چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱

رکود اقتصاد انگلیس جدیست

یک موسسه پژوهشی پیش بینی کرد اقتصاد انگلیس احتمالاً در سه سال آینده دچار رکود می‌شود.

به گزارش افیکس کار به نقل از راشاتودی، احتمالاً انگلستان در سه سال آینده دچار رکود می‌شود. یک سازمان پژوهشی اعلام کرد خطر این سناریوی غم انگیز در بالاترین حد از بحران مالی 2007 قرار دارد و انگلیس برای مواجهه با پیامدهای آن آماده نیست .

تحقیقات نشان می‌دهد دلایل این رکود قریب‌الوقوع طبیعتاً هم جهانی است و هم داخلی و شامل کندی رشد اقتصادی در پی درگیری های تجاری و بلاتکلیفی در مورد برگزیت می شود .

این سازمان پژوهشی در گزارش خود با عنوان « شکست در برنامه ریزی=برنامه ریزی برای شکست » نوشت 5 رکود آخر حدود 2500 پوند (3150 دلار ) برای هر خانواده هزینه داشت و باعث بیکاری یک میلیون نفر در انگلیس شد . اگر دولت نمی‌توانست تاثیر آخرین رکود را اداره کند، تولید ناخالص داخلی تا 12 درصد سقوط می کرد که معادل بیش از 8000 پوند برای هر خانواده انگلیسی است .

ولی آنچه در تخفیف آخرین رکود موثر بوده ، مثل کاهش شدید نرخ بهره، احتمالاً در رکود پیش رو تاثیری نخواهد داشت و باید رویکرد دیگری در پیش گرفت.

جیمز اسمیت، مدیر تحقیقات در گزارش نوشت:« ما نگرانیم سیاستگذاران نتوانند هنگام بروز رکود بعدی مثل دفعه قبل عمل کنند. پیامد این بحران توانایی سیاست را در حفاظت از اقتصاد محدود می کند» .

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …