شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
رویدادهای مهم تقویم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۰۵ژوئن ۲۰۲۲ | رویدادهای فارکس منتهی به ۱۱ ژوئن

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۰۵ژوئن به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی آورده‌ شده‌است.

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

گزارش قوی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی به این معنی است که فدرال رزرو کمپین افزایش نرخ بهره خود را به این زودیها متوقف نخواهد کرد.

گزارش اشتغال ماه مه چشمگیر بود، اما احتمالاً آخرین گزارش قوی ای خواهد بود که تا مدتها خواهیم دید.

توجه‌ها به گزارش تورم ماه مه تغییر می کند که نشان می دهد تورم به صورت ماهانه در حال افزایش است، که باید برخی از اعضای فدرال رزرو را مجبور کند که با فشار تورمی برای سه ماهه بعدی اعتراف کنند.

هفته آینده مملو از تصمیمات مهم بانک مرکزی است که بانک مرکزی اروپا رویداد اصلی آن است.

بانک مرکزی اروپا پیش بینی تورم خود را افزایش داده و معامله گران ارز را برای افزایش نرخ بهره در ماه جولای آماده خواهد کرد. کنفرانس مطبوعاتی لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا احتمالاً عامل تعیین کننده ای برای معامله گران برای پیش بینی افزایش نرخ ۲۵ یا ۵۰ واحدی بهره در ماه جولای خواهد بود.

به نظر می رسد که حوزه رمزارز پس از اقدام در وال استریت گیر کرده است، اما اگر جشنواره اجماع 2022 هر گونه پیشرفت بزرگی را در زمینه فناوری بلاک چین، وب 3، متاورس و تعهدات سرمایه گذاری کریپتو معرفی کند، ممکن است تغییر کند.

تحلیل هفتگی فارکس ۰۵ژوئن

رویدادهای ایالات متحده

بازار کار نشانه هایی از کاهش را نشان می دهد و اکنون وال استریت می خواهد ببیند که آیا تورم به اوج خود رسیده است یا خیر.

گزارش تورم ماه مه همچنان داغ خواهد بود و حتی اگر قیمت ها کمی بیشتر از انتظارات اقتصاددانان کاهش یابد، فدرال رزرو به احتمال زیاد در مورد افزایش نیم واحدی نرخ بهره مصمم خواهد ماند.

انتظار می‌رود قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه مه اندکی کاهش یابد و به 8.2 درصد افزایش سالانه برسد، در حالی که افزایش ماهانه با افزایش 0.7 درصدی پیش‌بینی می‌شود. اگر تورم نشانه هایی از وقوع کاهش تقاضا را نشان دهد، ممکن است درخواست ها برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره در سپتامبر کاهش یابد.

دیگر داده اقتصادی کلیدی در ایالات متحده، گزارش اولیه احساسات دانشگاه میشیگان در ژوئن خواهد بود. انتظار می رود که شاخص کل از پایین ترین سطح دهه 58.4 به 58.9 بهبود یابد.

اگر وخامت شرایط خرید بدتر شود، معامله گران به آن اهمیت خواهند داد. انتظارات تورمی ممکن است بهبود قابل توجهی نداشته باشد زیرا افزایش اخیر قیمت نفت و مشکلات زنجیره تامین مداوم بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد.

دوره خاموشی برای فدرال رزرو آغاز می شود، بنابراین ما تا پس از تصمیم سیاستی 15 ژوئن، نظراتی نخواهیم شنید. اجلاس سران قاره آمریکا تمام هفته ادامه خواهد داشت و رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور برزیل بولسونارو اولین دیدار دوجانبه خود را خواهند داشت.

رویدادهای انگلستان

برکسیت تمام نشده است تنش ها بر سر پروتکل ایرلند شمالی، که بر قوانین تجارت پس از برگزیت بین اتحادیه اروپا و بریتانیا حاکم است، در حال افزایش است.

این پروتکل مستلزم بازرسی برخی از کالاهایی است که از بقیه بریتانیا وارد ایرلند شمالی می شوند تا از مرز سخت بین ایرلند شمالی و ایرلند که بخشی از اتحادیه اروپا است جلوگیری شود.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، تهدید به ایجاد تغییراتی در پروتکل کرد و گفت که مکانیسم بازرسی فعلی بیش از حد دست و پا گیر است و به اقتصاد بریتانیا آسیب می رساند. دولت بریتانیا ممکن است قوانینی را برای اصلاح پروتکل ارائه دهد، اقدامی که مطمئناً اتحادیه اروپا را به چالش وادار خواهد کرد.

در بریتانیا گزارش خدمات PMI را در روز سه شنبه منتشر خواهد شد.

رویدادهای اتحادیه اروپا

بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه در سایه جنگ در اوکراین نشستی برای سیاست گذاری برگزار می کند.

اتحادیه اروپا اعلام کرد که تمامی واردات نفت روسیه از طریق دریا را ممنوع می کند و در عین حال اجازه می دهد واردات از طریق خط لوله ادامه یابد. این اقدام که می تواند منجر به ممنوعیت 90 درصد از واردات نفت روسیه از اروپا شود، با هدف وارد آوردن ضربه فلج کننده به روسیه است، اما بر اقتصاد اتحادیه اروپا نیز تأثیر منفی خواهد داشت.

بانک مرکزی اروپا نشان داده‌است که نرخ بهره‌سپرده را از ماه جولای افزایش می دهد و برنامه خرید دارایی خود (QE) را پایان می دهد. هنوز مشخص نیست که آیا بالابردن نرخ بهره به شکل افزایش 25 یا 50 واحد خواهد بود. بازارها از نزدیک کنفرانس مطبوعاتی رئیس لاگارد را برای هر گونه اشاره در مورد میزان افزایش نرخ بهره زیر نظر خواهند داشت.

آلمان سفارش‌های کارخانه‌ای را در روز سه‌شنبه منتشر می‌کند که انتظار می‌رود نسبت به ماه گذشته 0.3 درصد و تولید صنعتی در روز چهارشنبه بهبود یابد.

رویدادهای روسیه

جنگ در اوکراین ادامه دارد و زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین این هفته اعلام کرد که روسیه حدود 20 درصد از خاک اوکراین را کنترل می کند.

ممنوعیت بیشتر واردات نفت از روسیه توسط اتحادیه اروپا، اقتصاد روسیه را بیش از پیش تحت فشار قرار خواهد داد، اگرچه قیمت های بی سابقه نفت بخشی از فشار ناشی از تحریم ها را کاهش می دهد.

بانک روسیه روز چهارشنبه یک جلسه سیاست گذاری برگزار می کند و انتظار می رود نرخ بهره پایه را کاهش دهد. بانک در 26 می در یک جلسه فوق العاده نرخ بهره را کاهش داد و نرخ را از 14 درصد به 11 درصد کم کرد. این اقدام برای حمایت از اقتصاد روسیه صورت گرفت که در نتیجه تحریم ها دچار انقباض شده‌است. بازارها انتظار کاهش 200 واحدی را داشتند و روبل روسیه پس از این تصمیم به شدت کاهش یافت.

روسیه روز چهارشنبه CPI را برای ماه مه منتشر خواهد کرد. تورم بسیار بالا باقی می ماند و انتظار می رود از 17.8 درصد در آوریل به 17.4 درصد کاهش یابد.

رویدادهای استرالیا

استرالیا یک هفته‌داده پر از اطلاعات با آگهی های شغلی ANZ در دوشنبه، و NAB Business Confidence در روز چهارشنبه دارد. بدون شک نکته قابل توجه آخرین تصمیم نرخ بهره RBA در روز سه شنبه است که پیش بینی بازارها با افزایش 25 واحدی به 0.60 درصد است.

بیانیه، چه آنقباضی باشد، چه انبساطی، بیشتر توسط بازارهای سهام احساس می‌شود. افزایش بیش از 0.25bps یک شگفتی بزرگ خواهد بود و شاهد افزایش شدید AUD خواهیم بود، در حالی که سهام محلی به شدت سقوط خواهند کرد.

دلار استرالیا اصلاحات دلار آمریکا را افزایشی کرده است، اما علیرغم تغییرات داده‌ها، انتخابات و سیاست پولی، جهت کوتاه‌مدت ارز همچنان تحت تسلط نوسانات احساسات ریسکی روز به روز است.

رویدادهای نیوزلند

داده‌های قابل توجهی در هفته‌آینده وجود ندارد. مانند دلار استرالیا، دلار نیوزیلند گروگان نوسانات روزانه ای است که در تمایلات ریسکی سرمایه گذاران در بازارهای آمریکای شمالی شاهد آن هستیم.

رویدادهای ژاپن

ژاپن هزینه های خانوار، تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول و PPI را هفته آینده منتشر می کند، اما در واقع، Nikkei به ردیابی دقیق Nasdaq ایالات متحده ادامه خواهد داد، حداقل تا جلسه سیاست BOJ که معمولاً پس از FOMC ایالات متحده انجام می شود.

USD/JPY در هفته گذشته به 130.00 بازگشته‌است، زیرا بازدهی اوراق قرضه ایالات متحده بالاتر رفته‌است و مقامات ژاپنی موضع پولی فوق العاده تسهیلی BOJ را تکرار کردند. این ثابت می کند که محرک اصلی جهت ین همچنان اختلاف نرخ ایالات متحده/ژاپن است و در هفته پیش رو نباید چیزی در این رابطه تغییر کند.

تحلیل هفتگی فارکس ۰۵ژوئن

رویدادهای بازار انرژی

قیمت‌های نفت همچنان حمایت می‌شوند زیرا معامله‌گران انرژی افزایش تولید اندک ​​اوپک پلاس را بررسی می‌کنند و خوش‌بینی را برای اقتصاد ایالات متحده پس از گزارش بهتر از حد انتظار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تجدید کرده‌اند.

افزایش قیمت نفت اکنون شش هفته‌است که ادامه دارد، بنابراین ممکن است به همین دلیل باشد که روند صعودی در حال فروکش است و واکنش مثبت تری به تصمیم این هفته اوپک پلاس نشان نمی دهد که همچنان بازار نفت را در تابستان امسال فشرده‌نگه می دارد.

اگر جزئیاتی در مورد آنچه پرزیدنت بایدن با سفر خود به عربستان سعودی به دنبال انجام آن است، آشکار شود، می تواند بر قیمت ها تأثیر بگذارد.

رویدادهای بازار اونس طلا

با تثبیت ارزش دلار بر سر انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو به این زودی کمپین افزایش نرخ خود را تغییر نخواهد داد، روند صعودی کوچک طلا با مقاومت روبرو شده‌است. نگرانی در حال افزایش است، اما در حال حاضر این موضوع بنفع بازده اوراق قرضه جهانی تمام شده‌است. فلز زرد در این هفته بین 1830 تا 1880 دلار تثبیت شده‌است و ممکن است تا زمانی که آخرین گزارش تورم تایید کند فشارهای قیمتی کاهش یافته‌است، این روند ادامه یابد.

رویدادهای بازار ارزهای مجازی

بیت کوین مانند چند هفته گذشته در حالت تثبیت باقی می ماند. همچنان در سطح 30000 دلار ثابت باقی می ماند، اما اگر فروش اوراق قرضه تشدید شود یا اگر اجماع 2022 برخی معاملات را با مبانی کریپو آغاز کند، ممکن است تغییر کند. رویداد آستین، تگزاس توسط CoinDesk می تواند برخی از اعلان های مهم را برای پروژه های بلاک چین، Web3 یا NFT ها ارائه دهد.

تحلیل هفتگی فارکس ۰۵ژوئن

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …