دوشنبه , ۳ بهمن ۱۴۰۱

رشد شاخص داوجونز برای هشتمین روز متوالی

مجله افیکس‌کار: شاخص میانگین صنعتی داوجونز با بهبود حال‌وهوای بازارها از  بهتر شدن روابط تجاری چین و آمریکا، برای اولین بار در بیش از یک سال اخیر اولین رشد متوالی ۸ روزه خود را ثبت کرد. 

اخبار اقتصاد جهان

به گزارش مجله افیکس‌کار به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در پایان معاملات روز جمعه به وقت آمریکا (بامداد شنبه به وقت تهران)، با بهبود حال‌وهوای بازارها از  بهتر شدن روابط تجاری چین و آمریکا، شاخص میانگین صنعتی داوجونز برای اولین بار در بیش از یک سال اخیر، اولین رشد متوالی ۸ روزه خود را ثبت کرد. 

اما سقوط سهام اپل باعث شد شاخص‌های اس‌اندپی۵۰۰ و کامپوزیت نزدک با افت روبرو شوند. با این حال هر سه شاخص سهام آمریکا سومین هفته رشد متوالی خود را به ثبت رساندند و اس‌اندپی تنها ۱ درصد پایین‌تر از رکورد تاریخی خود بسته شد. 

پس از این که گلدمن‌ساکس قیمت هدف هر سهم اپل را کاهش داد، قیمت سهام این شرکت ۱.۹ درصد سقوط کرد و بیشترین فشار رو به پایین را به شاخص‌های سهام آمریکا وارد کرد.

روز پنج‌شنبه هم با کاهش تنش‌های تجاری همراه بود و آمریکا از برنامه چین برای خرید مجدد محصولات کشاورزی این کشور، استقبال کرد. ترامپ گفت چین قرار است مقادیر عظیمی از محصولات کشاورزی آمریکا را خریداری کند. 

میانگین صنعتی داوجونز ۳۷.۰۷ واحد یا ۰.۱۴ درصد رشد کرد و به ۲۷۲۱۹.۵۲ واحد رسید. اس‌اندپی ۲.۱۸ واحد یا ۰.۰۷ درصد افت کرد و به ۳۰۰۷.۳۹ واحد رسید. کامپوزیت نزدک ۱۷.۷۵ واحد یا ۰.۲۲ درصد پایین آمد و در ۸۱۷۶.۷۱ واحد بسته شد. 

رشد هفتگی داوجونز ۱.۶ درصد شد، در حالی که اس‌انپی۵۰۰ و نزدک ۰.۹ درصد رشد کردند./مهرنیوز

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲۹جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی …