یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
تحلیل روزانه فارکس

تحلیل روزانه فارکس ۰۷ژوئن ۲۰۲۲ ، دلار به بالاترین حد در برابر ین رسید

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل روزانه فارکس ۰۷ژوئن ۲۰۲۲ به همراه سیگنال لحظه‌ای بازار فارکس آورده‌شده‌است.

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

دلار در معاملات روز سه‌شنبه در معاملات آسیایی به صعود خود ادامه داد و در برابر ین به بالاترین حد خود در دو دهه اخیر رسید، زیرا نگرانی‌ها در مورد تورم مداوم باعث افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا شد.

دلار نیز در برابر یورو، استرلینگ و فرانک سوئیس بالاتر رفت. در مقابل دلار استرالیا نیز، با تقسیم بازار در مورد اینکه آیا بانک مرکزی این کشور نرخ بهره کلیدی استرالیا را در اواخر روز به میزان یک چهارم افزایش خواهد داد یا چیزی بزرگتر را انتخاب خواهد کرد یا خیر، افزایش یافت.

استرالیا با 0.15% تضعیف به 0.7183 دلار رسید و به عقب نشینی خود از اوج شش هفته ای 0.72825 دلاری که جمعه گذشته رسیده‌بود، ادامه داد.

تحلیل بنیادی دلار

دلار در روز سه شنبه به 132.305 ین رسید – سطحی که از آوریل 2002 مشاهده نشده است – که با افزایش بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری به 3.05 درصد برای اولین بار در نزدیک به چهار هفته گذشته افزایش یافت. جفت ارز آخرین بار با 0.17 درصد افزایش در 132.12 معامله شد.

در مقابل، بازدهی معادل اوراق ژاپن توسط سیاست کنترل منحنی بازدهی بانک مرکزی ژاپن نزدیک به صفر است و هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی روز دوشنبه تعهد تزلزل ناپذیر به محرک های پولی “قدرتمند” را تکرار کرد.

بانک مشترک المنافع استرالیا (OTC:CMWAY) نه تنها تفاوت‌های بازدهی، بلکه اتکای ژاپن به واردات انرژی را نیز عامل ضعف ین می‌داند، اگرچه انتظار کاهش ارزش چندانی از اینجا ندارد.

کارول کنگ، استراتژیست CBA در یادداشتی به مشتریان نوشت: «ما فکر می‌کنیم که تا زمانی که حساب جاری ژاپن به صورتمازاد باقی بماند، ین از جریان‌های پناهگاه امن بهره خواهد برد».

او گفت: «به این ترتیب، ما تکرار افزایش سریع USD/JPY را که در مارس و آوریل مشاهده شد، پیش‌بینی نمی‌کنیم» و در عوض انتظار داریم دلار نزدیک به بالای محدوده 126-131 ین تثبیت شود.

داده‌های قوی مشاغل ایالات متحده در پایان هفته گذشته به گمانه‌زنیها دامن زده است که فشارهای افزایشی قیمت برای مدت طولانی‌تری وجود خواهد داشت و احتمالاً اقدام تهاجمی‌تر فدرال رزرو را در پی خواهد داشت.

ارقام قیمت مصرف کننده که قرار است روز جمعه منتشر شود، سرنخ های بیشتری را در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، پیش از تصمیم سیاستی هفته آینده، که در آن افزایش نیم واحدی به طور گسترده انتظار می رود، ارائه می دهد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA در یادداشتی نوشت: «گزارش تورم روز جمعه احتمالاً نشان خواهد داد که تورم در حال کاهش نیست، اما احتمال رکود اقتصادی همچنان پایین است».

وال استریت باید منتظر چند گزارش دیگر از تورم بعد از این باشد تا کسی بتواند با اطمینان بگوید که چه زمانی ممکن است فدرال رزرو مسیر انقباضی خود را تغییر دهد.

شاخص دلار – که ارز را در برابر شش همتای اصلی اندازه‌گیری می‌کند – با 0.04 درصد افزایش به 102.51 رسید و افزایش 0.26 درصدی روز دوشنبه را افزایش داد.

تحلیل بنیادی یورو

یورو در آستانه نشست تعیین نرخ بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه با 0.09 درصد کاهش به 1.0686 دلار رسید، در همین حال معامله گران که قبلاً چندین بار افزایش نرخ بهره و کاهش محرک خرید اوراق قرضه را پیشبینی کرده‌اند، منتظر شفافیت بیشتر در مورد آنچه پس از آن است، هستند.

پوند با 0.04 درصد کاهش به 1.2523 دلار رسید. در جلسه قبل 0.29 درصد افزایش یافته‌بود، زیرا نخست وزیر بوریس جانسون از رای عدم اعتماد جان سالم به در برد اما ضعیف باقی ماند.

دلار با 0.11 درصد افزایش به 0.97125 فرانک سوئیس رسید.

سیگنال لحظه‌ای بازار فارکس

Technical Summary Widget Powered by Investing.com

تحلیل روزانه فارکس ۰۷ژوئن

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …