شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

قیمت جهانی اونس طلا 13 مهر 1398

تحلیل بازار جهانی طلا

پس از انتشار آمارهای بالاتر از حد انتظار از بازار کار آمریکا قیمت اونس طلا روز گذشته کاهش یافت و به ۱۵۰۴ دلار و ۶۶ سنت در پایان معاملات جمعه رسید.

به گزارش مجله افیکس‌کار به نقل از رویترز، در حالی که پس از انتشار آمارهای بهتر از حد انتظار از بازار کار آمریکا، احتمال کاهش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش یافته است، قیمت طلا دیروز کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.04 درصد کاهش به 1504 دلار و 66 سنت رسید.  قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 0.06 درصد کاهش به 1512 دلار  و 90 سنت رسید.

بر اساس گزارش وزارت کار آمریکا نرخ اشتغال در این کشور در ماه سپتامبر اندکی رشد داشته و نرخ بیکاری به نزدیکی پایین ترین رقم 50 سال گذشته رسیده است. این آمارها سبب شده تا نگرانی ها در مورد احتمال بروز رکود در اقتصاد آمریکا تا حدی فروکش کند.

جری سیکا، تحلیلگر ارشد موسسه سیرکل اسکوارد در این باره گفت: این انتظار وجود داشت که ممکن است شاهد بیشترین افت اشتغال زایی در سال باشیم اما این اتفاق رخ نداد. بازار طلا روی کاهش مجدد نرخ بهره حساب باز کرده است.

وی افزود، با توجه به سایر آمارهای اقتصادی منفی منتشر شده، آمار بخش اشتغال نسبتا قابل قبول به نظر می رسد. روز پنجشنبه به دلیل آمارهای منفی منتشر شده این گمانه زنی تقویت شد که فدرال رزرو مجددا نرخ بهره را کاهش خواهد داد اما آمار اشتغال موجب شد تا این احساس تا حدی فروکش کند./تسنیم

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …