چهارشنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۳۳۷ دلار و ۴۱ سنت رسید

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال انتشار آمارهای ضعیف از نرخ تورم آمریکا و تقویت احتمال کاهش نرخ بهره در این کشور تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا افزایش یافته است، قیمت طلا امروز با افزایش مواجه بود. افزایش تنش های تجاری میان آمریکا و چین از دلایل اصلی تضعیف اقتصاد آمریکا در ماه های اخیر بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد افزایش به 1337 دلار و 41 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.3 درصد افزایش به 1341 دلار و 40 سنت رسید.

پیتر فانگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ما شاهد حمایت قوی از فلز زرد در محدوده قیمت 1330 دلار هستیم و به نظر می رسد که با توجه به در پیش بودن کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا باز هم افزایش خواهد یافت… دیگر عامل تقویت قیمت طلا ادامه نگرانی ها از جنگ تجاری است و به همین دلیل مردم به دنبال سرمایه گذاری امن در بازار طلا هستند.»

آمارهای منتشر شده از وزارت کار آمریکا نشان می دهد که قیمت مصرف کننده در این کشور در ماه می افزایش ناچیزی داشته و این نشان دهنده کاهش نرخ تورم است. آمارهای ضعیف از نرخ تورم و رشد اقتصادی آمریکا فدرال رزرو را برای کاهش نرخ بهره تحت فشار قرار داده است.

سیاستگذاران بانک مرکزی امریکا قرار است در طی روزهای 18 و 19 ژوئن تشکیل جلسه دهند. با توجه به شدت گرفتن جنگ تجاری، کند شدن رشد اقتصادی و کاهش شدید میزان استخدام ها در ماه می، بازارها احتمال می دهند امسال حداقل 2 نوبت کاهش نرخ بهره اتفاق بیافتد.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی نیز امروز با 0.1 درصد کاهش مواجه بود.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۰سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۰سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …