یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
رویدادهای مهم تقویم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۰۳جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای فارکس منتهی به ۹ جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۰۳جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی آورده‌ شده‌است.

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

نوسانات ممکن است در اواخر هفته افزایش یابد زیرا RBA تصمیم خود را در مورد افزایش نرخ بهره می گیرد و ایالات متحده FOMC Minutes و همچنین NFP را منتشر می کند.

روسای بانک مرکزی هفته گذشته در مجمع بانک مرکزی اروپا در کانون توجه قرار گرفتند. پاول، رئیس فدرال رزرو، لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا و بیلی، رئیس بانک مرکزی اروپا، همین پیام را گفتند: ما باید تورم را به هر قیمتی کاهش دهیم، حتی اگر باعث رکود شود.

آیا اخبار و داده های منتشر شده در این هفته همچنان تصویری از اقتصاد جهانی با تورم بالا و رشد کندتر را ترسیم می کنند؟

RBA در روز سه‌شنبه تشکیل می‌شود و انتظار می‌رود نرخ بهره 50 واحد افزایش یابد، اگرچه AUD/USD به پایین‌ترین سطح خود از ژوئن 2020 سقوط کرده است. آیا این تصمیم به جفت ارز بیمار کمک خواهد کرد؟

در روز چهارشنبه، ایالات متحده صورتجلسه ژوئن FOMC را منتشر خواهد کرد. بحث در مورد تصمیم برای افزایش 75bps چه بود؟

همچنین، در روز جمعه، ایالات متحده حقوق و دستمزد غیر کشاورزی را منتشر می کند. آیا تصویر مشاغل همچنان به سمت یک بازار کار قوی اشاره خواهد کرد؟

تحلیل هفتگی فارکس ۰۳جولای

RBA (بانک مرکزی استرالیا)

RBA روز سه شنبه این هفته برای تصمیم گیری در مورد نرخ بهره در ماه جولای تشکیل جلسه می دهد.

بازارها انتظار افزایش 50 واحدی را دارند که سطح نرخ کلیدی را از 0.85٪ به 1.35٪ افزایش می دهد.

در آخرین جلسه در 7 ژوئن، هیئت مدیره تصمیم گرفت که به دلیل فشارهای تورمی و بازار کار قوی، تشدید بیشتر سیاستهای پولی در آینده وجود داشته باشد.

با این حال، برای کسانی که ممکن است به افزایش 75 واحدی در جلسه این هفته امیدوار باشند (درست مانند FOMC)، فرماندار RBA قبلاً آن را تکذیب کرده است و در اواخر ژوئن گفت که تصمیم در جلسه آتی بین 25 تا 50 واحد خواهد بود.

از زمان نشست ژوئن، داده‌های اشتغال، داده‌های PMI، خرده‌فروشی و انتظارات تورمی همگی قوی‌تر از حد انتظار بودند. با این حال، ترس جهانی از رکود نیز به بازار نفوذ کرده است و باعث کاهش ارزش ارزهای کالایی شده است.

AUD/USD چاپ پایین 0.6764 را انجام داد که پایین ترین سطح آن در 2 سال گذشته بود و سطح 50% اصلاحی فیبوناچی را از پایین ترین سطح بیماری همه گیر در مارس 2020 تا اوج فوریه 2021 در 0.6757 نگه داشت. آیا RBA به اندازه‌ای انقباضی خواهد بود که به استرالیایی‌ها جهش بدهد؟

صورتجلسه FOMC

در نشست ژوئن FOMC، این کمیته نرخ بهره را 75bps افزایش داد. تا چند روز قبل از جلسه، بازارها به دنبال افزایش 50 واحدی بودند، اما فدرال رزرو این خبر را به وال استریت ژورنال فاش کرد که به دلیل بالاتر از حد انتظار CPI و شاخص انتظارات تورمی میشیگان، نرخ بهره 75 واحد در ثانیه افزایش خواهد یافت.

بازارها نظاره گر خواهند بود تا ببینند چقدر بحث برای افزایش 75 واحد در مقابل 50 واحد صورت گرفته است.

علاوه بر این، کمیته پیش بینی نرخ خود را تا پایان سال به 3.4 درصد افزایش داد. نرخ فعلی 1.75 درصد است.

پیش بینی تورم نیز افزایش یافت. پاول در این کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد که فدرال رزرو “بسیار متمرکز” بر ریسک‌های تورمی است و کمیته همچنان ریسک‌هایی را برای افزایش تورم مشاهده می‌کند.

آیا کل بحث بر سر کاهش تورم بود؟ چه مقدار از بحث ها حول این احتمال وجود داشت که فدرال رزرو بتواند نرخ های بهره را «بیش از حد بالا» افزایش دهد و اقتصاد را به سمت رکود سوق دهد؟

صورتجلسه ای که در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد، دید بهتری از تفکر FOMC در نشست ژوئن به ما می دهد.

حقوق و دستمزد غیرکشاورزی

در نشست ژوئن FOMC، پاول اشاره کرد که “هدف ما کاهش تورم به 2٪ است در حالی که بازار کار همچنان قوی است”.

در روز جمعه، ایالات متحده در مورد اینکه آیا تعداد مشاغل هنوز قوی است یا خیر، درک بهتری خواهد داشت.

انتظار برای چاپ تیتر 265000+ در مقابل 390000+ در ماه می است. چاپ ماه گذشته بالاتر از حد انتظار بود، اما کمترین میزان از می 2020 پس از شیوع بیماری همه گیر بود.

علاوه بر این، انتظار می‌رود نرخ بیکاری در 3.6 درصد باقی بماند، در حالی که انتظار می‌رود میانگین درآمد ساعتی نیز بدون تغییر در 0.3 درصد ماهانه باقی بماند.

با این حال، این خطر وجود دارد که چاپ تیتر NFP ضعیف‌تر از حد انتظار باشد زیرا میانگین متحرک چهار هفته‌ای برای ادعاهای اولیه به 231750 رسید که بالاترین میزان از اواسط دسامبر 2021 است.

اگر رشد اشتغال شروع به کند شدن کند یا حتی بدتر شود. منفی شود، فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره چقدر هاوکیش(انقباضی) خواهد بود؟ این یک داده مهم اقتصادی برای فدرال رزرو در این هفته خواهد بود!

گزارش درآمد

شروع سه ماهه سوم دور جدیدی از انتشار درآمد برای سه ماهه دوم را به همراه دارد. با این حال، فصل درآمد به طور جدی تا هفته آینده آغاز نمی شود. چند نام در این هفته منتشر می شود، از جمله Sainsbury’s و Currys.

داده های اقتصادی فارکس

حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده از نظر داده های اقتصادی این هفته جذابیت اصلی خواهد بود.

با این حال، داده دیگری وجود دارد که می تواند باعث نوسانات شود. در روز سه شنبه، چین PMI خدمات Caixin خود را منتشر می کند و ایالات متحده سفارشات کارخانه را منتشر می کند.

اتحادیه اروپا فروش خرده فروشی را در روز چهارشنبه و در روز پنجشنبه، ایالات متحده تغییر استخدام ADP را منتشر خواهد کرد.

علاوه بر NFP ایالات متحده در روز جمعه، کانادا نیز تغییر استخدام خود را منتشر خواهد کرد.

تحلیل هفتگی فارکس ۰۳جولای

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …