شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
بورس پایتخت

بورس تهران در هفته‌ای که گذشت

اخبار بورس ایران

در پنج روز کاری اخیر در بورس تهران شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بار دیگر شاهد کانال شکنی‌های جدید بود، به طوری که این بار توانست کانال ۳۲۶ هزار واحدی را پشت سر بگذارد.

به گزارش مجله افیکس‌کار، در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۰ مهرماه ۹۸،  شاخص کل با ۲۰ هزار و ۲۴۳ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۳۲۶ هزار و ۱۱۷ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن با ۴۸۵۷ واحد افزایش معادل  ۳۱.۵ درصد، رقم ۹۶ هزار و ۴۰۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول با ۸۱۹۴ واحد افزایش به رقم ۲۳۶ هزار و ۸۵۹ واحد بالغ شد .

شاخص بازار دوم با ۲۵۲۲۳ واحد افزایش، عدد ۶۶۳ هزار و ۸۷۴ واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول،  ۵۸.۳ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با  ۹۵.۳ درصد افزایش  نسبت به هفته قبل همراه شدند.

در پنج روز کاری این هفته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۴۰۷۵۹ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۶۹.۳۱ درصد افزایش یافت. در ضمن تعداد ۳۵۰۵۳ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۳.۳۸ درصد و ۷.۲۷ درصد افزایش  را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

این درحالی است که  تعداد ۹۷۵  میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۰۰۲۶  میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت و به ترتیب با ۷ درصد و ۳ درصد کاهش  نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود، تعداد ۲ میلیون و ۲ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲۱۵۶ میلیارد ریال معامله شد./ایسنا

بیشتر بخوانید

اخبار بورس آسیا اقیانوسیه

اخبار بورس سهام آسیا و اقیانوسیه 30مارس | افزایش سهام آسیایی با مذاکرات اوکراین

اخبار بورس سهام آسیا و اقیانوسیه 30مارس 2022 : بازارهای سهام در سراسر جهان افزایش …