جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲۹جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی آورده‌ شده‌است.

بهترین شرایط معاملاتی را با بروکر HYCM تجربه کنید و هم اکنون افتتاح حساب کنید.

انتظارات این است که FOMC نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد تا نرخ صندوق فدرال را به 2.50 درصد برساند. اما آیا آنها می توانند نرخ بهره را 100bps افزایش دهند؟

هفته‌گذشته، بانک مرکزی اروپا در حالی که ابزار حفاظت از انتقال جدید خود را معرفی کرد، با افزایش نرخ 50bps، اکثر فعالان بازار را شگفت زده‌کرد.

در این هفته، FOMC زمانی که برای بحث در مورد سیاست نرخ بهره تشکیل جلسه می دهد، در کانون توجه قرار می گیرد. انتظارات این است که بانک مرکزی نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد تا نرخ صندوق فدرال را به 2.50 درصد برساند. اما آیا آنها می توانند 100bps افزایش دهند؟

علاوه بر این، فصل درآمدها در این هفته آغاز می‌شود و برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها در گزارش‌های فناوری در این هفته، از جمله MSFT، AMZN و AAPL، شروع می‌شوند.

آیا آنها ناامید خواهند شد؟ آیا راهنمایی آنها به کاهش سرعت اشاره دارد؟ همچنین پایان ماه یعنی داده‌های پایان ماه! مراقب تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم، داده‌های تورم بیشتر، و اعتماد مصرف کننده ایالات متحده باشید! آیا ما در حال حاضر در رکود هستیم؟

خلاصه ECB

بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی خود در هفته گذشته نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد و نرخ سپرده خود را از 0.5- درصد به 0.00 درصد رساند. این اولین افزایش در 11 سال گذشته برای بانک مرکزی بود.

علاوه بر این، در این بیانیه آمده‌است که عادی‌سازی بیشتر نرخ‌های بهره مناسب است و این نشان می‌دهد که کمیته احتمالاً در جلسه هشتم سپتامبر دوباره افزایش نرخ خواهد داشت. با این حال، شورای حاکمیتی برای جلسات آینده راهنمایی ارائه نکرد و گفت که تصمیمات خود را بر اساس رویکرد جلسه به جلسه اتخاذ خواهد کرد.

بانک مرکزی اروپا همچنین یک برنامه خرید اوراق قرضه جدید را اعلام کرد که «در صورت نیاز» به نام ابزار حفاظت از انتقال (TPI) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این طرح جدید خرید اوراق به بانک مرکزی این امکان را می دهد که اوراق قرضه کشورهایی را خریداری کند که بازدهی آنها به طور قابل توجهی بالاتر از بازدهی سایر کشورها در منطقه یورو است.

این بر خلاف برنامه های قبلی که توسط این کشور آغاز شده‌بود، به صلاحدید بانک مرکزی اروپا انجام خواهد شد.

FOMC

انتظار می‌رود این هفته FOMC نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد تا نرخ بهره صندوق‌های فدرال رزرو را به 2.50 درصد برساند.

پس از چاپ CPI بسیار بالاتر از حد انتظار در 2 هفته پیش، این گمانه زنی وجود داشت که فدرال رزرو می تواند نرخ بهره را 100bps افزایش دهد. با این حال، با ادامه فیلتر شدن داده‌های اقتصادی در هفته گذشته، از جمله داده‌های ضعیف‌تر مسکن، ادعاهای اولیه بالاتر و داده‌های تولید ضعیف‌تر، این انتظارات کاهش یافته‌است.

بر اساس گزارش CME’s Fedwatch Tool، بازارها با احتمال بیش از 80 درصدی برای افزایش 75bps نرخ بهره در این هفته قیمت گذاری می کنند.

نرخ بهره هدف فدرال رزرو ۲۰۲۲

علاوه بر این، به نظر می رسد که بازارها در حال حاضر در مورد زمانی که ایالات متحده در رکود قرار می گیرد، گمانه‌زنی می کنند. با این حال، حتی اگر اقتصاد وارد رکود شود، آیا این بدان معناست که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد؟

مراقب نکاتی در بیانیه و کنفرانس مطبوعاتی باشید تا ببینید آیا کمیته یا پاول اشاره می‌کنند که نرخ پایانه صندوق‌های فدرال رزرو کجا خواهد بود و انتظار می‌رود چه زمانی به آن برسد! همچنین، در کنفرانس مطبوعاتی، گوش دهید تا ببینید آیا پاول در مورد اینکه آیا اکنون معتقد است ایالات متحده وارد رکود خواهد شد یا خیر، نظر می دهد یا خیر.

درآمد

این می تواند مهم ترین هفته فصل برای انتشار درآمدها باشد. شرکتهای فناوری بزرگ، بانک های بریتانیا و غول های نفتی همگی گزارش خواهند داد. برخی از شرکت‌های فناوری قبلاً اعلام کرده‌اند که کارکنانی را که برای برآورده‌کردن تقاضا در اوج همه‌گیری استخدام شده‌بودند، اخراج خواهند کرد.

آیا این روند در این هفته ادامه خواهد داشت؟ برخی از درآمدهای اصلی در این هفته به شرح زیر است:

GOOG، MMM، MSFT، MCD، GM، TXN، AMD، KO، V، BA، F، FB، PYPL، LYG، AMZN، AAPL، BIDU، MCD، MA، XOM، CVX،

داده‌های اقتصادی

داده‌های پایان ماه از جمله اعتماد مصرف‌کننده CB ایالات متحده و GDP پیشرفته Q2 را به همراه دارد. علاوه بر این، بازارها داده‌های جدید تورم را از CPI سه‌ماهه دوم استرالیا، شاخص قیمت مصرف‌کننده انرژی اتحادیه اروپا در ماه جولای و شاخص اصلی قیمت PCE از ایالات متحده دریافت خواهند کرد.

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …