چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱
قیمت طلا، سکه و ارز
قیمت طلا، سکه و ارز

ذخایر طلا و ارز روسیه به زودی ۵۰۰ میلیارد دلار می‌شود

بانک مرکزی روسیه قصد دارد به تدریج دارایی های بین المللی خود را از طریق کاهش سهم دلار آمریکا و ذخیره شمش طلا متنوع کند تا از میزان وابستگی اقتصاد به دلار کم شود.

به نقل از راشاتودی ، بانک مرکزی روسیه انتظار دارد ذخایرش به زودی به نیم تریلیون دلار برسد. الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه گفت تجمع بیشتر ذخایر بخشی از سیاست مالی این بانک است.

 نابیولینا گفت:« رقم 500 میلیارد دلار هدف نیست، تنها یک عدد مقدماتی است که برای تامین امنیت اقتصادی کشور باید به آن رسید».

  به گفته رئیس بانک مرکزی روسیه این مقدار ذخایر شمش طلا و ارز خارجی برای مقابله با  بحران ها کافیست.

وی با تأکید بر اینکه ادامه ذخیره طلا و ارز بخشی از سیاست بودجه این بانک است گفت:« ما تقریباً به این حد رسیده ایم و در آینده نزدیک از آن هم فراتر می رویم».

در اوایل ماه جاری ، بانک مرکزی گزارش داد  ذخایرش به حدود 492 میلیارد دلار در برابر 482 میلیارد دلار پایان ماه مارس رسیده است.

روسیه در سال‌های اخیر به طرز قابل توجهی ذخایر بین المللی خود را افزایش داده تا از اقتصاد خود در برابر شوک های خارجی و داخلی محافظت کند شوک هایی مانند تغییر قیمت نفت که صادرات اصلی این کشور است، نوسان‌های نرخ ارز و تحریم های بیشتر اقتصادی.

بانک مرکزی به عنوان بخشی از سیاست وسیع تری قصد دارد به تدریج دارایی های بین المللی خود را از طریق کاهش سهم دلار آمریکا و ذخیره شمش طلا متنوع کند تا  از میزان وابستگی اقتصاد به دلار کم شود.

در آغاز ماه می، شورای جهانی طلا اعلام کرد روسیه رتبه اول را در بین بزرگترین خریداران طلای جهان در سه ماهه اول سال جاری میلادی کسب کرده است. طبق این گزارش ، این کشور 55.3 تن طلا به خزانه خود اضافه کرده و دارایی های طلای خود را به 2168.3 تن رسانده است.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …