شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

بورس امروز درخشید

مجله افیکس کار: امروز بیشتر سهم‌ها در بورس و فرابورس ایران با رشد قیمت مواجه شدند؛ به طوری که در مجموع ۴۳۹ سهم افزایش قیمت را تجربه کردند.

اخبار فوری بورس ایران

به گزارش مجله افیکس کار، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۶۰۴ واحد رشد کرد و توانست برای اولین‌بار در تاریخ بازار سرمایه کانال ۲۹۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد و به رقم ۲۹۰ هزار و ۱۹۸ برسد.

  • شاخص کل هم‌وزن نیز با ۱۷۵۲ واحد رشد مواجه شد و به رقم ۷۹ هزار و ۲۰۴ واحدی رسید.
  • شاخص آزاد شناور پس از ۵۲۹۱ واحد رشد ۳۳۰ هزار و ۷۶ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار اول و دوم نیز هر کدام به ترتیب ۲۸۷۱ و ۱۱ هزار و ۴۹۶ واحد رشد کردند.

تاثیر افزایشی

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، گروه مپنا و مخابرات ایران چهار شرکتی بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص‌های بازار داشتند. هر کدام از شرکت‌ها یاد شده ۸۰۱، ۳۸۷، ۲۶۷ و ۲۶۱ واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌ بازار سرمایه داشتند.

تاثیر کاهشی

فولاد خراسان، پالایش نفت بندرعباس و سایپا نیز هر کدام به ترتیب ۱۸۸، ۹۵ و ۲۱ واحد تاثیر کاهشی روی شاخص‌های بازار داشتند.

بیشترین ارزش معاملات

گروه محصولات شیمیایی پس از چند روز دوباره توانست به صدر ارزش معاملات برگردد و با جابه‌جایی ۱۸۹ میلیون سهم رقم ۱۶۸ میلیارد تومان را تجربه کند.  

پس از گروه محصولات شیمیایی، گروه فلزات اساسی و خودرو و بانک‌ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

ارزش و حجم معاملات

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۴۲۶ میلیارد ریال رسید و حجم معاملات رقم ۳.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت. در فرابورس ایران نیز شاخص کل ۵۵ واحد افزایش یافت و رقم ۳۷۷۰ را پشت سر گذاشت. ارزش معاملات این بازار به رقم ۱۲۵۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۲.۹ میلیارد تومان را تجربه کرد.

امروز ۲۸۵ سهم بورسی با رشد قیمت و ۶۵ سهم با افت قیمت روبه رو شدند. تعداد نمادهای مثبت در فرابورس ایران به ۱۵۴ و تعداد نمادهای منفی به ۳۸ رسید./ایسنا

بیشتر بخوانید

اخبار بورس آسیا اقیانوسیه

اخبار بورس سهام آسیا و اقیانوسیه 30مارس | افزایش سهام آسیایی با مذاکرات اوکراین

اخبار بورس سهام آسیا و اقیانوسیه 30مارس 2022 : بازارهای سهام در سراسر جهان افزایش …