پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی طلا – 13 شهریور 98

مجله افیکس کار: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۵۳۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

اخبار بازار جهانی طلا

به گزارش مجله افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که پس از رشد یک درصدی قیمت طلا سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کرده اند، قیمت فلز زرد امروز اندکی کاهش یافت، اما به دلیل نگرانی ها از بروز رکود در اقتصاد جهانی و نامشخص بودن سرنوشت جنگ تجاری و برگزیت قیمت ها در نزدیکی بالاترین رقم های چند سال اخیر باقی ماند.

اونس طلا

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.6 درصد کاهش به 1537 دلار و 20 سنت رسید، اما همچنان در نزدیکی بالاترین رقم بیش از 6 سال گذشته که هفته گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند.

طلای آمریکا

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.6 درصد کاهش به 1546 دلار و 6 سنت رسید.

نقره

همچنین قیمت نقره امروز با نیم درصد افزایش به 19 دلار و 33 سنت رسید. اوایل امروز قیمت نقره تا 19 دلار و 57 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از سپتامبر 2016 تاکنون بود.

آمارها نشان می دهد که میزان فعالیت های تولیدی آمریکا در ماه اوت برای اولین بار طی 3 سال گذشته کاهش یافته و نگرانی ها از کندی شدید رشد اقتصادی را افزایش داده است.

تحلیل بازار

به گفته جیگار تریودی، تحلیلگر بازار طلا، انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی احتمال کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر را افزایش داده است. وی افزود، نگرانی ها از وضعیت تجارت جهانی سبب شده تا اشتها برای خرید طلا و نقره نزد سرمایه گذاران بالا برود.

بر اساس اعلام موسسه فدواچ، تجار تقریبا مطمئن هستند که فدرال رزرو آمریکا در نشست ماه جاری خود نرخ بهره را 25 صدم درصد کاهش خواهد داد. کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و ضمن پایین آوردن ارزش دلار موجب تقویت قیمت فلز زرد می شود./تسنیم

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …