چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱
دلار
REUTERS/Gary Cameron

دلارآمریکا ضعیف ترین هفته خود را به پایان رساند

دلار آمریکا هفته معاملاتی گذشته را به عنوان ضعیف ترین ارز موجود در بازار فارکس به پایان رساند. اخیرا چشم انداز کاهش نرخ بهره از سوی بانک فدرال، یکی از موضوعات اصلی بحث در میان سرمایه گذاران بوده است. اما آخرین تحولات در جنگ تجارت، ممکن است همه چیز را تغییر دهد.

تهدید اعمال تعرفه های ایالات متحده بر کالاهای مکزیکی، برای سرمایه گذاران این پرسش را بوجود آورده که تاثیر جنگ تجاری بین ایالات متحده و همسایۀ جنوبی آن در اقتصاد ایالات متحده چگونه بوده و آیا می تواند بانک فدرال را تشویق به آسان کردن سیاستهای پولی نماید.

میزان بسیار پایین شاخص  حقوق و مزایای غیر کشاورزی  که در روز جمعه منتشر گردید، باعث شد که شرکت کنندگان در بازار کاهش نرخ بهره را تقریبا قطعی در نظر بگیرند. اما در حال حاضر، گزارش ها حاکی از آن است که رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ، برنامه هایی برای اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی از مکزیک را پس  ازتوافق با این کشور بر سر  محدود کردن مهاجرت غیر قانونی در سر دارد. در صورتی که این امر برای تغییر برنامه های بانک فدرال بسنده کند، قطعا معامله گران را متعجب خواهد ساخت.

ضمنا” هفته معاملاتی گذشته سرشار از وقایع مهم برای دلار استرالیا بود. بانک مرکزی استرالیا، نرخ بهره مورد انتظار را کاهش داد، با این حال، در کمال ناباوری، ارزش دلار استرالیا افزایش یافت. پس از این افزایش،  ارزش آن در مقابل برخی از رقبا سقوط کرد. اقتصاد استرالیا با رشد 0.4%  در سه ماهه اول سال جاری باعث افزایش انتظارها گردید ولی در مقابل با انتشار خبر رشد 0.1% در بازه ماه آوریل تا مارس، در قبال پیش بینی تحلیل گران که معادل 0.2% بود. باعث ناامیدی معامله گران گردید.

دلار کانادا در ابتدای هفته گذشته ضعیف بود، اما با استفاده از انتشار داده های اشتغال قابل قبول، توانست در آخر هفته بهبود یابد.

در هفته گذشته:

 جفت ارز یورو/دلار از نرخ برابری 1.1164 به 1.1332 صعود کرد.

جفت ارز دلار استرالیا/ دلار آمریکا از نرخ برابری 0.6933 به 0.6999 صعود کرد.

جفت ارز دلار آمریکا/ دلار کانادا از نرخ برابری 1.3519 به 1.3265 نزول کرد.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …