پنجشنبه , ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

رمزارز اتریوم چیست؟

آشنایی با ارزهای دیجیتال

رمزارز اتریوم ، بستر جدیدی از اینترنت است:

_  یک بستر اینترنتی که هم پول و هم عملیات پرداخت در آن تعریف شده است.

_ یک بستر اینترنتی که شما می‌توانید در آن اطلاعات خود را در اختیار داشته باشید و به هیچ‌وجه برنامه‌های شما جاسوسی و دزدی نمی‌شود.

_ یک بستر اینترنتی که همه‌ افراد می‌توانند به سیستم مالی باز، دست یابند.

_ یک بستر اینترنتی که دارای زیرساخت‌های دسترسی باز و بی طرف بوده و تحت کنترل هیچ شرکت و شخصی نمی‌باشد.

اتریوم چیست؟

“اتریوم در سال 2015 راه‌اندازی شد”

مجله افیکس‌کار: اتریوم نیز مانند سایر بسترهای بلاکچین‌ها دارای رمز ارز مختص به خود به نام اتر می‌باشد. اتریوم پول دیجیتال است.

اگر از بیت‌کوین شنیده‌اید و با آن آشنایی دارید، باید گفت از بسیاری از جهات اتریوم مانند بیت کوین است و ویژگی‌های مشترک دارند.

اتریوم یک ارز دیجیتال است که می‌توان به افراد در هرجای جهان ارسال کرد. همانطور که پیش‌تر گفته شد اتریوم تحت نظر هیچ شرکت با شخص خاصی نمی‌باشد. در سراسر جهان مردم از اتریوم به منظور انجام عملیات پرداخت به عنوان یک فروشگاه و یا وثیقه باارزش استفاده می‌کنند.

اما برخلاف سایر بلاک‌چین‌ها اتریوم قابلیت‌های بیشتری دارد. اتریوم قابل برنامه‌ریزی است به این معنی که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای ساخت انواع جدید برنامه‌ها استفاده کنند.

این برنامه‌های غیرمتمرکز قابل اعتماد و قابل پیش‌بینی هستند، به این معنی که وقتی بارگذاری در اتریوم انجام شود، طبق برنامه‌ریزی اجرا می‌شود.

آن‌ها می‌توانند از دارایی‌های دیجیتال به منظور ایجاد انواع جدیدی از برنامه‌های مالی، استفاده کنند.

آن‌ها می‌توانند غیرمتمرکز باشند، به این معنی که توسط هیچ نهاد یا شخص معینی کنترل نمی‌شود.

درحال حاضر هزاران نفر از توسعه‌دهندگان، در سراسر جهان درحال ساخت برنامه‌هایی در اتریوم هستند و انواع جدیدی از برنامه‌ها را تهیه کرده‌اند که امروزه می‌توانید از بسیاری از آن برنامه‌ها استفاده نمایید که عبارتند از:

  • کیف پول‌های رمز ارز )که این امکان را به شما می‌دهند با اتر ( ETH)، یا دارایی‌های موجود دیگر، عملیات پرداخت خود را فوری و آسان انجام دهند. (
  • برنامه‌های مالی )که به شما این امکان را می‌دهد دارایی‌های دیجیتالی خود را قرض کنید، وام بگیرید یا سرمایه‌گذاری نمایید.(
  • بازارهای غیرمتمرکز (که به شما اجازه می‌دهد دارایی‌های دیجیتالی را تجارت کنید یا حتی اجازه می‌دهد در رابطه با وقایع دنیای واقعی، پیش‌بینی های معاملاتی کنید.
  • بازی‌هایی (که در آن شما دارایی‌های درون بازی دارید و حتی می‌توانید پول واقعی به دست آورید.)

و بسیاری امکانات و برنامه‌های دیگر.

انجمن اتریوم بزرگترین و فعال‌ترین جامعه بلاک‌چین در جهان است.

این شامل توسعه‌دهندگان پروتکل اصلی، محققان رمزنگاری اقتصادی، هنرمندان، سازمان‌های ماینینگ، دارندگان ETH(اتر)، گیمرها، توسعه‌دهندگان برنامه، شرکت‌های ثروتمند و اکنون شما می‌باشد.

هیچ شرکت یا سازمان متمرکزی به منظور کنترل اتریوم وجود ندارد. اتریوم، توسط یک جامعه متنوع جهانی از کاربران که روی هربرنامه‌ای مرتبط با پروتکل‌ اصلی کار می‌کنند، به مرور ساخته شده و در حال ارتقا است.

این وب‌سایت (اتریوم) دقیقا مانند بقیه برنامه های اتریوم توسط مجموعه‌ای از کاربرها که باهم کار می‌کنند ساخته شده است و همچنان درحال ارتقا است. )