چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱

رشد سهام آسیایی

روز پنج‌شنبه ۳ مرداد ۹۸، پس از رشد وال‌استریت با بالا آمدن سهام تکنولوژی، سهام آسیایی در انتظار تصمیم بانک مرکزی اروپا برای کاهش نرخ بهره، محتاطانه رشد کردند.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه، پس از رشد وال‌استریت با بالا آمدن سهام تکنولوژی، سهام آسیایی در انتظار تصمیم بانک مرکزی اروپا برای کاهش نرخ بهره، محتاطانه رشد کردند.

نیکی ژاپن در آغاز معاملات امروز به رکورد ۳ ماهه رسید، اما در ادامه بخشی از سود خود را از دست داد و تنها ۰.۲۶ درصد رشد کرد.

در بازار چین، شاخص شانگهای ۰.۲۷ درصد رشد کرد و شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۳۴ درصد بالا آمد.

ای‌اس‌اکس استرالیا هم با انتظار از اینکه بانک مرکزی اروپا و فدرال‌رزرو، به زودی نرخ بهره خود را کاهش خواهند داد، با رشد ۰.۵۲ درصدی روبرو شد، اما افت ۰.۵۳ درصدی کوسپی کره‌جنوبی، به علت کاهش درآمدهای اخیر سازندگان تراشه کامپیوتری، رخ داد. در عین حال، تنش‌های تجاری بین توکیو و سئول، باعث شد که رشد گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن به ۰.۲۲ درصد محدود شود.

سرمایه‌گذاران بازار سهام، این روزها با امید به اتفاقات مثبت در مذاکرات تجاری چین و آمریکا و نیز احتمال تسهیل در سیاست‌گذاری‌های مالی جهان، تشویق شدند.

آن‌چه احتمال کاهش نرخ بهره بانک‌های مرکزی جهان را بالا برده است، اعلام یک مجموعه از شاخص‌های مدیران خرید (پی‌ام‌آی) از اقتصادهای جهان بود که ضعیف‌تر از سطح انتظار بودند.

در بازار ارز، یورو به نرخ برابری دلاری ۱.۱۱۲۵ رسید که از اواخر ماه می تا کنون بی‌سابقه بود.

شاخص دلار هم در ۹۷.۷۲۴ واحد، بدون تغییر ماند.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی بازار فارکس

نقاط کلیدی بازار فارکس امروز ۲سپتامبر ۲۰۲۲ | تحلیل جفت ارزهای اصلی

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی فارکس در روز جمعه ۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و …