جمعه , ۱۸ آذر ۱۴۰۱

خبر جدید از بورس

امروز با ورود یک شرکت جدید به بورس تهران مقداری نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه شد. شاخص کل بازار نیز ۹۸۳ واحد رشد کرد.

به گزارش افیکس کار، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۹۸۳ واحد رشد کرد و به رقم ۲۵۰ هزار و ۶۰۵ رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۶۹ واحد افزایش رقم ۶۱ هزار و ۸۷۸ را تجربه کرد.

امروز با عرضه ۱۰ درصد از سهام پتروشیمی نوری بازار سهام رنگ و بوی متفاوتی پیدا کرد و مقداری نقدینگی جدید جذب بازار شد. این سهم در نهایت به قیمت ۳,۱۲۵تومان کشف قیمت شد.

معدنی و صنعتی چادرملو، پالایش نفت تهران، معدنی و صنعتی گل‌گهر سه نمادی بودند که بیشترین تأثیر مثبت را روی شاخص بازار سرمایه داشتند. مقدار تأثیر آنها روی شاخص هر کدام به ترتیب ۲۱۸، ۱۸۲ و ۱۴۱ واحد بود.

در طرف مقابل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران هر کدام به ترتیب ۱۶۲، ۱۱۳ و ۱۱۱ واحد تأثیر کاهشی روی شاخص‌های بازار سهام داشتند.

امروز در گروه شیمیایی ارزش معاملات به ۱۲۱ میلیارد تومان رسید و به این ترتیب حجم معاملات این بازار به ۱۴۵ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

پس از شیمیایی‌ها گروه خودرو بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند بطوری‌که در این گروه ارزش معاملات به ۱۰۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴۰۷ میلیون سهم و اوراق مالی بود. تقریباً بیش از نیمی از خودرویی‌ها امروز با رشد قیمت سهام روبرو شدند.

بانکی‌ها، فلزات اساسی و فرآورده‌های نفتی پس از دو گروه مذکور بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کرده‌اند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲,۷۰۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن تا عدد ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی افزایش یافت. تعداد معاملات این بازار نیز به رقم ۹۴۰ هزار و ۹۴۱ نوبت رسید.

آیفکس نیز ۱.۶۷ واحد رشد کرد و به رقم ۳۲۵۶.۳ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم ۹۳۵ میلیارد تومان بالا رفت و حجم معاملات این بازار عدد ۱.۹ میلیارد تومان را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲۹جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی …