سه شنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۳۲۸ دلار و ۸۳ سنت رسید

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که تهدیدات تجاری جدید آمریکا علیه چین موجب نگرانی مجدد سرمایه گذاران شده است، قیمت طلا که در جلسه گذشته بیشترین افت قیمت یک روزه در طی 2 ماه اخیر را تجربه کرده بود، امروز با افزایش مواجه شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1328 دلار و 83 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.3 درصد افزایش به 1332 دلار و 90 سنت رسید.

پس از آنکه توافق میان آمریکا و مکزیک مانع از در گرفتن یک جنگ تعرفه‌ای دیگر شد، بازارهای بورس جانی تازه گرفتند و این موجب شد تا قیمت فلز زرد دیروز بیش از یک‌درصد کاهش یابد و تا رقم 1324 دلار و 50 سنت پایین بیاید.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «کاهش تنش‌های تجاری میان آمریکا و مکزیک دیروز تأثیری منفی بر بازار طلا داشت، اما این موضوع نگرانی‌ها در مورد مذاکرات تجاری آمریکا و چین را کاهش نداده است».

وی افزود، اما تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین «مانع از آن شد که افت قیمت‌های دیروز ادامه‌دار باشد و ما شاهد تداوم نسبی سرمایه‌گذاری‌های امن در بازار طلا هستیم».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفته در صورتی که نتواند در مذاکرات تجاری با رئیس‌جمهوری چین در حاشیه نشست گروه 20 که در اواخر ماه جاری برگزار خواهد شد به پیشرفتی دست یابد، دور دیگری از تعرفه‌ها را بر کالاهای چینی اعمال خواهد کرد.

ترامپ بارها گفته که انتظار دارد در حاشیه نشست گروه 20 در اوزاکای ژاپن با شی جینپینگ رئیس‌جمهوری چین دیدار و گفت‌وگو کند، اما طرف چینی هنوز چنین دیداری را تأیید نکرده است.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …