یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۱۷جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای فارکس منتهی به ۲۱ جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۱۷جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی آورده‌ شده‌است.

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

این هفته، ECB و BOJ در کانون توجه قرار می گیرند، زیرا تورم در سراسر جهان افزایش می یابد. آیا ECB نرخ بهره را 25bps یا 50bps افزایش خواهد یافت؟ آیا BOJ طرح جدیدی را برای کمک به تسهیل سیاست پولی اعلام خواهد کرد؟

پس از یک هفته که شاهد افزایش نرخ RBNZ تا 50 واحد ، افزایش نرخ BOC تا 100 واحدی بودیم و گمانه زنی های افسارگسیخته مبنی بر افزایش 100 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در نشست بعدی خود، بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی ژاپن در زمان نشست نوبت خود را خواهند داشت تا در کانون توجه نرخ بهره بدرخشند.

بانک مرکزی اروپا در آخرین جلسه خود متعهد به افزایش 25 واحدی شده بود، اما آیا آنها می توانند نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهند؟

BOJ بعید است کاری انجام دهد به جز تغییر احتمالی پیش بینی های رشد و تورم.

علاوه بر این، هفته گذشته ایالات متحده 9.1% سالانه برای CPI ژوئن را ثبت کرد. این هفته نیوزلند، بریتانیا و BOC داده های مربوط به تورم خود را منتشر خواهند کرد.

همچنین، گام های بعدی بریتانیا در تعیین نخست وزیر بعدی چیست؟

فصل درآمد این هفته با انتشارات NFLX، TSLA، TWTR و دیگران گرم می شود. آیا رکود را در پیش رو می بینند؟

تحلیل هفتگی فارکس ۱۷جولای

رویداد بانک های مرکزی

بانک مرکزی اروپا این هفته در جلسه تصمیم گیری نرخ بهره خود در ماه ژوئیه برای تعیین میزان افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی تشکیل جلسه می دهد.

کمیته در نشست ژوئن خود به برنامه خرید دارایی خود پایان داد و گفت که در جلسه جولای نرخ بهره را 25 واحد افزایش خواهد داد.

از آن زمان، CPI اتحادیه اروپا با 8.6 درصد سالانه منتشر شد، در حالی که داده های PMI نشان داد که منطقه یورو در حال کاهش رشد اقتصادی است.

کریستین لاگارد برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بانک مرکزی در این هفته نرخ بهره را 25 واحد افزایش می دهد یا 50 واحد، کار سختی در پیش دارد.

از یک سو بانک مرکزی باید تورم را کاهش دهد، اما از سوی دیگر نمی‌خواهد اقتصاد اروپا را وارد رکود کند. توجه داشته باشید که نرخ بهره کلیدی در حال حاضر 0.50-% است. بنابراین، حتی اگر بانک مرکزی اروپا نرخ ها را 50 واحد افزایش دهد، باز هم نرخ ها را به 0.00 درصد می رساند!

همچنین توجه داشته باشید که بانک مرکزی اروپا باید جزئیات ابزار ضد تکه تکه شدن خود را منتشر کند، که به بانک مرکزی امکان می دهد اوراق قرضه کشورهایی را با نرخ بازدهی بالاتر خریداری کند تا از تکه تکه شدن کشورهای اروپایی پیرامونی در مقابل کشورهای اصلی اروپایی جلوگیری کند.

BOJ همچنین این هفته برای بحث در مورد سیاست های پولی تشکیل جلسه می دهد. این احتمال وجود دارد که بانک ژاپن نرخ ها را بدون تغییر در -0.1٪ باقی بگذارد.

با این حال، کورودا، رئیس بانک مرکزی ممکن است تصمیم بگیرد که پیش‌بینی‌های تورم و رشد (رشد کمتر، افزایش تورم) را به‌روزرسانی کند، در حالی که مجدداً به کنترل منحنی بازده و خرید روزانه اوراق قرضه متعهد شود. علاوه بر این، مراقب نظرات در مورد حرکات سریع نامطلوب در بازار ارز باشید؟ آیا آنها می توانند به مداخله اشاره کنند؟

داده های تورمی انگلستان

CPI انگلستان یکی از مهمترین نقاط داده هفته خواهد بود. اگرچه نیوزلند و کانادا نیز آمار تورم ژوئن را درهفته پیش‌رو گزارش می‌کنند، با این حال هر دو بانک مرکزی مربوطه آنها هفته گذشته نرخ بهره را افزایش دادند.

جلسه BOE در هفته اول آگوست برگزار می شود، بنابراین شاخص CPI انگلستان از نزدیک تحت نظر خواهد بود.

آیا این می تواند عددی باشد که BOE را مجبور به افزایش 50bps نرخ می کند؟

انتظار می رود که چاپ تیتر به 9.2 درصد سالانه در ژوئن از 9.1 درصد سالانه در ماه می افزایش یابد. اندرو بیلی، رئیس BOE، هفته گذشته در را به روی احتمال افزایش نرخ بهره 50 واحد در ثانیه باز کرد و گفت که طیفی از چیزها برای نشست ماه اوت روی میز وجود دارد و کمیته نباید از قبل به آنچه انجام خواهد داد متعهد شود.

سیاست انگلستان

بوریس جانسون اکنون سرپرست موقت دولت بریتانیا است. نخست وزیر بعدی کیست و چگونه تصمیم گیری می شود؟ در زیر خلاصه ای از رویدادهایی است که طی چند هفته آینده رخ می دهد و منجر به انتخاب نخست وزیر جدید می شود:

از میدانی متشکل از 11 رقیب و پس از دو روز رای گیری، اکنون 5 رقیب باقی مانده اند که هنوز هیچ فردی به عنوان جانشین واضح بوریس جانسون ظاهر نشده است.

پنج نفر باقی مانده شامل ریشی سوناک وزیر دارایی سابق، لیز تراس وزیر امور خارجه و پنی موردانت وزیر تجارت کوچک هستند.

پس از مناظره تلویزیونی در روز جمعه 15 ژوئیه، رای گیری قانونگذاران از روز دوشنبه با انتخاب دو نفر نهایی در 21 ژوئیه از سر گرفته می شود. رهبر جدید سپس توسط 200000 عضو حزب محافظه کار انتخاب و در 5 سپتامبر اعلام خواهد شد. “

اگر به این موضوع اشاره نکنیم که در ایتالیا با استعفای ماریو دراگی، درام سیاسی نیز در رابطه با نخست‌وزیر وجود دارد، غافل می‌شویم. با این حال، رئیس جمهور سرجیو ماتارلا پیشنهاد دراگی را رد کرده و به او دستور داده تا ائتلاف جدیدی ایجاد کند. وضعیت همچنان سیال است. گوش به زنگ باشید!

گزارش درآمد

فصل سود در این هفته با سرعت بالایی آغاز می شود و بانک های بزرگی مانند بانک آمریکا و گلدمن ساکس، درآمدهای سه ماهه دوم را برای بخش بانکی تکمیل می کنند. علاوه بر این، شرکت های بزرگ فناوری شروع به انتشار درآمدهای سه ماهه دوم خود می کنند که از جمله NFLX، TSLA، INTC و TWTR شروع می شود. سایر انتشارات احتمالی متحرک بازار به شرح زیر است:

BAC، GS، BLK، IBM، NFLX، HAL، JNJ، TSLA، AMEX، KO، EBAY، TXN، INTC، T، SNAP، SLB، VZ، TWTR

داده های اقتصادی

همانطور که در بالا ذکر شد، گزارش تورم بریتانیا باید پربیننده ترین نقطه داده اقتصادی هفته باشد. با این حال، نیوزلند و کانادا نیز داده های تورم را منتشر خواهند کرد.

علاوه بر این، بریتانیا همچنین داده‌های تعداد مدعیان بیکاری خود را در روز سه‌شنبه و خرده‌فروشی‌ها را در روز جمعه منتشر خواهد کرد.

داده های اولیه PMI نیز در این هفته از سراسر جهان منتشر می شود. تماشا کنید تا ببینید آیا تولید جهانی به کندی ادامه می‌یابد یا اینکه چاپ‌ها می‌توانند بالاتر از آن باشند.

تحلیل هفتگی فارکس ۱۷جولای

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …