سه شنبه , ۱ آذر ۱۴۰۱

توقف دلار و یورو

صبر معامله‌گران تا برگزاری نشست بانک مرکزی آمریکا باعث شد روند صعودی دلار متوقف شود.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، اکنون بیش از هر زمان دیگری در یک سال اخیر، کاهش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی آمریکا و اروپا به منظور تقویت رشد اقتصادی تضعیف شده این دو قدرت اقتصادی محتمل است و انتظار برای کاهش ۰.۵ درصدی نرخ بهره در آمریکا به ۴۶ درصد رسیده که تقریبا دو برابر رقم ثبت شده در دو هفته قبل است.

برندن مک کانا – استراتژیست ارزی در “ولز فارگو” گفت: بازارها منتظر نظر ماریو دراگی (رئیس بانک مرکزی اروپا) در خصوص سیاست پولی بعدی هستند.

هر چند که احتمال بالای کاهش نرخ بهره باعث متوقف شدن دلار و یورو شد اما ارزش فرانک سوئیس در معاملات سه شنبه بازارهای ارزی به طرز محسوسی تقویت شد تا جایی که هر یورو با عقب نشینی به محدوده ۱.۰۹۹۹ فرانک در پایین ترین سطح دو سال اخیر خود در برابر ارز امن سوئیسی قرار گرفت.

دلار نیز به مانند یورو نتوانست صعودی داشته باشد و شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد در سطح ۹۷.۲۴۱ واحدی باقی ماند. نرخ دلار در برابر یورو بدون تغییر باقی ماند و هر یورو به ازای ۱.۱۲۱۲ دلار مبادله شد. بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا مجددا به زیر ۲ درصد بازگشت و به ۱.۸۰۱ درصد رسید.

مک کانا افزود: به نظر نمی‌رسد که اعضای هیات مدیره بانک مرکزی مرکزی با کاهش شدید نرخ بهره در نشست بعدی خود موافقت کنند. فکر نمی‌کنم شاهد شروع یک چرخه کاهشی در نرخ بهره باشیم.

ین بر خلاف فرانک نتوانست امروز را با موفقیت زیادی به پایان برساند. هر دلار نسبتا بدون تغییر در مقایسه با روز قبل به ازای ۱۰۸.۸۸ ین و هر یورو به ازای ۱۲۰.۹۵ ین مبادله شدند.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …