سه شنبه , ۱ آذر ۱۴۰۱

تحلیل بازار جهانی نفت – 6 شهریور 98

مجله افیکس کار: قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۷ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۵۹ دلار و ۸۸ سنت رسید.

آخرین اخبار بازار نفت – تحلیل بنیادی

به گزارش مجله افیکس کار به نقل از رویترز، پس از آن که آمارها نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار کاهش یافته و بخشی از نگرانی های ناشی از کاهش رشد اقتصاد جهانی به دلیل جنگ تجاری را کاهش داد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 37 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 59 دلار و 88 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز 55 سنت معادل یک درصد رشد داشت و به 55 دلار و 48 سنت رسید.

در حالی که میزان واردات نفت به آمریکا کاهش یافته است، بر اساس گزارش انستیتوی نفت این کشور، در هفته گذشته میزان ذخایر نفت خام آمریکا 11.1 میلیون بشکه افت داشت. این در حالی است که تحلیلگران انتظار کاهش تنها 2 میلیون بشکه ای را می کشیدند.

گزارش هفتگی دولت آمریکا در مورد میزان ذخایر نفتی امروز منتشر می شود و اگر آمارهای رسمی نیز برآوردهای انستیتوی نفت آمریکا را تایید کند، این بزرگترین کاهش حجم ذخایر در طی 9 هفته گذشته خواهد بود.

با این وجود همچنان نگرانی هایی در مورد تاثیر منفی جنگ تجاری امریکا و چین بر رشد اقتصاد جهانی وجود دارد و این مسئله مانع از رشد بیشتر قیمت نفت شده است.

ترامپ روز دوشنبه اعلام کرد که معتقد است چین در تمایل خود نسبت به دستیابی به یک توافق تجاری صادق است. پیشتر نخست وزیر چین گفته بود این کشور خواهان حل و فصل اختلافات تجاری با امریکا از طریق مذاکراتی «آرام» است.

اما دیروز نگرانی ها در مورد شدت گرفتن جنگ تجاری بار دیگر بالا گرفت. وزارت خارجه چین دیروز اعلام کرد که هیچ اطلاعی در مورد مذاکرات تجاری تلفنی اخیر بین دو کشور ندارد و امیدوار است واشنگتن با متوقف ساختن اعمال اشتباه خود شرایط را برای مذاکرات مهیا سازد./تسنیم

بیشتر بخوانید

تحلیل نفت سبک آمریکا XTIUSD

تحلیل فیبوناچی نفت ۲۱جولای ۲۰۲۲ | آیا نفت سبک به بالای ۱۰۳دلار می‌رسد؟

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل فیبوناچی نفت ۲۱جولای به همراه نمودار و نقاط کلیدی معامله …