پنجشنبه , ۶ بهمن ۱۴۰۱

تقویم اقتصادی 23 جولای

نکات مهم معاملاتی روز سه‌شنبه 23 جولای

شاخص  حجم سفارشات صنعتی انگلستان: این شاخص که انتظارات اقتصادی مدیران تولید در انگلستان را اندازه می‌گیرد، از شاخص‌های برجسته شرایط تجاری است و قرار است فردا رأس ساعت 10:00به وقت گرینویچ (ساعت 2:30 به وقت تهران) اعلام شود که اگر بیشتر از رقم پیش‌بینی باشد باعث تقویت پوند می‌گردد.

سخنرانی عضو بانک مرکزی انگلستان: اندی هالدین یکی از اعضای کمیته سیاست‌گذاری پولی بانک مرکزی انگلستان در روز سه‌شنبه رأس ساعت 12:15 به‌وقت گرینویچ (ساعت 16:45به  ‌وقت تهران) سخنرانی خواهد کرد. اعضای این کمیته مسئول تعیین نرخ بهره هستند و سخنان آن‌ها اغلب حاوی اشاره‌های خوبی در مورد آینده سیاست پولی انگلستان می‌باشد.

شاخص فروش خانه‌های مسکونی موجود در آمریکا: این شاخص میزان تغییرات در تعداد ساختمان‌های مسکونی موجود (نه جدید) را که در طول یک ماه گذشته فروخته شده‌اند را اندازه‌گیری کرده و شاخص کلیدی برای قدرت کلی اقتصاد است که قرار است روز سه‌شنبه رأس ساعت  14:00به ‌وقت گرینویچ (ساعت 18:30به ‌وقت تهران) اعلام شود که اگر بیشتر از رقم پیش‌بینی باشد باعث تقویت دلار می‌گردد و بالعکس.

گزارش هفتگی موسسه نفت آمریکا: این شاخص میزان  ذخایر نفت خام و بنزین  آمریکا را اندازه‌گیری می‌کند که قراراست روز سه‌شنبه رأس ساعت  20:30به ‌وقت گرینویچ (ساعت 1:00به ‌وقت تهران) اعلام شود که اگر بیشتر از رقم پیش‌بینی باشد نشان‌دهنده کاهش تقاضای نفت بوده و نمودار قیمت‌های نفت خام را نزولی می‌نماید.

شاخص  تراز تجاری  نیوزلند: این شاخص تفاوت قیمت کالاهای وارداتی و صادراتی در دوره گزارش شده را اندازه می‌گیرد، مثبت بودن  این شاخص نشانه این است که  صادرات کالا و خدمات بیشتر از واردات بوده است. این شاخص قرار است فردا رأس ساعت 22:45به وقت گرینویچ (ساعت 3:15 به وقت تهران) اعلام شود که اگر بیشتر از رقم پیش‌بینی باشد باعث تقویت دلار نیوزیلند می‌گردد.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …