چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

بونوس های کارگزاری روبوفارکس | بررسی تخصصی پاداش های بروکر روبوفارکس

بونوس کارگزاری روبوفارکس

بررسی تخصصی بونوس های بروکر روبوفارکس

کارگزاری روبوفارکس علاوه بر بونوس خوش‌آمدگویی 30 دلاری، دو نوع پاداش دیگر هم ارائه می‌دهد.

بونوس کلاسیک تا 120 درصد

با بونوس کلاسیک کارگزاری روبوفارکس شما می‌توانید تا 120درصد، واریز اولیه خود را افزایش دهید. یعنی اگر 100دلار واریز کنید در حساب متاتریدر 120دلار به آن اضافه خواهد شد.در نتیجه می‌توانید فرض کنید که شما 220دلار (100 دلار دپازیت + 120دلار کردیت) دارید. که می‌توانید از آن برای افزایش حجم معاملاتتان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که این بونوس غیر قابل ضرر است. یعنی در مثال قبل وقتی اکوئیتی حساب شما به 120دلار رسید به طور خودکار معاملات شما بسته خواهد شد. سپس بونوس از حسابتان حذف می‌شود! اما توجه داشته باشید که فایده این بونوس این است که شما می‌توانید سطح کال مارجین و استاپ اوت شدن خود را به صفر برسانید!

این بونوس قابل برداشت هم هست. به شرطی به اندازه (بونوس/2) لات معامله کنید! به عنوان مثال اگر 120دلار بونوس دریافت کرده‌اید می‌توانید با 60 لات معامله این 120 دلار را برداشت کنید. …. بیشتر از این بونوس بخوانید

بونوس 60 درصد Profit Share

با این بونوس کارگزاری روبوفارکس می‌توانید تا 60 درصد واریز اولیه خود را افزایش دهید. تفاوت و مزیت آن نسبت به بونوس قبلی این است که این بونوس قابل ضرر است. یعنی اگر برای مثال 1000دلار واریز کنید، موجودی شما 1600دلار خواهد بود . اما بعد از رسیدن اکوئیتی به 600 معاملات بسته نخواهد شد.

در این بونوس ، کارگزاری روبوفارکس در سودی که شما می‌کنید شریک خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما 1000دلار واریز کنید و 50درصد (500دلار) بونوس دریافت کنید در مجموع 1500دلار موجودی خواهید داشت .که دو سوم آن اصل پولتان و یک سوم آن بونوس بروکر است. حال فرض کنید 300 دلار سود کنید و موجودی خود را به 1800دلار برسانید. دو سوم آن سود (200دلار) از آن شماست و 100دلار به بروکر خواهد رسید. بیشتر از این بونوس بخوانید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه واریز و برداشت ریالی، انتخاب بهترین حساب معاملاتی و سایر موارد با ما در تماس باشید تماس بگیرید.

  شرایط استفاده از طرح پاداش Classic

  مفاد کلی

  1. پاداش کلاسیک کارگزاری روبوفارکس (که از این پس بونوس  نامیده می شود ) یک پاداش سپرده است که براساس درصدی از موجودی اعطا  میشود. هنگامی که مشتری حساب خود را از طریق automatic depositing system در ناحیه Members Area شارژ می کند ، قابل دریافت خواهد بود.
  2. مشتری می تواند مبلغ بونوس را انتخاب کند: 25٪ ، 50٪ ، 100٪ یا 120٪ (از کل موجودی حساب).
  3. این وجه را در حسابهای استاندارد یا حسابهای مبتنی بر MetaTrader4 / MetaTrader5 میتوانید دریافت کنید . حسابهای CopyFX شامل این برنامه نمیشوند. بونوس فقط در اختیار مشتریانی است که تائید هویت شده باشند.
  4. پاداش کلاسیک را نمی توان به حسابی که قبلا پاداش Profit Share  را دریافت کرده است، اعطا کرد.
  5. بونوس هنگامی که مشتری حساب خود را شارژ می کند به طور خودکار به حساب مشتری منتقل می شود. مشروط بر اینکه مشتری هنگام پر کردن فرم واریز ، بونوس را انتخاب کرده باشد.
  6. این پاداش تنها زمانی دریافت می شود که مشتری حساب خود را از طریق “سیستم خودکار واریز” اشاره شده در بند 2  واریز کند. سایر روشهای واریز شامل این بونوس نمیشود.
  7. تعداد سپرده هایی که می توانند بونوس دریافت کنند محدود نیست . اما محدودیت هایی در مورد کل پاداش ها وجود دارد. حداکثر مبلغ پاداش های فعال متعلق به یک مشتری به شرح زیر است ( برای مشتریانی که تأیید هویت کامل نشده اند ، این ارقام کمتر است) :
  8. حداکثر 50.000 دلار یا 50.000 یورو یا  325.000 یوان یا 39.000 طلا
  9. برنامه پاداش هیچ محدودیتی در میزان حسابهای پاداش و عملیات پاداش ندارد.
  10. برنامه پاداش “Classic bonus” برای مشتریان از مالزی در دسترس نیست.

  استفاده از بونوس (پاداش کلاسیک)

  • در صورتی که پاداش فعالی در حساب خود داشته باشید ، تمام وجوه شما به دو قسمت تقسیم می شود. صندوق وجوه شخصی مشتری و صندوق های پاداش.
  • صندوق وجوه شخصی مشتری شامل واریزی ها، برداشت ها (به استثنای پاداش) و سودی است که هنگام ترید با استفاده از این وجوه دریافت می کند.
  • مبلغ پاداش با مجموع پاداش های فعال در حساب مشتری تعیین می شود.
  • وجوه شخصی مشتری می تواند در ترید بدون محدودیت استفاده شود. ولی صندوق های پاداش نمی توانند.
  • در صورت افت سرمایه یا دراودان (draw-down) نمیتوان از وجوه بونوس استفاده کرد .
  • وقتی اکوئیتی یا ارزش موجودی حساب کمتر از مجموع پاداش های فعال باشد ، بونوس ها از مجموع حساب خارج می شوند.

  مثال : شما 5000 دلار به حساب تجارت خود واریز کرده اید و پاداش 2500 دلاری (50٪) دریافت کرده اید.  اگر اکوئیتی یا ارزش موجودی حساب  کمتر از 2500 دلار باشد ، بونوس از حساب خارج می شود.

  میتوانید خلاصه ای درباره پاداش های خود و همچنین مقدار اکوئیتی حساب هنگام واریز یا خارج شدن وجوه پاداش  از مجموع حساب ، در بخش های زیر پیدا کنید:  

  • در بخش “Extra funds”  در بخش اعضا یا  Members Area
  • در پلتفرم  WebTrader RoboForex در بخش “Extra funds”

  برداشت وجه  از حساب با پاداش فعال :

  • تا زمانی که الزامات مربوط به حجم معاملات برآورده نشود ، وجوه پاداش همراه با مبلغ سپرده درحساب مسدود خواهد بود.
  • تا زمانی که الزامات مربوط به حجم معاملات برآورده نشود ، مشتری می تواند از حساب فقط سود موجود را که براساس Free Margin  در حساب طبق فرمول زیر محاسبه می شود ، برداشت کند:
  مثال: شما 5،000 را به حساب معاملاتی خود واریز کرده اید و پاداش 2500 دلار (50٪) را دریافت کرده اید. از زمان دریافت بونوس، سود شما از معاملات بسته شده 250 دلار است (درصورتی که پوزیشن بازدر حساب خود نداشته باشید). با توجه به شرایط طرح پاداش کلاسیک ، بدون لغو بونوس نمی توانید بیش از 250 دلار (به میزان سود خود) برداشت کنید.
  • در صورت وجود پوزیشن باز در حساب ، ممکن است Free Margin با حساب اکوئیتی متفاوت باشد.

  تحقق الزامات حجم معاملات ، ابطال و انصراف

  1. مبالغ واریز شده و پاداشهای دریافتی ، زمانی آزاد و قابل برداشت میشود که مشتری حجم معاملات (در لات های استاندارد) را برابر کند با:
   Number of lots = <The Bonus sum in USD*>/2
   *در صورتی که مشتری حساب خود را به ارز دیگری شارژ کند ، تبدیل به دلار آمریکا با توجه به نرخ ارز داخلی شرکت انجام می شود.
   مثال : شما بونوس  300 دلاری روی حساب MT4 Pro-Standard خود دریافت کردید. برای برداشتن آن ، حجم معاملاتی که انجام دادید 300 دلار تقسیم بر دو یعنی 150 لات باید باشد. (فقط معاملات بسته)
   یک لات اکانت استاندارد معادل  100 لات برای حسابهای Pro-Cent است.
  2. هنگام محاسبه حجم معاملات برای تحقق الزامات برنامه پاداش ، معاملات تمام جفت ارزهای موجود و فلزاتی در نظر گرفته میشود که بعد از دریافت پاداش باز و بسته شده باشند.  هنگام محاسبه حجم معاملات مورد نیاز برای تحقق شرایط طرح پاداش ، معاملاتی که شامل CFD و ارزهای رمزپایه می شوند در نظر گرفته نمی شوند.
  3. در زمان استاپ اوت (Stop Out) ، تمام پاداش ها به طور خودکار از حساب شما خارج می شوند.
  4. مشتری حق رد بونوس را دارد. در این حالت ، او می تواند وجوه شخصی خود را بدون محدودیت و ممنوعیت از حساب خارج کند. و بونوس از حساب خارج می شود.
   توجه : لطفا توجه داشته باشید که مهمترین شرط  طرح ، حفظ حق کارگزاری روبوفارکس جهت رد درخواست بونوس یا لغو بخشی از آن بدون ذکر هیچ دلیل و یا اخطار قبلی میباشد.

  نمونه هایی از محاسبات پاداش کلاسیک

  1. نمونه ای از محاسبه مبلغ قابل برداشت در شرایط یک واریز و یک پاداش (لغو پاداش).
   •  شما 1000 دلار به حساب تجاری خود واریز کرده اید و 500 دلار پاداش (50٪) دریافت می کنید.
   •  موجودی کل حساب 1500 دلار است. در حال حاضر ، نمی توانید چیزی از حساب خود برداشت کنید. زیرا هم مبلغ واریز شده و هم پاداش مسدود شده است. سپس چندین ترید انجام دادید و سود 500 دلار دریافت کردید.
   • اگر الزامات برنامه برآورده نشود ، مبلغ موجود برای برداشت 500 دلار خواهد بود.
   • اگر بونوس را لغو کنید ، مبلغ موجود برای برداشت شامل 1000 دلار (مبلغ واریز شده) است و 500 دلار بونوس لغو شده.
  2. نمونه ای از محاسبه مبلغ قابل برداشت با یک سپرده و یک پاداش (ضرر ، لغو پاداش).
   • شما 1000 دلار به حساب تجاری خود واریز کرده اید و 500 دلار پاداش (50٪) دریافت می کنید.
   • موجودی کل حساب 1500 دلار است. در حال حاضر ، نمی توانید چیزی از حساب خود برداشت کنید. زیرا هم مبلغ واریز شده و هم پاداش مسدود شده است.  پس از چندین ترید ، سود شما به میزان 300 دلار منفی (ضرر) است. مانده حساب شما 1200 دلار است.
   • در صورت لغو پاداش ، مبلغ پاداش از حساب شما (500 دلار) خارج می شود. مبلغ موجود برای برداشت 700 دلار خواهد بود.

  شرایط استفاده از طرح بونوس 60 درصد Profit Share

  مفاد کلی

  1. بونوس سهم سود یا Share Profit  کارگزاری روبوفارکس ، یک وجه اضافی است که پس از شارژ حساب توسط مشتری دریافت میشود و می تواند در هنگام ” افت سرمایه یا دراودان (draw-down) ” استفاده شود.
  2. این وجه را در حسابهای استاندارد یا حسابهای مبتنی بر MetaTrader4 / MetaTrader5 میتوانید دریافت کنید . حسابهای ECN شامل این برنامه نمیشوند.
  3. حسابی که از بونوس های دیگر (استاندارد) در حال استفاده باشد نمیتواند از این پاداش استفاده کند.
  4. این پاداش هنگامی که مشتری حساب خود را شارژ می کند به طور خودکار به حساب مشتری منتقل می شود ، مشروط بر اینکه مشتری هنگام پر کردن فرم واریز ، گزینه  Profit Share  را انتخاب کرده باشد.
  5. این  یک پاداش سپرده است که براساس درصدی از موجودی اعطا  میشود و تنها هنگامی که مشتری حساب خود را از طریق automatic depositing system در ناحیه Members Area شارژ می کند ، قابل دریافت خواهد بود. سایر روشهای واریز شامل این بونوس نمیشود.
  6. حداکثر مبلغ پاداش سهم سود متعلق به یک حساب بسته به نوع ارز حساب 10.000 دلار یا 10.000 یورو یا  65.000 یوان یا 7.800 طلا میباشد
  7. حداکثر مبلغ پاداش سهم سود متعلق به چند حساب بسته به نوع ارز حسابها 20.000 دلار یا 20.000 یورو یا  65130 یوان یا 15.600 طلا میباشد

  استفاده از بونوس سهم سود (Share Profit)

  1- در صورتی که مشتری پاداش فعالی در حساب خود داشته باشد، تمام وجوه حساب به دو بخش تقسیم می شوند: صندوق وجوه شخصی مشتری و صندوق های پاداش.

  2- مجموع صندوق وجوه شخصی به عنوان اکوئیتی واریزی خود مشتری تعریف شده است.

  3- مجموع صندوق های پاداش به عنوان اکوئیتی هر جایزه تعریف شده است.

  4- از نسبت بین این دو قسمت برای محاسبات بیشتر استفاده می شود.

  • این نسبت پس از هر عملیات بالانس (واریز (با یا بدون پاداش) / برداشت) و یا هر بار که پاداش سهم سود لغو شود و یا الزامات برنامه برآورده شود ، مجدداً محاسبه می شود.
  • وقتی مشتری حساب خود را شارژ می کند ، مبلغ واریز شده به صندوق وجوه شخصی مشتری اضافه می شود. مقدار پاداش Share Profit یک سهم جدید خواهد بود، که قبل از لغو پاداش یا تحقق الزامات مربوط به حجم معاملات ، به طور جداگانه در نظر گرفته خواهد شد.
  • درصورتیکه مشتری وجهی را برداشت کند ، مبلغ برداشتی از صندوق وجوه شخصی مشتری کسر می شود.
  • پس از اینکه مشتری الزامات مربوط به حجم معاملات را برآورده کرد ، موجودی صندوق پاداش به صندوق وجوه شخصی مشتری اضافه می شود.

  5-وجوه شخصی مشتری و وجوه اضافی (پاداش ها) می توانند در هنگام ترید بدون محدودیت و ممنوعیت استفاده شوند. در چنین شرایطی ، می توان از وجوه اضافی در حین “draw-down” استفاده کرد ، به عبارت دیگر اگر ارزش اکوئیتی حساب کمتر از صندوق پاداش باشد تا زمانی که Stop Out اتفاق بیفتد ، آنها از حساب خارج نخواهند شد.

  6- در صورت “draw-down” ، وجوه شخصی و پاداش مشتری با توجه به نسبت فعلی استفاده می شود.

  7- اطلاعات دقیق در مورد وجوه حساب ، تخصیص آن بین سرمایه شخصی و اعتبار اضافی مشتری (پاداش ها) و تاریخچه تخصیص مجدد وجوه پس از هر عملیات ، در صفحه “Extra funds” در بخش اعضا یا Members Area موجود است. برای دیدن اطلاعات دقیق ، روی “More” در همان صفحه کلیک کنید.

  8- مبلغ موجود برای برداشت بدون لغو پاداش و مبلغی که پس از لغو برای برداشت در دسترس خواهد بود ، به طور خودکار محاسبه می شوند و در صفحه Members Area نمایش داده می شوند.

  برداشت وجوه از حساب با پاداش فعال اشتراک سود

  1. مجموع سپرده ای که پاداش سهم سود (Share Profit) را دریافت کرده است ، پس از لغو پاداش یا پس از برآورده شدن الزامات مربوط به حجم معاملات ، برای برداشت در دسترس قرار می گیرد.
  2. تا زمانی که الزامات مربوط به حجم معاملات برآورده نشود ، مشتری می تواند وجوه شخصی خود را برداشت کند. بجز مبالغ آن سپرده هایی که پیشتر پاداش دریافت کرده اند و در حال حاضر فعال هستند.
  3. در صورت وجود پاداش فعال “سهم سود” در حساب مشتری ، مجموع وجوه قابل برداشت با توجه به دو فرمول زیر محاسبه می شود:
  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  Sum_Out = مجموع سرمایه قابل برداشت

  Equity = مجموع سرمایه مشتری

  Own_money = سرمایه خود مشتری

  Extra_money = مجموع پاداش (های) دریافتی

  Deposits_with_active_Profit_Share = مجموع سپرده هایی که پاداش فعال دارند.

  تحقق الزامات حجم معاملات ، ابطال و انصراف

  1. مبالغ واریز شده و پاداشهای دریافتی ، زمانی آزاد و قابل برداشت میشود که مشتری حجم معاملات (در لات های استاندارد) را برابر کند با:
   Number of lots = <The Profit Share bonus sum in USD*>/2
   *در صورتی که مشتری حساب خود را به ارز دیگری شارژ کند ، تبدیل به دلار آمریکا با توجه به نرخ ارز داخلی شرکت انجام می شود.
  2. هنگام محاسبه حجم معاملات برای تحقق الزامات برنامه پاداش ، معاملات تمام جفت ارزهای موجود و فلزاتی در نظر گرفته میشود که بعد از دریافت پاداش باز و بسته شده باشند. هنگام محاسبه حجم معاملات مورد نیاز برای تحقق شرایط طرح پاداش ، معاملاتی که شامل CFD و ارزهای رمزپایه می شوند در نظر گرفته نمی شوند.
  3. اگر پاداش در حالی که حساب در حال “draw-down” است لغو شود ، مقدار پاداش باقیمانده در حساب از حساب خارج می شود.
  4. در زمان استاپ اوت (Stop Out) فقط مبلغ پاداش باقیمانده در حساب از حساب مشتری خارج می شود.
  5. مشتری حق دارد پاداش دریافت شده را هر لحظه صفحه Members Area لغو کند. در این مورد:
   1. اگر مبلغ جایزه فعلی بیشتر از مبلغ اولیه باشد ، مبلغ فعلی پاداش از حساب مشتری خارج می شود.
   2. اگر مبلغ پاداش فعلی کمتر از مبلغ اولیه باشد (پاداش در draw-down است) ، مبلغ پاداش باقیمانده در حساب از حساب خارج می شود.
   3. مبلغ سرمایه اولیه که این پاداش را دریافت کرده است ، برای برداشت در دسترس است.
  6. کارگزاری روبوفارکس این حق را برای خود محفوظ نگاهد میدارد که با اعلام قبلی به مشتری ، قوانین برنامه بونوس را تغییر دهد.

  توجه : لطفا توجه داشته باشید که مهمترین شرط  طرح ، حفظ حق کارگزاری روبوفارکس جهت رد درخواست بونوس یا لغو بخشی از آن بدون ذکر هیچ دلیل و یا اخطار قبلی میباشد.

  نمونه هایی از محاسبات بونوس سهم سود (Share Profit)

  1. پاداش سهم سود در draw-down چگونه محاسبه میشود

  شما 1000 دلار به حساب خود واریز کردید و 500 دلار پاداش (50٪) دریافت کردید. سهام و موجودی برای برداشت به شرح زیر تعریف می شود:

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  سپس چندین پوزیشن را باز کردید که در حال حاضر زیان شناور به میزان 1300 دلار دارند. اکوئیتی حساب 200 دلار است که کمتر از مجموع پاداش فعال (500 دلار) است. پاداش سهم سود در چنین مواردی حذف نمی شود و ممکن است به ایستادن روند draw-down کمک کند.

  بعد از تغییر وضعیت بازار ، پوزیشن های شما 300 دلار سود کسب کردند. بخشی از این وجوه (با توجه به سهم پاداش) برای برداشت در دسترس نخواهد بود. موجودی حساب به صورت زیر میشود:

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  2. نحوه تحقق الزامات مربوط به حجم معاملات.

  شما 500 دلار به حساب خود واریز کردید و 125 دلار (25٪) پاداش دریافت کردید. موجودی برای برداشت به شرح زیر تعریف می شود:

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  شما چندین ترید انجام دادید و 600 دلار سود بدست آوردید.

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  سپس حساب خود را مجددا دپازیت کرده ، این بار 1000 دلار واریز کردید و پاداش دوم 500 USD (50٪) را دریافت کردید. توجه داشته باشید که اکوئیتی اکنون به سه قسمت زیر تقسیم شده است:

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  شما چندین معامله دیگر انجام دادید و 300 دلار سود کسب کردید ، و کل حجم معاملات حساب اکنون 63 لات استاندارد است. این بدان معناست که الزامات حجم معاملات برای اولین پاداش شما برآورده می شود و مجموع وجوه پاداش به موجودی شما تبدیل می شود.

  در این لحظه ، سهم این پاداش به صندوق وجوه شخصی شما اضافه می شود و محدودیت برداشت مبلغ واریز شده ، پاداش دریافت شده ، دیگر معتبر نیست. اکنون مانده حساب شما به شرح زیر است:

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  3. برداشت وجه در صورتیکه پاداش فعال دارید.

  شما 500 دلار به حساب خود واریز کردید و 125 دلار (25٪) پاداش دریافت کردید. اکوئیتی برای برداشت به شرح زیر تعریف می شود:

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  شما چندین ترید انجام دادید و 600 دلار سود بدست آوردید.

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  شما تصمیم گرفتید تمام وجوه موجود برای برداشت را بدون لغو جایزه (480 دلار آمریکا) برداشت کنید.

  لطفا توجه داشته باشید که وجوه قابل برداشت از صندوق وجوه شخصی شما کسر می شود و پس از آن ، صندوق وجوه شخصی و صندوق پاداش مجدداً محاسبه می شود.

  پس از برداشت ، موجودی حساب شما به شرح زیر است :

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  با چندین ترید دیگر ، 500 دلار سود کسب کردید. لطفا توجه داشته باشید که این سود با توجه به سهام جدید بین صندوق وجوه شخصی و صندوق پاداش شما تخصیص خواهد یافت. در نتیجه ، اکنون مانده حساب شما به شرح زیر است:

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  4- در صورت StopOut چه اتفاقی برای پاداش سهم سود (Profit Share Bonus) می افتد.

  شما 1000 دلار به حساب خود واریز کردید و 500 دلار پاداش (50٪) دریافت کردید. در ابتدا ، موجودی قابل برداشت به شرح زیر می شود:

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  سپس چندین پوزیشن باز کردید که منجر به ضرر شد.

  در حالی که پوزیشن ها باز است ، حتی اگر اکوئیتی کمتر از مجموع پاداش ها کمتر باشد ، پاداش از حساب خارج نمی شود.

  بعد مارجین حساب به مقدار StopOut می رسد و پوزیشن ها با از دست دادن 1450 USD تسویه میشوند. وجوه موجود در حساب به شرح زیر خواهد بود :

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس

  پس از StopOut ، مبلغ پاداش فعال که در حساب باقی مانده است ، طبق بند چهار ماده تحقق الزامات حجم معاملات ، ابطال و انصراف ، از حساب خارج می شود.

  بونوس های کارگزاری روبوفارکس