان نیز در وضعیت مشابهی قرار دارند.
 • شکاف بین نرخ‌های بهره پایین در ژاپن و افزایش نرخ‌های آمریکا بر ین تأثیر گذاشته است، که در ابتدای معاملات به پایین‌ترین حد در 24 سال اخیر یعنی 136.71 در هر دلار رسید، قبل از اینکه به 136.18 کاهش یابد.
 • صورت جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی ژاپن که در ماه آوریل منتشر شد، نگرانی های بانک مرکزی را در مورد تأثیری که سقوط شدید ارز می تواند بر فضای تجاری این کشور داشته باشد، نشان داد.
 • سایر حرکت‌های ارزی در روز چهارشنبه با شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر شش ارز همتای خود دنبال می‌کند، ضعیف‌تر بودند، که در 104.6 ثابت‌تر بود.
 • بازدهی اوراق بهادار 10 ساله ایالات متحده در سطح 3.2674 تقریباً ثابت بود.
 • یک منبع آگاه در مورد این طرح به رویترز گفت: قیمت نفت کاهش یافت و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه خواستار تعلیق موقت 18.4 سنت مالیات فدرال بر بنزین شد.
 • برنت با 2.1 درصد کاهش به 112.27 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام آمریکا با 2.21 درصد کاهش به 108.09 دلار رسید.
 • هر اونس طلا با کاهش 0.21 درصدی به 1828.70 دلار رسید.
 • بیت کوین پس از سقوط به 17592 دلار در هفته گذشته، همچنان در حدود 20640 دلار معامله می شود.

چهارشنبه ۲۲ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

سه شنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۱ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی و معاملات آتی سهام ایالات متحده روز سه‌شنبه پس از فروش شدید اخیر، افزایش یافتند، اما نگرانی‌ها مبنی بر اینکه افزایش تهاجمی نرخ‌های بهره بانک مرکزی برای کاهش تورم می‌تواند جرقه رکود جهانی را ایجاد کند، همچنان ادامه دارد.

 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن در معاملات اولیه 0.85 درصد افزایش یافت و از پایین‌ترین سطح پنج هفته اخیر خود در روز گذشته صعود کرد.
 • میانگین شاخص نیکی ژاپن 1.16% باز شد و سهام آتی Nasdaq و S&P500 e-mini هر کدام نزدیک به 1.5% افزایش یافتند.
 • سهام چین 0.5 درصد افزایش یافت.
 • بانک‌های مرکزی در سراسر جهان به دنبال افزایش شدید نرخ‌های بهره برای مهار تورم فزاینده هستند، احساسی که روز سه‌شنبه توسط فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) که در سخنرانی به افزایش بیشتر نرخ‌ها اشاره کرد، تاکید کرد.
 • لو هشدار داد: «در حالی که مسیر بازگشت به تورم 2 تا 3 درصدی را ترسیم می کنیم، استرالیایی ها باید برای افزایش بیشتر نرخ بهره آماده باشند. سطح نرخ بهره هنوز برای اقتصادی با بیکاری پایین بسیار پایین است و تورم بالایی را تجربه می کند.»
 • با این حال، شاخص S&P/ASX 200 استرالیا 1.12 درصد در معاملات اولیه افزایش یافت. دلار استرالیا با انتشار اخبار قبل از افزایش قیمت، 0.3 درصد افزایش یافت.
 • شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر شش همتای اصلی دنبال می کند، اندکی کاهش یافت و به 104.29 رسید. ین ژاپن در سطح 135.07 ین در هر دلار تحت فشار باقی ماند که کمترین میزان در 24 سال گذشته یعنی 135.58 ین در اوایل هفته گذشته بود.
 • در بازارهای اوراق قرضه، بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه آمریکا 3.2976 درصد بود که اندکی بیشتر از بسته شدن جمعه گذشته بود.
 • اوج هفته گذشته 3.495 درصد، بالاترین بازدهی اوراق 10 ساله از سال 2011 بود، و در همان روزی بود که فدرال رزرو نرخ بهره را به میزان 75 واحد پایه افزایش داد.
 • قیمت نفت با تمرکز معامله گران بر کاهش عرضه به دلیل کند شدن رشد اقتصاد جهانی افزایش یافت. نفت خام آمریکا با 2.12 درصد افزایش به 111.88 دلار در هر بشکه و برنت به 115.56 دلار رسید که 1.25 درصد در روز افزایش یافت.
 • جانت یلن، وزیر خزانه داری روز دوشنبه گفت، ایالات متحده در حال مذاکره با کانادا و سایر متحدان در سطح جهان است تا با اعمال سقف قیمتی بر نفت روسیه، بدون ایجاد اثرات سرریز برای کشورهای کم درآمد، درآمدهای انرژی مسکو را محدود کند.
 • هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش به 1840.40 دلار رسید. قیمت معاملات آتی طلای آمریکا به 1835.60 دلار در هر اونس رسید.

سه‌شنبه ۲۱ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

دوشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۰ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : اکثر شاخص‌های سهام آسیایی سقوط کرده‌اند و در بازار کالا هم قیمت سنگ‌آهن پایین آمده است. سرمایه‌گذاران و فعالین اقتصادی نگران سیاست‌های انقباضی بانک‌های مرکزی و احتمال بالای رکود اقتصاد جهانی هستند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه برای هشتمین روز متوالی سقوط کرده و طولانی‌ترین حرکت نزولی از ماه فوریه ۲۰۲۰ تا به امروز را ثبت کرده است. بازار سهام چین توانسته از جریانات ریسک گریزی در امان بماند و عملکرد بهتری داشته باشد.
 • شاخص‌های آتی سهام آمریکا مثبت هستند، اما از اوج قیمتی روز پایین آمده‌اند. در بازار فارکس، شاخص دلار آمریکا تضعیف شده است. بدبینی‌ها به آینده اقتصاد جهانی بر قیمت‌ها در بازار کامودیتی آسیب وارد کرده‌اند. قیمت نفت خام به افت ۷ درصدی روز جمعه اضافه کرده و پایین آمده است. قیمت سنگ‌آهن هم تقریباً ۷ درصد منفی است. در بازار رمزارز ها، قیمت بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار نفوذ کرده بود و در اطراف این نرخ رُند نوسان می‌کند.
 • نوسانات شدید در بازارهای مالی نتیجه سیاست‌های انقباضی پولی فدرال رزرو آمریکا و بانک‌های مرکزی بزرگ دنیاست. آن‌ها در حال افزایش سریع نرخ‌های بهره هستند. داستان اصلی بازارهای مالی هم همین است. رشد ادامه‌دار تورم باعث افزایش سریع نرخ بهره می‌شود و افزایش سریع نرخ بهره هم موجب رکود اقتصادی و سقوط دارایی‌های ریسکی می‌شود!
 • یکی از مقامات فدرال رزرو آمریکا به نام Waller گفته که از افزایش مجدد ۰٫۷۵ درصدی نرخ بهره حمایت می‌کند. از دید او اگر داده‌های اقتصادی طبق پیش‌بینی‌های او منتشر شوند، افزایش ۰٫۷۵ درصدی نرخ بهره در نشست ماه ژوئیه منطقی خواهد بود.
 • رئیس فدرال رزرو کلیولند (Mester) هم گفته که شانس رکود اقتصادی آمریکا افزایش یافته و چندین سال طول خواهد کشید تا تورم به هدف ۲ درصدی فدرال رزرو برگردد. این هفته رئیس فدرال رزرو آمریکا هم سخنرانی خواهد شد.
 • سخنرانی مقامات پولی می تواند بر انتظارات نرخ بهره ای بازار و جریانات ریسکی کل بازار های مالی تاثیر بگذارد!

دوشنبه ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲

جمعه , ۲۷ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۷ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۲۷ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در تلاش است تا بالای حمایت 20000 دلار باقی بماند.
 • اتریوم نزدیک به 1000 دلار است، XRP پشتیبانی 0.305 دلار را حفظ کرده است.
 • چند آلتکوین بیش از 10 درصد کاهش یافته است.

قیمت بیت کوین برای پاک کردن سطح مقاومت 23000 دلار تلاش کرد و به زیر 21200 دلار سقوط کرد. در حال حاضر (04:09 UTC) علائم نزولی نزدیک به 20400 دلار نشان می دهد و 8 درصد در یک روز و 32 درصد در یک هفته کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی نیز پایین تر حرکت می کنند. ETH زیر سطح کلیدی محوری 1150 دلار معامله می شود. XRP نزدیک به 0.320 دلار تثبیت می شود. ADA هم 7 درصد کاهش یافته و نزدیک به 0.48 دلار معامله می شود.

جمعه , ۲۷ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های آتی سهام آمریکا به تعادل نسبی رسیده‌اند. در بازار فارکس، ین ژاپن همچنان در حال سقوط است. بانک مرکزی ژاپن به سیاست‌های انبساطی پولی ادامه می‌دهد.

 • شاخص آتی سهام S&P ۵۰۰ به اندازه ۰٫۵۰ درصد رشد کرده است. دیشب این شاخص در معاملات بازار سهام نیویورک به پایین‌ترین سطح از اواخر سال ۲۰۲۰ سقوط کرده بود. شاخص‌های سهام آسیایی هم بیش از ۱ درصد افت کرده‌اند.
 • بانک مرکزی ژاپن در خلاف جهت رودخانه شنا می‌کند.
 • امروز بانک مرکزی ژاپن در نشست تعیین نرخ بهره خود به سیاست‌های انبساطی پولی ادامه داد. بانک مرکزی ژاپن اصرار به کنترل منحنی بازدهی دارد و هر چقدر که لازم باشد نقدینگی به سیستم مالی و بازار اوراق قرضه تزریق خواهد کرد تا نرخ بازدهی اوراق را کنترل کند. این در حالی است که تمام بانک‌های مرکزی دنیا در حال اجرای سیاست‌های انقباضی هستند. ین ژاپن در واکنش به این تصمیم تضعیف شده است.
 • نرخ بازدهی اوراق قرضه ۱۰ سال دولت ژاپن به زیر ۰٫۲۵ درصد بازگشته است. ۰٫۲۵ درصد سقفی است که بانک مرکزی ژاپن برای بازدهی این اوراق تعیین کرده است. اخیراً بازدهی اوراق به ۰٫۲۶۵ درصد رسیده بود که بالاترین سطح از سال ۲۰۱۶ تا به امروز بود.
 • کمبود نقدینگی عامل اصلی سقوط بازارهای مالی است.
 • این هفته برای بازارهای مالی به خصوص بازار فارکس دوره عجیبی بود. فدرال رزرو بزرگ‌ترین افزایش نرخ بهره (۰٫۷۵ درصد) از سال ۱۹۹۴ تا به امروز را انجام داد. بانک مرکزی سوئیس بر خلاف پیش‌بینی‌ها نرخ بهره را به اندازه ۰٫۵۰ درصد افزایش داد و بانک مرکزی انگلیس هم نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد بالا برد. بالا رفتن نرخ‌های بهره، نقدینگی موجود در سیستم مالی جهانی را کاهش می‌دهد. به همین دلیل بازارهای مالی دنیا در حال تجربه بدترین دوره مالی از زمان بحران کرونا تا به امروز هستند.

جمعه ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲

پنجشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۶ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در حال تلاش برای موج بازیابی بالای 22000 دلار است.
 • اتریوم مقاومت 1250 دلاری را آزمایش کرد، XRP بیش از 7 درصد افزایش یافته است.
 • ADA، DOGE و SOL بیش از 12 درصد افزایش یافته اند.

قیمت بیت کوین قبل از ظهور گاوها نزدیک به منطقه حمایتی 20000 دلار معامله شد. بیت کوین پایه ای تشکیل داد و موج بازیابی را بالای سطح 22000 دلار آغاز کرد. در حال حاضر (04:02 UTC) نزدیک به 22,300 دلار تثبیت شده و با مقاومت نزدیک به 23,000 دلار مواجه است. بیت کوین تقریباً 4 درصد در یک روز و 26 درصد در یک هفته کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی در حال تلاش برای یک موج بازیابی جدید هستند. اتریوم با مقاومت نزدیک به 1220 و 1250 دلار مواجه است. XRP مقاومت 0.32 USD را پاک کرد. ADA به بالای منطقه مقاومت 0.50 USD صعود کرد.

پنجشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز پنجشنبه افزایش یافت، درهمین حال بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده با تاریخ طولانی‌تر افت کرد.

تعیین نرخ بهره فدرال رزرو

 • پس از افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا و کاهش پیش‌بینی‌های رشد، دلار از بالاترین سطح دو دهه کاهش یافت.
 • بانک مرکزی ایالات متحده روز چهارشنبه بزرگترین افزایش نرخ بهره خود از سال 1994 را تصویب کرد و نرخ هدف وجوه فدرال را با 75 واحد افزایش به محدوده بین 1.5 تا 1.75 درصد رساند. مقامات فدرال رزرو همچنین شاهد افزایش مداوم نرخ بهره بیشتری در سال جاری هستند و نرخ وجوه فدرال را تا پایان سال 3.4 درصد هدف قرار داده اند.
 • این حرکت که به طور کامل توسط بازارها پیشبینی شده بود، به دنبال داده های روز جمعه بود که نشان دهنده افزایش شدیدتر از حد انتظار تورم ایالات متحده در ماه مه بود، و همچنین نظرسنجی دانشگاه میشیگان نشان داد که انتظارات تورمی پنج ساله مصرف کنندگان به شدت افزایش یافته است.
 • در یک کنفرانس خبری پس از آخرین نشست سیاست دو روزه فدرال رزرو، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که این نظرسنجی “بسیار چشم نواز” بود.

جوزف کاپورسو، رئیس بخش اقتصاد بین‌الملل در بانک مشترک المنافع استرالیا (OTC:CMWAY) گفت:

“(انتظارات تورمی) به نظر می رسد که خیلی بالا هستند. من فکر می کنم این یکی از دلایلی است که پاول می خواست 75 واحد افزایش نرخ بهره را انجام دهد … و فکر می کنم آنها نیز در ماه جولای دوباره به این سمت خواهند رفت.”آنها باید تورم را پایین بیاورند. آنها آنقدر از منحنی عقب هستند که خنده دار است.

 • به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران از این دیدگاه که اگر قیمت‌ها در کوتاه‌مدت تحت کنترل قرار گیرند، اقتصاد ایالات متحده در بلندمدت سود خواهد برد، احساس آرامش می‌کنند. پیش‌بینی‌های فدرال رزرو نشان داد که رشد اقتصادی به پایین‌تر از نرخ 1.7 درصد کاهش یافته است و سیاست‌گذاران انتظار دارند نرخ بهره را در سال 2024 کاهش دهند.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، بسته شدن بالاتری را در وال استریت دنبال کرد و در جلسه صبح 0.40 درصد افزایش یافت. KOSPI سئول 1.24 درصد افزایش یافت، در حالی که سهام استرالیا 0.49 درصد و سهام چین 0.12 درصد افزایش یافتند.
 • در توکیو، Nikkei هم 1.70 درصد افزایش یافت.
 • دیشب شاخص صنعتی داوجونز با جهش 1 درصدی به پایان رسید. S&P 500 هم 1.46% جهش کرد و Nasdaq Composite هم 2.5% صعود کرد.
 • دلار که پس از نشست فدرال رزرو از اوج 20 ساله خود عقب نشینی کرد، در نشست آسیایی جایگاه خود را دوباره به دست آورد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در CityIndex می گوید:

«به نظر می رسید با یک مورد کلاسیک «شایعه را بخر، خبر را بفروش» روبرو بودیم، زیرا دلار فروخته شد و وال استریت افزایش یافت. “(اما) با توجه به مسیر افزایش نرخ فدرال رزرو… ما بسیار شک داریم که بالاترین سطح برای دلار آمریکا وجود داشته باشد.”

 • شاخص جهانی دلار، که ارزش دلار را در برابر سبدی متشکل از شش همتا دنبال می‌کند، آخرین بار با 0.24 درصد افزایش به 105.05 رسید، زیرا دلار نزدیک به 0.6 درصد در برابر ین جهش کرد و به 134.61 رسید.
 • یورو با حدود 0.1 درصد کاهش به 1.0434 دلار رسید.
 • با توجه به انتظارات برای انقباض بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو، بازده اوراق دو ساله خزانه داری ایالات متحده که به انتظارات معامله گران از نرخ های صندوق فدرال رزرو حساس است، از بسته شدن 3.2790 درصد در روز چهارشنبه به 3.3060 درصد افزایش یافت.
 • بازدهی اوراق 10 ساله ایالات متحده در 3.3696% ایستاد که از 3.3950% کمتر بود.
 • در بازارهای کالا، قیمت نفت پس از کاهش بیش از 2 درصدی پس از تصمیم فدرال رزرو، دوباره بازگشت. هر بشکه نفت برنت با 1 درصد افزایش به 119.68 دلار رسید و نفت خام آمریکا با 1.1 درصد افزایش به 116.58 دلار رسید.
 • با افزایش ارزش دلار، طلا اندکی کاهش یافت. طلا آخرین بار با کاهش 0.17 درصدی در روز به قیمت 1830.19 دلار معامله شد.

پنج‌شنبه ۱۶ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

چهارشنبه , ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۵ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین نتوانست به بالای 22000 دلار بازگردد.
 • اتریوم زیر 1250 دلار در حال مبارزه است، XRP با مقاومت نزدیک به 0.325 دلار روبرو است.
 • HNT پیشرفت‌ها را کاهش داد، اما هنوز هم بهترین عملکرد امروز را دارد.

قیمت بیت کوین بالای منطقه حمایتی 21200 دلار باقی ماند، یک پایه تشکیل داد و موج بهبودی را بالای سطح 21800 دلار آغاز کرد. اما نتوانست به بالاترین سطح خود ادامه دهد و در حال حاضر (04:07 UTC) دوباره نزدیک به 23,360 دلار معامله می شود. BTC در یک روز 5 درصد و در یک هفته 31 درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی در تلاش برای شروع یک موج بازیابی هستند. ETH با مقاومت نزدیک به 1220 و 1250 دلار مواجه است. XRP نزدیک به 0.32 USD تثبیت می شود. ADA نتوانست منطقه مقاومت 0.50 دلاری را پاک کند.

چهارشنبه , ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های آتی سهام آمریکا مثبت هستند، اما بازارهای سهام آسیایی روند مشخصی ندارند. امروز نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که فدرال رزرو جهت مقابله با رشد سریع تورم، نرخ بهره را حداقل به اندازه ۰٫۵۰ درصد بالا ببرد.

 • بازارهای سهام پیش از نشست فدرال رزرو روندی ندارند.
 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه نوسانی است. سهام شرکت‌های فناوری چین رشد کرده‌اند، اما بازار سهام ژاپن منفی است. شاخص‌های آتی سهام S&P ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ هم کمتر از ۱ درصد رشد کرده‌اند. دیشب بازار سهام نیویورک به طولانی‌ترین حرکت نزولی خود که از ماه ژانویه تا به امروز بی‌سابقه بوده، ادامه داده است. در این میان شاخص‌های آتی سهام اروپا مثبت هستند. روند مشخصی در بازارهای سهام جهانی دیده نمی‌شود.
 • در چین، داده‌های اقتصادی خوب باعث شده تا بازار سهام این کشور هم مثبت باشد. با این حال اقتصاد چین با چالش بزرگی به نام کرونا مواجه است. در چین شاخص تولیدات صنعتی رشد داشته و شاخص خرده‌فروشی هم کمتر از پیش‌بینی‌ها افت کرده است.
 • بازارهای اوراق قرضه، فارکس و رمزارز ها هم متوقف شدند.
 • در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ سال آمریکا بعد از رسیدن به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۷ تا به امروز، اندکی افت کرده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا هم به نزدیکی ۳٫۵ درصد بازگشته است.
 • بازار انتظار افزایش ۰٫۷۵ درصدی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را دارد. اگر این اتفاق بیفتد، بزرگ‌ترین افزایش نرخ بهره از سال ۱۹۹۴ تا به امروز خواهد بود. بخشی از منحنی بازدهی آمریکا هنوز هم وارون است و از وقوع رکود اقتصادی در آینده نزدیک حکایت دارد.
 • در بازار فارکس، دلار آمریکا تضعیف شده و ین ژاپن هم از کف قیمتی ۲۴ سال اخیر بالا آمده است. یوان چین نیز بعد از اطلاعیه بانک مرکزی این کشور تقویت شده است. بانک مرکزی چین تأکید کرده که نرخ بهره را پایین خواهد کشید. در بازار رمزارز ها، قیمت بیت کوین در اطراف ۲۲ هزار دلار در نوسان است. قیمت نفت خام هم در زیر ۱۲۰ دلار نوسان می‌کند.
 • افزایش کمتر از ۰٫۵۰ درصد نرخ بهره، خریداران دلار آمریکا را ناامید خواهد کرد!
 • ترس از رکود تورمی باعث ورود بازارهای سهام به روند نزولی شده و فشارهای فروش را در بازار اوراق قرضه هم تشدید کرده است. شک و تردیدها نسبت به آینده روز به‌روز بیشتر می‌شود. بازار حتی به نتیجه نشست امروز فدرال رزرو آمریکا هم شک دارد. بخشی از بازار انتظار افزایش ۰٫۵۰ درصدی، بخش دیگر انتظار افزایش ۰٫۷۵ درصدی و بخشی دیگر هم انتظار افزایش ۱ درصدی نرخ‌های بهره را دارند!
 • امروز نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا برگزار خواهد شد و گزارش برآورد های اقتصادی اعضای فدرال رزرو هم منتشر می شود!

چهارشنبه ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲

دوشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۳ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی سقوط کرده‌اند و بازدهی اوراق قرضه آماده‌اند. رشد سریع تورم آمریکا باعث تشدید جریانات ریسک گریزی شده است.

 • بازار بر این باور رسیده که رشد سریع تورم آمریکا باعث افراط فدرال رزرو آمریکا در اجرای سیاست‌های انقباضی خواهد شد. در بازار رمزارز ها قیمت بیت کوین سقوط کرد و برای لحظه‌ای به زیر ۲۵ هزار دلار رفت و پایین‌ترین سطح قیمتی ۱۸ ماه اخیر را ثبت کرد!
 • شاخص‌های سهام آسیایی بیش از ۲ درصد سقوط کرده‌اند. سهام شرکت‌های فناوری هم در بازار سهام هنگ‌کنگ به اندازه ۳٫۷ درصد افت کرده‌اند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا منفی هستند. شاخص آتی سهام نزدک ۱۰۰ به اندازه ۱٫۸ درصد و شاخص آتی سهام S&P 500 به اندازه ۱٫۲ درصد منفی هستند. شاخص آتی سهام S&P 500 از اوج قیمتی ماه ژانویه ۲۰ درصد فاصله گرفته است.
 • در بازار فارکس، سقوط ارزش ین ژاپن ادامه دارد و جفت ارز USDJPY به ۱۳۵٫۱۹ رسیده است. این بالاترین سطح جفت ارز USDJPY (یا پایین‌ترین سطح برای ین ژاپن) از سال ۱۹۹۸ تا به امروز است. سیاست‌های پولی ژاپن هنوز هم انبساطی است. همه در حال افزایش نرخ بهره هستند و ژاپن هنوز هم به چاپ پول ادامه می‌دهد!
 • در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا بالا آمده است. اوراق با سررسید ۲ سال به اندازه ۰٫۱ درصد بالا آمده و به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۷ رسیده است! نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری با سررسید ۳۰ سال هم کمتر از بازدهی اوراق با سررسید ۵ سال است. این یعنی افزایش سریع نرخ بهره آمریکا باعث وارون شدن منحنی بازدهی و اولین نشانه از وقوع رکود اقتصادی است. نرخ بازدهی اوراق قرضه ۱۰ سال نیوزیلند هم برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به بالای ۴ درصد عبور کرده است.
 • در بازار فارکس شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا هستیم. جریانات ریسک گریزی و چشم‌انداز نرخ بهره باعث شده تا تقاضا برای دارایی‌های امن مثل دلار آمریکا افزایش یابد. ارزهای ریسکی مثل دلار استرالیا هم سقوط کرده‌اند.
 • هفته گذشته داده‌های تورمی آمریکا منتشر شدند و نرخ رشد تورم سالانه آمریکا در ماه مه به ۸٫۶ درصد رسید. این بالاترین سطح تورم آمریکا در ۴۰ سال گذشته بوده است. این مسئله باعث شده تا سرمایه‌گذاران انتظار افزایش سریع نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را داشته باشند. انتظارات نرخ بهره‌ای به حدی تقویت شده که بخشی از بازار برای افزایش ۰٫۷۵ درصدی نرخ‌های بهره آماده می‌شود.
 • بحران کرونا در چین هنوز هم ادامه دارد. پکن و شانگهای چین دوباره تست کرونا را از سر گرفته‌اند. سرمایه‌گذاران نگران‌اند که شاید محدودیت‌های کرونایی بر اقتصاد چین آسیب وارد کند و اختلال زنجیره تأمین جهانی را بیش از این تشدید کند.

دوشنبه ۱۳ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۳ژوئن ۲۰۲۲

جمعه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۰ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : فشار فروش در بازارهای سهام ادامه دارد. بازارهای سهام جهانی در حال ثبت بدترین عملکرد هفتگی در یک ماه گذشته هستند. رشد سریع تورم و رکود اقتصادی سرمایه‌گذاران را نگران کرده‌اند.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ۱ درصد پایین آمده است. بازار سهام ژاپن بدترین عملکرد را داشته است. شاخص‌های آتی سهام اروپا هم افت کرده‌اند و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم روند مشخصی ندارند. دیشب شاخص سهام S&P ۵۰۰ به اندازه ۲٫۴ درصد سقوط کرد!
 • در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا در نزدیکی اوج‌های سال ۲۰۲۲ نوسان می‌کند. دیروز بعد از نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا، فشارهای فروش در اوراق قرضه ناحیه یورو هم تشدید شد و نرخ بازدهی اوراق قرضه اروپایی هم بالا آمد. بانک مرکزی اروپا به احتمال افزایش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره در پاییز امسال اشاره کرده است.
 • در بازار فارکس، دلار آمریکا از اوج سه هفته اخیر پایین آمده است. جفت ارز USDJPY هم وضعیت باثباتی دارد، اما همچنان به سمت اوج قیمتی سال ۲۰۰۲ در ۱۳۵٫۱۵ نشانه رفته است.
 • در بازار کامودیتی، قیمت نفت خام کاهش یافته است. ظاهراً دوباره محدودیت‌های کرونایی به شانگهای چین بازگشته و احتمال کاهش تقاضای نفت خام را تقویت کرده است.
 • امروز همه نگاه‌ها به داده‌های تورمی آمریکا خواهد بود. داده‌های تورمی آمریکا می‌توانند سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را مشخص کنند. پیش‌بینی می‌شود که داده‌های تورمی آمریکا نشانگر رشد بیش از ۸ درصدی قیمت‌ها باشند! شایعه شده که نرخ رشد تورم آمریکا بیشتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود.
 • بازار فارکس – امروز داده های اشتغال کانادا و داده های تورمی آمریکا منتشر خواهند شد!

جمعه ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

پنجشنبه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۹ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین همچنان بسیار پایین تر از مقاومت 31500 دلار معامله می شود.
 • اتریوم نزدیک به 1800 دلار است، XRP نزدیک به 0.40 دلار در حال مبارزه است.
 • THETA و HNT دو رقمی شدند.

قیمت بیت کوین نتوانست منطقه مقاومت 31500 دلاری را پاک کند و زیر 30500 دلار اصلاح شد. در حال حاضر (04:01 UTC) نزدیک به 30300 دلار معامله می شود و 1% در یک روز و تقریبا 2% در هفته افزایش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی نیز محدود به محدوده هستند. ETH زیر سطوح 1820 و 1800 دلار معامله شد. XRP حول سطح 0.40 دلار در نوسان است در حالی که ADA در تلاش است به سطح مقاومت 0.650 دلار برگردد.

پنجشنبه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی سقوط کرد، بازده اوراق قرضه ایالات متحده افزایش یافت و ارزش دلار در برابر ین به بالاترین حد دو دهه اخیر رسید، زیرا سرمایه گذاران نگران چشم انداز افزایش بیشتر نرخ بهره در آستانه نشست مهم بانک مرکزی اروپا در اواخر روز بودند.

 • اما قبل از جلسه، که در آن بانک مرکزی اروپا قرار است برنامه خرید دارایی خود را به پایان برساند و نشانه افزایش نرخ برای مبارزه با تورم فزاینده باشد، حرکت در نشست آسیایی نسبتاً خاموش بود زیرا بسیاری از سرمایه گذاران محتاط بودند.
 • مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار گفت: “این یک اقدام کلاسیک قیمت قبل از جلسه بانک مرکزی است. تحلیل در مورد هر چیزی غیر از یک بازه زمانی ساعتی یا یک بازه زمانی روزانه، در حال حاضر چندان منطقی نیست.”
 • علاوه بر نگرانی در مورد تورم اروپا، داده ها نشان داد که اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه اول با وجود جنگ در اوکراین بسیار سریعتر از سه ماه قبل رشد کرده است.
 • همانطور که سرمایه گذاران در مورد اندازه و سرعت انقباض بانک مرکزی اروپا گمانه‌زنی می‌کنند، آنها همچنین منتظر اطلاعات قیمت مصرف کننده ایالات متحده در روز جمعه هستند که کاخ سفید گفته است که انتظار دارد “بالا” باشد. طبق نظرسنجی رویترز، اقتصاددانان انتظار دارند تورم سالانه 8.3 درصد باشد.
 • در حالی که بازارهای سهام آسیا از پایین‌ترین سطح دو سال اخیر که در ماه گذشته به ثبت رسیده بود، حدود 8 درصد افزایش یافته است، سرمایه‌گذاران همچنان نگران این هستند که سیاست‌های سخت‌تر بانک مرکزی برای کنترل تورم می‌تواند باعث کندی اقتصاد شود.
 • در معاملات صبحگاهی، گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، 0.39 درصد کاهش یافت.
 • سهام استرالیا 1.19 درصد کاهش یافت و KOSPI سئول 0.64 درصد کاهش یافت، اگرچه هانگ سنگ هنگ کنگ رشد کمتر از 0.2 درصد را تجربه کرد و سهام A چین ثابت ماند.
 • در ژاپن، شاخص سهام نیکی نیز بدون تغییر بود.
 • دیشب شاخص داوجونز صنعتی 0.81 درصد، S&P 500 هم 1.08 درصد و نزدک کامپوزیت 0.73 درصد سقوط کردند.
 • تحلیلگران ING در یادداشتی می گویند: «در دو هفته گذشته، معاملات در محدوده بسیار باریک و همچنین بر اساس حجم بسیار پایین بوده است.
 • آنها هشدار دادند: «مواردهای قبلی معاملات این محدوده در حجم پایین معمولاً قبل از یک تغییر شدید نزولی بوده است.» و افزودند که نشست بانک مرکزی اروپا و اطلاعات روز جمعه قیمت ایالات متحده احتمالا «کاتالیزورهایی برای چشم‌انداز نزولی‌تر هستند».
 • انتظار برای اطلاعات قیمت ایالات متحده نیز بر اوراق خزانه داری ایالات متحده تأثیر گذاشت که به دنبال حراج ضعیف اسکناس های 10 ساله در روز چهارشنبه شاهد افزایش بازده بودند.
 • بازدهی اوراق 10 ساله ایالات متحده در روز پنجشنبه به 3.0548% از بسته شدن 3.029% ایالات متحده در روز چهارشنبه و بازدهی اوراق دو ساله به 2.8027% در مقایسه با بسته شدن 2.774% افزایش یافت.
 • افزایش بازدهیاوراق قرضه دلار را حمایت کرد، به ویژه در برابر ین که به کمترین میزان در 20 سال گذشته یعنی 134.56 کاهش یافت. واحد پول ژاپن به دلیل واگرایی سیاست‌های فزاینده تحت فشار قرار گرفته است، به طوری که بانک ژاپن یکی از معدود بانک‌های مرکزی جهانی باقی مانده است که مواضع انبساطی خود را حفظ کرده است.
 • شاخص جهانی دلار اندکی بالاتر بود و به 102.6 رسید و یورو قبل از نشست ECB ثابت بود و در 1.0712 دلار بود.
 • قیمت نفت خام افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در سه ماه اخیر رسید که امید به تقاضای قوی ایالات متحده و بهبودی در چین با کاهش محدودیت های COVID-19 دلیل این رشد است.
 • قیمت بنچمارک جهانی نفت خام برنت با 0.2 درصد افزایش در روز به 123.83 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام آمریکا با 0.17 درصد افزایش به 122.32 دلار رسید.
 • طلا که نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، ضعیف تر بود. هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1851.35 درصد رسید.

پنجشنبه ۰۹ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

سه شنبه , ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۷ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی عملکرد مبهمی دارند و سرمایه‌گذاران در حال ارزیابی تأثیر جهش نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری بر چشم‌انداز درآمدی شرکت‌ها و رشد فعالیت‌های اقتصادی هستند. ین ژاپن هم به پایین‌ترین سطح در ۲۰ سال گذشته سقوط کرده است.

 • هم‌زمان با سقوط ارزش ین ژاپن، بازار سهام این کشور رشد خوبی را تجربه می‌کند. فاصله نرخ‌های بهره بین آمریکا و ژاپن بیشتر شده و به همین دلیل ین ژاپن سقوط کرده است. بازار استرالیا هم پیش از نشست بانک رزرو استرالیا سقوط کرده بود. بانک رزرو استرالیا نرخ بهره را دوباره بالا برده است. این اولین بار در ۱۲ سال گذشته است که بانک مرکزی استرالیا در دو نشست متوالی نرخ بهره را بالا می‌برد.
 • در چین هم شاهد نوسان سهام شرکت‌های فناوری هستیم. با این حال بورس سهام چین مثبت است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم سقوط کرده‌اند.
 • در بازار فارکس، شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و سقوط ارزهای آسیایی هستیم. جریانات ریسک گریزی دوباره بر بازارهای مالی فشار آورده و تقاضا برای دارایی‌های امن مثل دلار آمریکا را افزایش داده است. جریانات ریسک گریزی به بازار رمزارز ها هم سرایت کرده و قیمت بیت کوین به زیر ۳۰ هزار دلار سقوط کرده است.
 • در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۵ و ۱۰ سال آمریکا برای اولین بار از اواسط ماه مه به بالای ۳ درصد عبور کرده‌اند. رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری، به معنی سقوط قیمت اوراق قرضه است.
 • سرمایه‌گذاران از پذیرفتن ریسک خودداری می‌کنند. بازارهای سهام آرامش ندارند و نمی‌توانند بازگشت صعودی، جهت جبران افت‌های اخیر به راه بیندازند. همه از بالا رفتن هزینه استقراض پول (نرخ بهره) نگران‌اند. افزایش نرخ بهره بر رشد اقتصادی و درآمدی آسیب وارد خواهد کرد. داده‌های اقتصادی اخیر آمریکا هم از افزایش نرخ بهره حمایت می‌کنند.

سه‌شنبه ۰۷ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

دوشنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۶ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین 5 درصد افزایش یافت و به بالای 31000 دلار رسید.
 • اتریوم به 1900 دلار رسید، XRP در حال آزمایش 0.40 دلار است.
 • SOL و ADA بیش از 9٪ افزایش یافته اند.

قیمت بیت کوین در نزدیکی سطح 29500 دلار حمایت شد و موج بهبودی را بالاتر از مقاومت 30500 دلار آغاز کرد. حتی 31,000 دلار را شکست و در حال حاضر (04:10 UTC) به افزایش بیشتر از ناحیه مقاومت 31,200 دلار چشم دوخته است. BTC در یک روز 5 درصد و در هفته 6 درصد افزایش می یابد.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی به طور پیوسته در حال افزایش هستند. اتریوم 5 درصد افزایش یافته و به مقاومت 1920 دلار نزدیک می شود. XRP ممکن است به سمت مقاومت 0.425 دلار افزایش یابد. ADA به بالای مقاومت 0.60 دلار بازگشته است.

دوشنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز دوشنبه ثابت ماند، زیرا معاملات آتی سهام ایالات متحده در آستانه انتشار آمارهای تورم ایالات متحده در اواخر هفته، رشد محتاطانه ای داشتند.

 • در همین حال در بحبوحه گمانه‌زنی های بانک مرکزی اروپا برای بالا بردن نرخ بهره، یورو به بالاترین سطح هفت ساله در برابر ین ژاپن رسید.
 • قیمت نفت پس از اینکه عربستان سعودی قیمت ها را برای فروش نفت خام خود در ماه جولای به شدت افزایش داد، تثبیت شد، که نشان می دهد حتی پس از توافق اوپک پلاس برای تسریع افزایش تولید خود در دو ماه آینده، عرضه چقدر محدود است.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.1 درصد افزایش یافت، در حالی که نیکی ژاپن با جبران ضررهای اولیه، 0.3 درصد رشد کرد.
 • معاملات آتی S&P 500 هم 0.4% و معاملات آتی نزدک 0.6% افزایش یافتند. معاملات آتی EUROSTOXX 50 نیز 0.6% و آتی FTSE هم 0.9% افزایش یافتند.
 • پس از یک نظرسنجی که نشان داد فعالیت بخش خدمات در ماه مه کاهش یافته است، قیمت سهام چین 1.2 درصد افزایش یافت، شاخص Caixin از 36.2 به 41.4 ارتقا یافت.
 • بازارها برای گزارش قیمت مصرف کننده ایالات متحده در روز جمعه، به ویژه پس از آنکه تورم اتحادیه اروپا بسیاری را با رکوردی بی سابقه در هفته گذشته شوکه کرد، درگیر خواهند شد.
 • پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش شدید 0.7 درصدی در ماه مه است، اگرچه نرخ سالانه 8.3 درصد باقی مانده است اما تورم اصلی کمی کاهش یافته و به 5.9 درصد رسیده است.
 • این رقم بالا تنها به انتظارات فدرال رزرو برای انقباض تهاجمی می‌افزاید، بازارها قبلاً برای نیم واحد افزایش نرخ بهره در ژوئن و جولای و تقریباً 200 واحد پایه تا پایان سال آماده شده‌اند.
 • برخی از تحلیلگران بر این باورند که گزارش خوشبینانه حقوق و دستمزد روز جمعه حاکی از آن است که فدرال رزرو در مسیری برای رسیدن به ثبات رشد اقتصادی قرار دارد.
 • “این نشانه خوبی است که برنامه های فدرال رزرو برای خنک کردن بازار کار تا کنون به خوبی انجام شده است، به طوری که دستاوردهای قوی در اشتغال همچنان باعث ایجاد درآمدهای ثابت می شود که به رفع نگرانی های مربوط به رکود، فعلا کمک می کند.”
 • بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه تشکیل جلسه می‌دهد و رئیس کریستین لاگارد مطمئناً پایان خرید اوراق قرضه در این ماه و اولین افزایش نرخ در ماه جولای را تایید می‌کند، اگرچه باقی اعضا درباره اینکه آیا این نرخ ۲۵ یا ۵۰ واحد پایه خواهد بود، صحبت نمی‌کند.
 • بازارهای پول برای 125 واحد افزایش نرخ بهره تا پایان سال، و 100 واحد در ماه اکتبر قیمت گمانه‌زنی می‌کنند.
 • تحلیلگر NAB گفت: “ارتباطات اخیر مقامات بانک مرکزی اروپا افزایش 25 واحدی در جولای و سپتامبر را برای خروج از نرخ های منفی در پایان سه ماهه سوم نشان می دهد، اگرچه برخی از اعضا ترجیح می دهند درهای افزایش 50 واحدی را باز بگذارند.” کنفرانس مطبوعاتی لاگارد پس از نشست از نزدیک رصد خواهد شد.
 • چشم انداز مثبت شدن نرخ ها در سال جاری به یورو کمک کرد تا در قیمت 1.0722 دلار ثابت بماند، تا حدودی نسبت به پایین ترین سطح خود یعنی 1.0348 دلار. هرچند که برای رفع مقاومت در حدود 1.0786 دلار تلاش کرده است.
 • یورو نیز پس از صعود 2.9 درصدی در هفته گذشته، به اوج هفت ساله خود در برابر ین در 140.35 رسید. در همین حال دلار در 130.60 ین باقی ماند و هفته گذشته نیز 2.9 درصد افزایش یافت.
 • در برابر سبدی از ارزها، دلار پس از تقویت 0.4 درصدی در هفته گذشته، به 102.110 رسید.
 • در بازارهای کالا، پس از حمله روسیه به کیف پایتخت اوکراین با موشک، قیمت آتی گندم 4 درصد جهش کرد و امیدها برای پیشرفت در مذاکرات صلح را کاهش داد.
 • طلا در قیمت 1854 دلار در هر اونس گیر کرده بود که در چند هفته گذشته در محدوده باریکی قرار داشته‌است.
 • پس از اینکه عربستان سعودی قیمت‌های بالاتری را برای محموله‌ها به آسیا تعیین کرد، قیمت نفت افزایش یافت. در همین حال سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند افزایش عرضه برنامه‌ریزی شده توسط اوپک برای پاسخگویی به تقاضا کافی نخواهد بود، به‌خصوص که چین در حال کاهش محدودیت‌های خود است.
 • Vivek Dhar، تحلیلگر معدن و انرژی در CBA گفت: «شاید تنها یک سوم تا نیمی از آنچه اوپک پلاس وعده داده است طی دو ماه آینده آنلاین شود.
 • اگرچه این افزایش به شدت مورد نیاز است، اما کمتر از انتظارات رشد تقاضا است، به ویژه با توجه به ممنوعیت جزئی اتحادیه اروپا بر واردات نفت روسیه.
 • در واقع، نفت برنت در روز دوشنبه 97 سنت رشد کرد و به 120.69 دلار در هر بشکه رسید. هر بشکه نفت خام آمریکا ۱.۰۱ دلار دیگر افزایش یافت و به ۱۱۹.۸۸ دلار رسید.

جمعه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۳ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین با مقاومت نزدیک به 31200 دلار مواجه است.
 • اتریوم نزدیک به 1850 دلار با مشکل مواجه است، XRP بالای 0.40 دلار بازیابی شد.
 • امروزه ICP بهترین عملکرد را دارد.

قیمت بیت کوین بالاتر از سطح 29500 دلار حفظ شد. بیت کوین موج بازیابی را بالای 30000 دلار آغاز کرد و در حال حاضر (04:04 UTC) نزدیک به 30500 دلار معامله می شود. بیت کوین تقریباً 3 درصد در یک روز و 4 درصد در یک هفته افزایش می یابد.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی با موانعی روبرو هستند. ETH نزدیک به 1850 دلار در حال مبارزه است در حالی که XRP توانسته است بالاتر از سطح محوری 0.40 دلار بازیابی شود. خرس های ADA از حرکت واضح بالای 0.60 دلار محافظت می کنند.

جمعه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام آسیایی به دنبال رشد بازار سهام آمریکا بالا آمده‌اند. بازار منتظر داده‌های اشتغال آمریکا موسوم به NFP است. داده‌های اشتغال آمریکا می‌توانند چشم‌انداز نرخ‌های بهره و تورم آمریکا را شفاف کنند.

 • شاخص سهام ژاپن، استرالیا و کره جنوبی رشد کرده‌اند. اما شاخص‌های آتی سهام آمریکا بدون روند مشخصی نوسان می‌کنند. روز پنجشنبه، شاخص سهام S&P 500 تقریباً ۱٫۸ درصد رشد کرد. شاخص سهام نزدک ۱۰۰ هم رشد ۲٫۸ درصدی را تجربه کرد. امروز بازارهای سهام چین و هنگ‌کنگ تعطیل هستند. در کل جریانات ریسک‌پذیری را در بازارهای سهام شاهد هستیم.
 • سرمایه‌گذاران نگران سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو آمریکا هستند. افزایش سریع نرخ بهره می‌تواند ترمز اقتصاد آمریکا را بکشد و باعث رکود اقتصادی شود. امروز داده‌های اشتغال آمریکا منتشر خواهند شد و به احتمال زیاد رشد اشتغال آمریکا یا همان NFP به پایین‌ترین سطح از ماه آوریل ۲۰۲۱ خواهد رسید. همچنین شاید نرخ رشد دستمزدها هم پایین بیاید.
 • اخیراً نایب‌رئیس فدرال رزرو آمریکا گفته که توقف مراحل افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر بعید به نظر می‌رسد. او با افزایش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره در نشست‌های ژوئن و ژوئیه موافق است.
 • در همین حال اعضای اوپک پلاس با افزایش عرضه نفت خام موافقت کرده‌اند. اعضای اوپک پلاس سطح عرضه نفت خام را در ماه ژوئیه و اوت تقریباً ۵۰ درصد بالا خواهند برد. با این حال قیمت نفت خام همچنان در حال ثبت ششمین هفته مثبت و متوالی است. رشد قیمت نفت خام عامل اصلی تشدید فشارهای تورمی است.

جمعه ۳ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تعطیلی بانکی – انگلستان

تعطیلی بانکی چین

۵:۰۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی ژاپن (مه)
۶:۰۰-🔸شاخص وام مسکن استرالیا (ماهانه)
۱۰:۳۰-🔸تراز تجاری آلمان (آوریل)
۱۲:۲۵-🔸شاخص PMI بخش خدماتی آلمان (مه)
۱۲:۳۰-🔸شاخص PMI ترکیبی اروپا (تولید و خدماتی) (مه)
۱۲:۳۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی اروپا (مه)
۱۳:۳۰-🔸شاخص خرده فروشی اروپا (ماهانه) (آوریل)
۱۵:۱۵-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Enria
۱۷:۰۰-🔸شاخص نرخ رشد متوسط درآمد ساعتی آمریکا (سالانه) (سالانه) (مه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص نرخ رشد متوسط درآمد ساعتی آمریکا (ماهانه) (مه)
۱۷:۰۰-🔴 گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا – NFP (مه)
۱۷:۰۰-🔸نرخ مشارکت نیروی کار آمریکا (مه)
۱۷:۰۰-🔸گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی-خصوصی آمریکا (مه)
۱۷:۰۰-🔴 نرخ بیکاری آمریکا (مه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهره وری نیروی کار کانادا (فصلی) (سه ماهه اول)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI ترکیبی آمریکا (تولید و خدماتی) (مه)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI بخش خدماتی آمریکا (مه)
۱۸:۳۰-🔸شاخص اشتغال بخش غیر تولیدی آمریکا (گزارش موسسه ISM) (مه)
۱۸:۳۰-🔴 شاخص PMI بخش غیر تولیدی آمریکا (گزارش موسسه ISM) (مه)
۱۹:۰۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Brainard
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه Baker Hughes از تعداد دکل های حفاری نفت آمریکا
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه بیکر هویز از تعداد کل دکل های نفت و گاز فعال آمریکا

چهارشنبه , ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در حال تلاش برای افزایش سرعت بالای 32000 دلار است.
 • اتریوم حمایت 1920 دلاری را دوباره آزمایش کرد، XRP همچنان بالای 0.40 دلار است.
 • AXS و WAVES بدترین عملکردهای امروز هستند.

قیمت بیت کوین تلاش دیگری برای پاکسازی منطقه مقاومت 32200 دلاری انجام داد و در جایی که خرس ها ظاهر شدند به 32400 دلار رسید. در حال حاضر (04:09 UTC) نزدیک به 31600 دلار معامله می شود و تقریباً بدون تغییر در یک روز و 7٪ در یک هفته افزایش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی نیز پایین تر حرکت می کنند. ETH زیر 1950 دلار تصحیح شد و 1920 دلار آزمایش شد. XRP همچنان بالاتر از منطقه پشتیبانی 0.40 دلار معامله می شود. ADA رشدها را کاهش داد و به 0.60 دلار نزدیک شد.

چهارشنبه , ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۱ژوئن ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام‌ها در آسیا ثابت ماندند، اما نگرانی ناشی از تورم، سرمایه‌گذاران و بازارهای اوراق قرضه را در خطر نگه داشت.

 • داده های دیشب نشان داد که افزایش هزینه های غذا و انرژی تورم منطقه یورو را به رکورد بالای 8.1 درصد در ماه مه رساند که انتظارات بازار را شکست داد و نگرانی در مورد افزایش نرخ نه تنها در اروپا بلکه در سطح جهانی را برانگیخت.
 • بازدهی اوراق قرضه دو ساله آلمان به بالاترین حد خود در بیش از یک دهه گذشته رسید. بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری 10 واحد پایه (bps) افزایش یافت و با 2.5 واحد افزایش بیشتر به 2.8749 درصد در اوایل جلسه آسیایی رسید. 
 • گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 0.1 درصد سقوط کرد و نیکی ژاپن 0.5 درصد رشد کرد.
 • معاملات آتی S&P 500 پس از افت 0.6 درصدی شاخص در روز سه شنبه، 0.5 درصد افزایش یافت. در همین حال، دلار آمریکا پس از کاهش در نیمه دوم ماه می ثابت ماند و در معاملات اولیه روز چهارشنبه در برابر یورو و ین اندکی افزایش یافت.
 • فدرال رزرو ایالات متحده از روز چهارشنبه شروع به کاهش دارایی های ایجاد شده در طول همه گیری می کند و معامله گران انتظار دارند که در نشست های این ماه و آینده نرخ ها را 50 واحد افزایش دهد.
 • کیت جوکس، تحلیلگر Societe Generale (OTC:SCGLY) گفت: بازارها در ماه ژوئن انتظار دارند نرخ بهره در بریتانیا، ایالات متحده، سوئد، استرالیا و کانادا افزایش یلبدد.
 • هرچه تمرکز بازارها بر داده‌های تورم و اقدامات بانک مرکزی بیشتر باشد، احتمال اینکه تابستان را با احساسات ریسک‌پذیری شروع کنیم و دلار را قوی کنیم، بیشتر می‌شود.
 • انتظار می‌رود بانک کانادا نرخ هدف خود را 50 واحد به 1.5 درصد افزایش دهد.
 • آمارها در روز چهارشنبه نشان دادند که رشد اقتصادی استرالیا در سه ماهه اول کاهش یافت، اما تقاضای داخلی به آن کمک کرد تا کمی بهتر از حد انتظار باشد و زمینه را برای افزایش بیشتر نرخ‌های بهره فراهم کند.
 • کاهش دیشب قیمت نفت و امیدواری به رشد اقتصادی چین، اندکی خیال سرمایه گذاران را راحت کرده است.
 • پس از دو ماه ناامیدی، ناامیدی و زیان اقتصادی، قرنطینه شدید ۲۵ میلیون ساکن شانگهای در نیمه شب پایان یافت.
 • داده‌های مربوط به فعالیت کارخانه‌های چینی در ماه می که روز سه‌شنبه منتشر شد، آنقدرها هم که معامله‌گران می‌ترسیدند بد نبود و نشان داد که سرعت انقباض کاهش یافته است.
 • سهام در هنگ کنگ و شانگهای به رشد روز سه شنبه ادامه دادند و ثابت باز شدند.
 • بازار فارکس در شرایط محتاطانه ای قرار داشت و کاهش سه هفته ای دلار متوقف شده است. 
 • قیمت نفت روز سه‌شنبه پس از گزارش وال استریت ژورنال مبنی بر اینکه کشورهای تولیدکننده نفت در نظر دارند روسیه را از قرارداد تولید کنار بگذارند، کاهش یافت و راه را برای کشورهای خاورمیانه برای افزایش تولید هموار کرد.
 • قیمت آتی نفت برنت پس از انتشار این گزارش از بالاترین رقم تقریباً سه ماهه خود عقب نشینی کرد و آخرین بار ثابت در 116.18 دلار در هر بشکه بود.
 • قویتر شدن دلار طلا را کاهش داد و به 1834 دلار در هر اونس رساند. بیت کوین به سودهای اولیه هفته یعنی 31838 دلار چنگ انداخت.

چهارشنبه ۰۱ ژوئن ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱ ژوئن ۲۰۲۲
s

سه شنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۳۱می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیا و اقیانوسیه عمدتاً در صبح روز سه‌شنبه افزایش یافتند و سرمایه‌گذاران در مورد اینکه آیا بانک‌های مرکزی می‌توانند نرخ بهره را برای مهار تورم بدون تأثیر بر رشد اقتصادی افزایش دهند، محتاط بودند. نفت پس از حمایت اتحادیه اروپا (EU) از فشار برای ممنوعیت بخشی از نفت روسیه افزایش یافت.

 • شاخص شانگهای کامپوزیت چین تا ساعت 10:47 عصر به وقت شرقی (2:47 بامداد به وقت گرینویچ) 0.35 درصد افزایش داشت در حالی که مؤلفه شنژن 0.02 درصد کاهش یافت. داده‌های منتشر شده در اوایل روز نشان داد که شاخص مدیران خرید تولیدی (PMI) در ماه می 2022 49.6 بود، در حالی که PMI غیر تولیدی 47.8 بود.
 • شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 0.37 درصد افزایش یافت.
 • شاخص Nikkei 225  ژاپن 0.07 درصد افزایش یافت و داده ها نشان می دهد که نسبت شغل به درخواست 1.23، نرخ بیکاری 2.5 درصد، تولید صنعتی 1.3 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است و خرده فروشی ها 2.9 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته اند.
 • KOSPI کره جنوبی 0.11 درصد رشد کرد و در استرالیا، ASX 200 هم 0.41 درصد کاهش یافت.
 • قراردادهای ایالات متحده بالا بود، اما بازارها روز دوشنبه تعطیل بودند. پس از موافقت اتحادیه اروپا با ممنوعیت نفت روسیه در پاسخ به حمله به اوکراین در 24 فوریه، نفت خام نزدیک به 118 دلار بود.
 • افزایش هزینه های انرژی و مواد غذایی همچنان به فشار صعودی بر قیمت ها در سطح جهانی ادامه می دهد. 
 • پس از اینکه تورم آلمان به بالاترین حد خود رسید، اوراق قرضه اروپا سقوط کرد.
 • اگرچه سهام جهانی قرار است ماه را با سودهای اندک به پایان برسانند، اما نوسانات و تردید در مورد اینکه آیا بازار نزدیک به کف است یا خیر، همچنان ادامه دارد.
 •  ترس از اینکه سیاست‌های پولی سخت‌تر بانک مرکزی می‌تواند باعث رکود اقتصادی، تورم سرسختانه و عدم اطمینان در مورد اینکه چین چگونه اقتصاد ضعیف خود را تقویت می‌کند، همچنان وجود دارد.
 • کریس ایگو، مدیر ارشد سرمایه گذاری AXA Investment Managers برای سرمایه گذاری های اصلی، در یادداشتی گفت: “حال و هوا به طور موقت در بازارها بهتر است.”
 • یادداشت اضافه می‌کند: «فکر می‌کنم بدترین شرایط برای بازارهای اوراق قرضه به پایان رسیده است، اما انتخاب کف قیمت در سهام دشوارتر است و نمی‌توان افت 10 تا 15 درصدی دیگر در بازارهای سهام را رد کرد.
 • اعداد بالای تورم از آلمان و اسپانیا به خروج بانک مرکزی اروپا (ECB) از محرک های دوران بحران فوریت بخشید. این ده روز قبل از جلسه مهمی است که در آن بانک مرکزی اروپا قرار است پایان خرید دارایی های بزرگ را اعلام کند و برنامه های خود را برای افزایش نرخ بهره در جولای 2022 تایید کند.
 • در سراسر اقیانوس اطلس، کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، گفت که او می‌خواهد تا زمانی که تورم به سمت رقم هدف بانک مرکزی کاهش پیدا کند، نرخ‌های بهره را در گام‌های نیم درصدی افزایش دهد.
 •  جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک و جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس روز چهارشنبه در رویدادهای جداگانه سخنرانی خواهند کرد.
 •  لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، یک روز بعد در مورد چشم انداز اقتصادی صحبت خواهد کرد.
 • فدرال رزرو قرار است کاهش ترازنامه 8.9 تریلیون دلاری خود را آغاز کند و کتاب بژ خود را در روز چهارشنبه منتشر کند.
 •  جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده نیز در اواخر روز با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو دیداری نادر خواهد داشت. 
 • گزارش مشاغل ایالات متحده، از جمله حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، نیز روز جمعه ارائه می شود.

سه شنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

دوشنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۳۰می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام‌های آسیایی روز دوشنبه بدنبال صعود وال استریت رشد کردند.

 • در همین حال دلار نزدیک به پایین‌ترین حد پنج هفته‌ای قرار گرفت زیرا سرمایه‌گذاران پس از افزایش شدید نرخ بهره در ژوئن و جولای بر روی کاهش احتمالی انقباض پولی ایالات متحده حساب کردند.
 • تعطیلات روز یادبود در ایالات متحده می تواند یک جلسه ضعیف را در آستانه پایان ماه ایجاد کند، اما گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن همچنان 1.2 درصد صعود کرد و به بالاترین حد سه هفته گذشته رسید.
 • نیکی ژاپن 2.0 درصد و کره جنوبی 1.2 درصد رشد کردند. سهام چین 0.8 درصد محکم شدند.
 • معاملات آتی نزدک پس از رشد 6.8 درصدی در هفته گذشته، 0.8 درصد دیگر افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 هم 0.5 درصد افزایش یافت که هفته گذشته در بهترین هفته خود در سال جاری 6.6 درصد افزایش یافته‌بود.
 • معاملات آتی EUROSTOXX 50 هم 0.6% و آتی FTSE نیز 0.1% افزایش یافتند.
 • سرمایه گذاران حدس می‌زنند که فدرال رزرو پس از افزایش شدید در دو ماه آینده، ممکن است انقباض خود را کند کند.
 • “بازارهای پول پیش بینی خود را برای افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی تا پایان سال 2022 از 193 واحد به 180 واحد کاهش داده اند.”
 • اگرچه این همچنان به معنی افزایش نرخ در هر جلسه باقیمانده فدرال رزرو در سال 2022 است، از جمله افزایش 50 واحدی در هر دو ماه ژوئن و جولای و حداقل 25 واحد در هر یک از سه جلسه باقی مانده.
 • بازده اوراق 10 ساله کمی بالاتر از پایین ترین سطح شش هفته اخیر در 2.74% ایستاد. این نسبت از اوج 3.203 درصدی در 9 می کاهش یافته است.
 • جو پایدارتر بازار شاهد کاهش ارزش دلار و ین به عنوان پناهگاه امن بوده است، در حالی که ارزش یورو با اظهارنظرهای هاوکیش مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) تقویت شد که از افزایش نرخ بهره در اوایل جولای خبر داده بودند.
 • این بر اهمیت داده‌های اصلی این هفته ایالات متحده که شامل نظرسنجی ISM از تولید در روز چهارشنبه و گزارش حقوق و دستمزد ماه می در روز جمعه است، تأکید می‌کند.
 • پیش‌بینی می‌شود حقوق و دستمزد به 320000 نفر افزایش یابد، اگرچه این میزان نسبت به آوریل کاهش می‌یابد و نرخ بیکاری 3.5 درصد خواهد بود.
 • عقب نشینی دلار به طلا کمک کرد تا به پایین ترین سطح اخیر خود برسد و این فلز در قیمت 1850 دلار در هر اونس معامله شد.
 • با شروع فصل رانندگی در ایالات متحده و در حالی که کشورهای اروپایی در حال مذاکره بر سر اعمال ممنوعیت کامل نفت خام روسیه هستند، انتظارات برای تقاضای قوی‌تر از قیمت نفت حمایت می‌کند.
 • اتحادیه اروپا روز یکشنبه در مورد تحریم نفت روسیه به توافق نرسید، اما دیپلمات ها همچنان تلاش خواهند کرد تا پیش از نشست دوشنبه تا سه شنبه، پیشرفت کنند.
 • برنت با 1.07 دلار افزایش به 120.50 دلار رسید، در حالی که نفت خام آمریکا با 1.29 دلار افزایش به 116.36 دلار در هر بشکه رسید.

دوشنبه ۳۰ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

پنجشنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین همچنان در تلاش است تا 30500 دلار را پاک کند.
 • اتریوم با موانع بالای 2000 دلار روبرو است، XRP نزدیک به 0.40 دلار تثبیت می شود.
 • CELO و SAND بیش از 10 درصد افزایش یافته اند.

قیمت بیت کوین در محدوده ای معامله شد و بالاتر از منطقه حمایتی 28500 دلار آمریکا قوی ماند. بیت کوین تلاش کرد بالای 30000 دلار بسته شود اما با مشکل مواجه شد. در حال حاضر (04:04 UTC) نزدیک به 29900 دلار معامله می شود و در یک روز 1% کاهش و در یک هفته تقریبا 4% افزایش یافته است.

به طور مشابه، بیشتر آلت کوین های اصلی زیر موانع مهم معامله می شوند. ETH زیر محدوده مقاومت 2000 دلاری معامله می شود. XRP در تلاش است تا بالاتر از حمایت 0.40 دلار باقی بماند. ADA می تواند منطقه حمایت 0.50 دلاری را دوباره بررسی کند.

پنجشنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

صورتجلسه فدرال رزرو

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : پس از اینکه صورتجلسه نشست اوایل ماه مه فدرال رزرو نشان داد که اکثریت از افزایش نیم درصدی نرخ بهره در ژوئن و جولای حمایت می کنند، بازارهای سهام آسیا روز پنجشنبه افت کردند و نگرانی های مداوم در مورد رشد اقتصاد جهانی اعتماد سرمایه‌گذاران را کاهش داد.

 • در حالی که این صورتجلسه بر ایمان سیاستگذاران به قدرت اقتصاد ایالات متحده تأکید می کند و به بهبود روحیه در وال استریت کمک می کند، احساسات در بازارهای سهام پس از هفته ها تجارت پرنوسان همچنان شکننده است زیرا بانک های مرکزی جهانی بیشتر به رویکرد انقباضی خود ادامه می دهند.
 • بانک مرکزی کره جنوبی روز پنجشنبه نرخ بهره را برای دومین جلسه متوالی افزایش داد زیرا با تورم مصرف کننده که در بالاترین حد در 13 سال گذشته دست و پنجه نرم می کند.
 • طبق صورتجلسه فدرال رزروهمه شرکت کنندگان در نشست 3-4 ماه مه فدرال رزرو از افزایش نیم درصدی نرخ بهره حمایت کردند.
 • این صورتجلسه منعکس کننده توافق بین سیاستگذاران در مورد قدرت اقتصاد ایالات متحده، تنگنای بازار کار و تورم بالا، با مشکلات عرضه جهانی، جنگ اوکراین، و ادامه قرنطینه ویروس کرونا در چین است که خطرات تورمی را به سمت بالا منحرف می کند.
 • نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد این عوامل باعث شد گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن پس از معاملات بالاتر در اوایل صبح، 0.54 درصد کاهش یابد.
 • با وجود کاهش مجدد موارد روزانه کووید-19 در این کشور، سهام چین 1.11 درصد کاهش یافت، جایی که قرنطینه با هدف مهار گسترش ویروس تهدیدی برای تضعیف اقدامات اخیر حمایت اقتصادی است.
 • خبرگزاری رسمی شین‌هوا به نقل از نخست‌وزیر لی کچیانگ روز چهارشنبه گفت: چین برای دستیابی به رشد اقتصادی معقول در سه ماهه دوم و جلوگیری از افزایش بیکاری تلاش خواهد کرد.
 • سهام استرالیا 0.47% سقوط کرد در حالی که شاخص سهام Nikkei ژاپن رشدهای قبلی را معکوس کرد و 0.13% سقوط کرد.
 • پس از اینکه اعلام نرخ بانک مرکزی کره جنوبی مطابق با انتظارات بود، کوسپی سئول 0.25 درصد بالاتر بود.
 • سقوط در آسیا در تضاد با وضعیت خوش‌بینانه‌تر در وال استریت است، جایی که میانگین صنعتی داوجونز 0.6 درصد رشد کرد، S&P 500 هم 0.95 درصد و نزدک کامپوزیت 1.51 درصد افزایش یافت.
 • پس از افزایش روز چهارشنبه به دنبال صورتجلسه فدرال رزرو، دلار در معاملات آسیا تغییر چندانی نداشت.
 • شاخص دلار تنها 0.03 درصد کاهش یافت و به 102.02 رسید.
 • حرکت در بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده نیز خاموش شد. بازده اوراق 10 ساله از 2.747% به 2.7577% رسید و بازده اوراق دو ساله حساس به سیاست پولی، ثابت در 2.506% بود.
 • نفت خام پس از افزایش محتاطانه هفته جاری ثابت بود، به طوری که قیمت نفت خام برنت به 114.03 دلار در هر بشکه و نفت خام آمریکا 0.13 درصد افزایش یافت و به 110.47 دلار رسید.
 • هر اونس طلا با 0.2 درصد کاهش به 1849.19 دلار رسید.

پنجشنبه ۲۶ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۲۶ می ۲۰۲۲

چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۵می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • بیت کوین به خوبی بالای 28500 دلار باقی ماند و بالای 30000 دلار بازگشت.
 • اتریوم به بالای 2000 دلار بازگشته است، XRP با مقاومت بالای 0.432 دلار روبرو است.
 • ETC و KAVA هم 15٪ افزایش یافته اند.

قیمت بیت کوین به زیر منطقه پشتیبانی 29200 دلار کاهش یافت. با این حال، BTC به خوبی بالاتر از منطقه پشتیبانی کلیدی 28500 دلاری باقی ماند. در حال حاضر (04:10UTC) بالای 30140 دلار معامله می شود و 3 درصد در یک روز افزایش یافته است و ضرر هفتگی خود را به تقریباً 1 درصد کاهش می دهد.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی در حال بازیابی ضرر هستند. ETH به بالای منطقه مقاومت 2000 دلار بازگشته است. XRP قبل از بهبودی به زیر 0.40 دلار رسید. ADA می تواند مقاومت 0.55 دلار را مجدداً بررسی کند.

چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام‌های آسیایی در روز چهارشنبه عمدتاً در محدوده مثبت باز شدند، حتی باوجود نگرانی‌ها از رشد اقتصاد جهانی و داده‌های ضعیف اقتصادی ایالات متحده که دیشب بر وال استریت تأثیر منفی گذاشته‌بود.

 • گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 0.35 درصد، سهام استرالیا 0.33 درصد و سئول و تایوان هر دو 0.61 درصد و 0.2 درصد افزایش یافتند.
 • شاخص‌های CSI300 هنگ‌کنگ، شانگهای و چین اندکی بالاتر باز شدند در حالی که میانگین سهم نیکی ژاپن 0.18 درصد کاهش یافت.
 • در وال استریت، نزدک کامپوزیت 2.35 درصد سقوط کرد و S&P 500 هم 0.81 درصد کاهش یافت، زیرا نگرانی‌ها در مورد افزایش تورم جهانی که بانک‌های مرکزی را به سمت افزایش شدید نرخ‌هاب بهره سوق داده و در نتیجه رشد را کاهش می‌دهد، بازگشته است.
 • استیو انگلستانر از بانک استاندارد چارترد (OTC:SCBFF) گفت: «مشکل فدرال رزرو در حال حاضر این است که بسیاری از شاخص‌ها و نظرسنجی‌های به کاهش سرعت انقباض اشاره می‌کنند.

اوراق قرضه

 • فروش خانه های جدید در ایالات متحده در ماه آوریل 16.6 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت که بزرگترین کاهش در 9 سال گذشته بود و با توجه به اینکه سرمایه گذاران بار دیگر به سمت داراییهای ایمن روی آوردند، بازدهی اوراق بهادار خزانه داری آمریکا به پایین ترین سطح یک ماهه رسید. بازده اوراق 10 ساله 2.768% بود و بازده اوراق دو ساله به 2.464% کاهش یافت که پایین‌ترین رقم از 19 آوریل بود و سپس به 2.483% رسید.

نرخ بهره بانک نیوزیلند

 • بانک مرکزی نیوزیلند هم طبق انتظارات نرخ بهره را 0.50% افزایش داد و نرخ بهره این بانک به 2% رسید.

بازار کالاها

 • قیمت طلا نیز در 1865.39 دلار در هر اونس حفظ شد و در روز سه شنبه به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر رسید، زیرا جذابیت فلز گرانبها به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و کاهش بازده اوراق خزانه داری کاهش یافت.
 • قیمت نفت با چشم‌انداز عرضه‌های محدود افزایش یافت، معاملات آتی نفت خام آمریکا به بشکه‌ای ۱۱۰ دلار و ۴۵ سنت رسید و برنت به ۱۱۴ دلار و ۲۲ سنت افزایش یافت.
 • پس از اخطار سود از سوی اسنپ (NYSE:SNAP) که باعث سقوط 43 درصدی سهام آن شد، سهام رسانه های اجتماعی در وضعیت بدی در وال استریت قرار گرفتند.

چهارشنبه ۲۵ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۴می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت کلیدی 30500 دلار را از بین ببرد.
 • اتریوم نزدیک به 2080 دلار اوج قیمتی تشکیل داد، XRP زیر 0.45 دلار در حال مبارزه است.
 • LRC بهترین عملکرد امروز را دارد.

قیمت بیت کوین تلاش کرد تا بالای منطقه مقاومت کلیدی 30500 دلارضعود کند، اما نتوانست برای یک حرکت واضح قدرت بگیرد و کاهش یافت. در حال حاضر (04:03 UTC) 3 درصد در یک روز کاهش یافته و نزدیک به 29300 دلار معامله می شود. بیت کوین نیز طی یک هفته 2 درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی برای رفع موانع کلیدی تلاش کردند. ETH نزدیک به 2080 دلار رسید و به زیر 2000 دلار کاهش یافت. اگر XRP زیر 0.40 دلار معامله شود، می تواند به شدت کاهش یابد. ADA نتوانست بالای 0.55 دلار باقی بماند.

سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام‌های آسیایی روز سه‌شنبه سقوط کردند.سهام آتی بورس آمریکا هم تضعیف شد.

 • پس از پایان قوی تر در روز دوشنبه، معاملات آتی نزدک 1.4 درصد از دست داد و معامله گران هشدار درآمد از سوی اسنپ (NYSE:SNAP) را که باعث کاهش 28 درصدی سهام مالک اسنپ چت شد، مقصر این وضعیت میدانند.
 • معاملات آتی S&P 500 نیز 0.8 درصد کاهش یافت و بخشی از جهش 1.8 درصدی روز دوشنبه را تسلیم کرد.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن در معاملات مردد 0.3 درصد کاهش یافت. نیکی ژاپن 0.4 درصد سقوط کرد و بلو چیپ چین 0.3 درصد کاهش یافت.
 • بازارها از اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در روز دوشنبه مبنی بر اینکه او در حال بررسی کاهش تعرفه ها بر چین است و همچنین از وعده های مداوم پکن برای محرک ها، احساس آرامش کردند.
 • متأسفانه، سیاست صفر کووید (COVID) چین، با قرنطینه‌های همراه، آسیب اقتصادی قابل توجهی وارد کرده است.
 • تحلیلگران JPMorgan هشدار دادند: «به دنبال داده‌های ناامیدکننده فعالیت ماه آوریل، ما پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) چین را دوباره کاهش دادیم و اکنون به دنبال کاهش ۵.۴ درصدی تولید ناخالص داخلی در سه‌ماهه دوم هستیم که قبلاً ۱.۵ درصد بود.
 • پیش‌بینی رشد جهانی ما در سه ماهه دوم سالانه تنها 0.6 درصد است که به راحتی ضعیف‌ترین سه ماهه از زمان بحران مالی جهانی خارج از سال 2020 است.
 • فعالیت‌های تولیدی ژاپن در ماه مه در بحبوحه تنگناهای عرضه با کمترین سرعت در سه ماه اخیر رشد کرد، در همین حال تویوتا از کاهش برنامه‌های تولید خود خبر داد.
 • تحلیلگران همچنین پیش‌بینی‌های رشد برای ایالات متحده را کاهش داده‌اند، زیرا به نظر می‌رسد فدرال رزرو در دو ماه آینده نرخ‌های بهره را یک درصد کامل افزایش خواهد داد.
 • دلار نیز در برابر استرلینگ و طیف وسیعی از ارزها عقب نشینی کرد و شاخص دلار را دیشب 0.9 درصد کاهش داد. آخرین افت در 102.260 بود.
 • کاهش ارزش دلار به طلا کمک کرد تا سطح خود را به 1852 دلار در هر اونس بازگرداند.
 • قیمت نفت بین نگرانی‌ها در مورد رکود احتمالی جهانی و چشم‌انداز افزایش تقاضای سوخت در فصل رانندگی تابستانی ایالات متحده و برنامه‌های شانگهای برای بازگشایی پس از دو ماه قرنطینه ناشی از ویروس کرونا قرار گرفت.
 • نفت خام آمریکا با 62 سنت کاهش به 109.67 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با 68 سنت کاهش به 112.74 دلار رسید.

سه‌شنبه ۲۴ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۳:۱۵-🔸شاخص خرده فروشی خالص نیوزیلند (فصلی)
۳:۱۵-🔸شاخص خرده فروشی نیوزیلند (فصلی) (سه ماهه اول)
۴:۰۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – George
۵:۰۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی ژاپن (مه)
۱۲:۰۰-🔴 شاخص PMI بخش تولیدی آلمان (مه)
۱۲:۰۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی آلمان (مه)
۱۲:۳۰-🔸مجمع جهانی اقتصاد سوئیس
۱۲:۳۰-🔸گزارش PMI بخش تولیدی اروپا (مه)
۱۲:۳۰-🔸شاخص PMI ترکیبی اروپا (تولید و خدماتی) (مه)
۱۲:۳۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی اروپا (مه)
۱۳:۰۰-🔴 شاخص PMI ترکیبی انگلیس
۱۳:۰۰-🔴 گزارش PMI بخش تولیدی انگلیس
۱۳:۰۰-🔴 شاخص PMI بخش خدماتی انگلیس
۱۴:۳۰-🔸سخنرانی نایب رئیس بانک مرکزی انگلستان – Woods
۱۷:۰۰-🔸شاخص فروش محصولات کارخانجات کانادا (ماهانه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص عمده فروشی کانادا (ماهانه) (مارس)
۱۸:۱۵-🔸گزارش PMI بخش تولیدی آمریکا (مه)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI ترکیبی آمریکا (تولید و خدماتی) (مه)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI بخش خدماتی آمریکا (مه)
۱۸:۳۰-🔸شاخص فروش خانه های نوساز آمریکا (ماهانه) (آوریل)
۱۸:۳۰-🔴 شاخص فروش خانه های نوساز آمریکا (آوریل)
۲۰:۵۰-🔴 سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا – Powell
۲۱:۴۵-🔸سخنرانی عضو کمیته سیاست های پولی انگلستان- Tenreyro
۲۲:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde

دوشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۳می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در تلاش است تا 30000 دلار را پس بگیرد.
 • اتریوم با موانع زیر 2050 دلار روبرو است، XRP در بالای 0.40 دلار تثبیت می شود.
 • XTZ و AXS حدود 8 درصد افزایش یافته اند.

قیمت بیت کوین به خوبی بالاتر از سطح 28500 دلار باقی ماند و افزایش جدیدی را بالای مقاومت 30000 دلار آغاز کرد. در حال حاضر (04:03 UTC) نزدیک به 30,200 دلار معامله می شود و با مقاومت قوی نزدیک به 30,500 دلار مواجه است. بیت کوین تقریباً 3 درصد در یک روز افزایش یافته و همچنان تقریباً 4 درصد در یک هفته کاهش داشته است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی علائم مثبتی از خود نشان می دهند. ETH به بالای 2000 دلار بازگشته است، اما در تلاش است تا سرعت بالای 2050 دلار را افزایش دهد. XRP همچنین در تلاش است تا سطوح مقاومت 0.425 و 0.432 دلار را پاک کند. ADA در نزدیکی سطح 0.55 دلار با مقاومت مواجه است.

دوشنبه ۲۳ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تعطیلی بانکی کانادا

۳:۳۵-🔸سخنرانی عضو بانک رزرو استرالیا – Kent
۱۲:۳۰-🔸مجمع جهانی اقتصاد سوئیس
۱۲:۳۰-🔸شاخص انتظارات کسب و کار آلمان (مه)
۱۲:۳۰-🔸شاخص شرایط فعلی کسب و کار آلمان (مه)
۱۲:۳۰-🔴 شاخص فضای کسب و کار آلمان Ifo (مه)
۱۴:۳۰-🔸نشست کشور های عضو ناحیه یورو
۱۸:۴۵-🔸سخنرانی رئیس بانک مرکزی آلمان – Nagel
۲۰:۴۵-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی انگلستان – Bailey

پنجشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۹می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در حال آزمایش 29000 دلار است.
 • اتریوم نزدیک به 1900 دلار در نوسان است، XRP برای مدت کوتاهی به زیر حمایت 0.40 دلار رسید.
 • ADA و SOL بیش از 7 درصد کاهش یافته اند، AXS عملکرد بهتری دارد.

قیمت بیت کوین نتوانست افزایش دیگری را آغاز کند، کاهش به زیر 29000 دلار را افزایش داد و حتی منطقه پشتیبانی 28550 دلار را قبل از بهبود آزمایش کرد. در حال حاضر (04:05 UTC) در حال تثبیت زیان نزدیک به 29200 دلار است و در یک روز 2 درصد کاهش یافته و در یک هفته 1 درصد افزایش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی در منطقه قرمز بازگشته اند. ETH کمتر از حمایت 1950 دلار کاهش یافت و قبل از بهبودی 1900 دلار آزمایش شد. XRP کاهش یافت و برای مدت کوتاهی به زیر حمایت 0.40 دلار رسید. ADA پشتیبانی 0.50 USD را آزمایش کرد.

پنجشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های سهام به دلیل ترس از رکود اقتصادی سقوط کرده‌اند. با این حال کاهش تقاضا برای دارایی‌های امن از شدت جریانات ریسک گریزی کاسته است.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه تقریباً ۱٫۵ درصد پایین آمده است. بازار سهام ژاپن و سهام شرکت‌های فناوری چین بیشترین تأثیر منفی را در شاخص داشتند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا بدون روند مشخصی نوسان می‌کنند. دیشب شاخص سهام S&P 500 با ۴ درصد کاهش بزرگ‌ترین افت یک روز در بیش از دو سال گذشته را تجربه کرد. هنوز معلوم نیست که افت شاخص سهام S&P 500 ادامه خواهد یافت یا خیر؟
 • گزارش مالی شرکت‌های سهامی آمریکا بازار را نگران کرده است. سرمایه‌گذاران نگران‌اند که شاید رشد سریع تورم بر مخارج مصرف‌کنندگان تأثیر گذاشته باشد.
 • مقامات فدرال رزرو آمریکا به تشدید سیاست‌های انقباضی تأکید دارند. رئیس فدرال رزرو شیکاگو (ایوانز) گفته که افزایش نرخ بهره به بالای سطح نرمال می تواند جلوی رشد سریع تورم را بگیرد.

پنجشنبه ۱۹ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۹ می ۲۰۲۲

چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۸می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین همچنان نزدیک به 30000 دلار تثبیت می شود.
 • اتریوم بالای 2000 دلار نوسان دارد، XRP با مقاومت نزدیک به 0.45 دلار مواجه است.
 • XCN هم 37 درصد جهش کرد.

قیمت بیت کوین تلاش دیگری برای پاکسازی سطح مقاومت 30500 دلاری انجام داد اما شکست خورد و سود را اصلاح کرد. در حال حاضر (04:14 UTC) نزدیک به 30,000 دلار تثبیت می شود و همچنان در معرض خطر سقوط به زیر 29,500 دلار است. بیت کوین تقریباً 2 درصد در یک روز و 4 درصد در یک هفته کاهش می یابد.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی با موانع کلیدی روبرو هستند. گاوهای ETH در تلاش هستند تا قیمت را بالای 2000 دلار نگه دارند. XRP اکنون بسیار کمتر از مقاومت 0.45 دلار است. ADA همچنان در زیر محدوده مقاومت 0.60 USD در حال مبارزه است.

چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : بازارهای سهام آسیا برای چهارمین جلسه متوالی روز چهارشنبه تلاش کردند تا سودهای اخیر را حفظ کنند.

 • دلار آمریکا ثابت بماند، زیرا تردیدهای آزاردهنده در مورد تورم و فشار افزایش نرخ بهره به چشم انداز رشد جهانی بازگشت.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، سودهای قبلی را کاهش داد و تا اواسط صبح ثابت معامله شد. نیکی ژاپن 0.3 درصد افزایش یافت، اگرچه ماینرها به سهام استرالیا کمک کردند تا حدود 0.7 درصد رشد کنند.
 • شاخص‌های وال استریت دیشب جهش کرده بودند و دلار از بالاترین سطح نزدیک به دو دهه گذشته عقب نشینی کرد زیرا سرمایه‌گذاران نگرانی در مورد تورم و رکود را مدنظر قرار دادند.
 • معاملات آتی S&P 500 در اوایل جلسه آسیا 0.2 درصد کاهش داشت و آتی نزدک 0.4 درصد افت کرد.
 • شین اولیور، اقتصاددان ارشد و رئیس استراتژی سرمایه گذاری در AMP استرالیا (OTC:AMLTF) Capital گفت: پس از سقوط در هفته گذشته، سهام می تواند در کوتاه مدت جهش بیشتری داشته باشد.
 • او گفت: «اما خطرات مربوط به تورم، انقباض پولی، جنگ در اوکراین و رشد چین همچنان بالاست و همچنان به کاهش بیشتر در بازارهای سهام اشاره دارد.

شوک های منفی بازار

 • داده‌های مثبت به سنتیمنت کوتاه‌مدت بازار کمک کرده است، زیرا فروش خرده‌فروشی در ایالات متحده پیش‌بینی‌ها را برای افزایش شدید نرخ بهره در آوریل برآورده می‌کند و تولید صنعتی پیش‌بینی‌ها را شکست می‌دهد.
 • داده های روز چهارشنبه نشان داد که گزارش فصلی اقتصادی ژاپن منفی‌تر از آن چیزی است که معامله گران می ترسیدند.
 • شانگهای همچنین در حال پایان دادن به قرنطینه خود است و معاون نخست‌وزیر چین در آخرین نشانه از کاهش فشار، نظرات تسکین‌دهنده‌ای را برای مدیران فنی ارائه کرد.
 • با این حال، هر خبر خوب با یادآوری جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مبنی بر اینکه کنترل تورم مستلزم افزایش نرخ و احتمالا دردسرساز است، جبران شد.
 • اوراق خزانه دیشب با پیش بینی افزایش نرخ ها فروخته شد، اما شکاف بازدهی اوراق قرضه با تاریخ کوتاه و بلندمدت در حال کاهش است.
 • اوراق خزانه 10 ساله در آسیا ثابت بود و بازدهی اندکی زیر 3 درصد در 2.9805 بود.
 • بازدهی اروپا نیز در حال افزایش است زیرا احتمال افزایش ۲۵ واحدی نرخ‌های بانک مرکزی اروپا در ماه جولای افزایش می‌یابد.
 • کالاها در این هفته با سهام افزایش پیدا کردند زیرا بازارها دلایلی برای کاهش امید به رشد اقتصادی پیدا کردند، اما نفت دیشب کاهش یافت و نشانه هایی از کاهش حرکت در روز چهارشنبه وجود داشت.
 • بهای معاملات آتی نفت برنت با 0.3 درصد افزایش به 112.29 دلار در هر بشکه و قیمت نفت خام آمریکا با 0.8 درصد افزایش به 113.35 دلار در هر بشکه رسید.
 • رتبه بندی S&P Global (NYSE:SPGI) پیش بینی رشد چین، ایالات متحده و منطقه یورو را کاهش داد.

چهارشنبه ۱۸ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

سه شنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۷می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین نزدیک به 30000 دلار در حال تثبیت است.
 • اتریوم توانست بالای 2000 دلار بماند، XRP در حال حفظ سود بالای 0.42 دلار است.
 • MKR بهترین عملکرد را در بین 100 سکه برتر امروزی دارد.

قیمت بیت کوین قبل از اینکه به عقب برگردد، یک اصلاح نزولی را در زیر سطح 30000 دلار آغاز کرد. بیت کوین اکنون (04:07 UTC) نزدیک به 30300 دلار تثبیت می شود و در مسیر رسیدن به 31000 دلار با موانعی مواجه است. حرکت واضح بالای 31000 دلار و 31500 دلار می تواند درها را برای افزایش قوی تر باز کند. بیت کوین در یک روز و یک هفته بدون تغییر است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی در یک محدوده گیر کرده اند. ETH همچنان بالای حمایت 2000 دلار معامله می شود. در صورت حرکت به بالای مقاومت 0.45 دلار، XRP ممکن است سرعت خود را افزایش دهد. ADA می تواند منطقه مقاومت 0.60 USD را مجددا بررسی کند.

سه شنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی در روز سه‌شنبه افزایش یافت. علی‌رغم اینکه داده‌های اقتصادی نگرانی سرمایه‌گذاران را در مورد بهبود اقتصاد شکننده جهانی تقویت می‌کند.

 • بالا بودن فشارهای تورمی همچنان بر بازارها فشار می‌آورد.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن در روز سه‌شنبه 0.84 درصد افزایش یافت، اما همچنان پایین است، شاخص تا کنون 6.7 درصد کاهش یافته است.
 • بورس سهام آمریکا جلسه قبل را با کاهش خفیف به پایان رساندند.
 • در توکیو، نیکی در معاملات اولیه ثابت بود، در حالی که در استرالیا شاخص S&P/ASX200 0.34 درصد افزایش یافت.
 • شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 1.2 درصد بالاتر بود و شاخص CSI300 چین 0.07 درصد افزایش یافت.
 • شاخص دلار آمریکا در معاملات آسیایی ثابت بود و روی 104.1 بود.
 • ترس از رشد اقتصادی در دو اقتصاد بزرگ جهان به دنبال آمار ضعیف خرده فروشی و تولید کارخانه در چین و داده های ناامید کننده تولید ایالات متحده دوباره ظهور کرده است.
 • سرمایه گذاران همچنین در حال بررسی تاثیر تورمی جهانی قرنطینه در چین برای مبارزه با ویروس کرونا هستند که تولید کارخانه ها را در مناطقی در سراسر کشور متوقف کرده است.
 • کاپیتال اکونومیکس در مقاله ای نوشت: “یکی از راه های مهمی که قرنطینه چین می تواند بر بقیه جهان تأثیر بگذارد، تأثیر آن بر تورم است. هر چه باشد، تورم – و واکنش بانک مرکزی – یک چالش سخت برای بازارهای اوراق قرضه و سهام جهانی در سال جاری بوده است.”
 • افزایش روز سه‌شنبه در بازارهای آسیایی به دنبال یک جلسه عمدتا ضعیف‌تر ایالات متحده در روز دوشنبه است.
 • S&P 500 هم 0.4 درصد کاهش یافت، در حالی که زیان بیشتری در نزدک کامپوزیت که 1.2 درصد کاهش یافت، به 11664 رسید.
 • شاخص داو جونز به سختی مثبت بود و تنها 0.08 درصد افزایش یافت.
 • استراتژیست های ANZ در یادداشتی تحقیقاتی می گویند: “بازارهای ریسکی تحت تأثیر نگرانی ها در مورد بدتر شدن چشم انداز رشد جهانی قرار گرفتند.”
 • “داده‌های بسیار ناامیدکننده چین در ماه آوریل و سقوط شاخص تولید ایالات متحده Empire State این نگرانی را افزایش داد که فعالیت اقتصادی ممکن است با تشدید اختلال زنجیره تامین دچار کاهش ناگهانی حرکت شود. مشخصات داده‌ها نشان می‌دهد که مشکلات عرضه مربوط به سیاست صفر کووید در چین هستند.”
 • شاخص تولید امپایر استیت نیویورک که روز دوشنبه منتشر شد، کاهش ناگهانی را در ماه می نشان داد و محموله‌های ارسالی با سریع‌ترین سرعت خود از زمان آغاز همه‌گیری کاهش یافت.
 • در ابتدای معاملات آسیایی، بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری در مقایسه با بسته شدن آن در ایالات متحده که روز دوشنبه 2.879 درصد بود، به 2.8931 درصد افزایش یافت.
 • بازدهی اوراق دو ساله، که با انتظارات معامله گران برای افزایش نرخ های صندوق فدرال رزرو افزایش می یابد، در مقایسه با بسته شدن 2.568 درصدی ایالات متحده، به 2.578 درصد رسید.
 • ایمره اسپایزر، رئیس استراتژی نیوزلند Westpac گفت: “بازارها در حال حاضر نرخ وجوه فدرال رزرو را در نشست بعدی در ماه ژوئن 53 واحد پایه و تا پایان سال 200 واحد پایه پیشبینی می‌کنند.”
 • قیمت نفت خام آمریکا با 0.18 درصد کاهش به 113.99 دلار در هر بشکه رسید. هر بشکه نفت برنت اندکی افزایش یافت و به 114 دلار و 40 سنت رسید.
 • طلا کمی بالاتر بود. هر اونس طلا به قیمت 1826.7072 دلار معامله شد.

سه‌شنبه ۱۷ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۷ می ۲۰۲۲

دوشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۶می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین ممکن است برای ماندن در بالای 30000 دلار تلاش کند.
 • اتریوم نتوانست 2200 دلار را پاک کند، XRP با مقاومت نزدیک به 0.45 دلار روبرو است.
 • ADA و SOL بیش از 11 درصد افزایش یافته اند.

قیمت بیت کوین یک موج بهبود را در بالای منطقه مقاومت 30000 دلار آغاز کرد و قبل از اصلاح دوباره به سطح 31000 دلار صعود کرد. در حال حاضر (04:06 UTC) در حال تثبیت سودهای نزدیک به 30,400 دلار است و همچنان در معرض خطر سقوط به زیر 30,000 دلار است. بیت کوین در یک روز 2 درصد افزایش یافته و در یک هفته 11 درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، بیشتر آلت کوین های اصلی در یک منطقه مثبت معامله می شوند. ETH به بالای 2100 دلار صعود کرد اما نزدیک به 2200 دلار با مشکل مواجه شد. XRP با مقاومت بزرگی در نزدیکی منطقه 0.45 USD مواجه است. ADA بیش از 11 درصد جهش کرد و منطقه 0.615 دلار را آزمایش کرد.

دوشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

 مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : بازارهای سهام آسیا اندکی رشد کردند.

 • داده‌های ضعیف تکان‌دهنده از چین بر آسیب عمیقی که قرنطینه به دومین اقتصاد بزرگ جهان وارد می‌کند، تاکید کرد.
 • خرده فروشی چین در ماه آوریل 11.1 درصد در سال کاهش یافت، تقریباً دو برابر پیش بینی کاهش، در حالی که تولید صنعتی 2.9 درصد کاهش یافت، درست زمانی که تحلیلگران به دنبال افزایش جزئی بودند.
 • با توجه به اینکه وام های بانکی جدید در چین در ماه آوریل به کمترین میزان خود در تقریباً چهار سال و نیم گذشته رسیده است، ریسک افت در بازار چین بیشتر شده است.
 • بانک مرکزی چین نیز کسانی را که امیدوار به کاهش نرخ بهره هستند ناامید کرد، اگرچه پکن در روز یکشنبه اجازه کاهش بیشتر نرخ بهره وام مسکن را برای برخی از خریداران مسکن داد.
 • اخبار مبنی بر اینکه شانگهای برخی از محدودیت‌های قرنطینه خود را کاهش می‌دهد، تنها آرامش سردی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرد.
 • سهام چین در واکنش ۰.۴ درصد کاهش یافت، در حالی که ارزهای کالایی تحت تأثیر دلار استرالیا که اغلب به‌عنوان نماینده نقدینگی برای یوان استفاده می‌شود، ضربه خوردند.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن همچنان 0.2 درصد افزایش داشت.
 • نیکی ژاپن به رشد 0.6 درصدی چسبید و هفته گذشته 2.1 درصد از دست داد، حتی در شرایطی که ین ضعیف از صادرکنندگان حمایت کرد.
 • معاملات آتی EUROSTOXX هم 50 و آتی FTSE ثابت ماندند. معاملات آتی S&P 500 برای کاهش 0.4% سودهای اولیه را از دست دادند در حالی که معاملات آتی نزدک 0.3% کاهش یافت.
 • هر دو با بالاترین سطح سال گذشته فاصله زیادی دارند و S&P برای شش هفته متوالی سقوط کرده است.
 • تورم بالا و افزایش نرخ های بهره باعث شد اعتماد مصرف کننده ایالات متحده در اوایل ماه مه به پایین ترین حد در 11 سال گذشته برسد.

کاهش رشد اقتصادی

 • یک فدرال رزرو بیش از حد انقباضی باعث انقباض شدید در شرایط مالی شده است که باعث شد گلدمن ساکس (NYSE:GS) پیش بینی رشد تولید ناخالص داخلی 2022 خود را از 2.6 درصد به 2.4 درصد کاهش دهد. رشد در سال 2023 در حال حاضر 1.6 درصد به صورت سالانه از 2.2 درصد کاهش یافته است.
 • یان هاتزیوس، اقتصاددان گلدمن ساکس، گفت: «شاخص شرایط مالی ما بیش از 100 واحد پایه کاهش یافته است، که باید رشد تولید ناخالص داخلی را حدود 1 درصد کاهش دهد.
 • ما انتظار داریم که انقباضات اخیر در شرایط مالی ادامه یابد، تا حدی به این دلیل که فکر می کنیم فدرال رزرو به تعهدی که دارد عمل خواهد کرد.
 • ترس از اینکه این همه انقباضات منجر به رکود شود، باعث افزایش نرخ اوراق قرضه در هفته گذشته شد که شاهد کاهش بازدهی اوراق 10 ساله از قله 3.20 درصدی بود. اوایل دوشنبه، بازدهی دوباره کاهش یافت و به 2.91 درصد رسید.
 • شاخص دلار هم اندکی تضعیف شد.
 • در ارزهای رمزنگاری شده، بیت کوین آخرین بار با 2 درصد افزایش به 30354 دلار رسید که هفته گذشته پس از سقوط TerraUSD، به اصطلاح استیبل کوین، به پایین‌ترین حد خود از دسامبر 2020 رسید.
 • در بازارهای کالایی، طلا به دلیل بازدهی بالای اوراق قرضه و دلار قوی تحت فشار قرار گرفت و در هفته گذشته با افت 3.8 درصدی به 1811 دلار در هر اونس رسید.
 • قیمت نفت مسیر خود را معکوس کرد زیرا داده های وحشتناک چین نگرانی ها در مورد تقاضا را دوباره برانگیخت.
 • برنت با کاهش 1.22 دلاری به 110.33 دلار رسید، در همین حال نفت خام آمریکا با کاهش 1.04 دلاری به 109.45 دلار رسید.

دوشنبه ۱۶ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

یکشنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلانظرسنجی سایت کیتکونیوز

نظرسنجی هفتگی کیتکو ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱ | آیا طلا به زیر ۱۸۰۰دلار می‌رسد؟

یکشنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

وقایع هفتگی بازار

تحلیل هفتگی فارکس ۱۵می ۲۰۲۲ | رویدادهای فارکس منتهی به ۲۱ می

جمعه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۳می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • با بازگشت مجدد USDT، قیمت بیت کوین به بالای 30000 دلار رسید.
 • اتریوم به بالای 2000 دلار بازگشته است، اگر XRP از قیمت 0.45 دلاربالاتر رود، می تواند سرعت رشد بیشتری پیدا کند.
 • MKR دوباره بهترین عملکرد را دارد، در حالی که LUNA و UST هنوز به سمت صفر می روند.

قیمت بیت کوین به خوبی بالای 25000 دلار باقی ماند و موج بهبودی را آغاز کرد. در حال حاضر (04:46 UTC) بالاتر از منطقه مقاومت کلیدی 30,000 دلار، نزدیک به 30,500 دلار معامله می شود و در یک روز 6 درصد افزایش یافته است و ضرر هفتگی خود را به 17 درصد کاهش می دهد.

USDT پس از سقوط در روز گذشته، مجدداً صعود کرد.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی نشانه هایی از یک موج بازیابی را نشان می دهند. ETH به بالای منطقه مقاومت 2000 دلار بازگشته است. XRP بالاتر از سطح 0.40 USD تثبیت می شود. ADA به بالای 0.50 دلار صعود کرد.

جمعه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز جمعه پس از یک جلسه پرنوسان برای سهام ایالات متحده، از زیان خود کاست.

 • در همین حال با ادامه هضم نگرانی سرمایه گذاران در مورد تورم بالای مداوم و سیاست های سختگیرانه بانک مرکزی، دلار نزدیک به بالاترین حد در 20 سال گذشته بود.
 • این نگرانی ها در نهایت بر امیدهای وال استریت مبنی بر اینکه تورم بالا ممکن است به پیک خود برسد غلبه کرد و S&P 500 را به تایید بازار نزولی در روز پنج شنبه نزدیک کرد و نزدیک به 20 درصد از بالاترین رقم تاریخ ژانویه خود فاصله داشت.
 • جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در مصاحبه ای در اواخر روز گفت که نبرد برای کنترل تورم “شامل کمی درد” خواهد بود. و او انتظار خود را برای افزایش نیم درصدی نرخ بهره در هر یک از دو جلسه سیاست بعدی فدرال رزرو تکرار کرد، در حالی که متعهد شد که “ما آماده انجام کارهای بیشتری هستیم”.
 • پس از ضررهای شدید یک روز قبل، سهام آسیایی در صبح جمعه افزایش یافت.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 1.5 درصد نسبت به پایین‌ترین سطح پایانی 22 ماهه روز پنج‌شنبه، افزایش یافت و زیان هفته‌اش را به حدود 3 درصد کاهش داد.
 • سهام استرالیا 1.53 درصد افزایش یافت، در حالی که شاخص سهام نیکی ژاپن 2.61 درصد جهش کرد.
 • در چین، CSI300 هم 0.41 درصد و هانگ سنگ هنگ کنگ 2.21 درصد افزایش یافتند.
 • حرکت های بالاتر در سهام در سقوط اوراق خزانه داری ایالات متحده منعکس شده است، با بازده اوراق 10 ساله ایالات متحده از بسته شدن 2.817% در روز پنجشنبه به 2.8895% افزایش یافت.
 • بازده اوراق 2 ساله حساس به سیاست پولی در 2.5941٪ ایستاد.
 • آلن راسکین، استراتژیست کلان در دویچه بانک (ETR:DBKGn) در مصاحبه ای گفت: در شکل منحنی خزانه داری ایالات متحده، ما هیچ سیگنال رکود/کاهش رشد خاصی را مشاهده نمی کنیم، فقط همان کاهش ثابت مشخص شده برای نیمه دوم سال 2023 در نظر گرفته شده است.
 • دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد در 20 سال گذشته باقی ماند، زیرا روسیه در مورد طرح فنلاند برای درخواست عضویت در ناتو به شدت تحت فشار قرار گرفت و سوئد نیز احتمالاً همین روند را دنبال می کند.
 • مسکو اعلامیه فنلاند را خصمانه خواند و تهدید به انتقام از جمله اقدامات نامشخص «نظامی-فنی» کرد.
 • شاخص دلار حدود 0.1 درصد کاهش یافت و به 104.64 رسید. اما دلار آمریکا در برابر ین قوی تر بود که پس از رسیدن به اوج دو هفته ای 127.5 دیشب، با 128.95 در هر دلار معامله شد.
 • ارز واحد اروپا پس از کاهش معاملات در اوایل روز، 0.15 درصد قوی تر به 1.0395 دلار رسید.
 • بیت کوین نیز بالاتر رفت و پس از سقوط TerraUSD، به اصطلاح استیبل کوین، به 30000 دلار رسید.
 • در بازارهای کالا، قیمت نفت در شرایطی که اتحادیه اروپا ممنوعیت نفت روسیه را متوقف کرده بود، بالاتر بود، اما همچنان برای اولین کاهش هفتگی خود در سه هفته گذشته، تحت تاثیر نگرانی‌ها از تورم و قرنطینه‌های ناشی از کووید در چین که رشد جهانی را کاهش می‌دهد، قرار داشت.
 • قیمت نفت خام آمریکا با 1.28 درصد افزایش به 107.49 دلار در هر بشکه رسید و قیمت شاخص جهانی نفت خام برنت با 1.5 درصد افزایش به 109.06 دلار در هر بشکه رسید.
 • هر اونس طلا که به پایین ترین حد سه ماه اخیر رسیده بود، با 0.23 درصد افزایش به 1825.86 دلار رسید.

جمعه ۱۳ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۳:۰۰-🔸شاخص PMI کسب و کار نیوزیلند (آوریل)
۶:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک رزرو استرالیا – Bullock
۱۱:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – De Guindos
۱۳:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی اروپا (ماهانه) (مارس)
۱۴:۳۰-🔸خالص وام های اعطایی به مصرف کنندگان و صاحبان کسب و کار چین
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای صادرات آمریکا (ماهانه) (آوریل)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای واردات آمریکا (ماهانه) (آوریل)
۱۸:۳۰-🔸شاخص انتظارات مصرف کننده – دانشگاه میشیگان (مه)
۱۸:۳۰-🔸شاخص تمایلات مصرف کننده – دانشگاه میشیگان (مه)
۱۹:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Kashkari
۲۰:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Mester
۲۰:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Schnabel
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه Baker Hughes از تعداد دکل های حفاری نفت آمریکا
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه بیکر هویز از تعداد کل دکل های نفت و گاز فعال آمریکا

پنجشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۲می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین زیر حمایت اصلی 30000 دلار قرار گرفت.
 • اتریوم 15 درصد کاهش یافت، XRP 25 درصد سقوط کرد.
 • SOL و DOGE بیش از 26 درصد کاهش یافتند.

قیمت بیت کوین کاهش دیگری را آغاز کرد و زیر حمایت کلیدی 30000 دلار معامله شد. بیت کوین حتی حمایت 28500 دلاری را شکست تا بیشتر به منطقه نزولی حرکت کند. در حال حاضر (03:58 UTC) 8 درصد کاهش دارد و نزدیک به 28700 دلار معامله می شود. بیت کوین نیز طی یک هفته 28 درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی بیش از 15 درصد کاهش یافته اند. ETH به زیر 2200 دلار کاهش یافت و 2000 دلار آزمایش شد. XRP 25 درصد کاهش یافت و 0.365 دلار آزمایش شد. ADA نیز 26 درصد کاهش یافته و زیر 0.50 دلار معامله می شود.

پنجشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام ها سقوط کردند و دلار ثابت ماند، زیرا داده ها نشان می دهد که تورم ایالات متحده به طور مداوم بالا است و سرمایه گذاران نگران ضرر اقتصادی افزایش شدید نرخ بهره برای مهار تورم هستند.

 • پس از انتشار اخبار تورم، بازارهای ایالات متحده به شدت کاهش یافتند. معاملات آتی S&P 500 در یک جلسه پر پیچ و خم آسیا 0.5 درصد افزایش یافت. بازار فارکس نیز نوسان داشت، اما شاخص دلار را به بالاترین حد دو دهه اخیر رساند.
 • گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 1 درصد سقوط کرد. نیکی ژاپن هم 1 درصد افت کرد.
 • بیت کوین در روز پنجشنبه به زیر 30000 دلار رسید.

نگرانی از تورم ادامه دارد

 • شاخص قیمت های مصرف کننده در ایالات متحده برای 12 ماه منتهی به آوریل 8.3 درصد افزایش یافت. این روند کندتر از نرخ 8.5 درصدی ماه قبل بود و این امید را ایجاد کرد که سرعت افزایش قیمت ها به پیک خود رسیده است. با این حال، این نرخ نیز بالاتر از پیش‌بینی‌های بازار برای 8.1 درصد بود و مجدداً بر نگرانی‌ها تاکید کرد که برای مهار آن، نرخ‌های بهره باید به سرعت افزایش یابند.
 • دامیان رونی، مدیر فروش نهادی در کارگزاری Argonaut در پرث، گفت: “ما اکنون با حداقل دو نوبت افزایش 50 واحدی نرخ بهره مواجه هستیم. برای بازارهای سهام که واقعاً پایان پول آزاد است.”
 • او گفت: “من فکر می کنم ما احتمالاً شش ماه پیش با افزایش ارزش سهام ایالات متحده در امیدها و دعاها و دیوانگی سهام دچار توهم شده بودیم و اکنون کمی به واقعیت بازگشتیم.”
 • سهام اپل (NASDAQ:AAPL) دیشب 5% سقوط کرد و S&P 500 را 1.65% و Nasdaq را 3.2% کاهش داد.

بازار اوراق قرضه

 • اوراق خزانه‌داری کوتاه‌مدت در پی انتشار داده‌ها افت کرد، اما انتهای طولانی‌تر منحنی افزایش یافت، زیرا سرمایه‌گذاران نگران بودند که افزایش شدید نرخ‌هاب بهره مانع از رشد اقتصادی شود.
 • بازدهی شاخص 10 ساله اوراق خزانه داری دیشب 6 واحد پایه (bps) کاهش یافت و در معاملات توکیو 4 واحد کاهش یافت و به 2.8877 درصد رسید. شکاف بین بازده دو ساله و 10 ساله کاهش یافت و منحنی بازدهی را هموار کرد.

سقوط در ماه مه

 • شاخص نزدک نزدیک به 8 درصد در ماه مه تاکنون و بیش از 25 درصد در سال جاری کاهش یافته است، زیرا بازدهی بالاتر اوراق ایالات متحده پول را از سهام فناوری گران قیمت خارج می کند.
 • بازارهای ارزهای دیجیتال نیز در حال ذوب شدن هستند و سقوط به اصطلاح استیبل کوین TerraUSD این آشفتگی را برجسته می کند.
 • تضعیف تصویر رشد اقتصادی در خارج از ایالات متحده نیز اعتماد سرمایه گذاران را تحت فشار قرار می دهد، زیرا جنگ در اوکراین به بحران انرژی در اروپا دامن می‌زند و طولانی شدن قرنطینه در چین هرج و مرج زنجیره تأمین را افزایش می‌دهد.
 • عدم اطمینان در مورد تقریباً همه چیز به جز افزایش نرخ بهره در ایالات متحده، به نفع دلار بوده است. یورو در روز پنجشنبه نزدیک به پایین ترین سطح اخیر در 1.0524 دلار بود و در حدود 129.78 ین در نوسان بود.
 • دلار استرالیا در پی داده های تورم ایالات متحده نوسان داشت، اما نتوانست سطح خود را بالای 0.70 دلار نگه دارد و آخرین خرید 0.6943 دلار بود.
 • استرلینگ به دلیل تعمیق قوانین تجاری پس از برگزیت برای ایرلند شمالی به پایین ترین سطح دو سال اخیر خود یعنی 1.2230 دلار رسید.
 • اداره پولی هنگ کنگ روز پنجشنبه 202 میلیون دلار برای حمایت از دلار هنگ کنگ هزینه کرد که به انتهای ضعیف تر پیوند آن با دلار آمریکا برخورد کرد.
 • در بازار کالا، نفت پس از افزایش روز چهارشنبه در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد جریان گاز به سمت غرب از روسیه به اروپا، ثابت ماند.
 • معاملات آتی نفت برنت با 0.7 درصد کاهش به 106.78 دلار در هر بشکه و نفت خام آمریکا 0.6 درصد کاهش یافت و به 105.07 دلار در هر بشکه رسید.
 • اطلاعات مربوط به فعالیت و رشد بریتانیا در اواخر روز منتشر می شود.

پنجشنبه ۱۲ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۲ می ۲۰۲۲

چهارشنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۱می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین برای رفع مقاومت 32500 دلار تلاش کرد.
 • فروشندگان اتریوم نزدیک به 2450 دلار در کمین هستند، XRP بالای 0.50 دلار تثبیت می شود.
 • LUNA اکنون 84٪ در یک هفته کاهش یافته است ، UST نمی تواند جایگاه خود را بازگرداند.

قیمت بیت کوین یک اصلاح صعودی را در بالای سطح 31000 دلار آغاز کرد. بیت کوین حتی به بالای 32000 دلار صعود کرد اما نزدیک به 32500 دلار با مشکل مواجه شد. در حال حاضر (04:03 UTC) نزدیک به 31300 دلار معامله می شود و در یک روز 2 درصد افزایش و در یک هفته 17 درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی با موانعی روبرو هستند. اتریوم با مقاومت نزدیک به 2400 و 2450 دلار مواجه است. XRP برای شروع موج بازیابی باید 0.55 دلار را پاک کند. ADA نزدیک به 0.70 دلار شکست خورد و بیشتر سودهای خود را کاهش داد.

چهارشنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

دیدگاه رئیس فدرال رزرو آتلانتا – Bostic

اخبار فوری فارکس

رئیس فدرال رزرو آتلانتا پیش‌بینی می‌کند که نرخ رشد اقتصادی آمریکا (GDP) در سال ۲۰۲۲ به ۲٫۶ درصد می‌رسد. به باور او رشد اقتصادی آمریکا قوی است و تقاضا همچنان بالاست.

“سیاست‌های پولی فدرال رزرو بایستی قوی و منعطف باشند. واکنش بازارهای مالی به سیاست‌های فدرال رزرو آمریکا خیلی سریع بوده است. از نظر من نرخ بهره نرمال آمریکا محدوده بین ۲ تا ۲٫۵ درصدی است.

چهارشنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

دیدگاه رئیس فدرال رزرو نیویورک – Williams

رئیس فدرال رزرو نیویورک از اعضای مهم کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC):

“انتظار می‌رود که ادامه بحران کرونا و جنگ اوکراین فشارهای تورمی را در میان‌مدت تشدید کنند. من پیش‌بینی می‌کنم که در سال ۲۰۲۲ شاخص خالص PCE نزدیک ۴ درصد خواهد بود و در سال آینده میلادی هم به ۲٫۵ درصد کاهش خواهد یافت.


افزایش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره در دو نشست بعدی فدرال رزرو آمریکا منطقی است. از نظر من نرخ بهره حقیقی آمریکا محدوده ۰ تا ۰٫۵ درصدی و نرخ تورم هم ۲ تا ۲٫۵ درصد است. این یعنی نرخ بهره نرمال محدوده ۲ تا ۳ درصدی خواهد بود.”

چهارشنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی در روز چهارشنبه از پایین‌ترین سطح دو سال اخیر که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود، بالاتر رفت.

 • دلار هم، پیش از انتشار آمارهای تورم ایالات متحده که راهنمایی‌هایی برای افزایش شدید نرخ‌ها توسط فدرال رزرو آمریکا ارائه می‌دهد، ثابت ماند.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.45 درصد افزایش یافت، معاملات اندکی بالاتر از پایین‌ترین سطح خود از ژوئیه 2020 ، رسید. نیکی ژاپن هم 0.3 درصد رشد کرد.
 • محدودیت های سختگیرانه برای مبارزه با ویروس کرونا بر اقتصاد چین تاثیر منفی گذاشته است. برآوردهای تحلیلگران Nomura نشان داد که از روز سه شنبه، 41 شهر چین در حال حاضر قرنطینه کامل یا جزئی یا نوعی اقدامات کنترلی مبتنی بر منطقه را اجرا می کنند.
 • اما رویداد اصلی برنامه ریزی شده برای این روز، داده های تورم ایالات متحده است که در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ ارائه می شود، که نشان می دهد آیا فدرال رزرو ایالات متحده نرخ های بهره را با شدت بیشتری برای مبارزه با تورم افزایش می دهد یا خیر.
 • فدرال رزرو هفته گذشته هدف خود را برای وام دهی یک شبه بانک به بانک به میزان نیم درصد افزایش داد و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، گفت که احتمالاً دو نوبت افزایش نرخ بهره دیگر در نشست های سیاست آتی بانک مرکزی ایالات متحده وجود دارد.
 • همچنین گمانه‌زنی‌هایی در بازارها وجود دارد که فدرال رزرو در یک جلسه 75 واحد پایه نرخ بهره را افزایش می‌دهد.
 • این باعث افزایش بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا شده و از دلار حمایت کرده است.
 • یک شگفتی مثبت (در داده‌های CPI) بازارها را تشویق می‌کند تا احتمالات را برای افزایش 75 واحدی در نرخ وجوه در اواخر سال افزایش دهند و از دلار حمایت کنند، در حالی که یک شگفتی منفی احتمالات را برای افزایش 50 واحدی در ژوئن و ژوئیه دست نخورده نگه می‌دارد.
 • تحلیلگران انتظار دارند که شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده عقب نشینی شدیدی را در رشد ماهانه نشان دهد و از 1.2 درصد در ماه مارس به 0.2 درصد در آوریل کاهش یابد.
 • آنها همچنین افزایش سالانه 8.1 درصدی را پیش‌بینی می‌کنند که 0.4 درصد کمتر از 8.5 درصد قبلی بود که داغ‌ترین میزان از دسامبر 1981 بود.
 • شاخص دلار در 103.86 ثابت بود، نه چندان دور از بالاترین رقم 104.49 که در ابتدای هفته برای اولین بار از دسامبر 2002 به دست آمد.
 • وال استریت دیشب مبهم بود. نزدک 0.98 درصد رشد کرد و S&P 500 هم 0.25 درصد بالا رفت اما داو جونز Industrial Average به میزان 0.26 درصد سقوط کرد.
 • بازده اوراق 10 ساله در 2.9869 درصد ایستاد که دیشب از بالاترین سطح سه ساله سقوط کرد.
 • در انتهای منحنی، بازدهی اوراق دو ساله ایالات متحده که اغلب منعکس کننده چشم انداز نرخ فدرال رزرو است، اندکی در 2.68 درصد تغییر کرد.
 • بیت کوین پس از سقوط به زیر 30000 دلار در روز سه شنبه برای اولین بار از ژوئیه 2021، حدود 31,400 دلار معامله می شد.
 • قیمت نفت از کاهش روز قبل بازگشت.
 • قیمت نفت خام آمریکا با 1 درصد افزایش به 100.03 دلار در هر بشکه رسید که در روز سه شنبه برای اولین بار در این ماه به زیر 100 دلار رسید. برنت با 1.1 درصد افزایش به 103.58 دلار رسید.
 • هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1836.6 دلار رسید.

چهارشنبه ۱۱ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۱:۰۰-🔸گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش موسسه فرآورده های نفتی آمریکا (API)
۳:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Bostic
۵:۰۰-🔸شاخص انتظارات مصرف کننده استرالیا – Westpac (مه)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده چین – CPI (سالانه) (آوریل)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده چین – CPI (ماهانه) (آوریل)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای تولید کننده چین – PPI (سالانه) (آوریل)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (ماهانه) (آوریل)
۱۰:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Elderson
۱۱:۴۵-🔸سخنرانی رئیس بانک مرکزی آلمان – Nagel
۱۲:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde
۱۴:۳۰-🔸حراج اوراق قرضه ده ساله آلمان
۱۶:۰۰-🔸سخنرانی نایب رئیس بانک مرکزی آلمان – Buch
۱۶:۵۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Schnabel
۱۷:۰۰-🔴‌شاخص بهای مصرف کننده خالص آمریکا – Core CPI (ماهانه) (آوریل)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده خالص آمریکا – Core CPI (سالانه) (آوریل)
۱۷:۰۰-🔴‌شاخص بهای مصرف کننده آمریکا – CPI (سالانه) (آوریل)
۱۷:۰۰-🔴‌شاخص بهای مصرف کننده آمریکا – CPI (ماهانه) (آوریل)
۱۹:۰۰-🔴 گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۹:۰۰-🔸ذخایر نفت خام Cushing – اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۲۰:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Bostic
۲۱:۳۱-🔸حراج اوراق 10 ساله آمریکا
۲۲:۳۰-🔸تراز بودجه فدرال (آوریل)

سه شنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۰می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین حمایت کلیدی 30000 دلار را آزمایش کرد.
 • اتریوم حمایت نزدیک به 2200 دلار را پیدا کرد، XRP 0.50 دلار را آزمایش کرد.
 • LUNA بیش از 50٪ کاهش یافت و UST افت کرد و به 0.70 دلار کاهش یافت.

قیمت بیت کوین در یک روند نزولی قوی زیر سطح حمایت 35000 دلار باقی می ماند. BTC حتی قبل از بهبودی به زیر 30000 دلار کاهش یافت. در حال حاضر (04:44 UTC) در حال تصحیح زیان است و نزدیک به 30800 دلار معامله می شود، اما ممکن است صعود ها بالای 32500 دلار محدود شود. بیت کوین تقریباً 9 درصد در یک روز و 20 درصد در یک هفته کاهش یافته‌است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی به شدت کاهش یافتند. ETH زیر 2350 دلار معامله شد و حمایت 2200 دلار را آزمایش کرد. XRP به زیر حمایت 0.50 دلار کاهش یافت در حالی که ADA به زیر 0.60 دلار رسید و به 0.64 دلار بازگشت.

سه شنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز سه‌شنبه به پایین‌ترین حد خود در نزدیک به دو سال اخیر سقوط کرد زیرا سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی در مورد نرخ‌های بهره بالاتر و تأثیر آن بر رشد اقتصادی دارایی‌های پرریسک‌تر را فروختند. در همین حال دلار نزدیک به بالاترین حد در ۲۰ سال گذشته بود.

 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.8 درصد کاهش یافت و برای هفتمین جلسه متوالی سقوط کرد و تا کنون تا 17 درصد کاهش یافته است.
 • در سراسر آسیا، شاخص های سهام، دریایی از خون بودند. نیکی 0.9 درصد، سهام استرالیا 2.5 درصد و سهام کره 2 درصد از دست دادند.
 • معاملات آتی سهام S&P 500 و آتی داوجونز هر دو 0.5 درصد کاهش یافتند و آتی نزدک 0.6 درصد از دست داد.
 • تحلیلگران ANZ در گزارشی گفتند: ایده چرخه سیاست انقباضی خوش خیم و ملایم از بین رفته است.
 • واقعیت این است که فدرال رزرو نمی‌تواند در کوتاه‌مدت سمت عرضه اقتصاد را کنترل کند، بنابراین تا زمانی که شاخص‌های کلیدی مانند نرخ مشارکت نیروی کار پایین بماند و صادرات چین کند باشد، خطر تورم و در نتیجه نرخ‌های بهره وجود دارد.
 • بانک‌های مرکزی در ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا هفته گذشته نرخ‌های بهره را افزایش دادند و سرمایه‌گذاران در حالی که سیاست‌گذاران با تورم فزاینده مبارزه می‌کنند، برای سخت‌تر شدن سیاستها کمربند خود را بسته‌اند.
 • دیشب، سهام ایالات متحده با عجله سرمایه گذاران برای محافظت از خود در برابر چشم انداز تضعیف اقتصاد، فروش شدید روز جمعه را تمدید کردند.
 • قیمت نفت روز سه‌شنبه به دلیل نگرانی‌های تقاضا کاهش یافت زیرا قرنطینه‌های ناشی از ویروس کرونا در چین، بزرگترین واردکننده نفت، ادامه یافت. قیمت نفت خام برنت پس از کاهش 5.7 درصدی در روز دوشنبه، 0.5 درصد کاهش یافت و به 105.4 دلار در هر بشکه رسید.

سه‌شنبه ۱۰ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۱۰می ۲۰۲۲

دوشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۹می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین زیر 34000 دلار است.
 • اتریوم زیر 2500 دلار است و XRP به 0.55 دلار نزدیک می شود.
 • چندین آلتکوین کوچکتر در حال افزایش هستند.

قیمت بیت کوین در یک منطقه نزولی زیر سطح 38000 دلار باقی ماند و ضررهای زیر سطح حمایت 35500 دلار را افزایش داد. در حال حاضر (04:04 UTC) علائم نزولی نزدیک به 33,637 دلار را پس از بهبودی از 33,400 دلار نشان می دهد. بیت کوین تقریباً 3 درصد در یک روز و 12 درصد در یک هفته کاهش یافته‌است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی به شدت کاهش یافتند. ETH زیر سطوح حمایتی 2550 و 2500 دلار معامله شد. XRP زیر حمایت 0.58 دلار کاهش یافت و 0.555 دلار آزمایش شد. ADA به سمت سطح 0.70 دلار پایین تر حرکت می کند.

دوشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : بازارها در حوزه آسیایی به همراه معاملات آتی وال‌استریت به شدت پایین تر معامله می شوند زیرا تقویت انتظارات برای یک افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) در ماه ژوئن، احساسات منفی بازار را تقویت کرده است.

 • تشدید نرخ‌های بهره با سرعت بسیار بالاتر، نگرانی‌ها را در مورد نرخ رشد اقتصادی در آینده افزایش می‌دهد. اقدامات سختگیرانه انحلال‌کننده شدید، نقدینگی را از اقتصاد جذب می‌کند و از این پس مشکل در استفاده از وجوه برای سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌ها، سطح اشتغال و تقاضای کل را کاهش می‌دهد.
 • در زمان انتشار، Nikkie225 ژاپن 2.20 درصد، A50 چین 1.21 درصد، Hang Seng nosedives هم 3.81 درصد و Nifty50 هند 1.5 درصد سقوط کردند.
 • بازارهای چین در روز دوشنبه به شدت سقوط کرده اند. تراز تجاری پایین تر از حد انتظار در ماه آوریل باعث فروش سهام در چین شده است. تراز تجاری چین در ماه آوریل، بر حسب یوان، به 325.08 میلیارد یوان در برابر 441.88 یوان رسید. در حالی که صادرات 1.9 درصد در ماه گذشته در برابر اجماع 16.4 درصد افزایش یافت.
 • در بازار فارکس هم دلار آمریکا تقویت شده است.
 • قیمت نفت کل ضررهای خود را که در اوایل نشست آسیایی ثبت شده بود، جبران کرده است. این همچنین بر سهام آسیایی که واردکننده اصلی نفت در کل جهان هستند، فشار وارد کرده است. وعده غیرقابل اعتماد پمپاژ نفت بیشتر به عرضه جهانی نتوانست قیمت نفت را پایین بیاورد. کارتل اوپک قول داده است که نفت بیشتری تولید کند اما برخی کشورها قادر به تامین ذخایر مورد بحث نیستند. همچنین، ممنوعیت نفت از روسیه نگرانی ها را در مورد عرضه نفت افزایش داده است.

دوشنبه ۰۹ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

دوشنبه , ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۲می ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین با مقاومتی نزدیک به 39200 دلار مواجه است.
 • اتریوم هنوز بسیار زیر 3000 دلار است، XRP نزدیک به 0.62 دلار تثبیت می شود.
 • TRX و FTM دارای بهترین عملکرد امروزی هستند.

قیمت بیت کوین کاهش خود را به زیر سطح 38200 دلار افزایش داد اما حمایت نزدیک به 37500 دلار را پیدا کرد و دوباره به سمت بالاتر حرکت کرد. بیت کوین در حال حاضر (04:09 UTC) بالای 38700 دلار معامله می شود و تقریباً 2 درصد در یک روز افزایش یافت و در یک هفته 2 درصد کاهش داشته است. در روند صعودی، خرس ها ممکن است نزدیک به 39200 دلار و 39500 دلار فعال بمانند.

به طور مشابه، بیشتر آلت کوین های اصلی زیر موانع کلیدی معامله می شوند. ETH زیر سطح پیوت 2920 دلار آمریکا قرار گرفت. XRP قبل از اینکه به 0.62 دلار بازگردد به زیر 0.60 دلار کاهش یافت. ADA در زیر منطقه خمایت کلیدی 0.80 دلار قرار گرفت.

دوشنبه , ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : در حالی که معامله گران منتظر کاتالیزورهای کلیدی برنامه ریزی شده در طول هفته هستند، احساسات بازار در بحبوحه نشست آرام آسیایی در روز دوشنبه مبهم است.

 • S&P 500 Futures افزایش 0.20 درصدی داشت. شایان ذکر است که شاخصهای وال استریت به دلیل بازدهی قوی تر اوراق قرضه و همچنین ناامیدی غول های فناوری مانند آمازون و اپل سقوط کردند.
 • از سوی دیگر، بازدهی اوراق خزانه داری 10 ساله ایالات متحده حرکات صعودی روز قبل را افزایش داده و در زمان انتشار با 6.4 واحد پایه (bps) به 2.947 درصد افزایش یافته است. با انجام این کار، بازده اوراق قرضه کلیدی به بالاترین سطح چهار ساله خود نزدیک می شود که در اواخر آوریل ثبت شده بود و حدود 2.98٪ بود.
 • نگرانی‌های متفاوت می‌تواند به اضطراب بازار پیش از رای این هفته فدرال رزرو (Fed) و همچنین حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه مرتبط باشد.
 • فدرال رزرو انقباضی و داده‌های ضعیف چین بازار را به چالش می‌کشد.
 • اگرچه افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو حتمی شده است، معامله گران بیشتر نگران عادی سازی ترازنامه و سرعت افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک هستند.
 • از اوکراین خبر می‌رسد که روسیه آماده است تا مولداوی را تصاحب کند، که به نوبه خود چالشی جدی برای کیف ایجاد می کند. از سوی دیگر، مسکو صحبت هایی را که از آمادگی روسیه برای استفاده از سلاح هسته ای حمایت می کند، رد می کند.
 • از این رو، عناوین مختلف و اضطراب در آغاز هفته کلیدی، معامله گران را در اوایل روز دوشنبه مضطرب می دارد که به نوبه خود به نفع بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا و دلار آمریکا است. با این حال، PMI تولید ISM امروز برای ماه آوریل، که انتظار می‌رفت 58.0 در مقابل 57.1 قبلی باشد، جهت‌های حرکت روزانه را به بازار ارائه می‌دهد.
 • در بازار فارکس شاخص دلار آمریکا تقویت شده است.
 • طلا ضعیف شده است و در بازار نفت خام نفت برنت و نفت سبک بیشتر از ۱ درصد افت کرده‌اند

دوشنبه ۰۲ می ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تقویم اقتصادی فارکس ۰۲می

یکشنبه , ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس

پیشبینی هفتگی طلا ۰۱می ۲۰۲۲ | تحلیل مهم هفتگی XAUUSD

یکشنبه , ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل هفتگی فارکس ۰۱می ۲۰۲۲ | رویدادهای فارکس منتهی به ۰۷ می

جمعه , ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۹آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در تلاش برای بازیابی بالای 40000 دلار است.
 • اتریوم بالای 2900 دلار حرکت کرد، XRP زیر 0.65 دلار در حال مبارزه است.
 • BNB هم 4 درصد افزایش یافت و بالای 400 دلار ثابت شد.

قیمت بیت کوین یک اصلاح صعودی جدید را از منطقه 38500 دلار آغاز کرد و توانست از سطح مقاومت 39500 دلار عبور کند. در حال حاضر (04:00 UTC) در حال تثبیت است و چشم به شکست صعودی بالای مقاومت 40000 دلاری دارد. بیت کوین در یک روز تقریباً بدون تغییر است و در یک هفته تقریباً 3 درصد کاهش می یابد.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی چشم به افزایش مداوم دارند. اتریوم بالاتر از 2900 دلار است، اما با موانع زیادی در نزدیکی 2950 دلار و 3000 دلار مواجه است. XRP در حال تثبیت ضررهای زیر ناحیه 0.65 دلار است. ADA علائم نزولی را در زیر ناحیه مقاومت 0.850 دلار نشان می دهد.

جمعه , ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیا و اقیانوسیه عمدتاً در صبح جمعه افزایش یافت.

 •   سقوط پس از انتشار گزارش درآمد سهام Amazon.com (NASDAQ:AMZN) و Apple Inc (NASDAQ:AAPL) برخی از خوش‌بینی‌های ناشی از صعود وال استریت را کاهش داد. 
 • قیمت‌های آتی سهام ایالات متحده کاهش یافت.
 • شاخص شانگهای کامپوزیت چین تا ساعت 10:12 عصر به وقت شرقی (2:12 بامداد به وقت گرینویچ) 0.47 درصد افزایش یافت در همین حال مؤلفه شنژن 0.27 درصد رشد کرد. شاخص‌های مدیران خرید و تولید Caixin (PMI) و همچنین PMI تولیدی و غیرتولیدی در هفته آینده منتشر می‌شوند.
 • شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 0.30 درصد کاهش یافت.
 • KOSPI کره جنوبی 0.86 درصد و در استرالیا ASX 200 0.78 درصد افزایش یافت. شاخص قیمت تولیدکننده استرالیا در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به سال قبل 4.9 درصد و سه ماهه 1.6 درصد رشد کرد.
 • بازارهای ژاپن تعطیل هستند.
 • قراردادهای S&P 500 و Nasdaq 100 با کاهش بیش از 1 درصدی نزدک با پیش بینی رشد فروش ضعیف آمازون و هشدار اپل در مورد محدودیت های عرضه، عقب نشینی کردند. سهام آمازون در معاملات طولانی مدت 9 درصد سقوط کرد و اپل 2 درصد سقوط کرد که بهترین صعود S&P 500 از اوایل مارس 2022 در ساعات معمولی را تحت الشعاع قرار داد.
 • در همین حال، ین پس از سقوط از 130 دلار به پایین‌ترین حد در 20 سال اخیر، به آرامی زیان‌های خود را پس گرفت و یوان با سرعتی مشابه با کاهش ارزش شوک چین در سال 2015 تضعیف شد. دلار کاهش یافت اما برای ثبت بهترین هفته از سال 2021 آماده میشود زیرا فدرال رزرو آمریکا به شدت نرخ های بهره را افزایش خواهد داد.
 • در بازار کالاها، نفت نزدیک به 105 دلار باقی ماند، زیرا سرمایه گذاران احتمال ممنوعیت اتحادیه اروپا بر نفت روسیه را به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین در 24 فوریه ارزیابی می کنند. نگرانی ها در مورد جنگ در اوکراین، آخرین شیوع کووید-19 چین، و سیاست‌های پولی سخت‌تر ایالات متحده همگی به نوسانات بازار کمک می‌کنند.
 • جدیدترین تولید ناخالص داخلی ایالات متحده که روز پنجشنبه منتشر شد، به طور غیرمنتظره ای در سه ماهه اول سال 2022، 1.4 درصد در سه ماهه اول کاهش یافت که اولین بار از سال 2020 است.
 • رقم تولید ناخالص داخلی همچنین بر بحث در مورد اینکه فدرال رزرو تا چه حد می تواند سیاست های پولی را بدون تأثیر بر رشد اقتصادی تشدید کند، تأکید کرد. سرمایه گذاران اکنون منتظر آخرین تصمیم سیاست فدرال رزرو هستند که در هفته آینده ارائه خواهد شد.
 • اوراق خزانه ایالات متحده در روز پنجشنبه ثابت ماند، با بازدهی اوراق 10 ساله ایالات متحده در 2.82 درصد و معاملات آتی خزانه داری که در حال افزایش است. به دلیل تعطیلات در ژاپن، معامله نقدی وجود ندارد.
 • جیمی چانگ، مدیر ارشد سرمایه گذاری راکفلر فایننشیال LLC، با اشاره به اوراق خزانه داری به بلومبرگ گفت: «یک سال بعد، بازدهی 10 ساله به احتمال زیاد کمتر از آنچه امروز هستیم، خواهد بود.
 • من معتقدم زمانی که اقتصاد شروع به تضعیف کند، فدرال رزرو کمتر انقباضی خواهد بود، شاید حتی در اوایل سال 2023 به حالت مکث خواهد رفت.

جمعه ۲۹ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تعطیلی بانکی ژاپن

۶:۰۰-🔸شاخص بهای تولید کننده استرالیا – PPI (سالانه) (سه ماهه اول)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای تولید کننده استرالیا – PPI (فصلی) (سه ماهه اول)
۶:۰۰-🔸تامین منابع اعتباری بخش خصوصی استرالیا (ماهانه) (مارس)
۶:۱۵-🔴 شاخص PMI بخش تولیدی چین (کایکسین) (آوریل)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن در کل کشور انگلیس (ماهانه) (آوریل)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن در کل کشور انگلیس (سالانه) (آوریل)
۱۱:۰۰-🔸شاخص خرده فروشی سوئیس (سالانه) (مارس)
۱۱:۳۰-🔸شاخص های پیشرو سوئیسKOF (آوریل)
۱۲:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی سوئیس – Jordan
۱۲:۳۰-🔸شاخص تولید ناخالص داخلی اروپا – GDP (سالانه) (سه ماهه اول)
۱۲:۳۰-🔴 شاخص تولید ناخالص داخلی اروپا – GDP (فصلی) (سه ماهه اول)
۱۳:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده خالص اروپا – Core CPI (سالانه)
۱۳:۳۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (سالانه) (آوریل)
۱۳:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (ماهانه)
۱۳:۳۰-🔸تولید ناخالص داخلی اروپا- GDP (فصلی)
۱۳:۳۰-🔸تولید ناخالص داخلی اروپا- GDP (سالانه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص خالص آمریکا PCE (سالانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص خالص آمریکا PCE (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص هزینه استخدام آمریکا (فصلی) (سه ماهه اول)
۱۷:۰۰-🔸شاخص تورمی آمریکا PCE (سالانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص تورمی آمریکا PCE (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸مخارج شخصی آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 تولید ناخالص داخلی کانادا – GDP (ماهانه) (فوریه)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI شیکاگو (آوریل)
۱۸:۳۰-🔸شاخص انتظارات مصرف کننده – دانشگاه میشیگان (آوریل)
۱۸:۳۰-🔸شاخص تمایلات مصرف کننده – دانشگاه میشیگان (آوریل)
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه Baker Hughes از تعداد دکل های حفاری نفت آمریکا
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه بیکر هویز از تعداد کل دکل های نفت و گاز فعال آمریکا

پنجشنبه , ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۸آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین با موانع کلیدی نزدیک به 39500 دلار مواجه است.
 • اتریوم نزدیک به 2920 دلار با مشکل مواجه شد، XRP نزدیک به 0.65 دلار تثبیت می شود.
 • GRT و APE بیش از 9 درصد افزایش یافتند.

قیمت بیت کوین یک اصلاح صعودی را از ناحیه 38000 دلار آغاز کرد و توانست از سطح مقاومت 39200 دلار عبور کند. در حال حاضر (04:57 UTC) در تلاش است تا سطح 39500 دلار را کاهش دهد و تقریباً 3٪ در روز افزایش یافته است و ضرر هفتگی خود را به کمتر از 5٪ کاهش می دهد.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی با موانع کلیدی روبرو هستند. ETH به بالای 2880 دلار صعود کرد اما نزدیک به 2920 دلار با مشکل مواجه شد. XRP در حال تثبیت ضررهای نزدیک به منطقه 0.65 USD است. ADA در حال تلاش برای بهبودی بالای منطقه مقاومت 0.865 دلار است.

پنجشنبه , ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : شاخص‌های آتی سهام آمریکا به همراه شاخص‌های سهام آسیایی رشد کرده‌اند.

 • جریانات ریسک گریزی بازارهای سهام تضعیف شده است.
 • قول مقامات چینی به حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و عملکرد خوب شرکت متا پلتفرم از بازار حمایت کرده‌اند.
 • شاخص آتی سهام نزدک ۱۰۰ بیش از ۱ درصد رشد کرده است. شاخص‌های سهام ژاپن، هنگ‌کنگ و آسیا و اقیانوسیه هم مثبت هستند. دیشب شاخص‌های اصلی سهام آمریکا هم در محدوده مثبتی به کار خود پایان دادند. سهام شرکت متا پلتفرم ۱۸ درصد جهش کرد! شبکه اجتماعی اصلی فیس بوک بیش از پیش‌بینی‌ها کاربر جذب کرده است.
 • در بازار فارکس، ین ژاپن تحت فشار فروش قرار دارد و تضعیف شده است. سقوط ارزش ین ژاپن باعث شده تا جفت ارز USDJPY به محدوده ۱۳۰ بالا بیاید. بانک مرکزی ژاپن روی سیاست‌های انبساطی پولی تأکید دارد و گفته که به خرید نامحدود اوراق قرضه استفاده خواهد کرد تا نرخ بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله را حفظ کند.
 • در این میان یورو هم سقوط کرده و به پایین‌ترین سطح پنج سال اخیر رسیده است! جفت ارز EURUSD تا ۱٫۰۵ دلار پایین آمده و سیر نزولی بازار ادامه دارد!
 • در بازار اوراق قرضه تغییر زیادی در اوراق خزانه‌داری دیده نمی‌شود. در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک دوباره به محدوده ۱۰۰ دلاری بازگشته است. در بازار رمزارز ها هم بیت کوین هنوز نتوانسته به بالای ۴۰ هزار دلار عبور کند.

پنجشنبه ۲۸ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۳:۰۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی کانادا – Rogers
۳:۰۰-🔸سخنرانی رئیس بانک مرکزی کانادا – Macklem
۳:۱۵-🔸تراز تجاری نیوزیلند (سالانه) (مارس)
۳:۱۵-🔸تراز تجاری نیوزیلند (ماهانه) (مارس)
۴:۲۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی ژاپن (ماهانه) (مارس)
۴:۲۰-🔸شاخص خرده فروشی ژاپن (سالانه) (مارس)
۵:۳۰-🔸شاخص اطمینان کسب و کار نیوزیلند (آوریل)
۶:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی استرالیا (ماهانه)
۷:۳۰-🔴 بیانیه سیاست های پولی بانک مرکزی ژاپن
۷:۳۰-🔴 گزارش بانک مرکزی ژاپن از چشم انداز اقتصادی (سالانه)
۷:۳۰-🔴 تعیین نرخ بهره بانک مرکزی ژاپن
۱۱:۰۰-🔴 کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی ژاپن
۱۱:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – De Guindos
۱۲:۳۰-🔸بولتن اقتصادی بانک مرکزی اروپا
۱۳:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی انگلستان – Bailey
۱۶:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (ماهانه) (آوریل)
۱۷:۰۰-🔴 تولید ناخالص داخلی آمریکا – GDP (فصلی) (سه ماهه اول)
۱۷:۰۰-🔸شاخص قیمتی تولید ناخالص داخلی آمریکا (فصلی) (سه ماهه اول)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
۱۷:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – McCaul
۱۸:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Elderson

چهارشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۷آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین کاهش شدید دیگری را به زیر 39000 دلار آغاز کرد.
 • اتریوم بیش از 5 درصد کاهش یافت، XRP در حال آزمایش پشتیبانی 0.65 دلار است.
 • DOGE سودها را کاهش داد و زیر 0.140 دلار معامله شد.

قیمت بیت کوین در تلاش برای افزایش سود به بالای سطح 40500 دلار بود و کاهش شدیدی را در زیر سطح 39000 دلار آغاز کرد. حتی به زیر 38000 دلار رسید و در حال حاضر (04:09 UTC) در حال تثبیت زیان نزدیک به 38400 دلار است. BTC در یک روز 5 درصد و در یک هفته تقریباً 8 درصد کاهش می یابد.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی کاهش شدیدی را آغاز کردند. اتریوم 5 درصد کاهش یافت و قبل از بهبودی زیر منطقه حمایتی 2800 دلار معامله شد. XRP کاهش خود را به زیر 0.65 دلار افزایش داد و قبل از بهبودی نزدیک به 0.62 دلار معامله شد. ADA به سمت حمایت 0.805 USD حرکت می کند.

چهارشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیا پاسیفیک در صبح چهارشنبه عمدتاً کاهش یافت، زیرا ترکیبی از درآمدهای مختلط شرکت ها، آخرین شیوع COVID-19 در چین و چشم انداز سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو ایالات متحده، همگی نشان دهنده بدتر شدن چشم انداز اقتصادی و تضعیف احساسات سرمایه گذاران بود.

 • Nikkei 225 ژاپن تا ساعت 22:30 به وقت شرقی (2:30 بامداد به وقت گرینویچ) 1.84 درصد کاهش یافت و KOSPI کره جنوبی 1.26 درصد افت کرد.
 • در استرالیا، ASX 200 هم 0.66 درصد کاهش داشت و شاخص قیمت مصرف کننده این کشور در سه ماهه اول سال 2022 2.1 درصد در سه ماهه و 5.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرد.
 • شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 0.73 درصد کاهش یافت.
 • شانگهای کامپوزیت چین 0.45 درصد افت داشت در حالی که شنژن مؤلفه 0.12 درصد رشد کرد.
 • ریسک گریزی مداوم باعث تقویت اوراق قرضه دولتی در استرالیا و نیوزیلند شد، در حالی که اوراق خزانه داری ایالات متحده بخشی از افزایش شدید روز سه شنبه را که به دلیل سررسید کوتاه تر انجام شد، کاهش داد.
 • پس از اینکه S&P 500 به پایین ترین حد شش هفته گذشته رسید و نزدک 100 به سطوحی که آخرین بار در سال 2021 مشاهده شده بود، سقوط کرد، معاملات آتی سهام ایالات متحده در وضعیت متزلزلی قرار داشت.
 • همچنین نگرانی‌ها در مورد اینکه روسیه می‌تواند جریان گاز به اروپا را متوقف کند و رشد اقتصادی بلوک را تحت تأثیر قرار دهد، در حال افزایش است. این کشور تهدید خود مبنی بر توقف جریان گاز به کشورهایی را که از پرداخت هزینه سوخت به روبل روسیه خودداری می کنند، با قطع عرضه به لهستان و بلغارستان در روز چهارشنبه، دنبال خواهد کرد.
 • پیامدهای مداوم تهاجم روسیه به اوکراین در 24 فوریه باعث شد که یورو به ضعیف ترین سطح خود در برابر دلار از سال 2017 رسید. نفت به مرز 102 دلار رسید و طلا در حدود 1905 دلار ثابت بود، در حالی که بیت کوین در حدود 38100 دلار ضرر کرد.
 • در همین حال، درآمد شرکت‌هایی از جمله Alphabet Inc. (NASDAQ:GOOGL) و Texas Instruments Inc. (NASDAQ:TXN) نیز سرمایه‌گذاران را ناامید کرد و چشم‌انداز بازار را بیشتر کاهش داد. سود در شرکت مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) در معاملات دیرهنگام با نتایج بهتر از حد انتظار، احساسات را تا حدودی افزایش داد و سرمایه گذاران اکنون منتظر درآمدهای شرکتهای فناوری از شرکت هایی مانند Meta Platforms Inc. (NASDAQ:FB)، Amazon.com Inc. (NASDAQ:AMZN)  و شرکت اپل (NASDAQ:AAPL) هستند.
 • همه اینها روحیه سرمایه گذاران را که پیش از این تحت تاثیر چشم انداز سیاست های پولی سخت تر فدرال رزرو و کاهش رشد اقتصادی در چین قرار گرفته بود، کاهش داد.
 • لوری کالواسینا، رئیس استراتژی سهام ایالات متحده، لوری کالواسینا، به بلومبرگ گفت: «ما می دانیم که احساسات در حال حاضر در وضعیت وحشتناکی قرار دارد.
 • «این بازاری است که بسیار، بسیار سردرگم است. یک فقدان اعتقاد واقعی در مورد هر چیزی که مردم می خواهند در این لحظه بخرند وجود دارد.”
 • بانک مرکزی ژاپن تصمیم سیاست پولی خود را روز پنجشنبه اعلام خواهد کرد. بانک مرکزی اروپا بولتن اقتصادی خود را در اواخر همان روز دنبال خواهد کرد. ایالات متحده همچنین اطلاعاتی از جمله تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول سال 2022 را در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد.
 • پس از نشست کمیته مرکزی امور مالی و اقتصادی روز سه‌شنبه به ریاست رئیس‌جمهور شی جین‌پینگ، چین در جای دیگری در آسیا و اقیانوسیه گفت که ساخت زیرساخت‌ها را افزایش خواهد داد. این آخرین نمایش حمایت اقتصادی دولت است زیرا قرنطینه‌های مرتبط با COVID-19 در بخش‌هایی از شانگهای ادامه دارد و پکن به آزمایش‌های انبوه برای ویروس ادامه می‌دهد.

چهارشنبه ۲۷ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۱:۰۰-🔸گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش موسسه فرآورده های نفتی آمریکا (API)
۶:۰۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده استرالیا- CPI (فصلی) (سه ماهه اول)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده استرالیا – CPI (سالانه) (سه ماهه اول)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده تعدیل شده استرالیا (فصلی) (سه ماهه اول)
۱۰:۳۰-🔸شاخص فضای مصرف کننده آلمان (مه)
۱۳:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی آلمان – Beermann
۱۶:۰۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde
۱۷:۰۰-🔸تراز تجاری بخش کالا آمریکا (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص انبار خرده فروشی آمریکا (به جز خودرو) (مارس)
۱۸:۰۰-🔴 شاخص خانه های در معرض فروش آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۹:۰۰-🔴 گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۹:۰۰-🔸ذخایر نفت خام Cushing – اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۲۰:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde

سه شنبه , ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • بیت کوین شتاب گرفت و 40000 دلار تسویه کرد.
 • اتریوم 3000 دلار را تست می کند، XRP نزدیک به 0.70 دلار است.
 • DOGE برخی از دستاوردهای خود را کاهش داد اما همچنان بهترین عملکرد را در 100 کوین برتر دارد.

پس از اینکه ایلان ماسک، رئیس تسلا، با خرید غول شبکه اجتماعی توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار موافقت کرد، قیمت بیت کوین جذابیت زیادی برای خرید پیدا کرد. این معامله همچنان مشمول رای سهامداران است، در حالی که برخی انتظار دارند ماسک در روزهای آینده مالک شرکت شود. در هر صورت، بیت کوین سرعت گرفت و توانست مقاومت 40000 دلاری را پاک کند. در حال حاضر (04:54 UTC) بالاتر از 40500 دلار است و 3 درصد در یک روز افزایش یافته و کمتر از 1 درصد در یک هفته کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی به سمت بالا حرکت کردند. اتریوم توانست از 2950 دلار عبور کند و در حال آزمایش سطح مقاومت 3000 دلار است. اگر XRP به بالای 0.70 دلار برسد، ممکن است سرعت بیشتری پیدا کند. ADA در حال تلاش برای بهبودی بالای منطقه مقاومت 0.90 دلار است.

سه شنبه , ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : امروز شاخص‌های سهام جهانی رشد کرده‌اند. بانک مرکزی چین گفته که برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا، سیاست‌های انبساطی پولی را تشدید خواهد کرد.

 • شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه برای اولین بار در چهار جلسه اخیر رشد کرده است. سهام شرکت‌های فناوری در بورس هنگ‌کنگ هم بیش از ۵ درصد جهش کرده‌اند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم تقریباً ۱٫۵ درصد مثبت هستند.
 • دیشب در بازار سهام آمریکا هم شاخص‌های سهام عملکرد مبهم و نوسانی داشتند. گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی آمریکا نشان می‌دهند که نزدیک به ۸۰ درصد شرکت‌ها بهتر از پیش‌بینی‌ها عمل کرده‌اند.
 • نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا به همراه دلار سقوط کرده‌اند. این یعنی تقاضا برای دارایی‌های امن پایین آمده است.
 • در بازار نفت خام شاهد افزایش نسبی قیمت‌ها هستیم که به احتمال زیاد به خاطر بهبود سنتیمنت بازار بوده است. با این حال ریسک رکود اقتصاد جهانی به خاطر محدودیت‌های کرونایی چین افزایش یافته است. این در حالی است که فدرال رزرو آمریکا هم با افزایش سریع نرخ بهره می‌خواهد مانع رشد سریع تورم شود.
 • احتمال رکود اقتصادی در کنار رشد سریع تورم نگرانی اصلی بازارهای مالی است. بحران کرونا، اختلال در زنجیره تأمین، افزایش سریع نرخ بهره آمریکا و جنگ اوکراین عامل اصلی بحران فعلی هستند.

سه‌شنبه ۲۶ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۴:۰۰-🔸نسبت موقعیت های شغلی به متقاضیان کار ژاپن (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص سفارشات کالاهای بادوام آمریکا (خالص) (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص سفارشات کالاهای بادوام آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۱۰-🔸سخنرانی نایب رئیس بانک مرکزی انگلستان – Woods
۱۷:۲۵-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی کانادا – Lane
۱۷:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن تک خانوار در 20 کلان شهر آمریکا (سالانه) (فوریه)
۱۷:۵۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی آلمان – Mauderer
۱۸:۰۰-🔸شاخص فروش محصولات کارخانجات کانادا (ماهانه)
۱۸:۳۰-🔴 شاخص اطمینان مصرف کننده CB آمریکا (آوریل)
۱۸:۳۰-🔸شاخص فروش خانه های نوساز آمریکا(ماهانه) (مارس)
۱۸:۳۰-🔴 شاخص فروش خانه های نوساز آمریکا (مارس)

دوشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۵آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین به زیر سطح پیوت 40000 دلار رسید.
 • اتریوم زیر حمایت 2920 دلار معامله شد، XRP حمایت 0.70 دلار را شکست.
 • امروز APE و ADA بهترین عملکرد را دارند.

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از منطقه مقاومت 40500 دلاری خود را بازیابی کند و شروع به کاهش دوباره زیر 40000 دلار کرد. در حال حاضر (04:10 UTC) علائم نزولی نزدیک به 39250 دلار را نشان می دهد و ممکن است زیان را به زیر ناحیه حمایتی 38800 دلار افزایش دهد. بیت کوین تقریباً 2 درصد در یک روز و بیش از 1 درصد در یک هفته کاهش می یابد.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی با افزایش فشار فروش مواجه هستند. اتریوم به زیر ناحیه حمایت 2920 دلار کاهش یافت. XRP حمایت 0.70 دلار را شکست تا بیشتر به منطقه نزولی حرکت کند. ADA به منطقه حمایتی 0.85 دلار نزدیک می شود.

دوشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی در روز دوشنبه به دلیل نگرانی در مورد افزایش سریع نرخ بهره آمریکا و کندی رشد اقتصادی، سرمایه‌گذاران را تحت فشار قرار داد.

 • پیروزی امانوئل ماکرون برای دومین بار به عنوان رئیس‌جمهور فرانسه، یورو را مورد حمایت قرار داد.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 1.6 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود در شش هفته گذشته رسید. بی‌تفاوتی سیاست‌گذاران پولی باعث افزایش زیان‌های شدید برای یوان چین شد.
 • نیکی ژاپن 1.9 درصد سقوط کرد. هانگ سنگ هنگ کنگ 3 درصد سقوط کرد. معاملات آتی S&P 500 هم 0.8% کاهش یافت در همین حال معاملات آتی FTSE و آتی اروپا بیش از 1% کاهش یافتند.
 • قیمت نفت 2.7 درصد کاهش یافت.
 • یورو به طور کلی در 1.0802 دلار ثابت بود، در مقایسه با افزایش گسترده دلار در جاهای دیگر، و به بالاترین سطح تقریباً دو ماهه خود در برابر پوند استرلینگ رسید.
 • ماکرون به راحتی با یک چالش راست افراطی روبرو شد و به بازارها در مورد تعهد فرانسه به اروپای یکپارچه اطمینان داد، اگرچه برنامه اقتصادی او اکنون به انتخابات پارلمانی در ژوئن وابسته باشد.
 • وینسنت مورتیه، مدیر ارشد سرمایه گذاری آموندی، بزرگترین مدیر صندوق اروپا، گفت: «عدم تغییر مسیر نه تنها سایر کشورهای اتحادیه اروپا، بلکه ناتو را نیز مطمئن خواهد کرد».
 • با این حال، این خبر برای نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد پیامدهای جهانی تورم بالا و افزایش احتمالی نرخ‌های بهره که ماه‌هاست بازارهای اوراق قرضه را تحت تأثیر قرار داده است ( که به دلیل جنگ در اوکراین و اختلال در قرنطینه‌های مرتبط با ویروس کرونا در چین تشدید شده است)، کمی تسکین بخش بود.
 • پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که در نشست ماه می افزایش نرخ بهره 50 واحدی مطرح است و جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، ایده افزایش 75 واحدی را مطرح کرد، سهام ایالات متحده در پایان هفته گذشته سقوط کرد.
 • افزایش قیمت مواد غذایی و بنزین به علاوه پایان برنامه های محرک کلیدی، سرمایه گذاران را نگران توانایی مصرف کنندگان کم درآمد برای مخارج زندگی کرده است.
 • بازار اوراق خزانه داری ثابت ماند و بازدهی اوراق 10 ساله را روی 2.8581% و بازدهی اوراق دو ساله را از بالاترین سطح هفته گذشته در 2.6399% نگه داشت.

افت یوآن

 • محدودیت‌های شدید در چین به پکن نیز سرایت کرده است، جایی که بیش از ده‌ها ساختمان در آن قرنطینه شده‌اند. نگرانی‌ها در مورد آسیب اقتصادی تعطیلی شانگهای افزایش می‌یابد.
 • شاخص CSI 300 چین به پایین‌ترین حد خود از ژوئن 2020 سقوط کرد.
 • میانه باند معاملات ارز چین در روز دوشنبه به پایین‌ترین سطح خود در هشت ماه گذشته رسید که به عنوان نشانه‌ای رسمی برای کاهش اخیر یوان تلقی شد و به سرعت به پایین‌ترین سطح یک ساله خود یعنی 6.5225 در هر دلار فروخته شد.
 • دلار نیز در جاهای دیگر رالی صعودی دارد، اگرچه معاملات به دلیل تعطیلات رسمی در استرالیا و نیوزیلند کمی کاهش یافت. ارزش استرالیا با 0.8 درصد کاهش به 0.7185 دلار به پایین ترین سطح شش هفته ای رسید و کیوی با 0.4 درصد کاهش به 0.6603 دلار به پایین ترین حد دو ماه اخیر رسید.
 • استرلینگ که در هفته گذشته تحت تاثیر ارقام خرده فروشی ضعیف قرار گرفت، 0.3 درصد کاهش یافت و به 1.2792 دلار به پایین ترین سطح 18 ماهه رسید.

بازار کالاها

 • بهای معاملات آتی نفت برنت با 2.7 درصد کاهش به 103.88 دلار در هر بشکه رسید و به کمترین میزان در دو هفته گذشته رسید. قیمت نفت خام آمریکا با 2.6 درصد کاهش به 99.38 دلار در هر بشکه رسید.
 • مس و سنگ آهن در آسیا کاهش یافت، اگرچه روغن سویا پس از ممنوعیت صادرات روغن پالم توسط اندونزی افزایش یافت.
 • هفته پیش رو با توجه به آمارهای رشد ایالات متحده که در روز پنجشنبه منتشر می شود، ارقام تورم اروپا که در روز جمعه منتشر می شود و نشست سیاست پولی برای بانک مرکزی ژاپن، سرفصل اخبار این هفته است.
 • سرمایه گذاران انتظار دارند که رشد ایالات متحده در حدود 1.1 درصد ثابت باشد، بسیار کندتر از ارقام بهبود یافته کووید-19 اخیر، اما احتمالاً به اندازه کافی قوی باشد که بتواند افزایش نرخ بهره را تحمل کند.
 • نشست BOJ همچنین برای هرگونه تعدیل پیش بینی های اقتصادی یا هرگونه نشانه ای از واکنش سیاستی به ین که طی دو ماه بیش از 10 درصد سقوط کرده است، به دقت زیر نظر خواهد بود.
 • بیت کوین کمی بالاتر از مقاومت 40000 دلار باقی ماند.

دوشنبه ۲۵ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تعطیلی بانکی- استرالیا

تعطیلی بانکی – نیوزیلند

۱۲:۳۰-🔸شاخص انتظارات کسب و کار آلمان (آوریل)
۱۲:۳۰-🔸شاخص شرایط فعلی کسب و کار آلمان (آوریل)
۱۲:۳۰-🔴 شاخص فضای کسب و کار آلمان Ifo (آوریل)
۱۴:۳۰-🔸شاخص روند سفارشات بخش صنعتی انگلیس (آوریل)
۱۹:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی کانادا – Rogers
۱۹:۳۰-🔸سخنرانی رئیس بانک مرکزی کانادا – Macklem
۲۱:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Panetta

یکشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

آخرین اخبار بازار طلاتحلیل بازار جهانی اونس

نظرسنجی هفتگی کیتکو ۴اردیبهشت ۱۴۰۱ | سنتیمنت مبهم بازار اونس طلا

یکشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار فوری فارکس

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴آوریل ۲۰۲۲ | رویدادهای فارکس منتهی به ۳۰ آوریل

جمعه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۲آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز جمعه سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران از چشم انداز افزایش نرخ بهره برای ایالات متحده و همچنین عواقب اقتصاد جهانی ناشی از قرنطینه در چین نگران بودند.

 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن در معاملات صبحگاهی 1.1 درصد سقوط کرد که شدیدترین کاهش در شش هفته گذشته است.
 • نیکی ژاپن حدود 2 درصد ضرر کرد.
 • جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده دیشب گفت که افزایش نیم واحدی نرخ بهره در نشست فدرال رزرو در ماه می “روی میز” خواهد بود و افزود که مناسب است “کمی سریعتر حرکت کنیم.”
 • اظهارات او عملاً انتظارات بازار را برای افزایش حداقل نیم درصدی دیگر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در ماه آینده تأیید می کند و Nomura اکنون انتظار دارد 75 واحد افزایش در نشست های ژوئن و جولای خود داشته باشد که بزرگترین افزایش در این اندازه از سال 1994 خواهد بود.
 • فروش اوراق خزانه ایالات متحده در روز جمعه ادامه یافت و بازدهی اوراق خزانه پنج ساله به 3.04% رسید، بالاترین میزان در اواخر سال 2018. بازدهی اوراق خزانه 10 ساله 2.9483% نسبت به بسته قبلی 2.9076 و بالاتر بود. این خیلی دور از 2.9810٪ نیست – که بالاترین سطح 40 ماهه در روز چهارشنبه است.
 • بازده اوراق دو ساله که منعکس کننده انتظارات معامله گران از نرخ های بالاتر صندوق فدرال رزرو است، به 2.7408 درصد رسید که نسبت به بسته شدن 2.6739 درصد در روز گذشته افزایش یافت.
 • در جاهای دیگر، بازارها همچنان از اظهارات مقامات بانک مرکزی اروپا مبنی بر اینکه بانک مرکزی ممکن است از اوایل ماه ژوئیه افزایش نرخ‌های منطقه یورو را آغاز کند، نگران بودند. بازدهی اوراق دو ساله آلمان دیشب به بالاترین حد خود در هشت سال گذشته رسید.
 • معاملات آتی یورو Stoxx 50 در سراسر منطقه در معاملات اولیه آسیا 2.33 درصد کاهش یافت، معاملات آتی DAX آلمان 1.87 درصد کاهش یافت و معاملات آتی FTSE 1.39 درصد کاهش یافت.
 • قرنطینه طولانی مدت در شانگهای و تأثیر آن بر دومین اقتصاد بزرگ جهان، بر سهام محلی و پول چین تأثیر گذاشته است.
 • تحلیلگران سیتی گفتند که آنها معتقدند قرنطینه در چین احتمالاً فشارهای تورمی صعودی را در هفته ها و ماه های آینده تقویت می کند.
 • دلار آمریکا در روز جمعه در برابر سبدی از ارزهای اصلی تغییر چندانی نداشت، اگرچه به راحتی بالای 100 باقی ماند، زیرا با افزایش بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده تقویت شد.
 • اظهارات پاول بر درآمد شرکت‌های آمریکایی و داده‌های مربوط به مطالبات بیکاری که نشان می‌داد تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کرده‌اند، در هفته گذشته کاهش یافته است، سایه انداخت.
 • داوجونز Industrial Average هم 1.05 درصد کاهش یافت، در همین حال S&P 500 هم 1.48 درصد و نزدک کامپوزیت 2.07 درصد سقوط کردند.
 • قیمت نفت روز جمعه ناپایدار شد زیرا نگرانی‌ها در مورد عرضه به دلیل ممنوعیت احتمالی اتحادیه اروپا بر نفت روسیه توسط نگرانی‌های تقاضا خنثی شد. نفت خام برنت با 1 درصد کاهش به 107.17 دلار در هر بشکه رسید، در همین حال نفت خام آمریکا با 1 درصد کاهش به 102.68 دلار در هر بشکه رسید.
 • افزایش احتمالی نرخ بهره بر طلا تاثیر منفی گذاشت. هر اونس طلا آخرین بار با 0.12 درصد کاهش به 1949.58 دلار رسید.

جمعه ۲۲ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۴:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده خالص ژاپن – Core CPI (سالانه) (مارس)
۵:۰۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی ژاپن
۱۰:۳۰-🔸شاخص خرده فروشی خالص انگلیس (ماهانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص خرده فروشی خالص انگلیس (سالانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص خرده فروشی انگلیس (سالانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔴 شاخص خرده فروشی انگلیس (ماهانه) (مارس)
۱۲:۰۰-🔴 شاخص PMI بخش تولیدی آلمان (آوریل)
۱۲:۰۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی آلمان (آوریل)
۱۲:۳۰-🔸گزارش PMI بخش تولیدی اروپا (آوریل)
۱۲:۳۰-🔸شاخص PMI ترکیبی اروپا (تولید و خدماتی) (آوریل)
۱۲:۳۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی اروپا (آوریل)
۱۳:۰۰-🔴 شاخص PMI ترکیبی انگلیس (آوریل)
۱۳:۰۰-🔴 گزارش PMI بخش تولیدی انگلیس
۱۳:۰۰-🔴 شاخص PMI بخش خدماتی انگلیس
۱۷:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی خالص کانادا (ماهانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص فروش محصولات کارخانجات کانادا (ماهانه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص خرده فروشی کانادا (ماهانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای مواد خام کانادا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde
۱۸:۱۵-🔸گزارش PMI بخش تولیدی آمریکا (آوریل)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI ترکیبی آمریکا (تولید و خدماتی) (آوریل)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI بخش خدماتی آمریکا (آوریل)
۱۹:۰۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی انگلستان – Bailey
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه Baker Hughes از تعداد دکل های حفاری نفت آمریکا
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه بیکر هویز از تعداد کل دکل های نفت و گاز فعال آمریکا

پنجشنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۱آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : روند سهام آسیا پاسیفیک مبهم است، در همین حال معاملات آتی سهام ایالات متحده روندی صعودی دارد، زیرا بحث مداوم در مورد اینکه آیا تورم در پیک خود است یا خیر، باعث افزایش در نرخ اوراق خزانه ایالات متحده شده‌است.

 • شاخص Nikkei 225 ژاپن تا ساعت 22:02 به وقت شرقی (2:02 بامداد به وقت گرینویچ) 1.16 درصد جهش کرد و KOSPI کره جنوبی 0.61 درصد افزایش یافت.
 • در استرالیا، ASX 200 هم 0.19٪ افزایش یافت، در حالی که شاخص Hang Seng هنگ کنگ 0.40٪ کاهش یافت.
 • شانگهای کامپوزیت چین 0.11 درصد کاهش یافت و مؤلفه شنژن 0.21 درصد افت کرد و سرمایه گذاران همچنان به ارزیابی احتمال حمایت بیشتر سیاست‌گذاران ادامه دادند. شاخص Nasdaq Golden Dragon China سهام چینی معامله شده در ایالات متحده تقریباً 5٪ کاهش یافت.
 • معاملات آتی S&P 500 و Nasdaq 100 با افزایش درآمدهای مثبت شرکت Tesla (NASDAQ:TSLA) و United Airlines Holdings Inc. (NASDAQ:UAL) افزایش یافتند.
 • با کاهش بازده اوراق قرضه طولانی مدت آمریکا، بازارهای نرخ نیز شاهد افزایش شدید قیمت گذاری شدند. نرخ بازدهی اوراق ده ساله به کاهش ادامه داد.
 • بحث در مورد اینکه آیا تورم در پیک است یا نه ادامه دارد، اما بعید است که بانک های مرکزی را از تشدید سیاست های پولی باز دارد، زیرا کمبود کالا به دلیل جنگ در اوکراین قیمت ها را بالا نگه داشته است.
 • شاخص قیمت مصرف کننده نیوزلند (CPI) با سریع ترین سرعت در 32 سال گذشته رشد کرد. شاخص CPI در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.9 درصد و سه ماهه 1.8 درصد رشد کرد.
 • در همین حال، بازده واقعی اوراق 10 ساله ایالات متحده برای اولین بار از مارس 2020 در روز چهارشنبه برای مدت کوتاهی مثبت شد. افزایش شرط بندی روی افزایش تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو همچنین هشدارهایی را برای دارایی های ریسکی به صدا در می آورد.
 • در حالی که سرمایه گذاران منتظر جزئیات در مورد جدول زمانی فدرال رزرو برای کوچک کردن ترازنامه هستند، ما همچنان ریسک افزایش بازدهی 10 ساله را در پشت این عدم اطمینان می بینیم.
 • طبق کتاب بژ بانک فدرال رزرو که در روز چهارشنبه منتشر شد، اقتصاد ایالات متحده تا اواسط آوریل 2022 با سرعت متوسطی رشد کرد، اما افزایش قیمت ها و تحولات ژئوپلیتیکی باعث ایجاد عدم اطمینان و تیرگی چشم انداز رشد آتی شد.
 • تحلیلگران باور دارند که فدرال رزرو از منحنی بازده عقب است و باید سیاست های خود را به شدت تشدید کند.
 • سرمایه گذاران اکنون منتظر نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در رویداد صندوق بین المللی پول هستند. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، یک روز بعد سخنرانی خواهد کرد.
 • در بخش داده‌ها، CPI منطقه یورو در اواخر روز قرار است منتشر شود. شاخص های مدیران خرید حوزه یورو، فرانسه، آلمان و بریتانیا قرار است روز جمعه دنبال شوند.

پنجشنبه ۲۱ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۳:۱۵-🔴 شاخص بهای مصرف کننده نیوزیلند- CPI (فصلی) (سه ماهه اول)
۳:۱۵-🔸شاخص بهای مصرف کننده نیوزیلند – CPI (سالانه) (سه ماهه اول)
۶:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی استرالیا (ماهانه) (مارس)
۱۳:۳۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده خالص اروپا – Core CPI (سالانه) (مارس)
۱۳:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (ماهانه) (مارس)
۱۳:۳۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (سالانه) (مارس)
۱۶:۰۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی انگلیس
۱۷:۰۰-🔴 شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
۱۷:۰۰-🔴 شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا (آوریل)
۱۷:۰۰-🔸گزارش اشتغال فدرال رزرو فیلادلفیا (آوریل)
۱۷:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی انگلستان – Catherine L Mann
۱۹:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا – Powell
۲۱:۰۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی انگلستان – Bailey
۲۱:۳-🔴 سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا – Powell
۲۱:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde

چهارشنبه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۰آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • بیت کوین در حال تثبیت سودهای بالاتر از مقاومت 41200 دلاری است.
 • اتریوم مقاومت 3120 دلاری را آزمایش کرد، XRP هنوز بسیار زیر 0.80 دلار است.
 • SNX هم 21% افزایش یافت در همین حال APE هم 31% رشد کرد.

قیمت بیت کوین به خوبی بالاتر از سطح 40500 دلار باقی ماند. بیت کوین سودهای خود را بالاتر از مقاومت 41200 دلار افزایش داد، به بالای 41600 دلار رسید و در حال حاضر (04:07 UTC) در حال تثبیت سودهای نزدیک به 41400 دلار است. بیت کوین تقریباً 2 درصد در یک روز و 3 درصد در یک هفته افزایش یافت.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی علائم مثبتی از خود نشان می دهند. اتریوم از مقاومت 3080 دلار پیشی گرفت، اما نزدیک به 3120 دلار درگیر است. XRP در نزدیکی سطح 0.765 USD تثبیت می شود. ADA ممکن است تلاش کند تا بالاتر از منطقه مقاومت 0.95 USD حرکت کند.

چهارشنبه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : بازارهای نفت و سهام روز چهارشنبه به دلیل نگرانی‌ها در مورد پیامدهای قرنطینه‌های همه‌گیر چین تحت فشار قرار گرفتند.

 • دیشب در وال استریت میانگین صنعتی داوجونز 1.45 درصد افزایش یافت، در همین حال شاخص S&P 500 هم 1.61 درصد و شاخص NASDAQ Composite نیز 2.15 درصد افزایش یافتند.
 • ین روند کاهشی خود را کمی افزایش داد زیرا معامله‌گران تنظیمات سیاست پولی بسیار آسان ژاپن را با نگرانی دنبال کردند.
 • پس از اینکه بانک مرکزی وعده حمایت از بخش خدمات را داد، یوان چین به پایین‌ترین حد خود از اکتبر رسید، اما بی‌ثبات بود زیرا چین نیز با عدم کاهش نرخ‌های وام، سرمایه‌گذاران سهام را غافلگیر و ناامید کرد.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ثابت بود، زیرا ضررهای اندک در هنگ کنگ و شانگهای، سودهای سیدنی را جبران کرد. نیکی ژاپن رشد اولیه را کاهش داد و تا اواسط صبح 0.5 درصد افزایش یافت.
 • معاملات آتی S&P 500 هم 0.4 درصد و نزدک 0.9 درصد کاهش یافت.
 • قرنطینه کووید، تاخیر در حمل‌ونقل و عقب‌افتادگی ممکن است نگرانی‌ها در مورد مازاد تجاری چین را افزایش داده باشد.
 • در عین حال، فشار تورمی ناشی از اختلال و جنگ در اوکراین به انتظار بازارها برای واکنش تهاجمی از سوی سیاست گذاران پولی ایالات متحده می افزاید که باعث افزایش بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده و کاهش ین می شود.
 • بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری در روز چهارشنبه در محدوده 3 درصد بود و بازدهی اوراق محافظت شده در برابر تورم برای اولین بار از سال 2020 در محدوده مثبت بود.
 • نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، یک شبه گفت که فدرال رزرو “باید اقدامات بیشتر” برای کاهش تورم انجام دهد. مخصوصا که قرنطینه چین در زنجیره تامین اختلال ایجاد می‌کند.
 • ین به تلافی سیاست پولی بسیار سست بانک ژاپن که بازده اوراق قرضه دولتی خود را نزدیک به صفر نگه داشته‌است، در روز چهارشنبه به پایین‌ترین سطح دو دهه اخیر رسید و سقوط کرد.
 • به نظر می‌رسد که داده‌های بهتر از حد انتظار مسکن در ایالات متحده نیز به انتظار سرمایه‌گذاران از افزایش نرخ در ایالات متحده افزوده است.
 • در جاهای دیگر در بازار فارکس، جنگ در اوکراین، یورو را ثابت نگه داشته و آخرین بار 1.3025 دلار خریداری شد.
 • قیمت آتی نفت برنت پس از افت 5 درصدی در روز سه شنبه، در 107.35 دلار در هر بشکه ثابت ماند.

چهارشنبه ۲۰ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۱:۰۰-🔸گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش موسسه فرآورده های نفتی آمریکا (API)
۴:۲۰-🔸تراز تجاری تعدیل شده ژاپن
۴:۲۰-🔸صادرات ژاپن (سالانه) (مارس)
۴:۲۰-🔸تراز تجاری ژاپن (مارس)
۵:۴۵-🔴 نرخ بهره وام – بانک مرکزی چین
۹:۰۰-🔸شاخص فعالیت های صنعتی ژاپن (ماهانه)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای تولید کننده آلمان (ماهانه) (مارس)
۱۳:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی اروپا (ماهانه) (فوریه)
۱۳:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی اروپا (ماهانه) (فوریه)
۱۳:۳۰-🔸تراز تجاری اروپا (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده خالص کانادا – Core CPI (سالانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده خالص کانادا- Core CPI (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده کانادا – CPI (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای خانه های نوساز کانادا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸سخنرانی رئیس بانک مرکزی آلمان – Nagel
۱۸:۳۰-🔸آمار فروش خانه های دست دوم آمریکا (مارس)
۱۸:۳۰-🔸آمار فروش خانه های دست دوم آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۹:۰۰-🔴 گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۹:۰۰-🔸ذخایر نفت خام Cushing – اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۹:۰۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Daly
۲۲:۳۰-🔸ارزیابی فدرال رزرو از وضعیت فعلی اقتصاد آمریکا – Beige Book

سه شنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۹آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین بالاتر از 40500 دلار در حال حرکت است.
 • اتریوم به بالای 3000 دلار بازگشت، XRP بالای 0.75 دلار بازگشت.
 • LUNA هم 14% افزایش یافت در حالی که GMT هم 36% افزایش یافت.

پس از افزایش ضرر بیت کوین به زیر سطح 38800 دلار، گاوها در نزدیکی منطقه 38500 دلار ظاهر شدند. بیت کوین در حال حاضر (04:10 UTC) نزدیک به 41700 دلار در حال بهبود است و 2 درصد در یک روز و تقریبا 3 درصد در هفته افزایش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی نیز در حال بازیابی هستند. ETH به 3040 دلار نزدیک شد و اکنون تقریباً 2٪ در یک روز و یک هفته افزایش یافته است. XRP می تواند با موانعی نزدیک به 0.80 دلار روبرو شود. ADA به منطقه مقاومت 0.95 دلار نزدیک می شود.

سه شنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی در روز سه‌شنبه با احتیاط معامله شدند و سرمایه‌گذاران اقدامات چین برای کاهش رکود اقتصادی و چشم‌انداز تشدید سیاست‌های پولی تهاجمی فدرال رزرو را ارزیابی کردند.

 • سرمایه گذاران همچنین در حال آماده شدن برای رگباری از گزارش درآمدها هستند که به آنها کمک می کند تأثیر جنگ اوکراین و افزایش تورم را بر وضعیت مالی شرکت ارزیابی کنند. نتفلیکس (NASDAQ:NFLX)، تسلا (NASDAQ:TSLA) و جانسون و جانسون (NYSE:JNJ) همه قرار است این هفته گزارش دهند.
 • مسکو تهاجم زمینی خود را در دو استان شرقی اوکراین متمرکز کرده است، اما ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین قول داده است که همچنان به مقاومت ادامه خواهد داد.
 • در اوایل روز معاملات آسیایی، گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.5 درصد کاهش داشت در همین حال معاملات آتی سهام ایالات متحده، S&P 500 e-minis، هم 0.2 درصد افزایش یافت.
 • S&P/ASX 200 استرالیا 0.66% افزایش یافت، زیرا قیمت های قوی کالاها باعث افزایش سهام معدن و انرژی شد، Nikkei ژاپن 0.18% افزایش یافت.
 • شاخص CSI300 چین در معاملات اولیه 0.06 درصد بالاتر بود در حالی که شاخص ترکیبی شانگهای 0.24 درصد افزایش یافت. شاخص Hang Seng هم هنگ کنگ 2.4 درصد کاهش یافت.
 • بانک خلق چین (PBOC) روز جمعه اعلام کرد که ذخایر الزامی همه بانک‌ها را 25 واحد پایه (bps) کاهش می‌دهد و حدود 530 میلیارد یوان (83.25 میلیارد دلار) نقدینگی بلندمدت آزاد می‌کند تا رکود را کاهش دهد.
 • با این حال، سرمایه گذاران احساس کردند که کاهش کمتر از حد انتظار ممکن است برای معکوس کردن کندی شدید در اقتصاد شماره 2 جهان که می تواند به طور قابل توجهی بر رشد جهانی تأثیر بگذارد، کافی نباشد.
 • تولید ناخالص داخلی (GDP) چین روز دوشنبه با افزایش 4.8 درصدی در سه ماهه اول نسبت به سال قبل از انتظارات تحلیلگران پیشی گرفت، در حالی که داده های مربوط به فعالیت ماه مارس نشان دهنده ضعف در مصرف، دارایی و صادرات تحت تأثیر محدودیت های COVID-19 بود.
 • تحلیلگران گفتند که سوال اصلی این است که آیا مقامات اقدامات سختگیرانه ضد کووید-19 را اصلاح خواهند کرد یا خیر.
 • وال استریت روز دوشنبه را در یک روز معاملاتی پرتلاطم به پایان رساند، زیرا سرمایه گذاران سود سه ماهه مثبت بانک آمریکا (NYSE:BAC) را با افزایش بازده اوراق قرضه پیش از نشانه های سود بیشتر در این هفته مقایسه کردند.
 • کاهش قابل توجه انتظارات رشد جهانی از سوی بانک جهانی، همراه با ضعف ماه مارس در آخرین اعداد اقتصادی چین، کمی بدبینی را به بازارهای ایالات متحده تزریق کرد.
 • داوجونز Industrial Average  به این ترتیب0.11% کاهش یافت، در حالی که S&P 500 0.02% و Nasdaq Composite هم 0.14% افت کردند.
 • بازارها روز دوشنبه در استرالیا، هنگ کنگ و بسیاری از نقاط اروپا به دلیل تعطیلات عید پاک بسته بودند.
 • بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری آخرین بار در 2.845٪ بود. نرخ بازده در اوایل روز دوشنبه به 2.884٪ رسیده بود، که بالاترین رقم از دسامبر 2018 بود، زیرا سرمایه گذاران برای افزایش 50 واحد پایه نرخ بهره فدرال رزرو  در نشست های ماه می و ژوئن خود را آماده کردند.
 • بازدهی اوراق دو ساله، که با انتظارات معامله گران برای افزایش نرخ های صندوق فدرال رزرو افزایش می یابد، در مقایسه با بسته شدن 2.46 درصدی ایالات متحده، به 2.4459 درصد رسید.
 • شاخص دلار، معیاری برای سنجش ارزش دلار در برابر شش ارز اصلی، پس از صعود به 100.86 در روز دوشنبه، به 100.88 رسید که بالاترین رقم از آوریل 2020 بود.
 • قیمت نفت در روز سه‌شنبه کمی پایین‌تر بود، زیرا نگرانی‌ها در مورد عرضه محدود جهانی در بحبوحه بحران اوکراین در جلسات قبلی تقویت شده بود.
 • قیمت نفت خام آمریکا با 0.57 درصد کاهش به 107.59 دلار در هر بشکه رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت هم به 112.7 دلار رسید.
 • قیمت طلا در روز سه‌شنبه، پس از اینکه در جلسه قبل از قیمت 2000 دلار در هر اونس فاصله داشت، ثابت ماند.
 • هر اونس طلا به قیمت 1977.18 دلار معامله شد.

سه‌شنبه ۱۹ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۰۰:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو –
۰۰:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک رزرو نیوزیلند – Orr
۶:۰۰-🔴 گزارش آخرین نشست بانک رزرو استرالیا – RBA Minutes
۹:۰۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی ژاپن (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۴۵-🔸آمار پروژه های مسکونی شروع شده کانادا (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص مجوز های ساخت و ساز آمریکا(ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص مجوز های ساخت و ساز آمریکا (مارس)
۱۷:۰۰-🔸آمار پروژه های مسکونی شروع شده آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸آمار پروژه های مسکونی شروع شده آمریکا (مارس)
۱۷:۰۰-🔸اوراق بهادار خارجی خریداری شده کانادا (فوریه)
۱۹:۳۰-🔸شاخص جهانی قیمت لبنیات نیوزیلند
۲۱:۰۰-🔸سخنرانی رئیس بانک مرکزی سوئیس – Jordan

دوشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۲

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۸آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی و آتی آمریکا افت کرده‌اند. بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا صعود کرده‌است. افزایش قیمت انرژی دوباره نگرانی‌ها از رشد سریع تورم را تشدید کرده و بر اقتصاد جهانی و احساسات ریسکی بازار تأثیر منفی گذاشته است.

 • شاخص‌های سهام ژاپن و چین به همراه شاخص‌های آتی سهام S&P 500 و نزدک ۱۰۰ سقوط کرده‌اند.
 • در بازار اوراق قرضه، قیمت اوراق خزانه‌داری به خاطر اجرای سریع سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو آمریکا سقوط کرده و نرخ بازدهی آن بالا آمده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا به محدوده ۲٫۸۸ درصدی رسیده است.
 • به گزارش گلدمن ساکس، تاریخ نشان داده که فدرال رزرو آمریکا نمی‌تواند نرخ رشد تورم را بدون ایجاد رکود اقتصادی مهار کند. طبق این گزارش، شانس وقوع رکود اقتصادی در دو سال آینده تقریباً ۳۵ درصد است.

رشد دلار و اونس طلا

 • جریانات ریسک گریزی بازار سهام از دلار آمریکا و اونس طلا حمایت کرده است. در بازار فارکس ین ژاپن نوسانی است. رئیس بانک مرکزی ژاپن گفته که سقوط اخیر ارزش ین ژاپن خیلی سریع بوده و از تضعیف آن انتقاد کرده است.

داده‌های اقتصادی چین

 • در تقویم اقتصادی، داده‌های اقتصادی چین مبهم بودند. در حالی که رشد اقتصادی فصل اول سال ۲۰۲۲ شتاب گرفته، اما شاخص خرده‌فروشی در ماه مارس برای اولین بار از سال ۲۰۲۰ پایین آمده است.
 • سقوط شاخص خرده‌فروشی چین به خاطر محدودیت‌های اخیر کرونایی در این کشور بوده است. اخیراً بانک مرکزی چین نرخ ذخیره قانونی بانک‌ها را کاهش داده، اما از کاهش نرخ بهره اصلی خودداری کرده است.

دوشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین به زیر 40000 دلار کاهش می یابد.
 • اتریوم نزدیک به 3000 دلار با مشکل مواجه است، XRP به زیر 0.75 دلار سقوط کرد.
 • DCR بیش از 30 درصد افزایش یافت و بالای 70 دلار حرکت کرد.

قیمت بیت کوین در محدوده زیر محدوده مقاومت 41200 دلار باقی ماند. BTC در حال حاضر (04:27 UTC) در حال کاهش است و زیر 39500 دلار معامله می شود. اگر خرس ها همچنان فعال باشند، قیمت می تواند به 39000 دلار کاهش یابد. اکنون تقریباً 3 درصد در یک روز و 7 درصد در یک هفته کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی نیز پایین تر حرکت می کنند. ETH به زیر 2950 دلار کاهش یافت و اکنون تقریباً 4 درصد در یک روز و 8 درصد در یک هفته کاهش یافته است. XRP در تلاش است تا بالای منطقه حمایت 0.720 دلار بماند در حالی که ADA در حال آزمایش منطقه حمایت 0.90 دلار است.

دوشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

تعطیلی عید پاک – انگلستان

تعطیلی عید پاک – آلمان

تعطیلی عید پاک – سوئیس

تعطیلی عید پاک – استرالیا

تعطیلی عید پاک – نیوزیلند

۶:۳۰-🔸شاخص سرمایه گذاری در دارایی های ثابت چین (سالانه) (مارس)
۶:۳۰-🔴 تولید ناخالص داخلی چین – GDP (سالانه) (سه ماهه اول)
۶:۳۰-🔸تولید ناخالص داخلی چین – GDP (فصلی) (سه ماهه اول)
۶:۳۰-🔸رشد اقتصادی چین از ابتدای سال تا به امروز (سالانه) (سه ماهه اول)
۶:۳۰-🔴 شاخص تولیدات صنعتی چین (سالانه) (مارس)
۶:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی چین – از ابتدای سال تا به امروز (سالانه) (مارس)
۶:۳۰-🔸کنفرانس اداره ملی آمار چین

یکشنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

پیشبینی هفتگی طلا ۱۷آوریل ۲۰۲۲ | تحلیل مهم هفتگی XAUUSD

یکشنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ – اخبار فوری فارکس

 وقایع هفتگی بازار

تحلیل هفتگی فارکس ۱۷آوریل ۲۰۲۲ | رویدادهای فارکس منتهی به ۲۳ آوریل

جمعه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بنیادیتحلیل فارکس

تحلیل روزانه فارکس ۱۵آوریل ۲۰۲۲ ، بانک مرکزی اروپا بازار را ناامید کرد

جمعه ۱۵ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

تعطیلی بانکی آمریکا

تعطیلی بانکی – انگلستان

تعطیلی بانکی – آلمان

تعطیلی بانکی – سوییس

تعطیلی بانکی – استرالیا

تعطیلی بانکی – کانادا

تعطیلی بانکی – نیوزلند

۰۰:۲۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Mester
۲:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Harker
۱۷:۰۰-🔸شاخص تولیدی ایالت نیویورک (آوریل)
۱۷:۴۵-🔸شاخص تولیدات صنعتی آمریکا (سالانه) (مارس)
۱۷:۴۵-🔸شاخص تولیدات صنعتی آمریکا (ماهانه) (مارس)

پنجشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۴آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین یک بهبود تازه را در بالای 41000 دلار آغاز کرد.
 • اتریوم به بالای 3100 دلار صعود کرد، XRP از مقاومت 0.732 دلار پیشی گرفت.
 • LUNA و AVAX حدود 4٪ افزایش یافته اند.

قیمت بیت کوین پایه ای بالاتر از منطقه 39500 دلاری تشکیل داد. در نتیجه، بیت کوین یک حرکت صعودی ثابت را بالای مقاومت 40500 دلار آغاز کرد. در حال حاضر (03:39 UTC) علائم مثبت بالای 41,300 دلار نشان می دهد و ممکن است حرکتی بالاتر از منطقه مقاومت 42,000 دلاری را دنبال کند. بیت کوین در یک روز 3 درصد افزایش یافته و ضرر هفتگی خود را به 4 درصد کاهش می دهد.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی نیز در تلاش برای بازیابی هستند. ETH بالاتر از سطح مقاومت 3100 دلار معامله شد. XRP توانست از سطح مقاومت 0.732 USD عبور کند. اگر ADA بالاتر از 1.0 دلار باشد ممکن است سرعت رشد بیشتری پیدا کند.

پنجشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز پنجشنبه به پیروی از وال استریت صعود کرد. بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده ثابت ماند و دلار عقب نشینی کرد، زیرا آخرین داده های ایالات متحده امیدواری ها را افزایش داد که تورم ممکن است به پیک خود نزدیک شده‌باشد، اگرچه چندین بانک مرکزی بزرگ نرخ ها را به شدت افزایش دادند.

 • معامله گران منتظر نشست بانک مرکزی اروپا در اواخر روز هستند تا ببینند که آیا این جلسه به اندازه دیگر بانکها انقباضی است یا خیر.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، در معاملات اولیه آسیا 0.4 درصد افزایش یافت، که با افزایش 0.5 درصدی سهام استرالیایی و 0.6 درصدی در سهام بلو چیپ چین تقویت شد. نیکی ژاپن 1.2 درصد رشد کرد.
 • سهام کره جنوبی در روز پنج شنبه قیمتی پرت داشت. شاخص KOSPI هم 0.4 درصد کاهش یافت. زیرا بانک مرکزی در اقدامی غیرمنتظره برای مهار تورم فزاینده، نرخ سیاست خود را به بالاترین میزان از اوت 2019 افزایش داد.
 • بازارهای آسیایی از جمله هنگ کنگ، سنگاپور و استرالیا و همچنین بازارهای اصلی اروپا و ایالات متحده در روز جمعه برای عید پاک تعطیل هستند.

آیا سهام آسیایی به رشد خود ادامه می‌دهد؟

 • من فکر می کنم چند تحول مثبت وجود دارد که می تواند امروز سهام آسیایی را تقویت کند. اول اینکه قیمت های مصرف کننده اصلی ایالات متحده تعدیل شد… که می تواند به این معنی باشد که فشارهای تورمی ممکن است به زودی در ایالات متحده شروع به کاهش کند و ثانیاً سیاست گذاران چینی اخیراً اظهارات دلگرم کننده تر در مورد تثبیت و حمایت از رشد اقتصادی داشته‌اند.
 • افزایش عرضه پول و رشد اعتبار می‌تواند کفی را برای سهام چین فراهم کند و نشان دهد که احساسات سرمایه‌گذاران ممکن است به زودی بهبود یابد، به‌ویژه اگر نگرانی‌های کووید و ژئوپلیتیک شروع به کاهش کنند.
 • کابینه چین روز چهارشنبه کاهش آتی نسبت های ذخایر الزامی بانک ها (RRR) را برای حمایت از اقتصاد آسیب دیده توسط قرنطینه های COVID-19 اعلام کرد.

بازار اوراق قرضه

 • بازدهی اوراق خزانه ایالات متحده در اوایل تجارت آسیایی ثابت ماند. بازده اوراق 10 ساله خزانه داری 2.7120% بود، در مقایسه با بالاترین سطح سه ساله 2.836% قبل از اینکه داده های ایالات متحده در روز سه شنبه نشان دهد که تورم کمتر از آنچه سرمایه گذاران می ترسیدند بالا رفته است.
 • بازده اوراق دو ساله 2.3727% بود در مقایسه با بسته شدن 2.3645% روز قبل.
 • عقب نشینی بازدهی اوراق ایالات متحده باعث تسکین ین بیمار در روز پنجشنبه شد. ین در جلسه قبل از مرز 126 ین در هر دلار تضعیف شد.
 • چشم انداز افزایش سریع و تهاجمی نرخ بهره ایالات متحده و انتظارات رو به رشد بازار مبنی بر اینکه بانک مرکزی ژاپن نرخ ها را در کوتاه مدت بسیار پایین نگه دارد، ین را تضعیف کرده است.
 • یورو در برابر دلار 0.2 درصد افزایش یافت، اگرچه به دلیل نگرانی ها در مورد اوکراین، فاصله زیادی با پایین ترین سطح یک ماهه خود نداشت.

دلیل رشد وال استریت

 • بازارهای سهام از رویکرد انقباضی بانک‌های مرکزی متضرر شده‌اند، اما وال استریت روز چهارشنبه به دلیل بهبود سهام‌های رشد حساس به بهره، افزایش یافت . نزدک بیش از 2 درصد جهش کرد در حالی که S&P 500 و Dow بیش از 1 درصد رشد کردند.
 • هبی چن، تحلیلگر بازار در IG در یادداشتی در روز پنجشنبه گفت: به نظر می رسد سرمایه گذاران در سهام ایالات متحده شروع به خرید با “پیش بینی پیک تورم” کرده اند و خوش بینی نشان می دهند که همه اخبار بد ممکن است در حال حاضر پیشخور شده‌باشند.

نرخ بهره دلار کانادا و نیوزیلند

 • بانک مرکزی نیوزلند روز چهارشنبه نرخ بهره را 50 واحد پایه افزایش داد که بزرگترین افزایش در بیش از دو دهه گذشته است، در همین حال بانک مرکزی کانادا نیز روز چهارشنبه نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد که بزرگترین حرکت واحد خود در بیش از دو دهه اخیر را انجام داد. افزایش نرخهای بهره بیشتری در راه است.
 • ریسک های ژئوپلیتیکی دوباره می تواند خوش بینی بازار را محدود کند. اوکراین روز چهارشنبه هشدار داد که روسیه تلاش‌های خود را در جنوب و شرق تشدید می‌کند زیرا به دنبال کنترل کامل ماریوپل است، در حالی که دولت‌های غربی متعهد به کمک نظامی بیشتری برای تقویت کیف هستند.

بازار کالاها

 • معاملات آتی نفت صبح پنجشنبه پس از افزایش شدید در نیمه اول هفته، اندکی کاهش یافت، زیرا معامله گران افزایش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت آمریکا را در مقابل کاهش عرضه جهانی ارزیابی کردند.
 • قیمت نفت خام آمریکا با 0.64 درصد کاهش به 103.58 دلار در هر بشکه رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت به 108.25 دلار رسید.
 • طلا کمی پایین تر بود. هر اونس طلا به قیمت 1975.21 دلار معامله شد.

پنجشنبه ۱۴ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

۳:۰۰-🔸شاخص PMI کسب و کار نیوزیلند (مارس)
۳:۳۱-🔸شاخص تراز قیمتی مسکن انگلیس RICS (مارس)
۶:۰۰-🔴 تغییرات اشتغال استرالیا (مارس)
۶:۰۰-🔸تغییرات موقعیت های شغلی تمام وقت استرالیا (مارس)
۶:۰۰-🔸نرخ بیکاری استرالیا (مارس)
۱۱:۰۰-🔸شاخص بهای تولید کننده سوئیس – PPI (ماهانه) (مارس)
۱۳:۰۰-🔸ارزیابی بانک مرکزی انگلستان از وضعیت اعتباری
۱۶:۱۵-🔴 نرخ بهره شبانه تسهیلات سپرده اروپا (آوریل)
۱۶:۱۵-🔴 نرخ بهره شبانه سپرده بانک ها نزد بانک مرکزی اروپا
۱۶:۱۵-🔴 بیانیه سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا
۱۶:۱۵-🔴 تعیین نرخ بهره اروپا (آوریل)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی خالص آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای صادرات آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای واردات آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
۱۷:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص فروش محصولات کارخانجات کانادا (ماهانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص عمده فروشی کانادا (ماهانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-🔴 کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا
۱۸:۳۰-🔸شاخص انبار شرکت ها آمریکا(ماهانه) (فوریه)
۱۸:۳۰-🔸شاخص انتظارات مصرف کننده – دانشگاه میشیگان (آوریل)
۱۸:۳۰-🔸شاخص تمایلات مصرف کننده – دانشگاه میشیگان (آوریل)
۱۸:۳۰-🔸شاخص انبار خرده فروشی آمریکا (به جز خودرو) (فوریه)
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه Baker Hughes از تعداد دکل های حفاری نفت آمریکا
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه بیکر هویز از تعداد کل دکل های نفت و گاز فعال آمریکا

چهارشنبه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۳آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین در حال تثبیت ضررهای نزدیک به 40000 دلار است.
 • اتریوم نزدیک به 3050 دلار در نوسان است، XRP توانست بالای 0.712 دلار بازیابی شود.
 • SHIB هم 20% رشد کرد و APE نیز 12% افزایش یافت.

قیمت بیت کوین منطقه حمایت 39200 دلاری را مجددا آزمایش کرد. بیت کوین پشتیبانی شد و به بالای 40000 دلار رسید. در حال حاضر (04:28 UTC) در حال تثبیت ضررهای زیر 40100 دلار است و با موانع زیادی در مسیر صعودی نزدیک به 41200 دلار روبرو است. بیت کوین کمتر از 1 درصد در یک روز افزایش یافته‌است.

علاوه بر این، اکثر آلتکوین های اصلی نیز در حال حرکت بالاتر هستند. ETH بالای 3050 دلار معامله شد و 3085 دلار آزمایش شد. XRP به بالای 0.70 دلار صعود کرد و 0.72 دلار آزمایش شد. ADA در نزدیکی سطح 0.95 دلار آمریکا در حال تحکیم جایگاه خود است.

چهارشنبه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز چهارشنبه با افزایش ارقام تورم ایالات متحده افزایش یافت که بهتر از بدترین انتظارات بازارها بود – و باعث شد بازدهی ایالات متحده روند صعودی خود را متوقف کند – اگرچه سهام چین تحت فشار COVID-19 باقی ماند.

 • ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که مذاکرات صلح “دوباره برای ما به وضعیت بن‌بست بازگشته است” که این به یورو نیز آسیب می‌زند.
 • احساسات بازار سهام با افزایش قیمت نفت و سایر کالاها محدود شد.
 • گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 0.5 درصد افزایش یافت و نیکی ژاپن هم 1.54 درصد جهش کرد.
 • معاملات آتی S&P500 هم 0.2 درصد و آتی نزدک 0.57 درصد در تجارت آسیا رشد کردند.
 • داده‌های منتشر شده در روز سه‌شنبه نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده ماهانه ایالات متحده در ماه مارس به بیشترین میزان در 16-1/2 سال گذشته افزایش یافته است، زیرا جنگ در اوکراین قیمت بنزین را به بالاترین سطح افزایش داده است و این موضوع را برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در ماه آینده تقویت می‌کند.
 • با این حال، فشارهای تورمی ماهانه تعدیل شد زیرا قیمت کالاها، به استثنای مواد غذایی و انرژی، با بیشترین کاهش در دو سال اخیر مواجه شد.

بازار اوراق قرضه

 • داده‌های تورم باعث شد بازدهی اوراق ایالات متحده در روز سه‌شنبه کاهش یابد و هفت جلسه متوالی افزایش را متوقف کند، اگرچه در اواخر روز و در اوایل معاملات روز چهارشنبه، اندکی جایگاه خود را به دست آورد.
 • بازده اوراق 10 ساله خزانه داری 2.7498 درصد بود، در مقایسه با اوج بیش از سه ساله 2.836 درصدی قبل از داده های تورم.
 • بازده اوراق دو ساله در 2.4362 درصد قرار گرفت.
 • کلارا چئونگ، استراتژیست در JPMorgan (NYSE:JPM) Asset Management می‌گوید: «این حرکت در بازدهی به این نکته اشاره کرد که تورم ایالات متحده احتمالاً به پیک خود رسیده یا بسیار نزدیک به آن است».
 • اگرچه بعید است که این روند مسیر فدرال رزرو را از افزایش 50 واحدی در ماه می تغییر دهد، اما اگر تورم به این مسیر ادامه دهد، فشار کمتری بر آنها برای افزایش بیش از حد در نیمه دوم سال وارد خواهد شد.

افزایش قیمت نفت

 • با این حال، با متوقف شدن پیشرفت در مذاکرات صلح روسیه و اوکراین و بازگشایی تدریجی شانگهای ، قیمت نفت به بالای 100 دلار بازگشت و بازارهای سهام دوباره متوقف شدند.
 • قیمت نفت برنت در اوایل این هفته برای مدت کوتاهی به کمتر از 100 دلار رسید، اما در روز سه‌شنبه به شدت افزایش یافت و در معاملات چهارشنبه نیز به صعود خود ادامه داد.
 • بهای معاملات آتی نفت برنت در روز چهارشنبه 0.38 درصد افزایش یافت و به 105.09 دلار رسید و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 0.55 درصد افزایش به 101.12 دلار رسید.
 • تحلیلگران کالا در CBA افزایش قیمت نفت را به اظهارات پوتین نسبت دادند، که همچنین باعث رشد کالاهای کشاورزی شد.
 • معاملات آتی ذرت به بالاترین حد یک ماهه و معاملات آتی گندم به بالاترین حد خود در سه هفته رسید.
 • بازارهای سهام چین از بعدازظهر سه‌شنبه، زمانی که سهام گردشگری و کالاهای مصرفی با توجه به گزارش‌هایی مبنی بر کاهش محدودیت‌های COVID-19 در برخی مناطق آزمایشی، جهش کرده بودند، به سوددهی خود بازگشتند.
 • اظهارات پوتین محرک اصلی بازار فارکس بود، زیرا یورو به پایین ترین حد پنج هفته اخیر خود رسید و ارزهای کالایی با افزایش قیمت نفت حمایت پیدا کردند.
 • پس از اینکه بانک مرکزی نیوزلند نرخ بهره را به میزان 50 واحد پایه افزایش داد، دلار نیوزیلند 0.33 درصد افزایش یافت. برای مدت کوتاهی تا 0.6901 دلار هم رسید.
 • هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش به 1968 دلار رسید.

چهارشنبه ۱۳ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

۱:۰۰-🔸گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش موسسه فرآورده های نفتی آمریکا (API)
۵:۰۰-🔸شاخص انتظارات مصرف کننده استرالیا – Westpac (آوریل)
۶:۳۰-🔴 تعیین نرخ بهره بانک رزرو نیوزیلند
۶:۳۰-🔴 بیانیه نرخ بهره بانک مرکزی نیوزیلند
۷:۳۰-🔸صادرات چین (سالانه) (مارس)
۷:۳۰-🔸واردات چین (سالانه) (مارس)
۷:۳۰-🔸تراز تجاری چین (USD) (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده انگلیس – CPI (ماهانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده انگلیس- CPI (سالانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مواد اولیه تولید کننده انگلیس (ماهانه) (مارس)
۱۰:۴۵-🔸سخنرانی رئیس بانک مرکزی ژاپن – Kuroda
۱۲:۳۰-🔸گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی (IEA)
۱۳:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی اروپا (ماهانه) (فوریه)
۱۴:۰۰-🔸حراج اوراق قرضه ده ساله آلمان
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای تولید کننده خالص آمریکا – Core PPI (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص بهای تولید کننده آمریکا- PPI (ماهانه) (مارس)
۱۸:۳۰-🔴 گزارش سیاست های پولی بانک مرکزی کانادا
۱۸:۳۰-🔸بیانیه تعیین نرخ بهره بانک مرکزی کانادا
۱۸:۳۰-🔴 تعیین نرخ بهره بانک مرکزی کانادا
۱۹:۰۰-🔴 گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۹:۰۰-🔸ذخایر نفت خام Cushing – اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۹:۳۰-🔴 کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی کانادا

سه شنبه , ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۲آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین تقریباً 6 درصد کاهش یافت و زیر 40000 دلار معامله شد.
 • اتریوم 6 درصد سقوط کرد و به زیر 3000 دلار رسید، XRP در حال آزمایش پشتیبانی 0.70 دلار است.
 • LUNA، ADA، DOGE و SOL هم 6 تا 9 درصد کاهش یافتند.

قیمت بیت کوین برای شروع یک موج بهبود مناسب بالای 42500 دلار تلاش کرد و زیر 40000 دلار معامله شد. در حال حاضر (04:08 UTC) در حال تلاش برای بازیابی نزدیک به 39700 دلار پس از آزمایش تقریباً 39400 دلار است.

به طور مشابه، بیشتر آلت کوین های اصلی در حال افزایش شتاب نزولی هستند. ETH زیر منطقه حمایت کلیدی 3000 دلار معامله شد. XRP در حال افزایش است و یک حرکت کوتاه به زیر 0.70 دلار وجود دارد. ADA به زودی می تواند منطقه حمایتی 0.90 دلار را آزمایش کند.

سه شنبه , ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی به در حالی که دلار آمریکا در روز سه‌شنبه قوی بود، سقوط کردند، زیرا بازدهی اوراق خزانه‌داری به بالاترین حد سه سال قبل از انتشار آمار تورم ایالات متحده که می‌تواند نشان‌دهنده افزایش شدیدتر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو باشد، افزایش یافت.

 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.3 درصد کاهش یافت، پس از اینکه سهام ایالات متحده جلسه قبل را با زیان به پایان رساند.
 • سهام استرالیا 0.65 درصد کاهش یافت، در همین حال شاخص سهام نیکی ژاپن 1.5 درصد کاهش یافت.
 • بازده بالاتر اوراق قرضه ایالات متحده از دلار حمایت می کرد، به طوری که شاخص ارز ایالات متحده در برابر شش همتای همتای خود به بیش از 100 بازگشت تا بالاترین سطح نزدیک به دو سال گذشته را آزمایش کند.
 • ارز ژاپن بیشترین ضرر را در برابر دلار متحمل شد که یک شبه به 125.77 ین رسید که بالاترین میزان از ژوئن 2015 بود.
 • ین در ماه‌های اخیر تحت فشار بوده است، زیرا بانک ژاپن به سیاست‌های بسیار آسان متعهد شده است، حتی بسیاری از بانک‌های مرکزی بزرگ دیگر، به رهبری فدرال رزرو، شرایط پولی را سخت‌تر کرده‌اند.
 • پس از اینکه امانوئل مکرون، رهبر فرانسه، مارین لوپن، رقیب راست افراطی خود را در دور اول رای‌گیری ریاست‌جمهوری، شکست داد، یورو تحت تأثیر منفی قرار گرفت و نتوانست دستاوردهای گردهمایی کوچک خود را در روز دوشنبه حفظ کند.
 • آخرین بار یورو در 1.087 دلار ثابت بود.
 • سهام ایالات متحده در روز دوشنبه سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران به طور فزاینده نگران بودند که بالاترین سطح سه ساله بازدهی اوراق خزانه داری 10 ساله ایالات متحده شروع به کند کردن اقتصاد کند.
 • بازارهای چین با آشکار شدن نشانه هایی مبنی بر شروع کاهش برخی از محدودیت های سختگیرانه در سرتاسر سرمایه مالی این کشور، جایگاه خود را به دست آوردند.
 • بازارهای جهانی در چند ماه گذشته به دلیل نگرانی‌ها از جنگ اوکراین، تشدید فشارهای فدرال رزرو و محدودیت‌های سخت جدید چین برای کووید-19 ضربه شدیدی خورده‌اند که می‌تواند رشد جهانی را متوقف کند.
 • شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ در معاملات اولیه روز سه شنبه 0.6 درصد افزایش یافت، در همین حال شاخص بلوچیپ CSI300 چین 0.4 درصد افزایش یافت.
 • سهام فناوری در وال استریت در جلسه روز دوشنبه تحت تاثیر قرار گرفت زیرا میانگین صنعتی داوجونز (.DJI) 1.19 درصد سقوط کرد، S&P 500 (.SPX) هم 1.69 درصد کاهش یافت و نزدک کامپوزیت (.IXIC) 2.18 درصد سقوط کرد. همه 11 بخش S&P 500 سقوط کردند.
 • اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند که شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (CPI) در روز سه‌شنبه نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.4 درصد افزایش داشته باشد.
 • اقتصاددانان NatWest Markets جهش ماهانه 1.1 درصدی در رقم اصلی تورم را پیش بینی کرده اند که بزرگترین رشد ماهانه از ژوئن 2008 خواهد بود.
 • الیزابت تیان، مدیر مشتقات سهام سیتی گروپ (NYSE:C) در سیدنی گفت: «ما از نظر افزایش نرخ بهره در ایالات متحده کاملاً هاوکیش(انقباضی) هستیم و فکر می‌کنیم که نه تنها میزان انقباض، بلکه سرعت آن است که بر سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد»
 • سوال این است که بازارها چگونه به سرعت افزایش نرخ بهره ، واکنش نشان می‌دهند.
 • در اوایل جلسه آسیایی، بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری در مقایسه با بسته شدن 2.782 درصدی آن در ایالات متحده در روز دوشنبه به 2.8107 درصد افزایش یافت.
 • بازدهی اوراق دو ساله که با انتظارات معامله گران برای افزایش نرخ های صندوق فدرال رزرو افزایش می یابد، در مقایسه با بسته شدن 2.508 درصدی ایالات متحده به 2.5242 درصد رسید.
 • قیمت نفت خام آمریکا با 0.85 درصد افزایش به 95.09 دلار در هر بشکه رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت به 99.18 دلار رسید.
 • طلا کمی پایین تر بود. هر اونس طلا به قیمت 1951.45 دلار معامله شد.

سه‌شنبه ۱۲ آوریل ۲۰۲۲ – اخبار فوری فارکس

تقویم اقتصادی فارکس

۲:۳۰-🔸شاخص اطمینان کسب و کار نیوزیلند NZIER (سه ماهه اول)
۳:۳۱-🔸شاخص خرده فروشی انگلیسBRC (سالانه) (مارس)
۶:۰۰-🔸شاخص اطمینان کسب و کار استرالیا(مارس)
۱۰:۳۰-🔴 شاخص متوسط درآمد به همراه مزایا انگلیس (فوریه)
۱۰:۳۰-🔴 تغییرات مدعیان بیکاری انگلیس (مارس)
۱۰:۳۰-🔸تغییرات اشتغال سه ماهه انگلیس (ماهانه) (فوریه)
۱۰:۳۰-🔸نرخ بیکاری انگلیس (فوریه)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (ماهانه) (مارس)
۱۲:۳۰-🔸خالص وام های اعطایی به مصرف کنندگان و صاحبان کسب و کار چین
۱۳:۳۰-🔸شاخص ارزیابی وضعیت فعلی اقتصاد آلمان ZEW (آوریل)
۱۳:۳۰-🔴 شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی آلمان ZEW (آوریل)
۱۳:۳۰-🔸شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی اروپا (آوریل)
۱۵:۳۰-🔸گزارش ماهانه اوپک – OPEC
۱۷:۰۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده خالص آمریکا- Core CPI (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده خالص آمریکا- Core CPI (سالانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده آمریکا – CPI (سالانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده آمریکا- CPI (ماهانه) (مارس)
۲۰:۳۰-🔴 گزارش چشم انداز کوتاه مدت بازار انرژی – EIA
۲۰:۴۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Brainard
۲۱:۳۰-🔸حراج اوراق 10 ساله آمریکا
۲۲:۳۰-🔸تراز بودجه فدرال (مارس)

دوشنبه , ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۱آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین نشانه های نزولی زیر 42500 دلار نشان می دهد.
 • اتریوم زیر 3200 دلار درگیر است، XRP حمایت 0.75 دلار را شکست.
 • LUNA و CELO حدود 9% کاهش یافتند، WAVES هم 13% کاهش یافت.
 • قیمت بیت کوین نتوانست منطقه مقاومت 43500 دلاری را پاک کند و قبل از بهبودی به زیر سطح 42000 دلار سقوط کرد. در حال حاضر (04:18 UTC) علائم نزولی نزدیک به 42,170 دلار نشان می دهد و همچنان در خطر حرکت به سمت 40,500 دلار است. بیت کوین اکنون تقریباً 2 درصد در یک روز کاهش یافته است.
 • به طور مشابه، بیشتر آلت کوین های اصلی در یک منطقه نزولی معامله می شوند. ETH زیر 3200 دلار معامله شد و ممکن است زیر 3150 دلار کاهش یابد. در یک روز تقریباً 3 درصد کاهش یافت. XRP کاهش را به زیر سطح 0.75 دلار افت کرد، در حالی که ADA در تلاش است تا بالاتر از حمایت 1.0 دلار باقی بماند.

دوشنبه , ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز دوشنبه در آستانه یک هفته مملو از جلسات بانک مرکزی و داده های تورم ایالات متحده، سقوط کرد.

 • یورو به لطف پیروزی راست افراطی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، افزایش یافت.
 • پیروزی لوپن می‌تواند موجی از شوک را به فرانسه و اروپا وارد کند، مانند رأی بریتانیا در سال ۲۰۱۶ به خروج از اتحادیه اروپا.
 • سنتیمنت در بازارهای سهام محتاطانه بود، به طوری که گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 1.0 درصد کاهش یافت.
 • نیکی ژاپن با افت 0.6 درصدی در هفته گذشته 2.6 درصد سقوط کرد، در حالی که بلو چیپ چین 1.8 درصد کاهش یافت.
 • معاملات آتی سهام S&P 500 هم 0.4% و معاملات آتی نزدک 0.6% کاهش یافتند. معاملات آتی EUROSTOXX 50 نیز 0.4% و آتی FTSE هم 0.3% از دست دادند.
 • فصل درآمد این هفته با JP Morgan، Wells Fargo (NYSE:WFC)، Citi، Goldman Sachs (NYSE:GS) و Morgan Stanley (NYSE:MS) آغاز می‌شود.
 • علیرغم زیان های اولیه، وال استریت در مواجهه با فروش اوراق قرضه که شاهد افزایش بازدهی 10 ساله خزانه داری 31 واحد پایه در هفته گذشته بود، به طرز شگفت انگیزی خوب عمل کرد.
 • بازارها در معرض خطر افزایش هرچه بیشتر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو با قیمت های آتی که حاکی از افزایش 50 واحدی در نشست های ماه مه و ژوئن است، به رقابت پرداخته اند.
 • اتان هریس، اقتصاددان آمریکایی BofA اکنون انتظار دارد نرخ بهره در هر یک از سه جلسه بعدی نیم امتیاز افزایش داشته باشد و اوج چرخه در حدود 3.25-3.50٪ باشد.
 • ارقام تورم چین در روز دوشنبه در سطح بالایی همه را شگفت‌زده کرد و در حالی که نسبتاً اندک بود و در ماه مارس 1.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بود، اما همچنان امیدها برای کاهش سیاست‌های تهاجمی پکن را کاهش داد.
 • تورم همچنین برای نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنج شنبه که در آن خطر انحراف غیرقانونی بیانیه وجود دارد، در کانون توجه قرار خواهد گرفت.
 • بانک‌های مرکزی کانادا و نیوزلند به خوبی می‌توانند در نشست‌های سیاست‌گذاری خود در این هفته، نرخ‌های بهره را 50 واحد افزایش دهند.
 • افزایش بیش از حد بازدهی اوراق خزانه داری باعث شد که شاخص دلار برای اولین بار از می 2020 به بالای 100 برسد و آخرین بار در 99.858 معامله شد.
 • تلفات اصلی ین بوده است زیرا بانک ژاپن همچنان به حفظ سیاست فوق‌العاده سست و بازده اوراق قرضه نزدیک به صفر اصرار دارد.
 • در بازارهای کالا، زغال سنگ حرارتی با افزایش تقریبا 13 درصدی پس از ممنوعیت واردات زغال سنگ روسیه توسط اتحادیه اروپا، برنده برجسته هفته گذشته بود.
 • طلا با افزایش 1.1 درصدی هفتگی مواجه شد اما با افزایش شدید بازده اوراق قرضه تضعیف شد و آخرین بار در 1944 دلار در هر اونس ثابت ماند.
 • قیمت نفت پس از اعلام برنامه های مصرف کنندگان جهانی برای آزادسازی نفت خام از ذخایر استراتژیک و با ادامه قرنطینه های چین، تحت فشار باقی ماند.
 • اوایل دوشنبه، برنت با 2.05 دلار کاهش به 100.73 دلار رسید، در همین حال نفت خام آمریکا با کاهش 2.10 دلار به 96.16 دلار رسید.

دوشنبه ۱۱ آوریل ۲۰۲۲ – اخبار فوری فارکس

تقویم اقتصادی فارکس

۳:۱۵-🔸شاخص خرده فروشی بر اساس پرداخت های صورت گرفته با کارت های الکترونیکی نیوزیلند (ماهانه) (مارس)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده چین – CPI (ماهانه) (مارس)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده چین – CPI (سالانه) (مارس)
۶:۰۰-🔸شاخص بهای تولید کننده چین – PPI (سالانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔴 تولید ناخالص داخلی انگلیس- GDP (ماهانه)
۱۰:۳۰-🔴 تولید ناخالص داخلی انگلیس – GDP (سالانه)
۱۰:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی انگلیس (ماهانه) (فوریه)
۱۰:۳۰-🔴 شاخص تولیدات کارخانجات انگلیس (ماهانه) (فوریه)
۱۰:۳۰-🔴 شاخص تغییرات GDP انگلیس- مقایسه رشد اقتصادی سه ماه اخیر با سه ماه قبل از آن
۱۰:۳۰-🔴 تراز تجاری انگلیس (فوریه)
۱۰:۳۰-🔸تراز تجاری با کشورهای غیر اتحادیه یورو (فوریه)
۱۱:۳۰-🔸سخنرانی رئیس بانک مرکزی ژاپن – Kuroda
۱۶:۳۰-🔸ارزیابی ماهانه GDP انگلستان توسط موسسه NIESR
۱۸:۰۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Bostic
۱۸:۰۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Bowman

یکشنبه , ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلا

پیشبینی هفتگی طلا ۱۰آوریل ۲۰۲۲ | رابطه بازده اوراق قرضه با XAUUSD

یکشنبه , ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلا

نظرسنجی هفتگی کیتکو ۲۱فروردین ۱۴۰۱ | آیا اونس طلا صعودی می‌ماند؟

پنجشنبه , ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۷آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز پنجشنبه در راستای فروش جهانی سهام عقب نشینی کردند، زیرا بازارها توسط صداهای تهاجمی تر از سوی سیاست گذاران ایالات متحده در مورد نیاز به سیاست های پولی سخت گیرانه تر، به وحشت افتادند.

 • دلار نزدیک به اوج دو ساله خود نگه داشته‌شد.
 • گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 0.53 درصد و نیکی ژاپن 1.9 درصد کاهش یافت.
 • صورتجلسه نشست 15 تا 16 مارس فدرال رزرو که روز چهارشنبه منتشر شد، نگرانی عمیق سیاست گذاران را از گسترش تورم از طریق اقتصاد نشان داد.
 • لائل برینارد، رئیس فدرال رزرو آمریکا روز سه شنبه گفت انتظار کاهش سریع ترازنامه بانک مرکزی را دارد.
 • دیشب هر سه شاخص اصلی ایالات متحده با بدترین ضربه نزدک کامپوزیت سقوط کردند و 2.22 درصد از دست دادند. در تجارت آسیا، معاملات آتی S&P 500 هم 0.26 درصد و آتی نزدک 0.22 درصد کاهش یافت.
 • همچنین نگرانی سرمایه گذاران وضعیت چین بود که با شیوع جدید COVID-19 دست و پنجه نرم می کند.
 • سهام چین 0.4 درصد کاهش یافت، اگرچه شاخص هنگ‌کنگ ثابت بود.
 • اوراق خزانه داری ایالات متحده پیش از انتشار صورتجلسه فدرال رزرو قبل از ثابت ماندن، به شدت فروخته بود.
 • بازده اوراق 10 ساله خزانه داری در اوایل آسیا در روز پنجشنبه تغییر چندانی نداشت و در 2.590% بود، در حالی که بازدهی اوراق دو ساله اندکی کاهش یافت و در 2.4511% ایستاد.
 • در بازار فارکس، چشم انداز انقباض کمی در ایالات متحده، دلار را در برابر سبدی از ارزها نزدیک به بالاترین حد دو سال اخیر نگه داشت.
 • شاخص دلار همچنین با عقب نشینی ارزهای کالایی از بالاترین سطح اخیر به دلیل کاهش قیمت نفت حمایت شد. ارزش یورو نیز به پایین‌ترین حد یک ماه اخیر رسیده است که تحلیلگران ING آن را «تهدید مضاعف» ناشی از تأثیر اقتصادی تحریم‌های جدید علیه روسیه و عدم اطمینان در مورد نتیجه انتخابات فرانسه می‌خوانند.
 • پس از اینکه کشورهای بزرگ مصرف کننده اعلام کردند که برای مقابله با کاهش عرضه، نفت را از ذخایر آزاد می کنند، قیمت نفت روز پنجشنبه افزایش یافت.
 • بهای معاملات آتی نفت برنت با 1.5 درصد افزایش به 102.55 دلار در هر بشکه رسید، در همین حال نفت خام آمریکا با 1.3 درصد افزایش به 97.35 دلار در هر بشکه رسید.

پنجشنبه ۰۷ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

6:00-🔸تراز تجاری استرالیا (فوریه)
۶:۰۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی ژاپن – Noguchi
۱۰:۱۵-🔸نرخ بیکاری غیر تعدیل شده فصلی سوئیس (مارس)
۱۰:۱۵-🔸نرخ بیکاری تعدیل شده فصلی سوئیس (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن انگلیس Halifax (ماهانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن انگلیس Halifax (سالانه)
۱۰:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی آلمان (ماهانه) (فوریه)
۱۳:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی آلمان – Balz
۱۳:۳۰-🔸شاخص خرده فروشی اروپا (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔴 گزارش آخرین نشست پولی بانک مرکزی اروپا – ECB Minutes
۱۶:۴۵-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی انگلیس – Pill
۱۷:۰۰-🔴 شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
۱۷:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Bullard
۱۹:۰۰-🔸سخنرانی وزیر خزانه‌داری آمریکا – Yellen
۲۱:۰۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی آلمان – Balz
۲۲:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Bostic

چهارشنبه , ۱۷ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۶آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۱۷ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : بازارهای سهام آسیا در روز چهارشنبه سقوط کردند زیرا سرمایه گذاران با احتمال انقباض پولی توسط فدرال رزرو ایالات متحده برای مبارزه با تورم مواجه هستند، در همین حال تمرکز بر تحریم های جدید غرب علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین قرار دارد.

 • بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا به بالاترین حد چند ساله رسید و بازارهای سهام قرمز شدند.
 • لائل برینارد، از فدرال رزرو یک شبه گفت که انتظار دارد ترکیبی از افزایش نرخ بهره و روان شدن سریع ترازنامه، سیاست پولی ایالات متحده را در اواخر سال جاری به “موضعیت خنثی تر” برساند.
 • در معاملات صبحگاهی در آسیا، نیکی ژاپن نزدیک به 2.0 درصد سقوط کرد، در همین حال سهام کره جنوبی 0.9 درصد و سهام استرالیا 0.75 درصد کاهش یافتند.
 • گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 1.3 درصد کاهش یافت.
 • شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 1.3 درصد کاهش یافت و از بالاترین رکورد یک ماهه در روز دوشنبه فاصله گرفت. شانگهای با بازگشایی بازارهای سرزمین اصلی چین پس از دو روز تعطیلات رسمی، 0.1 درصد از دست داد.
 • بر اساس نظرسنجی بخش خصوصی در روز چهارشنبه، فعالیت در بخش خدمات چین با شدیدترین سرعت در دو سال اخیر در ماه مارس کاهش یافت زیرا افزایش محلی مبتلایان Omicron تحرک را محدود کرد و بر تقاضای مشتریان تأثیر منفی گذاشت.
 • با وجود افزایش نارضایتی نسبت به قوانین قرنطینه در شهر، مقامات چینی روز سه‌شنبه، قرنطینه COVID-19 را در شانگهای تمدید کردند تا تمام جمعیت 26 میلیونی این مرکز مالی را تحت پوشش قرار دهد.
 • تمرکز سرمایه‌گذاران در روز چهارشنبه بر انتشار صورتجلسه‌ای از آخرین جلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو خواهد بود.
 • کایل رودا، تحلیلگر بازار در IG در ملبورن می گوید: «در حال حاضر 80 درصد احتمال می رود که فدرال رزرو مسیر افزایش تهاجمی نرخ بهره را طی کند. رودا افزود، سرمایه گذاران به طور کامل روی چنین حرکتی حساب نکرده بودند، بنابراین شواهد بیشتری برای آن ممکن است بازارها را حرکت دهد.
 • او گفت: این انتظار وجود دارد که فدرال رزرو در ژوئن نیز 50 واحد نرخ بهره را افزایش دهد.
 • بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه صورتجلسه خود را منتشر خواهد کرد.
 • سرمایه گذاران همچنین منتظر هستند ببینند که دور جدید تحریم های غرب علیه روسیه چگونه خواهد بود.
 • کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده و متحدانش روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه بانک‌ها و مقامات روسی وضع خواهند کرد و سرمایه‌گذاری جدید در روسیه را ممنوع خواهند کرد.
 • بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری به حرکت بالاتر ادامه داد و قبل از اینکه اندکی کاهش یابد، به بالاترین حد دو سال اخیر یعنی 2.6120% رسید. آخرین بار در 2.6048٪ بود.
 • جهش بازدهی اوراق به دنبال اظهارات برینارد در بازار ارز نیز رخ داد و از دلار حمایت کرد.
 • شاخص دلار به 99.638 رسید که بالاترین میزان از اواخر ماه مه 2020 است.
 • همچنین با توجه به اعتقاد بانک ژاپن و اقدامات مکرر هفته گذشته مبنی بر نگه داشتن بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن زیر 0.25 درصد، ارزش دلار در برابر ین با 123.98 ین معامله شد.
 • یورو با 0.1 درصد کاهش به 1.0889 دلار رسید.
 • افزایش بازده اوراق قرضه در سطح جهان، طلا را تحت فشار قرار داده است که هیچ بازدهی ندارد.
 • هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1921.76 دلار رسید.
 • قیمت نفت تحت فشار افزایش ارزش دلار و نگرانی‌های فزاینده مبنی بر اینکه موارد جدید کروناویروس می‌تواند تقاضا را کاهش دهد، علیرغم نگرانی‌های جاری کاهش یافت.
 • هر بشکه نفت خام آمریکا با 0.4 درصد کاهش به 101.54 دلار رسید. هر بشکه نفت برنت با 0.4 درصد کاهش به 106.19 دلار رسید.

چهارشنبه ۶ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۱:۰۰-🔸گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش موسسه فرآورده های نفتی آمریکا (API)
۶:۱۵-🔸شاخص PMI بخش خدماتی چین (کایکسین) (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص سفارشات کارخانجات آلمان (ماهانه) (فوریه)
۱۱:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – De Guindos
۱۲:۰۰-🔸شاخص PMI بخش ساخت و ساز اروپا (مارس)
۱۳:۰۰-🔴 شاخص PMI بخش ساخت و ساز انگلیس (مارس)
۱۳:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Panetta
۱۳:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Schnabel
۱۴:۰۰-🔸سخنرانی عضو بانک رزرو استرالیا – Bullock
۱۵:۱۵-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Lane
۱۸:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Harker
۱۸:۳۰-🔴 شاخص مدیران خرید Ivey کانادا (مارس)
۱۹:۰۰-🔴 گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۹:۰۰-🔸ذخایر نفت خام Cushing – اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۲۲:۳۰-🔴 گزارش آخرین نشست پولی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا – FOMC Minutes

سه شنبه , ۱۶ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۵آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۱۶ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی جهش در وال استریت در روز سه‌شنبه به بالاترین حد خود در بیش از یک ماه گذشته رسید.

 • در همین حال در بحبوحه صحبت‌ها درباره تحریم‌های بیشتر علیه مسکو، یورو در برابر دلار نزدیک به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای خود باقی ماند.
 • ایالات متحده و اروپا در حال برنامه‌ریزی تحریم‌های جدیدی برای مجازات مسکو به دلیل قتل غیرنظامیان در اوکراین بودند و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد که احتمالاً در مناطقی که از اشغالگران روسی تصرف شده‌اند، کشته‌های بیشتری کشف خواهد شد.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با 0.16 درصد افزایش به 601.3 رسید، که قوی‌ترین شاخص از 24 فوریه تاکنون است. این شاخص تا کنون 4 درصد در سال جاری کاهش داشته است که با کاهش شدید سهام چین همراه شده است.
 • سهام ایالات متحده در روز دوشنبه تحت تأثیر سهام فناوری افزایش یافت.
 • با توجه به بحران روسیه و اوکراین و نگرانی‌ها در مورد قیمت‌های بالاتر کالاها، نگرانی‌ها در مورد تورم افزایش می‌یابد و مسیر نرخ‌های بهره را مختل می‌کند.
 • نیکی ژاپن ثابت معامله شد، شاخص S&P/ASX 200 هم 0.5 درصد بالاتر بود در حالی که سهام کره جنوبی 0.2 درصد کاهش یافت.
 • پس از رشد روز دوشنبه وال استریت، معاملات آتی سهام S&P 500 هم 0.08 درصد کاهش یافت و معاملات آتی نزدک 0.06 درصدافت کرد.
 • بازارهای چین و هنگ کنگ روز سه شنبه تعطیل هستند. شانگهای هفته گذشته در حالی که مقامات برای مهار بزرگترین شیوع COVID-19 در این شهر تلاش می کردند، در دو مرحله قرنطینه شد.
 • تمرکز بازار بر راهنمایی های بانک مرکزی استرالیا در پاسخ به فشارهای تورمی خواهد بود، اگرچه انتظار می رود در بررسی اواخر روز سه شنبه، نرخ ها را ثابت نگه دارد. Aussie در 0.7543 دلار ثابت بود و نزدیک به بالاترین قیمت روز دوشنبه 0.75565 دلار قرار داشت، سطحی که از 6 جولای مشاهده نشده بود.
 • واحد پول اروپا پس از کاهش به 1.0960 دلار در جلسه قبل برای اولین بار از 28 مارس، تغییر اندکی در 1.0973 دلار داشت.
 • بازارهای جهانی به دنبال انتشار صورتجلسه روز چهارشنبه از آخرین جلسه سیاست گذاری فدرال رزرو هستند که می تواند نشانه هایی را مخابره کند که بانک مرکزی ایالات متحده می تواند نرخ بهره یک شبه خود را تا نیم درصد در ماه آینده افزایش دهد.
 • میانگین صنعتی داوجونز در روز دوشنبه 0.3 درصد افزایش یافت، S&P 500 توانست0.81 درصد و نزدک کامپوزیت 1.9 درصد رشد کنند. سهام توییتر (NYSE:TWTR) با انتشار اخباری مبنی بر اینکه ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا (NASDAQ:TSLA) 9.2 درصد از سهام سایت میکرو وبلاگ نویسی را ساخته است، 27 درصد افزایش یافت.
 • قیمت‌های آتی نفت در معاملات اولیه افزایش یافت زیرا احتمال تحریم‌های بیشتر بر نگرانی‌ها در مورد اختلالات عرضه افزود، در همین حال مذاکرات هسته‌ای ایران متوقف شد.
 • معاملات آتی نفت برنت با 1.6 درصد افزایش به 109.25 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز 1.6 درصد افزایش یافت.
 • قیمت طلا کاهش یافت و هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1929.6 دلار رسید.

سه‌شنبه ۵ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

تعطیلی عمومی چین

۴:۰۰-🔸شاخص مخارج خانوار ژاپن (سالانه) (فوریه)
۴:۰۰-🔸شاخص مخارج خانوار ژاپن (ماهانه) (فوریه)
۵:۰۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی ژاپن (مارس)
۷:۰۵-🔸حراج اوراق قرضه دولتی 10 ساله ژاپن
۹:۰۰-🔴 تعیین نرخ بهره استرالیا (آوریل)
۹:۰۰-🔴 بیانیه بانک رزرو استرالیا
۱۲:۲۵-🔸شاخص PMI بخش خدماتی آلمان (مارس)
۱۲:۳۰-🔸شاخص PMI ترکیبی اروپا (تولید و خدماتی) (مارس)
۱۲:۳۰-🔸شاخص PMI بخش خدماتی اروپا (مارس)
۱۳:۰۰-🔴 شاخص PMI ترکیبی انگلیس (مارس)
۱۳:۰۰-🔴 شاخص PMI بخش خدماتی انگلیس (مارس)
۱۷:۰۰-🔸صادرات آمریکا
۱۷:۰۰-🔸واردات آمریکا
۱۷:۰۰-🔸تراز تجاری آمریکا (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸تراز تجاری کانادا (فوریه)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI ترکیبی آمریکا (تولید و خدماتی) (مارس)
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI بخش خدماتی آمریکا (مارس)
۱۸:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Kashkari
۱۸:۳۰-🔸شاخص اشتغال بخش غیر تولیدی آمریکا (گزارش موسسه ISM) (مارس)
۱۸:۳۰-🔴 شاخص PMI بخش غیر تولیدی آمریکا (گزارش موسسه ISM) (مارس)
۱۸:۳۵-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Brainard
۱۹:۳۰-🔸شاخص جهانی قیمت لبنیات نیوزیلند
۲۲:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Williams

دوشنبه , ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل و پیش‌بینی

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۴آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : بازارهای سهام جهان روز دوشنبه در بحبوحه صحبت‌ها در مورد تحریم‌های بیشتر علیه روسیه به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، درهم و برهم بود.

 • در همین حال اوراق قرضه همچنان خطر فرود سخت برای اقتصاد ایالات متحده را به همراه داشت زیرا بازدهی اوراق کوتاه‌مدت به بالاترین حد سه ساله رسید.
 • تعطیلات در چین باعث شد تا معاملات ضعیفی داشته باشیم.
 • و گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 0.3 درصد افزایش یافت.
 • شاخص نیکی ژاپن 0.1 درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی سهام S&P 500نیز 0.1 درصد و آتی نزدک 0.2 درصد کاهش یافتند. معاملات آتی EUROSTOXX 50 ثابت بود و معاملات آتی FTSE هم 0.4٪ افزایش یافت.
 • در حالی که مذاکرات صلح روسیه و اوکراین به درازا کشیده‌است، گزارش‌ها درباره جنایات روسیه باعث شد که آلمان بگوید غرب با اعمال تحریم‌های بیشتر در روزهای آینده موافقت خواهد کرد.
 • وزیر دفاع آلمان همچنین گفت که اتحادیه اروپا باید درباره ممنوعیت واردات گاز روسیه بحث کند، گامی که احتمالاً قیمت‌ها را همچنان بالاتر می‌برد و در عین حال نوعی جیره‌بندی انرژی در اروپا را تحمیل می‌کند.
 • داده‌های هفته گذشته نشان داد که تورم در اتحادیه اروپا به بالاترین حد خود رسیده است و فشار بر بانک مرکزی اروپا برای مهار قیمت‌ها حتی با کاهش شدید رشد افزایش یافته است.
 • فدرال رزرو ایالات متحده قبلاً نرخ بهره را افزایش داده است و پس از گزارش حقوق و دستمزد ماه مارس در روز جمعه، قرار است تعدادی از مقامات فدرال رزرو در رویدادهای عمومی این هفته سخنرانی کنند.
 • صورتجلسه آخرین جلسه سیاست گذاری فدرال در روز چهارشنبه برگزار می شود.
 • روز دوشنبه، بازدهی اوراق دو ساله به بالاترین سطح سه ساله 2.49 درصد و بسیار بالاتر از 10 سال گذشته در 2.410 درصد رسید.
 • شاخص دلار آخرین بار در 98.617 بود که اخیراً بین 97.681 و 99.377 افزایش یافته است.
 • افزایش بازده اوراق قرضه در سطح جهانی باعث کاهش قیمت طلا شده است و این فلز در 1920 دلار در هر اونس گیر کرده است.
 • در همین حال، پس از استقبال امارات متحده عربی و گروه حوثی وابسته به ایران از آتش بس که عملیات نظامی در مرز عربستان و یمن را متوقف می کند، قیمت نفت کاهش یافت و برخی از نگرانی ها در مورد مسائل احتمالی عرضه را کاهش داد.
 • پس از آنکه جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، بیشترین میزان آزادسازی ذخایر نفتی ایالات متحده را در تاریخ اعلام کرد، نفت هفته گذشته 13 درصد کاهش یافت – بزرگترین سقوط هفتگی در دو سال اخیر.
 • آخرین بار برنت با 47 سنت کاهش به 103.92 دلار رسید، در همین حال نفت خام آمریکا با 33 سنت کاهش به 98.94 دلار رسید.

دوشنبه ۰۴ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

تعطیلی عمومی چین

۶:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی استرالیا (ماهانه)
۱۰:۳۰-🔸تراز تجاری آلمان (فوریه)
۱۳:۳۵-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی انگلستان – Bailey
۱۴:۳۰-🔸نشست کشور های عضو ناحیه یورو
۱۷:۰۰-🔸شاخص مجوز های ساخت و ساز کانادا(ماهانه) (فوریه)
۱۸:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته سیاست های پولی انگلستان – Cunliffe
۱۸:۳۰-🔸شاخص سفارشات کارخانجات آمریکا (ماهانه) (فوریه)
۱۹:۰۰-🔸ارزیابی چشم انداز کسب و کار ها – بانک مرکزی کانادا

جمعه , ۱۲ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل و پیش‌بینی

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۱آوریل ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

جمعه , ۱۲ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی روز جمعه به دنبال بزرگترین افت سه ماهه در سهام جهانی در دو سال گذشته سقوط کرد، زیرا سرمایه گذاران نگران تأثیر جنگ روسیه و اوکراین و افزایش خطرات رکود اقتصادی هستند.

 • روز پنجشنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به تحریم‌های غرب علیه مسکو پاسخ داد و تهدید کرد که قراردادهای تامین یک سوم گاز اروپا را متوقف می‌کند مگر اینکه بهای آن به روبل پرداخت شود. این اقدام آلمان را وادار کرد که پوتین را به “باج خواهی” متهم کند. آلمان یک طرح اضطراری را فعال می کند که می تواند منجر به جیره بندی گاز شود.
 • بر اساس نظرسنجی بانک مرکزی ژاپن، اعتماد تجاری ژاپن در سه ماهه اول که منعکس کننده روحیه تاریک ناشی از اختلالات عرضه و افزایش هزینه های مواد خام است، به پایین ترین سطح 9 ماهه خود در سه ماهه اول رسید و شرکت ها انتظار دارند شرایط بدتر شود.
 • در توکیو، نیکی در معاملات صبحگاهی 0.75 درصد کاهش داشت، در همین حال گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 0.70 درصد کاهش داشت.
 • هانگ سنگ هنگ کنگ 1.1 درصد کاهش یافت و کوسپی سئول حدود 0.6 درصد افت کرد.
 • شاخص سهام جهانی ام‌اس‌سی‌آی و سهام آمریکا و اروپا همگی بیشترین افت سه ماهه خود را از زمان شیوع همه‌گیری کووید-19 در سال 2020 در سه‌ماهه منتهی به 31 مارس به ثبت رساندند. سرمایه‌گذاران نگران این هستند که فشارهای فزاینده قیمت‌ها بانک‌های مرکزی جهانی را مجبور به افزایش شدید نرخ بهره کند که به طور بالقوه باعث رکود اقتصادی می شود.
 • اما افت سه ماهه سهام ایالات متحده، بازگشت دیرهنگام شاخص S&P500 را از نظر پنهان می کند، که از 13 درصد افت در پایان سه ماهه با حدود 5 درصد افزایش یافت و نگرانی ها در مورد سیاست های پولی سخت تر و بی ثباتی جهانی را به چالش کشید، و این برخلاف سیگنال های ارسالی توسط بازارهای اوراق قرضه است.
 • سرمایه گذاران در اواخر روز جمعه برای یافتن نشانه هایی از تورم دستمزدها، علاوه بر رقم اصلی مشاغل، داده های مشاغل ماه مارس ایالات متحده را تماشا خواهند کرد.
 • فاصله مهم بین اوراق دو ساله و 10 ساله ایالات متحده ، صبح جمعه پس از معکوس شدن کوتاه مدت به سختی بالای صفر بود.
 • وارونگی در این بخش از منحنی بازدهی ایالات متحده به عنوان یک سیگنال قابل اعتماد در نظر گرفته می شود مبنی بر اینکه یک رکود ممکن است طی یک تا دو سال به دنبال داشته باشد.
 • آخرین بازدهی اوراق 10 ساله به 2.3781% از 2.325% در اواخر روز پنجشنبه افزایش داشت. بازدهی اوراق 2 ساله به 2.3648% از 2.284% صعود کرد.
 • در بازارهای انرژی، قیمت نفت به دنبال سقوط در روز پنجشنبه به دلیل اعلام واشنگتن مبنی بر اینکه بزرگترین آزادسازی از ذخایر نفت اضطراری ایالات متحده را انجام می دهد، تثبیت شد. این بخشی از تلاش گسترده برای مهار تورم خیره کننده است.
 • در حالی که قیمت نفت خام آمریکا آخرین بار حدود 0.1 درصد کاهش داشت و به 100.18 دلار در هر بشکه رسید، قیمت شاخص جهانی نفت خام برنت با 0.12 درصد افزایش در 104.84 دلار ایستاد.
 • دلار که از جریان های امن و انتظارات افزایش نرخ های بهره آمریکا سود برده است، در روز جمعه ثابت ماند. در برابر سبدی از همتایان، دلار آمریکا با 0.08 درصد افزایش به 98.396 و با 0.55 درصد در برابر ین در 122.33 افزایش یافت.
 • یورو افزایش یافت و به 1.1069 دلار رسید.
 • طلا پس از بزرگترین رشد سه ماهه خود در دو سال اخیر ثابت ماند. هر اونس طلا آخرین بار 1937.05 دلار قیمت گذاری شد.

جمعه ۰۱ آوریل ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۲:۰۰-🔸شاخص تولیدی استرالیا AIG (مارس)
۴:۲۰-🔸شاخص ارزیابی همه صنایع بزرگ ژاپن (سه ماهه اول)
۴:۲۰-🔸شاخص چشم انداز شرکت های تولیدی بزرگ ژاپن (سه ماهه اول)
۴:۲۰-🔴 شاخص وضعیت شرکت های بزرگ تولیدی ژاپن (سه ماهه اول)
۴:۲۰-🔴 شاخص وضعیت شرکت های بزرگ خدماتی ژاپن (سه ماهه اول)
۵:۰۰-🔸شاخص وام مسکن استرالیا (ماهانه)
۶:۱۵-🔴 شاخص PMI بخش تولیدی چین (کایکسین) (مارس)
۱۱:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده سوئیس – CPI (ماهانه) (مارس)
۱۲:۰۰-🔸شاخص PMI بخش تولیدی سوئیس (مارس)
۱۲:۲۵-🔴 شاخص PMI بخش تولیدی آلمان (مارس)
۱۲:۳۰-🔸گزارش PMI بخش تولیدی اروپا (مارس)
۱۳:۰۰-🔴 گزارش PMI بخش تولیدی انگلیس (مارس)
۱۳:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده خالص اروپا – Core CPI (سالانه)
۱۳:۳۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (سالانه) (مارس)
۱۳:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (ماهانه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص نرخ رشد متوسط درآمد ساعتی آمریکا (سالانه) (سالانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔸شاخص نرخ رشد متوسط درآمد ساعتی آمریکا (ماهانه) (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا – NFP (مارس)
۱۷:۰۰-🔸نرخ مشارکت نیروی کار آمریکا (مارس)
۱۷:۰۰-❤️گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی-خصوصی آمریکا (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 نرخ بیکاری آمریکا (مارس)
۱۸:۱۵-🔸گزارش PMI بخش تولیدی آمریکا (مارس)
۱۸:۳۰-🔸گزارش اشتغال بخش تولیدی آمریکا (گزارش موسسه ISM) (مارس)
۱۸:۳۰-🔴 شاخص PMI بخش تولیدی آمریکا (گزارش موسسه ISM) (مارس)
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه Baker Hughes از تعداد دکل های حفاری نفت آمریکا
۲۱:۳۰-🔸آمار موسسه بیکر هویز از تعداد کل دکل های نفت و گاز فعال آمریکا

پنجشنبه , ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل و پیش‌بینی

نقاط کلیدی معامله طلا ۳۱مارس ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی در روز پنجشنبه، به دنبال رکود دیشب وال استریت، کاهش یافت.

 • در همین حال نفت به شدت کاهش یافت، زیرا ایالات متحده بخش گسترده ای از ذخایر خود را برای مهار افزایش قیمت سوخت آزاد کرد.
 • معاملات آتی نفت برنت با 4.4 درصد کاهش به 108.50 دلار در هر بشکه رسید و معاملات آتی نفت خام آمریکا هم با بیش از 5 درصد افت در 101.76 دلار در هر بشکه ایستاد.
 • چهار منبع آمریکایی گفتند که ایالات متحده در حال بررسی آزادسازی 180 میلیون بشکه نفت در طول چند ماه از ذخایر استراتژیک است، زیرا کاخ سفید تلاش می کند قیمت سوخت را که از زمان حمله روسیه به اوکراین در اواخر ماه گذشته افزایش یافته است، کاهش دهد.
 • در همین حال، با کاهش امیدها برای صلح سریع و احساسات خوش‌بینانه به نگرانی در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره، رشد سهام متوقف.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با کاهش 0.2 درصدی مواجه شد که با افت 0.7 درصدی هانگ سنگ هنگ کنگ همراه بود. نیکی ژاپن هم 0.2 درصد سقوط کرد. شاخص منابع سنگین استرالیا 0.4 درصد افزایش یافت.
 • در طول شبانه روز، شاخص های داو ایندسترال اوریج، اس اند پی 500 و نزدک کامپوزیت به دنبال حرکت های نزولی مشابه در سهام اروپایی سقوط کردند.
 • راب کارنل، اقتصاددان ارشد در ING در سنگاپور گفت: «در بازارهای ایالات متحده، که ما از آنها سرنخ می‌گیریم، فروش‌ها منعکس‌کننده ارزیابی مداوم تهدیدات تورمی و اقداماتی است که فدرال رزرو در قبال آن انجام خواهد داد».
 • در عین حال، در 24 ساعت گذشته، بازارها با احتیاط مثبت به رویدادهای اوکراین واکنش نشان داده اند و روسیه دوباره تمرکز خود را از کیف دور کرده است، اما اوضاع هنوز کاملاً نامطمئن به نظر می رسد.

بازار اوراق قرضه

 • بازارهای اوراق قرضه پس از فروش شدید در حال تثبیت هستند.
 • بازدهی اوراق دو ساله خزانه داری که انتظارات سیاستی را دنبال می کند، آخرین بار در 2.2922 درصد بود و بیش از 150 واحد پایه برای سه ماهه افزایش یافته است – که شدیدترین افزایش از سال 1984 به دلیل انتظارات برای افزایش سریع نرخ بهره، به شمار میرود.
 • بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری که نسبت به چشم انداز رشد اقتصادی بلندمدت حساس تر است، پس از رسیدن به 2.56 درصد در روز دوشنبه، آخرین بار در 2.3378 درصد بود که بالاترین میزان از می 2019 می‌باشد.
 • تورم همچنان دولت ها و بانک های مرکزی را در سراسر جهان تحت فشار قرار می دهد. آلمان روز چهارشنبه نرخ تورم 7.6 درصدی را ثبت کرد و بازده اوراق قرضه 2 ساله خود را برای اولین بار از سال 2014 به محدوده مثبت رساند.
 • هر اونس طلا با اندکی کاهش 0.11 درصدی به 193074 دلار رسید.

پنجشنبه ۳۱ مارس ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۴:۲۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی ژاپن (ماهانه) (فوریه)
۵:۰۰-🔸شاخص مجوز های ساخت وساز استرالیا (ماهانه) (فوریه)
۵:۰۰-🔸تامین منابع اعتباری بخش خصوصی استرالیا (ماهانه) (فوریه)
۶:۰۰-🔸شاخص PMI ترکیبی چین (مارس)
۶:۰۰-🔴 گزارش PMI بخش تولیدی چین (مارس)
۶:۰۰-🔸شاخص PMI بخش غیر تولیدی چین (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص سرمایه گذاری کسب و کار انگلیس (فصلی) (سه ماهه چهارم)
۱۰:۳۰-🔸حساب جاری انگلیس (سه ماهه چهارم)
۱۰:۳۰-🔴 تولید ناخالص داخلی انگلیس – GDP (فصلی) (سه ماهه چهارم)
۱۰:۳۰-🔸تولید ناخالص داخلی انگلیس – GDP (سالانه) (سه ماهه چهارم)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن در کل کشور انگلیس (ماهانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن در کل کشور انگلیس (سالانه) (مارس)
۱۰:۳۰-🔸شاخص خرده فروشی آلمان (ماهانه) (فوریه)
۱۱:۰۰-🔸شاخص خرده فروشی سوئیس (سالانه) (فوریه)
۱۱:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Enria
۱۲:۲۵-🔴 تغییرات بیکاری آلمان (مارس)
۱۲:۲۵-🔸نرخ بیکاری اروپا (مارس)
۱۲:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Enria
۱۳:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Lane
۱۳:۳۰-🔸نرخ بیکاری اروپا (فوریه)
۱۴:۳۰-🔸جلسه اعضای اوپک
۱۴:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – De Guindos
۱۵:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – De Guindos
۱۷:۰۰-🔸شاخص خالص آمریکا PCE (ماهانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-شاخص خالص PCE آمریکا (سالانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-🔴 شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
۱۷:۰۰-🔸شاخص تورمی PCE آمریکا (سالانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص تورمی PCE آمریکا(ماهانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸مخارج شخصی آمریکا (ماهانه) (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸تولید ناخالص داخلی کانادا – GDP (سالانه)
۱۷:۰۰-🔴 تولید ناخالص داخلی کانادا – GDP (ماهانه) (ژانویه)
۱۷:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Williams
۱۸:۱۵-🔸شاخص PMI شیکاگو (مارس)
۱۹:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی سوئیس – Maechler

چهارشنبه , ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۳۰مارس ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی به همراه وال استریت بدنبال امیدها برای پایان دادن به مناقشه اوکراین از طریق مذاکره، افزایش یافت.

 • بازارهای اوراق قرضه دیشب نگران این موضوع بودند که افزایش تهاجمی نرخ بهره می تواند به اقتصاد ایالات متحده آسیب برساند. بازدهی اوراق 10 ساله برای مدت کوتاهی به زیر نرخ های دو ساله نزول کرد.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 1 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از 4 مارس رسید. بیشتر بازارهای سهام آسیایی در محدوده مثبت قرار دارند.
 • با این حال، نیکی ژاپن این روند را کاهش داد و 1 درصد سقوط کرد، زیرا ناظران به افزایش سود در پایان سال مالی اشاره کردند. این معیار روز سه شنبه به بالاترین حد بسته شدن دو ماهه خود رسیده‌بود.
 • اوکراین روز سه‌شنبه پیشنهاد اتخاذ وضعیت بی‌طرفانه را به نشانه پیشرفت در مذاکرات رو در رو ارائه کرد، هرچند در عمل، حملات ادامه یافت و اوکراین با تردید به وعده روسیه در مذاکرات برای کاهش عملیات نظامی در اطراف کیف واکنش نشان داد.
 • با این وجود، این خبر به میانگین صنعتی داوجونز و S&P 500 کمک کرد تا چهارمین جلسه متوالی افزایشی خود را دیشب پس از افزایش شدید سهام اروپا تجربه کنند.
 • معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده در تجارت آسیا تغییر چندانی نداشت.
 • نگرانی بازار به تورم و بازده اوراق قرضه بازگشته است، و این بحث وجود دارد که آیا به دلیل وارونگی بخشی از منحنی بازدهی ایالات متحده، شاهد رکود در ایالات متحده خواهیم بود یا خیر.
 • منحنی بازدهی 2 ساله/10 ساله خزانه داری ایالات متحده برای اولین بار از سپتامبر 2019 در روز سه شنبه برای مدت کوتاهی معکوس شد، زیرا سرمایه گذاران اوراق قرضه نگران هستند که انقباض تهاجمی توسط فدرال رزرو می تواند به اقتصاد ایالات متحده در طولانی مدت آسیب برساند.
 • بازدهی اوراق با تاریخ طولانی‌تر که کمتر از بازدهی‌های اوراق کوتاه مدت است، نشان‌دهنده عدم اعتماد به رشد آینده است و کاهش بازدهی ۱۰ ساله زیر نرخ‌های ۲ ساله به‌طور گسترده به عنوان سیگنال رکود در نظر گرفته می‌شود.
 • از سوی دیگر، اختلاف بین بازده اسناد خزانه 3 ماهه و اوراق 10 ساله در این ماه تندتر باقی ماند.
 • پیام‌های منحنی بازده بسیار گیج‌کننده هستند.
 • بازدهی اوراق 10 ساله ایالات متحده آخرین بار اندکی کمتر شد و به 2.3815 رسید و در روز دوشنبه تا 2.557% افزایش یافت که بالاترین میزان از آوریل 2019 بود، زیرا معامله گران خود را برای افزایش نرخ بهره تهاجمی توسط فدرال رزرو ایالات متحده آماده می‌کنند.
 • اسپرد بین بازده اوراق 10 و 2 ساله ایالات متحده آخرین بار 2.7 واحد پایه بود.

ژاپن در کانون توجه

 • افزایش بازدهی اوراق ایالات متحده همچنین بازده اوراق قرضه دولتی ژاپن را به دنبال خود می کشاند که تهدیدی برای سیاست پولی فوق العاده تسهیلی ژاپن است.
 • بانک مرکزی ژاپن تلاش های خود را برای دفاع از سقف بازدهی کلیدی خود در روز چهارشنبه افزایش داد و پیشنهاد داد تا خرید اوراق قرضه دولتی را در سراسر منحنی از جمله از طریق عملیات برنامه ریزی نشده بازار اضطراری افزایش دهد.
 • در حالی که این امر ظاهراً بر عزم بانک ژاپن برای پایبندی به این سیاست تأکید می کند، برخی از تحلیلگران این سؤال را مطرح کردند که آیا این استراتژی پایدار است یا خیر.

تعجب نخواهم کرد اگر بانک ژاپن برای بازدهی اوراق 10 ساله JBG حد بالاتری تعیین کند – در حال حاضر این عدد 0.25٪ است.

 • جوئل لو ساکس، مدیر صندوق صندوق زیرمجموعه سهام پایدار ژاپنی صندوق یورویزون، گفت: آنها نمی توانند خیلی از منحنی ها عقب بمانند، زیرا اگر ین بیش از سطوح خاص تضعیف شود، می تواند ترس بازار را افزایش دهد.
 • افزایش اختلاف بین بازدهی ایالات متحده و ژاپن باعث شده است که ین به شدت ضعیف شود. در صبح روز چهارشنبه قیمت هر دلار به 122.36 ین رسید، که از پایین ترین سطح 124.3 روز دوشنبه بهبود یافته بود، اما دلار همچنان در مقایسه با ین در این ماه 6.9 درصد افزایش داشت.
 • در سایر نقاط بازار ارز، یورو با حمایت چشم انداز صلح در اوکراین به 1.1104 دلار رسید و دیشب نزدیک به 1 درصد جهش کرد.
 • در بازار نفت به گفته تحلیلگران، تنگنای عرضه، قیمت نفت را با وجود امید به مذاکرات روسیه و اوکراین ثابت نگه داشت.
 • قیمت هر بشکه نفت برنت با 1 درصد افزایش به 111 دلار و 36 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا 0.83 درصد افزایش یافت و به 105.12 دلار رسید.
 • هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش به 1920.6 دلار رسید.

چهارشنبه ۳۰ مارس ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

۱:۰۰-🔸گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش موسسه فرآورده های نفتی آمریکا (API)
۲:۱۵-🔸شاخص مجوز های ساخت و ساز نیوزیلند (ماهانه) (فوریه)
۴:۲۰-🔸شاخص خرده فروشی ژاپن (سالانه) (فوریه)
۴:۳۰-🔸شاخص اطمینان کسب و کار نیوزیلند (مارس)
۱۰:۳۰-🔸حساب جاری انگلیس (سه ماهه چهارم)
۱۱:۳۰-🔸شاخص های پیشرو سوئیس KOF (مارس)
۱۲:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde
۱۲:۴۰-🔸سخنرانی عضو کمیته سیاست های پولی انگلستان- Broadbent
۱۲:۴۰-🔸سخنرانی عضو کمیته سیاست های پولی انگلستان- Broadbent
۱۲:۵۵-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی آلمان – Mauderer
۱۶:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (ماهانه) (مارس)
۱۶:۴۵-🔴 گزارش تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی آمریکا – ADP (مارس)
۱۷:۰۰-🔴 تولید ناخالص داخلی آمریکا – GDP (فصلی) (سه ماهه چهارم)
۱۷:۰۰-🔸شاخص قیمتی تولید ناخالص داخلی آمریکا (فصلی) (سه ماهه چهارم)
۱۹:۰۰-🔴 گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۹:۰۰-🔸ذخایر نفت خام Cushing – اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۲۱:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – George

سه شنبه , ۹ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل و پیش‌بینی

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۹مارس ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۹ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام ژاپن در روز سه‌شنبه در حالی که بانک مرکزی ژاپن از موضع فوق‌العاده تسهیلی خود دفاع کرد، منجر به افزایش در سهام آسیایی شد.

 • در همین حال نفت به دلیل ترس از کاهش تقاضا از سوی چین افت یافت.
 • نیکی ژاپن در معاملات اولیه 0.91 درصد رشد کرد. در همین حال گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 0.64 درصد افزایش یافت.
 • BOJ متعهد شد که سیاست پولی خود را بسیار تسهیلی نگه دارد و پیشنهاد خرید اوراق قرضه دولتی نامحدود برای چهار روز اول این هفته را داد تا از افزایش بازده در ژاپن جلوگیری کند.
 • بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله ژاپن نزدیک به سقف 0.25 درصدی هدف بازدهی بانک مرکزی ژاپن نوسان می‌کند.
 • اقدام BOJ باعث شد تا ین در روز سه‌شنبه، پس از بدترین جلسه 16 ماهه خود، در حال مبارزه برای یافتن حمایت باشد.
 • واحد پول ژاپن دیشب تا 2.4 درصد کاهش یافت و به 125.10 دلار رسید که پایین ترین سطح از آگوست 2015 بود و در معاملات صبحگاهی توکیو به 124.24 رسید.
 • وال استریت هم دیروز رشد کرد. شاخص نزدک بیش از ۱ درصد صعود داشت.
 • در همین حال، نفت در روز سه‌شنبه تضعیف‌تر شد زیرا بازار انتظار دارد چین از کندی اقتصاد در حالی که با شیوع مجدد ویروس کرونا مبارزه می‌کند، رنج ببرد.
 • نفت خام آمریکا 1.04 درصد کاهش یافت و به 104.86 دلار در هر بشکه رسید و برنت به 111.09 دلار رسید که 1.24 درصد در روز کاهش داشت.
 • شاخص CSI300 هم 0.52% سقوط کرد در حالی که در بازار فراساحلی، شاخص Hang Seng هنگ کنگ 0.54% رشد کرد.
 • S&P/ASX 200 استرالیا در معاملات اولیه 0.8 درصد کاهش یافت، علیرغم اینکه داده های خرده فروشی قوی تر از حد انتظار بود.
 • بازده اوراق خزانه 10 ساله ایالات متحده در سطح 2.4696 درصد ثابت بود. به دلیل توقف در فروش شدید که در روزهای اخیر مشاهده شد، در روز تغییر چندانی نداشت.
 • منحنی بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده که با شکاف بین بازدهی پنج تا 30 ساله اندازه گیری می شود، روز دوشنبه برای اولین بار از اوایل سال 2006 معکوس شد.
 • این یک سیگنال کلان اقتصادی است که خطرات رکود اقتصادی را نشان میدهد.
 • هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به 1926.52 دلار رسید.

سه‌شنبه ۲۹ مارس ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

۴:۰۰-🔸نسبت موقعیت های شغلی به متقاضیان کار ژاپن (فوریه)
۵:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی استرالیا (ماهانه) (فوریه)
۸:۵۰-🔸سخنرانی نایب رئیس بانک مرکزی ژاپن – Amamyia
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن در کل کشور انگلیس (سالانه)
۱۰:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن در کل کشور انگلیس (ماهانه)
۱۰:۳۰-🔸شاخص خرده فروشی آلمان (ماهانه) (فوریه)
۱۰:۳۰-🔸شاخص فضای مصرف کننده آلمان (آوریل)
۱۶:۰۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – McCaul
۱۷:۳۰-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Williams
۱۷:۳۰-🔸شاخص بهای مسکن تک خانوار در 20 کلان شهر آمریکا (سالانه) (ژانویه)
۱۸:۳۰-🔴 شاخص اطمینان مصرف کننده آمریکا CB (مارس)
۱۸:۳۰-🔴 گزارش موقعیت های شغلی اشغال نشده آمریکا (فوریه)
۱۹:۱۵-🔸سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Harker
۲۱:۰۰-🔸سخنرانی هیئت رئیسه بانک مرکزی سوئیس – Zurbrugg

دوشنبه , ۸ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۸مارس ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۸ فروردین ۱۴۰۱

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام آسیایی متوقف شد و قیمت نفت در روز دوشنبه کاهش یافت زیرا قرنطینه مرتبط با کرونا در شانگهای به نظر می رسید به فعالیت های جهانی ضربه می زند.

 • در همین حال این قرنطینه ضربه دیگری را به زنجیره های عرضه وارد می‌کند که می تواند بر فشارهای تورمی بیفزاید.
 • مرکز مالی چین با جمعیت 26 میلیون نفری به همه شرکت‌ها گفته است که تولید را به حالت تعلیق درآورند یا از مردم بخواهند از راه دور در یک قرنطینه دو مرحله‌ای طی 9 روز کار کنند.
 • گسترش محدودیت ها در بزرگترین واردکننده نفت جهان باعث شد که برنت با 3.68 دلار کاهش به 116.97 دلار برسد، در همین حال قیمت نفت خام آمریکا با 3.30 دلار به 110.60 کاهش یافت.
 • امید به پیشرفت در مذاکرات صلح روسیه و اوکراین که این هفته در ترکیه برگزار می شود، به احساسات ریسک‌پذیری کمک کرد. رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی گفت اوکراین آماده است درباره اتخاذ یک وضعیت بی طرف به عنوان بخشی از یک توافق گفتگو کند.
 • اقدام اولیه بازار در روز دوشنبه با کاهش 0.1 درصدی گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن همراه شد. این شاخص در ماه 2.3 درصد کاهش یافته است اما بسیار بالاتر از پایین ترین سطح اخیر است.
 • Nikkei ژاپن 0.4% کاهش یافت. کاهش ارزش ین وعده افزایش درآمد صادرکنندگان را داده است.
 • معاملات آتی سهام S&P 500 هم 0.2% کاهش یافت در همین حال معاملات آتی نزدک 0.3% افت داشت.
 • وال استریت تا کنون ثابت کرده است که در برابر فدرال رزرو به شدت انقباضی(هاوکیش)، انعطاف پذیر است. بازارها برای شش جلسه سیاست باقی مانده در سال جاری، هشت افزایش نرخ بهره را پیشبینی می‌کنند.
 • حتی این دیدگاه برای برخی به اندازه کافی تهاجمی نیست. سیتی بانک در هفته گذشته 275 واحد پایه انقباض را در سال جاری از جمله افزایش نیم واحدی در ماه های می، ژوئن، جولای و سپتامبر پیش بینی کرد.
 • تحلیلگران سیتی نوشتند: «ما انتظار داریم که فدرال رزرو تا سال 2023 به روند افزایش نرخ بهره خود ادامه دهد و به محدوده نرخ هدف سیاستی 3.5 تا 3.75 درصد برسد.
 • رویداد مهم داده‌های این هفته، حقوق و دستمزد ایالات متحده در روز جمعه خواهد بود، زمانی که انتظار می‌رود افزایش قابل توجه دیگری به میزان 475000 نفر به همراه نرخ بیکاری به پایین‌ترین سطح پس از همه‌گیری یعنی 3.7 درصد برسد. همچنین مجموعه‌ای از نظرسنجی‌ها در مورد تولید جهانی و خوانش‌هایی در مورد تورم ایالات متحده و اتحادیه اروپا وجود دارد.
 • بازده اوراق خزانه 10 ساله هفته گذشته 33 واحد پایه افزایش یافت و با رشد خیره کننده 66 واحد پایه در ماه به 2.48 درصد رسید که به شدت نرخ وام مسکن آمریکا را افزایش داد.
 • NatWest هشدار داد: “موضوع اصلی بعدی افزایش ترس از رکود اقتصادی است زیرا فدرال رزروبا ادامه افزایش نرخ بهره به سمت کاهش رشد اقتصادی میرود و به طور بالقوه از جهش بازدهی اوراق در تابستان امسال حمایت می کند.”
 • در بازار فارکس، ین ژاپن بازنده اصلی بوده است، زیرا سیاست گذاران در آنجا، بازدهی را در حدود صفر نگه می دارند و قیمت های بالای کالاها، هزینه واردات آن را بالا می برد.
 • دلار در این ماه با 6.2 درصد افزایش در برابر ین به 122.18 رسیده است، در حالی که دلار استرالیا غنی از منابع تقریباً 10 درصد افزایش یافته و به 91.88 ین رسیده است.
 • حتی یورو که شرایط سختی را می‌گذراند، در این ماه 4 درصد افزایش یافت و به 134.27 ین رسید. ارز واحد در مدت مشابه حدود 2.1 درصد نسبت به دلار از دست داده است، اما 1.0980 دلار بالاتر از پایین ترین سطح دو ساله اخیر 1.0804 دلار است.
 • کاهش ارزش ین، شاخص دلار آمریکا را با رشد 2.2 درصدی در 98.848 درصد نگه داشته است.
 • در بازارهای کالایی، طلا در 1955 دلار در هر اونس ثابت ماند تا حدود 2.5 درصد در ماه افزایش یابد.

دوشنبه , ۸ فروردین ۱۴۰۱

تقویم اقتصادی فارکس

۱۵:۳۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی انگلستان – Bailey
۱۷:۰-🔸تراز تجاری آمریکا بخش کالا (فوریه)
۱۷:۰۰-🔸شاخص انبار خرده فروشی آمریکا (به جز خودرو) (فوریه)

یکشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل هفتگی فارکس ۲۷مارس ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲ آوریل

یکشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل و پیش‌بینی طلا,

نظرسنجی هفتگی کیتکو ۷فروردین ۱۴۰۱ | نگاه اونس طلا به ۲۰۰۰دلار

پنجشنبه , ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۷مارس ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

پنجشنبه , ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • قیمت بیت کوین به سطح 41000 دلار بازگشت.
 • اتریوم مقاومت 2720 دلاری را شکست، XRP به دنبال شکست صعودی بالای 0.80 دلار است.
 • SAND و CELO به ترتیب 19 و 34 درصد جهش کردند.

قیمت بیت کوین افزایش جدیدی را در بالای مقاومت 40000 دلار آغاز کرد و 41450 دلار را آزمایش کرد. در حال حاضر (04:07 UTC) در حال تصحیح سودهای نزدیک به 41000 دلار است اما همچنان ممکن است به سمت سطح 42500 دلار افزایش یابد.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین های اصلی نیز در حال حرکت بالاتر هستند. اتریوم 5 درصد افزایش یافت و منطقه مقاومت 2720 دلاری را شکست. اگر حرکت واضحی به بالای 0.80 دلار وجود داشته باشد، XRP می تواند شتاب صعودی به دست آورد. ADA به مقاومت کلیدی 0.85 دلار نزدیک می شود.

پنجشنبه , ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : ژاپن و هنگ‌کنگ در روز پنج‌شنبه جهش سهام در منطقه را رهبری کردند و به افزایش دیشب در وال استریت پیوستند، زیرا خطرات احتمالی ناشی از انقباض پولی فدرال رزرو تا جنگ اوکراین و کاهش رشد در چین کمتر شد.

 • پس از اینکه فدرال رزرو برای اولین بار از سال 2018 نرخ بهره را افزایش داد و پس از اینکه دیشب به بالاترین حد خود در سه سال اخیر رسید، بازدهی اوراق خزانه‌داری اندکی کاهش یافت. فدرال رزرو نرخ بهره را یک چهارم واحد افزایش داد و برای باقیمانده سال جاری برای مهار تورم افزایش تدریجی معادل آن در هر جلسه را در دستور کار قرار داد .
 • با این حال، دلار به عنوان پناهگاه امن باقی ماند و نفت نیز در پایین بالاترین رقم های چند ساله اخیر در بحبوحه نشانه هایی از پیشرفت مادی در مذاکرات بین روسیه و اوکراین برای پایان دادن به تهاجم سه هفته ای که مسکو می گوید”عملیات نظامی ویژه” برای غیرنظامی کردن همسایه خود، تثبیت شد.
 • در همین حال، نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد کندی شدید رشد اقتصادی چین، که با اقدامات بسیار محدودکننده با شیوع COVID-19 مبارزه می‌کند، در روز چهارشنبه پس از اینکه لیو هی، معاون نخست‌وزیر، سیگنال‌های محرک بیشتری برای حمایت از بازارها داد، کاهش یافت.
 • Nikkei ژاپن 3.0 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد دو هفته اخیر در جلسه روز پنجشنبه رسید، در همین حال Kospi کره جنوبی 1.6 درصد جهش کرد و شاخص استرالیا 1.4 درصد افزایش یافت.
 • بلو چیپ چین 2.1 درصد و هانگ سنگ هنگ کنگ 5.2 درصد رشد کردند.
 • شاخص MSCI سهام منطقه ای 2.5 درصد افزایش یافت.
 • معاملات آتی سهام ایالات متحده در شروع مجدد، به کاهش 0.3 درصدی اشاره کرد.
 • تیلور نوجنت، اقتصاددان بانک ملی استرالیا (OTC:NABZY)، اقتصاددان بانک ملی استرالیا (OTC:NABZY) گفت، علیرغم شیب تندروانه‌تر فدرال‌رزرو، سهام‌ها قوی ماندند، زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو «تاکید کرد که اقتصاد به اندازه‌ای قوی است که بتواند در برابر افزایش‌ها مقاومت کند و گفت که او نگران احتمال رکود نیست».
 • نوجنت گفت: «درخشش‌های پیشرفت» در مذاکرات صلح روسیه و اوکراین در حال حاضر احساسات بازار را افزایش داده است، همراه با اظهارات مقامات چینی مبنی بر اینکه واکنش به افزایش کنونی کووید با تلاش‌ها برای حمایت از رشد اقتصادی و بازارهای سرمایه هماهنگ خواهد شد.

بازار اوراق قرضه

 • بازده اوراق قرضه دولتی استرالیا و ژاپن در روز پنجشنبه افزایش یافت و بازده دیشب اوراق خزانه داری ایالات متحده را دنبال کرد.
 • بازدهی دو ساله اوراق خزانه داری پس از تصمیم فدرال رزرو قبل از کاهش به 1.9235 درصد در معاملات توکیو به 2.002 درصد رسید، در همین حال بازدهی اوراق 10 ساله به 2.2460 درصد جهش کرد و سپس به 2.1545 درصد در روز پنجشنبه کاهش یافت. هر دو سطح، بالاترین سطوح از می 2019 بودند.

شاخص دلار

 • گرچه در بحبوحه بهبود روحیه بازار، ارز امن آمریکایی از مرکز توجه خارج شد، و در حالی که نتیجه نشست فدرال رزرو انقباضی بود، اما تحلیلگران آن را در محدوده انتظارات بازار می دانستند.
 • شاخص دلار که ارز را در برابر شش همتای اصلی ردیابی می کند، ضعیف باقی ماند و پس از کاهش 0.47 درصدی در روز چهارشنبه، 0.12 درصد دیگر کاهش یافت و به 98.360 رسید.

در بازار جهانی نفت

 • پس از اینکه آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد کاهش تقاضای نفت به دلیل قیمت‌های بالاتر، توقف عرضه نفت روسیه را خنثی نمی‌کند، نفت خام روز پنجشنبه افزایش یافت، اما برای جبران کاهش روز قبل کافی نبود.
 • بهای معاملات آتی نفت برنت حدود 66 سنت یا 0.67 درصد افزایش یافت و به 98.68 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که اوج اخیر 129.30 دلار بود. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 84 سنت یا 0.86 درصد افزایش، به 95.86 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که در اوایل ماه جاری به 124.58 دلار رسیده‌بود.

پنجشنبه ۱۷ مارس ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

۱:۱۵-🔴 تولید ناخالص داخلی نیوزیلند – GDP (فصلی) (سه ماهه چهارم)
۴:۰۰-🔴 تغییرات اشتغال استرالیا (فوریه)
۴:۰۰-🔸تغییرات موقعیت های شغلی تمام وقت استرالیا (فوریه)
۴:۰۰-🔸نرخ بیکاری استرالیا (فوریه)
۱۲:۴۵-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – McCaul
۱۳:۰۰-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde
۱۳:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده خالص اروپا – Core CPI (سالانه) (فوریه)
۱۳:۳۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (سالانه) (فوریه)
۱۳:۳۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده اروپا – CPI (ماهانه) (فوریه)
۱۳:۴۵-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Lane
۱۵:۳۰-🔸تعداد آرای طرفداران کاهش نرخ بهره انگلیس – کمیته سیاست های پولی انگلستان (مارس)
۱۵:۳۰-🔸تعداد آرای طرفداران افزایش نرخ بهره – کمیته سیاست های پولی انگلستان (مارس)
۱۵:۳۰-🔸تعداد آرای طرفداران نرخ بهره فعلی – کمیته سیاست های پولی انگلستان (مارس)
۱۵:۳۰-🔸کل تسهیلات مقداری پولی بانک مرکزی انگلستان (مارس)
۱۵:۳۰-🔴 تعیین نرخ بهره انگلیس (مارس)
۱۶:۰۰-🔴 شاخص مجوز های ساخت و ساز آمریکا (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص مجوز های ساخت و ساز آمریکا (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸آمار پروژه های مسکونی شروع شده آمریکا (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸آمار پروژه های مسکونی شروع شده آمریکا (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔴 شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
۱۶:۰۰-🔴 شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا (مارس)
۱۶:۰۰-🔸گزارش اشتغال فدرال رزرو فیلادلفیا (مارس)
۱۶:۱۵-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Schnabel
۱۶:۴۵-🔸شاخص تولیدات صنعتی آمریکا (سالانه) (فوریه)
۱۶:۴۵-🔸شاخص تولیدات صنعتی آمریکا (ماهانه) (فوریه)

چهارشنبه , ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۶مارس ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

چهارشنبه , ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • EGLD، WAVES و GRT بیش از 14 درصد افزایش یافته اند.
 • قیمت بیت کوین پس از شکستن مقاومت 40000 دلاری، شتاب صعودی گرفت. بیت کوین بیش از 5 درصد جهش کرد و حتی بالای 41500 دلار معامله شد. با این حال، خرس ها ظاهر شدند و قیمت در حال حاضر (04:00 UTC) نزدیک به 39100 دلار است. بیت کوین هنوز یک درصد در یک روز افزایش یافته است.
 • به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی سود را کاهش می دهند. ETH قبل از کاهش به 2620 دلار به بالای 2700 دلار رسید. XRP هنوز در تلاش است تا مقاومت 0.80 USD را پاک کند. ADA بالاتر از سطح محوری 0.80 دلار آمریکا تثبیت می شود.

چهارشنبه , ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : بازارهای سهام آسیا در روز چهارشنبه با افزایش مجدد سهام چین و پیش از برگزاری نشست فدرال رزرو ایالات متحده، افزایش یافت.

 • در همین حال به دلیل تاثیر سرمایه گذاران بر نتیجه مذاکرات صلح در مورد اوکراین، قیمت نفت همچنان بی ثبات بود.
 • ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه گفت که مذاکرات صلح واقعی‌تر به نظر می‌رسد، اما با وجود ادامه حملات هوایی روسیه و رسیدن تعداد پناهجویان از تهاجم مسکو به 3 میلیون نفر، به زمان بیشتری نیاز است.
 • جهش مجدد سهام آسیایی یک روز پس از افزایش شیوع ویروس کرونا در چین و کاهش انتظارات برای کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی این کشور، باعث سقوط سهام در بازارهای سرزمین اصلی و هنگ کنگ شد.
 • تینگ لو، اقتصاددان ارشد چین در Nomura، گفت: «مردم نگران این هستند که سیاستگذاران باور کنند که اقتصاد بسیار بهتر عمل می کند و رشد در حال بازگشت است و نیازی به اقدامات تسهیل کننده بیشتر نیست.
 • “من فکر می کنم یک کاهش کوچک نرخ بهره به هر حال مشکل بزرگی نیست، اما مردم نگران استراتژی صفر کووید هستند، مردم نگران بازار ملک و … سیاست های دیگر هستند.”
 • سخنگوی اداره آمار چین روز سه‌شنبه گفت، چین شاهد تغییرات مثبت فزاینده‌ای در عملکرد اقتصادی خود بوده است که با داده‌های اقتصادی به‌طور شگفت‌آوری خوب پشتیبانی می‌شود، اما تأثیرات جدیدترین احیای کووید-19 باید مورد توجه قرار گیرد.
 • روز چهارشنبه، مقامات بهداشتی چین کاهش جزئی موارد جدید را نسبت به روز گذشته گزارش کردند، اگرچه شهرهای بزرگ چین همچنان با شیوع موارد ابتلا دست و پنجه نرم می کنند.
 • جهش 2.6 درصدی در شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ و افزایش 0.5 درصدی در شاخص بلوتراشه CSI300 در صبح چهارشنبه باعث رشد سهام در سراسر آسیا شد و گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 1.21 درصد افزایش یافت.
 • سهام استرالیا 1.08 درصد افزایش یافت و کوسپی سئول 0.55 درصد افزایش یافت. در همین حال شاخص سهام نیکی ژاپن 1.29 درصد افزایش یافت.
 • این دستاوردها در آسیا به دنبال هجوم معامله‌گران برای خرید سهام ارزان در وال استریت به دلیل امید به حل‌وفصل در اوکراین بود. S&P 500 به این ترتیب 2.14 درصد، نزدک کامپوزیت 2.92 درصد جهش کرد و داو جونز Industrial Average هم 1.82 درصد رشد کرد.

تمرکز بر روی جلسه تعیین نرخ بهره آمریکا

 • تحلیلگران ING در یادداشتی گفتند که آنها انتظار دارند حرکت بازار در آسیا قبل از نشست فدرال رزرو ” محتاطانه” باشد.
 • سرمایه گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی ایالات متحده برای اولین بار در سه سال گذشته نرخ بهره را حداقل 25 واحد پایه در بحبوحه افزایش قیمت ها افزایش دهد. معامله گران همچنین از نزدیک فدرال رزرو را برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه برنامه ریزی برای پایان دادن به برنامه خرید اوراق قرضه زیر نظر خواهند داشت.
 • بازده اوراق قرضه ایالات متحده در اوایل تجارت آسیایی ثابت ماند، با بازده اوراق 10 ساله 2.1455 درصد، پس از آن که قبلا به 2.169 درصد افزایش یافته‌بود، یعنی بالاترین میزان از ژوئن 2019.
 • بازده اوراق دو ساله آخرین بار در 1.847٪ بود.
 • دلار آمریکا در برابر سبدی از همتایان اندکی کاهش یافت و در 98.904 معامله شد و در برابر ین بدون تغییر در 118.28 معامله شد. یورو با 0.12 درصد افزایش به 1.0964 دلار رسید.
 • قیمت نفت که در اوایل جلسه کاهش یافته بود، با تهاجم روسیه به اوکراین و ادامه تجارت پرنوسان، افزایش یافت.
 • شاخص جهانی نفت خام برنت 0.41 درصد افزایش یافت و به 100.30 دلار در هر بشکه رسید و نفت خام آمریکا با 0.45 درصد افزایش به 96.87 دلار در هر بشکه رسید.
 • ژاپن با برجسته کردن تأثیر اختلالات جهانی و افزایش هزینه‌های نفت، کسری تجاری گسترده‌تر از حد انتظار را در ماه فوریه به‌عنوان افزایش هزینه‌های واردات ناشی از انرژی ناشی از محدودیت‌های عرضه گسترده به آسیب‌پذیری‌های سومین اقتصاد بزرگ جهان گزارش کرد.
 • قیمت لحظه ای طلا با 0.14 درصد افزایش به 1920.55 دلار در هر اونس رسید.

چهارشنبه ۱۶ مارس ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۰۰:۰۰-🔸گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش موسسه فرآورده های نفتی آمریکا (API)
۱:۱۵-🔸حساب جاری نیوزیلند (فصلی) (سه ماهه چهارم)
۱:۱۵-🔸حساب جاری نیوزیلند (سالانه) (سه ماهه چهارم)
۳:۲۰-🔸تراز تجاری تعدیل شده ژاپن
۳:۲۰-🔸صادرات ژاپن (سالانه) (فوریه)
۳:۲۰-🔸تراز تجاری ژاپن (فوریه)
۸:۰۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی ژاپن (ماهانه) (ژانویه)
۱۲:۳۰-🔸گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی (IEA)
۱۲:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Panetta
۱۳:۰۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Elderson
۱۴:۰۰-🔸حراج اوراق قرضه ده ساله آلمان
۱۶:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی خالص آمریکا (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص بهای صادرات آمریکا (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص بهای واردات آمریکا (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔴 شاخص خرده فروشی آمریکا (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده خالص کانادا – Core CPI (سالانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔴 شاخص بهای مصرف کننده خالص کانادا – Core CPI (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص بهای مصرف کننده کانادا – CPI (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص عمده فروشی کانادا (ماهانه) (ژانویه)
۱۷:۳۰-🔸شاخص انبار شرکت ها آمریکا (ماهانه) (ژانویه)
۱۷:۳۰-🔸شاخص انبار خرده فروشی آمریکا (به جز خودرو) (ژانویه)
۱۸:۰۰-🔴 گزارش هفتگی ذخایر نفت خام – گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۱۸:۰۰-🔸ذخایر نفت خام Cushing – اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
۲۱:۳۰-🔸برآورد نرخ بهره سال اول آمریکا (سه ماهه اول)
۲۱:۳۰-🔸برآورد نرخ بهره سال دوم آمریکا (سه ماهه اول)
۲۱:۳۰-🔸برآورد نرخ بهره فعلی آمریکا (سه ماهه اول)
۲۱:۳۰-🔸برآورد نرخ بهره بلند مدت آمریکا (سه ماهه اول)
۲۱:۳۰-🔴 گزارش برآورد های اقتصادی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا
۲۱:۳۰-🔴 بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا – FOMC
۲۱:۳۰-🔴 تعیین نرخ بهره آمریکا
۲۲:۰۰-🔴 کنفرانس مطبوعاتی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا

سه شنبه , ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۵مارس ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

سه شنبه , ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

خلاصه تحلیل تکنیکال بازار ارزدیجیتال

 • GRT و RUNE هم 10٪ و 14٪ پرش کردند.
 • قیمت بیت کوین موج بهبود دیگری را در بالای سطوح 38850 و 39000 دلار آغاز کرد. بیت کوین به بالای 39500 دلار صعود کرد و دوباره به زیر 39000 دلار رسید. قیمت در حال حاضر (04:02 UTC) بالای 38700 دلار آمریکا تثبیت شده است.
 • به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی نیز حول سطوح مهم در نوسان هستند. اتریوم نزدیک به 2550 دلار گیر کرده است و یک مانع بزرگ نزدیک به 2600 دلار است. XRP ممکن است تلاش کند تا بالاتر از مقاومت 0.80 دلار افزایش جدیدی داشته باشد. ADA برای صعود به بالای مقاومت 0.82 دلار تلاش کرد.

سه شنبه , ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

نکات مهم امروز بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام جهانی

مجله افیکس‌کار – اخبار فوری فارکس : سهام‌های آسیایی روز سه‌شنبه در وضعیت قرمز قرار گرفتند زیرا افزایش موارد COVID-19 در چین اعتماد سرمایه‌گذارانی را که از قبل نگران جنگ اوکراین و اولین افزایش نرخ بهره آمریکا در سه سال گذشته هستند، تحت تاثیر منفی قرار داد.

 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با افت 1.91 درصدی همراه بود. این شاخص در این ماه تاکنون 8.2 درصد کاهش داشته است.
 • امیدواری ها مبنی بر اینکه مذاکرات بین روسیه و اوکراین که قرار است روز سه شنبه از سر گرفته شود، بتواند راه حلی برای مناقشه فراهم کند، باعث کاهش شدید قیمت جهانی نفت شد.
 • با این حال، دور چهارم مذاکرات روز دوشنبه بدون هیچ پیشرفت عمده ای آغاز شد و بر نگرانی در بازارهای سهام افزود.
 • در جریان نشست آسیایی، قیمت نفت خام آمریکا با 2.54 درصد کاهش به 100.44 دلار در هر بشکه رسید که همسو با فروش گسترده دارایی‌ها بود. هر بشکه نفت خام برنت با 2.27 درصد کاهش به 104.42 دلار رسید.
 • در معاملات ایالات متحده، قیمت نفت تا 5.8 درصد کاهش یافت زیرا چشم انداز یک نتیجه مثبت در مذاکرات اوکراین نگرانی ها در مورد اختلالات عمده عرضه را کاهش داد.
 • اما بر احساسات منفی کلی افزوده می‌شود زیرا تعداد موارد ابتلا به کووید-19 در چین افزایش می‌یابد، که سرمایه‌گذاران نگران هستند که به رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه اول آسیب برساند.
 • شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ همچنان در محدوده منفی فرو رفته است و در اوایل روز سه شنبه 3.8 درصد سقوط کرد.
 • شاخص CSI300 چین 2.3 درصد کاهش یافت.
 • طبق گزارش کمیسیون ملی بهداشت چین، روز سه‌شنبه ۳۶۰۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مقایسه با ۱۴۳۷ مورد در روز دوشنبه گزارش شد.
 • تمرکز سرمایه گذاران نیز بر روی فدرال رزرو ایالات متحده است که در روز چهارشنبه تشکیل جلسه می دهد و انتظار می رود نرخ بهره را برای اولین بار در سه سال گذشته افزایش دهد تا تورم فزاینده را جبران کند.
 • سهام استرالیا 0.5 درصد سقوط کرد در حالی که شاخص نیکی توکیو با 0.17 درصد رشد اندکی بالاتر بود.
 • سهام ایالات متحده یک جلسه متفاوت را تجربه کرد و سهام شرکت های فناوری نزولی باعث شد که بیشتر شاخص ها در روز دوشنبه پایینتربسته شوند.
 • داوجونز Industrial Average عمدتا ثابت بود، S&P 500 هم 0.74% از دست داد و Nasdaq Composite نیز 2.04% سقوط کرد.
 • بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری در مقایسه با بسته شدن 2.14 درصدی آن در ایالات متحده در روز دوشنبه به 2.1419 درصد افزایش یافت.
 • بازدهی اوراق دو ساله که با انتظارات معامله گران مبنی بر افزایش نرخ های صندوق فدرال رزرو افزایش می یابد، از 1.849 درصد به 1.865 درصد رسید.
 • طلا همچنین در آسیا ضعیف تر بود و قیمت آن به 1949.21 دلار در هر اونس رسید.

سه‌شنبه ۱۵ مارس ۲۰۲۲

تقویم اقتصادی فارکس

مجله افیکس‌کار

۴:۰۰-🔸شاخص بهای مسکن استرالیا (فصلی) (سه ماهه چهارم)
۴:۰۰-🔴 گزارش آخرین نشست بانک رزرو استرالیا – RBA Minutes
۵:۳۰-🔸شاخص سرمایه گذاری در دارایی های ثابت چین (سالانه) (فوریه)
۵:۳۰-🔴 شاخص تولیدات صنعتی چین (سالانه) (فوریه)
۵:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی چین – از ابتدای سال تا به امروز (سالانه) (فوریه)
۵:۳۰-🔸نرخ بیکاری چین
۵:۳۰-🔸کنفرانس اداره ملی آمار چین
۱۰:۳۰-🔴 شاخص متوسط درآمد به همراه مزایا انگلیس (ژانویه)
۱۰:۳۰-🔴 تغییرات مدعیان بیکاری انگلیس (فوریه)
۱۰:۳۰-🔸تغییرات اشتغال سه ماهه انگلیس (ماهانه) (ژانویه)
۱۰:۳۰-🔸نرخ بیکاری انگلیس (ژانویه)
۱۱:۰۰-🔸شاخص بهای تولید کننده سوئیس – PPI (ماهانه) (فوریه)
۱۳:۳۰-🔸شاخص ارزیابی وضعیت فعلی اقتصاد آلمان ZEW (مارس)
۱۳:۳۰-🔴 شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی آلمان ZEW (مارس)
۱۳:۳۰-🔸شاخص تولیدات صنعتی اروپا (ماهانه) (ژانویه)
۱۳:۳۰-🔸شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی اروپا (مارس)
۱۴:۳۰-🔸گزارش ماهانه اوپک – OPEC
۱۵:۳۰-🔸سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا – Enria
۱۵:۴۵-🔸آمار پروژه های مسکونی شروع شده کانادا (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص بهای تولید کننده خالص آمریکا – Core PPI (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص تولیدی ایالت نیویورک (مارس)
۱۶:۰۰-🔴 شاخص بهای تولید کننده آمریکا – PPI (ماهانه) (فوریه)
۱۶:۰۰-🔸شاخص فروش محصولات کارخانجات کانادا (ماهانه) (ژانویه)
۱۸:۰۰-🔸شاخص جهانی قیمت لبنیات نیوزیلند
۱۸:۴۵-🔴 سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا – Lagarde
۲۳:۳۰-🔸خالص معاملات بلند مدت اوراق خزانه آمریکا (ژانویه)

دوشنبه , ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل و پیش‌بینی

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۴مارس ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

دوشنبه , ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

تحلیل فارکس

تحلیل پرایس‌اکشن فارکس ۱۴مارس | DXY، طلا،یورو، پوند، ین، اوزی، کیوی فرانک

بهترین شرایط معاملاتی

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

 • معاملات آتی وال استریت با توجه به اخبار افزایش یافت. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای برگزاری نشستی درباره بحران اوکراین توافق کردند.
 • یکی از شروط نشست سران این بود که پوتین به اوکراین حمله نکند، چرخشی از وقایع که با توجه به تمدید مانورهای نظامی روسیه در بلاروس و ادامه افزایش نیروها در مرز اوکراین، همچنان ممکن به نظر می رسید.
 • فقط شانس یک راه حل مسالمت آمیز برای معاملات آتی سهام S&P 500 کافی بود تا از زیان اولیه بازگردد و 0.4 درصد بالاتر معامله شود. معاملات آتی نزدک 0.2 درصد افزایش یافت که در اوایل بیش از 1 درصد کاهش داشت. بازارهای ایالات متحده روز دوشنبه در تعطیلات هستند اما معاملات آتی همچنان در حال معامله هستند.
 • به همین ترتیب، معاملات آتی EUROSTOXX 50 یک افت اولیه را حذف کرد و 0.1% افزایش یافت و معاملات آتی FTSE دوباره به حالت ثابت برگشت.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، زیان خود را 0.4 درصد کاهش داد، در حالی که نیکی ژاپن افت خود را به نصف کاهش داد و 0.9 درصد کاهش یافت.
 • همچنین بازارهای مشوش، چشم انداز انقباض تهاجمی توسط فدرال رزرو ایالات متحده بوده است زیرا تورم بیداد می کند. معیار مورد علاقه فدرال رزرو از تورم اصلی اواخر این هفته منتشر می شود و پیش بینی می شود که رشد سالانه 5.1 درصدی را نشان دهد – سریع ترین سرعت از اوایل دهه 1980.
 • بروس کاسمن، اقتصاددان ارشد جی‌پی مورگان (NYSE:JPM) گفت: «قرائت‌های تورم در ژانویه تا حد صعودی شگفت‌زده شده است».
 • ما اکنون به دنبال این هستیم که فدرال رزرو در هر یک از 9 نشست بعدی 25 واحد افزایش یابد و نرخ بهره در اوایل سال آینده به یک موضع خنثی نزدیک شود.”
 • حداقل شش نفر از مقامات فدرال رزرو قرار است این هفته صحبت کنند و بازارها نسبت به نظرات آنها در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره 50 واحد پایه در ماه مارس بسیار حساس خواهند بود.
 • اظهارنظرهای اخیر در برابر چنین گام شدیدی متمایل شده است و معاملات آتی شانس افزایش نیم واحدی را از 50 درصد یک هفته قبل به حدود 20 درصد کاهش داده است.
 • این امر به اوراق خزانه‌داری‌های کوتاه‌مدت کمک کرد تا اندکی از ضررهای خود را در هفته گذشته کاهش دهند، در حالی که با کاهش بازدهی 10 ساله به 1.92 درصد، کل منحنی خرید صاف شد.
 • بازارهای ارز نسبتاً آرام بوده اند، به طوری که شاخص دلار آمریکا تنها اندکی تقویت شده است و در آخرین معاملات در 96.031 معامله شد، که بسیار کمتر از اوج اخیر 97.441 است.
 • با خبر نشست احتمالی بایدن و پوتین، یورو تا 1.1336 دلار افزایش یافت، اما اگر روسیه واقعاً جنگ زمینی را در اروپا آغاز کند، آشکارا آسیب پذیر است.
 • دلار در برابر ین امن ژاپن کسری افزایش یافت و به 115.03 رسید، اما هنوز فاصله چندانی با حمایت 114.78 نداشت.
 • طلا از موقعیت خود به عنوان یکی از قدیمی ترین کالاهای امن بهره مند شده است که به بالاترین حد در 9 ماه گذشته صعود کرده است و آخرین بار در 1897 دلار در هر اونس بود.
 • شانس برگزاری نشست سران آمریکا و روسیه باعث شد که قیمت نفت از بسیاری از دستاوردهای اولیه خود محروم شود. برنت با 18 سنت افزایش به 93.69 دلار رسید، اما از اوج 95.0 دلار فاصله گرفت، در حالی که نفت خام آمریکا 33 سنت تقویت شد و به 91.40 دلار رسید که از بالاترین قیمت 92.93 دلار کاهش یافت.
 • نفت هفته گذشته در بحبوحه نشانه‌های آزمایشی از پیشرفت در توافق با ایران که می‌تواند موج جدیدی را به بازار عرضه کند، اولین ضرر هفتگی خود را در دو ماه گذشته متحمل شد.
 • با این حال، توافق هنوز دور به نظر می رسد و با خطر تحریم ها علیه روسیه تولیدکننده بزرگ نفت در صورت تهاجم به اوکراین جبران می شود.
 • وزرای کشورهای عربی تولیدکننده نفت روز یکشنبه درخواست برای تولید بیشتر نفت را رد کردند و گفتند اوپک پلاس – ائتلاف کشورهای اوپک و سایر تامین کنندگان از جمله روسیه – باید به توافق فعلی خود برای اضافه کردن 400 هزار بشکه نفت در روز پایبند بماند.

 • معاملات آتی S&P 500 با انتشار اخبار 0.5 درصد افزایش یافت و معاملات آتی نزدک 0.6 درصد افزایش یافت. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیایی ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن آخرین بار 0.5 درصد کاهش داشت، اما بازارهای توکیو، هنگ کنگ، سیدنی و سئول همگی زیان صبحگاهی عمیق‌تری داشتند.
 • وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، دعوت برای دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در اواخر هفته آینده را پذیرفته است، مشروط بر اینکه روسیه به اوکراین حمله نکند.
 • کایل رودا، تحلیلگر IG Markets در ملبورن گفت: «این خبر بهتر از چیزی است که دیروز داشتیم. اما قبلاً شاهد بوده ایم که مذاکرات دیپلماتیک به جایی نرسیده است و نیروها هنوز در مرز هستند، بنابراین خطرات همچنان وجود دارد.»
 • وال استریت دیشب افت کرد و S&P 500 با افت 2.1 درصدی و نزدک 2.9 درصد – در حالی که طلا به اوج خود در هشت ماه گذشته رسید – به دلیل هشدارهای مجدد ایالات متحده در مورد حمله قریب الوقوع روسیه.
 • سرمایه گذاران از وقوع یک جنگ گسترده تر می ترسند زیرا یکی از عمیق ترین بحران ها در روابط پس از جنگ سرد رخ می دهد و روسیه خواهان تضمین های امنیتی از جمله عدم پیوستن اوکراین به ناتو است.
 • دیشب، ارزهای امن مانند ین ژاپن و فرانک سوئیس به بالاترین سطح دو هفته ای دلار صعود کردند و در معاملات آسیایی اندکی عقب نشینی کردند.
 • اوراق خزانه نیز به همین ترتیب برخی از سودهای دیشب را پس دادند. بازدهی اوراق 10 ساله با دو واحد پایه (bps) افزایش به 1.9876 درصد افزایش یافت. بازده اوراق دو ساله نیز با دو واحد افزایش به 1.4909 درصد رسید.
 • نفت کاهش یافت و نفت خام برنت آخرین بار با 0.5 درصد کاهش در روز جمعه به 92.47 دلار در هر بشکه رسید که بیش از 4 درصد کمتر از اوج روز دوشنبه بود و نفت خام آمریکا 0.5 درصد کاهش یافت و به 91.26 دلار در هر بشکه رسید. هر اونس طلا با 0.4 درصد کاهش به 1889 دلار رسید.

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

 • نگرانی در مورد درگیری در اوکراین با توجه به چشم انداز نرخ بهره که می تواند تا 7 نوبت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را در سال آینده حفظ کند، بازارها را تحت تاثیر قرار داده است.
 • جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، روز پنجشنبه بار دیگر خواستار افزایش نرخ وجوه فدرال رزرو به 1 درصد تا ژوئیه برای مبارزه با تورم سرسختانه و قیمت آتی صندوق های فدرال رزرو شد.
 • لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، گفت که سرعت افزایش ها باید سریعتر از دوره های قبلی باشد.
 • یان نوروزی، استراتژیست NatWest Markets می‌گوید: «بازارها اخیراً بی‌ثبات بوده‌اند و تقریباً همه خود را برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آماده کرده‌اند.

“به نظر می رسد که اجماع بین 5 (از دیدگاه ما) و 7 (هر جلسه) افزایش باشد و من معتقدم که عدد مناسب در این بین است. با توجه به روند رشد قوی و تورم بالا، دیدن این افزایش چندان تعجب آور نخواهد بود.

 • روز جمعه، ژاپن پنجمین ماه متوالی تورم را گزارش کرد و قیمت انرژی بیشترین افزایش سالانه خود را در 41 سال گذشته ثبت کرد.
 • در سایر نقاط بازار ارز، دلار پیشنهاد خود را حفظ کرد و در 1.1359 دلار در هر یورو و 0.7181 دلار به ازای هر دلار استرالیا ثابت بود.

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

 • درهمین حال با توجه به اینکه سرمایه گذاران خطرات تهاجم به اوکراین را در مقابل سرنخهایی هایی که نشان می دهد فدرال رزرو آمریکا در سیاست های سختگیرانه آنقدر تهاجمی نخواهد بود بررسی می‌کنند، بازده اوراق قرضه کاهش یافت.
 • گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی با کاهش 0.29 درصدی سهام ژاپن، 0.27 درصد افزایش یافت و Nikkei به دلیل نگرانی‌های مداوم مبنی بر حمله روسیه به اوکراین، 0.29 درصد سقوط کرد.
 • شاخص منطقه ای معادل MSCI که ژاپن را حذف می کند 0.64 درصد افزایش یافت.
 • سهام شرکتهای بزرگ 0.36 درصد افزایش یافتند و ضرر قبلی را معکوس کردند. هانگ سنگ هنگ کنگ تا 0.46 درصد افزایش یافت.

پنجشنبه , ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل و پیش‌بینی

نقاط کلیدی معامله طلا ۱۰فوریه ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

پنجشنبه , ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال بازار فارکس – اخبار فوری فارکس

تحلیل پرایس‌اکشن فارکس ۱۰فوریه | DXY، طلا،یورو، پوند، ین، اوزی، کیوی فرانک

بهترین شرایط معاملاتی

دوشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

تحلیل بازار جهانی اونس طلاتحلیل تکنیکال اونس طلاتحلیل و پیش‌بینی

نقاط کلیدی معامله طلا ۰۷فوریه ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

دوشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

خلاصه تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – اخبار فوری فارکس

 • DOGE تا 7% صعود کرد در حالی که SHIB هم 25% افزایش یافت.
 • قیمت بیت کوین افزایش شدیدی را آغاز کرد و مقاومت 40000 دلاری را از بین برد. بیت کوین حتی از مقاومت 42000 دلاری نیز فراتر رفت. در حال حاضر (04:21 UTC) نشانه های مثبتی را نشان می دهد و پس از افزایش 3 درصدی در روز و 13 درصدی در هفته، بالای 42800 دلار معامله می شود.
 • به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی به طور پیوسته در حال افزایش هستند. اتریوم توانست بالاتر از سطح مقاومت 3000 دلار قرار گیرد. XRP به بالای سطح مقاومت 0.70 دلار صعود کرد. ADA بالاتر از سطح محوری 0.150 دلار معامله می شود.

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

سه شنبه , ۳۰ آذر ۱۴۰۰

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.