یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

تولید نفت انگلیس ۹ درصد افزایش یافت

تولید نفت خام و گاز طبیعی مایع انگلیس در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۹ درصد فزایش یافت و به ۱.۱۸ میلیون بشکه در روز رسید.

به نقل از اویل پرایس ،طبق آمار وزارت بازرگانی، انرژی و استراتژی صنعتی انگلستان، تولید نفت خام و گاز طبیعی مایع (NGL) این کشور، به صورت سالانه  9درصد در سه ماهه اول سال جاری میلادی افزایش یافته و به 1.18 میلیون بشکه در روز رسیده است.

تولید نفت خام انگلستان به تنهایی 11 درصد بالا رفته و به 1.08 میلیون بشکه در 3 ماهه اول سال رسیده است. این نشانه‌ی خوب برای صنعت نفت و گاز انگلستان است که قصد داشت روند نزولی ماه های اخیر را جبران کند. دلیل این افزایش تولید پروژه های استارتاپ در دریای شمال است.

آمار 2018 نشان می‌دهد تولید نفت خام و NGL انگلستان 8.9 درصد در مقایسه با 2017 افزایش داشته که دلیل آن پروژه های جدید منطقه کانتیننتال شلف بود که در اواخر 2017 و 2018 اجرایی شدند و تولید را طی سال افزایش دادند.

 ‏ در نوامبر 2018 ، بریتیش پترولیوم تولید در پروژه کلیر ریج را در غرب منطقه شتلند انگلستان آغاز کرد. هدف این پروژه 640 میلیون بشکه ذخایر نفتی بود و انتظار می‌رود اوج تولید آن 120 هزار بشکه در روز باشد.

 طبق سازمان نفت و گاز انگلستان ، ذخایر نفت این کشور سطح قابل توجهی دارند و کل ذخایر قابل بازیابی آن به 10 تا 20 میلیارد بشکه معادل های نفتی می‌رسند. در حال حاضر ذخایر اثبات شده و احتمالی در منطقه کنتینانتال شلف تا 20 سال دوام دارند.

 کانتیننتال شلف پس از 14 سال پیاپی کاهش تولید، در 5 سال اخیر 20 درصد نفت و گاز بیشتری تولید کرده است.

 اکتشافات در دریای شمال مسلماً افزایش می یابد و سال جاری شاهد حفاری 15چاه جدید خواهیم بود. مجمع نفت و گاز انگلستان اعلام کرد این شتاب باید حفظ شود چون پیش‌بینی می‌شود تولید از آغاز 2020 دوباره کاهش یابد.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲۹جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی …