سه شنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۱

عقب نشینی بورسهای جهانی

کم‌رنگ شدن امیدها به کاهش نرخ بهره در آمریکا باعث شد بیشتر شاخص‌های مهم بورسی در جهان با زیان بسته شوند.

به گزارش افیکس کار به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز سه‌شنبه برای بورس‌های جهان روز درخشانی نبود و نبود خبر مثبتی برای تداوم رالی صعودی، صف‌های فروش را طولانی کرد. بی انگیزگی معامله گران در سراسر جهان باعث شد تا بیشتر شاخص‌های مهم بورسی با زیان بسته شوند.

ادوارد مویا، کارشناس بازار در مؤسسه “اواندا” گفت: اخبار کسل کننده محلی در کنار کم‌رنگ شدن امیدها به کاهش نرخ بهره در آمریکا و رشد نه چندان درخشان تجارت خارجی آلمان باعث شد بیشتر شاخص‌ها امروز نزولی شوند.

در معاملات امروز بورس‌های اروپایی، شاخص “استوکس ۵۰” که در بر دارنده نماد ۵۰ شرکت بزرگ اروپایی است با ۰.۱ درصد کاهش به ۳۵۲۳.۷۶ واحد رسید. در انگلیس شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن و در فرانسه شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با افت مشابه ۰.۱ درصدی به ترتیب در سطح ۷۵۴۹.۲۷ واحدی و ۵۵۸۹.۱۹ واحدی بسته شدند. دیگر شاخص مهم بورسی اروپا یعنی “دکس ۳۰” فرانکفورت آلمان ۰.۲ درصد عقب نشست تا به سطح ۱۲ هزار و ۵۴۳.۱۵ واحدی برسد.

در شرایطی که انتظار می‌رفت آمار بسیار خوب اشتغال‌زایی ماه ژوئن آمریکا باعث صعود شاخص‌های بورس وال استریت شود اما بزرگ‌ترین شاخص این بورس یعنی ” داو جونز اینداستریال اوریج” با ۰.۵ درصد ریزش در سطح ۲۶ هزار و ۷۷۹.۹۵ واحدی بسته شد.

روند نزولی بورس‌ها به آسیا نیز کشیده شد به گونه‌ای که شاخص “نیک کی ۲۲۵” با ۱ درصد ریزش به ۲۱ هزار و ۵۳۴.۳۵ واحد رسید، شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ ۱.۵ درصد ریزش کرد و در سطح ۲۸ هزار و ۳۳۱.۶۹ واحدی رسید و شاخص “شانگهای کامپوزیت” با سقوط ۲.۶ درصدی تا سطح ۲۹۳۳.۳۶ واحد عقب نشست.

بر خلاف شاخص‌های بورسی، بهای نفت در معاملات امروز صعودی بود: هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۳۹ سنت افزایش به ۶۴.۶۲ دلار و نفت “وست تگزاس اینتر مدیت” با ۵۱ سنت افزایش به ۵۸.۰۲ دلار رسید.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …