سه شنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۱
شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا

شاخص فعالیت فدرال رزرو فیلادلفیا یا Philly Fed چیست؟

در این قسمت از آموزش تحلیل بنیادی فارکس در مورد شاخص فعالیت فدرال رزرو فیلادلفیا یا Philly Fed صحبت خواهیم کرد.

مجله افیکس کار: همانطور که قبلا در آموزش تجزیه و تحلیل بنیادی فارکس گفتیم ، با استفاده از اطلاعات و داده های اقتصادی، سرمایه گذاران می توانند عملکرد اقتصاد یک منطقه را اندازه گیری کنند.

هر چقدر داده ها قوی تر باشد یعنی رشد اقتصادی قوی تر است . شاخص های اقتصادی نشان دهنده رشد یا افت اقتصاد یک کشور است و این موضوع مسلما روی ارز آن کشور و در نتیجه جفت های آن در بازار فارکس نیز تاثیر خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید :

نکات برجسته

 • بانک فدرال رزرو فیلادلفیا یکی از 12 شعبهٔ فدرال رزرو در شهر مینیاپولیس است. این بانک مناطقی از ایالات نیوجرسی، دلاویر و پنسیلوانیا را پوشش می‌دهد.
 • شاخص فیلی فد ، تغییرات رشد کسب و کارها را در مناطق زیر پوشش خود را می سنجد.
 • زمانی که شاخص فدرال فیلادلفیا بالای صفر باشد، نشان دهنده رشد بخش تولید و زمانی که زیر صفر باشد، نشان دهنده انقباض است.
 • افزایش شاخص اغلب سیگنالی است که یک بازار صعودی در انتظارست
 • بازار اوراق قرضه به نتایج آن واکنش نشان میدهد.

شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا چیست ؟

شاخص فعالیت فدرال رزرو فیلادلفیا یا نظرسنجی فیلی فد (فیلی فدرال)، یک شاخص بانک مرکزی فدرال رزرو منطقه ای است که تغییرات رشد کسب و کارهای مختلف را اندازه گیری می کند. همچنین به عنوان “نظرسنجی چشم انداز کسب و کار” شناخته می شود.
این نظرسنجی به عنوان “Business Outlook Survey” نیز شناخته می شود. همچنین ممکن است به عنوان Philadelphia Fed Index نیز در تقویم های اقتصادی ببینید.

دلیل اهمیت نظرسنجی فیلی فد در فارکس چیست ؟

فیلادلفبا پنجمین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا می‌باشد. این شهر دومین شهر بزرگ ساحل شرقی آمریکا بعد از نیویورک و شهر مهم ایالت پنسیلوانیا می‌باشد.

بانک فدرال رزرو فیلادلفیا یکی از ۱۲ شعبه و سومین شعبه بزرگ فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا است که در شهر مینیاپولیس قرار دارد.

در واقع شاخص فعالیت فدرال رزرو فیلادلفیا ، سطح نسبی شرایط عمومی تجارت در منطقه زیر نظر فدرال رزرو فیلادلفیا که شامل مناطقی از ایالات نیوجرسی، دلاویر و پنسیلوانیاست را ارزیابی می کند.

نظرسنجی سومین شعبه بزرگ فدرال رزرو نحوه عملکرد انواع مختلف سرمایه گذاری ها را در کل آمریکا را مشخص می کند. هدف از این نظرسنجی ارائه تصویری فوری از فعالیت های تولیدی فعلی در این منطقه و همچنین ارائه یک پیش بینی کوتاه مدت از شرایط تولید در منطقه است که با توجه یه وسعت و اهمیت منطقه نظرسنجی ، ممکن است نشانه ای از شرایط در سراسر ایالات متحده باشد.

همچنین نظرسنجی Philly Fed معیاری برای رشد تولید منطقه ای است. زمانی که شاخص بالای صفر باشد، نشان دهنده رشد تولید در کارخانه ها و زمانی که زیر صفر باشد، نشان دهنده انقباض است. از آنجا که تولید بخش عمده یک اقتصاد است ، این گزارش تأثیر زیادی بر رفتار بازار دارد.

همچنین فیلی فد به پیشبینی های شاخصهای مدیران خرید PMI آینده کمک میکند.

این شاخص از نتایج یک نظرسنجی محاسبه میشود که در آن تولید کنندگان ، تاجران و سرمایه گذاران داوطلبانه به سؤالات مربوط به تغییرات فعالیت های تجاری خود پاسخ می دهند.

به‌عنوان مثال عواملی مانند اشتغال، سفارش‌های جدید و عقب افتاده ، موجودی‌های مواد اولیه و کالای ساخته شده و همچنین هزینه‌های پرداختی و دریافتی در این نظرسنجی لحاظ میشود.

از نقاط قوت این نظرسنجی اطلاعات تاریخی آن است . زیرا نظرسنجی فیلی فد از ماه می سال 1968 به طور مداوم انجام شده است و داده های تاریخی ماهانه به راحتی در دسترس و قابل مقایسه است.

تاثیر نظرسنجی فیلی فد در بازارهای مالی

این شاخص معمولاً توسط بانک فدرال رزرو فیلادلفیا در سومین پنجشنبه ماه در ساعت 10 صبح به وقت سواحل شرقی آمریکا منتشر می شود.
اگرچه Philly Fed فقط از اطلاعات تولیدکنندگان در زیرمجموعه کوچکی از کل ایالات متحده استفاده می کند، اما همانطور که گفتیم یک شاخص مفید برای فعالیت اقتصادی و تجاری در سراسر کشور و نتیجتا کل اقتصاد آمریکاست .
این نظرسنجی می تواند نشانه های اولیه مشکلات یا پیشرفت در بخش مختلف و در نتیجه در کل اقتصاد ایالات متحده را ارائه دهد.

اگرچه شواهد متفاوتی از قدرت پیش‌بینی و تاثیر این نظرسنجی وجود دارد، اما توسط متخصصان سرمایه‌گذاری و اقتصاددانان به اطلاعات آن مراجعه و تحلیل می‌شود.

انتشار این شاخص می‌تواند بر بازارهای سرمایه تأثیر بگذارد. خصوصا بازار اوراق قرضه به این گزارش بسیار حساس است.

بصورت خلاصه

 • گزارش نظر سنجی فیلادلفیادر رابطه با وضعیت کنونی اقتصاد آمریکاست.
 • این گزارش شامل نظرات 100 شرکت کننده در رابطه با وضعیت کنونی اقتصادی و چشم انداز برای 6 ماه آینده است.
 • میزان شاخص زیر صفر نشان دهنده رکود اقتصادی است.
 • گزارش قبل از انتشار شاخص فعالیت های تجاری مدیران خرید ISM PMI index منتشر می شود و به منظور پیش بینی شاخص ISM قابل توجه است.
 • روش تاثیر آن بر دلار بدین صورت است که قرائت بالاتر از حد انتظار یا پیشبینی میتواند برای دلار آمریکا مثبت / صعودی باشد ، در حالی که قیمتی کمتر از حد انتظار باید برای دلار آمریکا منفی / نزولی باشد.
 • میزان تاثیر لحظه ای این شاخص در بازار ارز، پایین است ولی برای تحلیل های بلندمدت بسیار مهم است
 • زمان انتشار این شاحص هر ماه در سومین پنج شنبه ماه در ساعت 17 (زمستانی) به وقت تهران منتشر میشود.
 • منبع کسب آمار برای این نظر سنجی سایت فیلی فد به این آدرس است .

بیشتر بخوانید :

بیشتر بخوانید

رابطه طلا و دلار با AUDUSD و NZDUSD چیست؟

مجله افیکس‌کار: در این پست رابطه طلا و دلار با ارزهای کالایی ارائه شده است. …