شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
طرح اولین هاردفورک اتریوم 2 توسط ویتالیک بوترین منتشر شد

طرح اولین هاردفورک اتریوم 2 توسط ویتالیک بوترین منتشر شد

به تازگی ویتالیک بوترین طرح اولین هاردفورک شبکه بلاکچین  اتریوم 2 را منتشر نمود.

به گزارش مجله افیکس کار ، روزگذشته بنیانگذار شبکه بلاکچین اتریوم، ویتالیک بوترین ، طرحی را برای اولین هاردفورک بیکون چین Beacon Chain (Ethereum 2.0) منتشر کرد.

اولین کد این برنامه HF1 است. هدف اصلی HF1 رفع نواقص بیکون چین و ارائه پشتیبانی مناسب برای نسخه لایت کلاینت (در فضای بلاکچین) است. بعلاوه، مکانیزم منشعب سازی پیش از ایجاد تغییرات اساسی و ادغام با یک تغییر اندک باید قابل آزمایش شود. این طرح چندین تغییر اجماع با HF1 را نیز پیشنهاد می‌دهد.

کمیته همگام‌سازی برای پشتیبانی از لایت کلاینت  

طبق اعلام ویتالیک بوترین، پشتیبانی از لایت کلاینت light clients (گره‌هایی با حداقل نیاز به منابع و قابلیت اجرا در دستگاه های تلفن همراه) توسط کمیته همگام سازی به طور تصادفی انتخاب شده است. هدف از این کار این است که به لایت کلاینت اجازه دهد تا سر چین یا زنجیره را تعیین کنند (حداقل 20 کیلو بایت در روز برای نگهداری و 500 بایت برای تأیید یک بلاک). این عمل به لایت کلاینت اجازه می‌دهد برای دستگاه های تلفن همراه قابل استفاده باشد.

اتریوم HF1 برای حل موضوع داغ، “برش یا اسلشینگ” (slashing) در نظر گرفته شده است. تا کنون، از این مورد در ارزیابی بیکون چین استفاده شده است. به این صورت که اعتبارسنج‌ها در صورت عدم فعالیت، برخی از اتریوم‌های خود را از دست می‌دهند.

این کار برای استیکینگ خطرناک است، خصوصاً برای هوم استیکرها، زیرا باید تاوان اتفاقاتی مانند قطع شدن اینترنت یا برق را دهند که مقصر آن نیستند. HF1 قصد دارد این خطر را با تمایز بین بی‌تحرکی متناوب و مداوم کاهش دهد. هدف این هارد فورک با تمایز بین بی تحرکی متناوب و مداوم، کاهش این نوع ریسک است.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …