دوشنبه , ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

قیمت اونس طلا – جمعه 5 مهر 1398

تحلیل بازار جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۱۲ سنت افزایش به ۱۵۰۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گزارش مجله افیکس‌کار به نقل از رویترز، در حالی که تقویت ارزش دلار موجب شده تا تاثیرات ناشی از نگرانی های سیاسی و تجاری بر بازار طلا خنثی شود، قیمت فلز زرد امروز تغییر چندانی را شاهد نبود، اما همچنان در مسیر ثبت سومین کاهش هفتگی در طی 4 هفته اخیر باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 12 سنت افزایش به 1504 دلار و 90 سنت رسید.

از ابتدای هفته جاری تاکنون قیمت فلز زرد 0.7 درصد کاهش داشته، در حالی که هفته گذشته حدود 2 درصد افزایش یافته بود.

 قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز 3 دلار کاهش داشت و به 1512 دلار و 20 سنت رسید.

جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «طلا در بلند مدت در محدوده قیمت 1480 دلار تا 150 دلار در نوسان خواهد بود.»

در حالی که ریسک های ناشی از تنش های سیاسی و جنگ تجاری میان امرکیا و چین موجب افزایش جذابیت سرمایه گذاری در بازار دلار به عنوان یک محل امن شده است، ارزش پول ملی آمریکا در برابر ارزهای معتبر جهان به بالاترین رقم های چند هفته گذشته رسیده است.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی نیز در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی متوالی خود قرار دارد.

گزارش افشاگرانه یکی از کارکنان دولت آمریکا که روز پنجشنبه منتشر شد نشان می دهد که ترامپ نه تنها از موقعیت خود برای فشار بر اوکراین برای پرونده سازی برای پسر جو بایدن، رقیب انتخاباتی خود سوء استفاده کرده است، بلکه کاخ سفید تلاش کرده تا شواهد مربوط به گفت وگوی مذکور را پنهان کند.

در همین حال سرمایه گذاران نگران سیگنال های ضد و نقیضی هستند که از سوی چین و آمریکا در مورد اختلافات تجاری شان مخابره می شود و موجب شده تا قیمت فلز زرد از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون حدود 17 درصد افزایش یابد./تسنیم

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …