شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱

قیمت جهانی اونس طلا چهارشنبه 10 مهر 1398

تحلیل بازار جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۷۹ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به گزارش مجله افیکس‌کار به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمارهای ضعیف از بخش تولید آمریکا نگرانی ها از افت رشد اقتصاد جهان را تشدید کرده و احتمالا کاهش بیشتر نرخ بهره را تقویت کرده است، قیمت طلا پس از افزایش یک درصدی در جلسه قبل امروز نیز اندکی رشد داشت. 

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1479 دلار و 43 سنت رسید.روز سه شنبه قیمت طلا قبل از رد یک درصدی تا 1458 دلار و 50 سنت پایین آمده بود.

قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد کاهش به 1485 دلار و 4 سنت رسید.

در حالی که تنش های تجاری بر میزان صادرات سایه افکنده و نگرانی های بازارهای مالی از افت شدید رشد اقتصاد جهانی در سه ماهه سوم سال تشدید شده است، فعالیت های تولیدی آمریکا‌در ماه سپتامبر به پایین ترین رقم در طی بیش از 10 سال گذشته رسید.

ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز اندکی تضعیف شد، در حالی که ارزش سهام در بازارهای مالی جهان به پایین ترین رقم های خود در طی یک ماه گذشته رسید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بار دیگر از فدرال رزرو به دلیل پایین آمدن فعالیت بخش تولید انتقاد کرد و گفت بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را خیلی بالا نگه داشته و  اینکه ارزش بالای دلار در  حال لطمه زدن به کارخانجات آمریکاست./تسنیم

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …