یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۰۱ درصد افزایش به ۱۳۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد چین و آمریکا و نگرانی های سیاسی از وضعیت خاورمیانه موجب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است، قیمت طلا روز جمعه با بیش از یک درصد افزایش، برای اولین بار از آوریل سال گذشته به بالای 1350 دلار رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 1.01 درصد افزایش به 1355 دلار و 49 سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد تا 1358 دلار و 4 سنت رسید که بالاترین رقم از 11 آوریل سال گذشته تاکنون بود.

قیمت فلز زرد از ابتدای هفته جاری تاکنون 1.1 درصد افزایش یافته و در مسیر ثبت چهارمین هفته افزایشی متوالی قرار دارد.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 1.2 درصد جهش به 1359 دلار و 50 سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «در حالی که به دلیل افزایش تنش ها در خاورمیانه و اعتراضات جدایی طلبانه در هنگ کنگ ریسک های ژئوپلتیک بالا گرفته است، قیمت طلا نیز بالا رفته است.»

روز پنجشنبه واشنگتن ایران را متهم به دست داشتن در حمله به تانکرهای در حال تردد در دریای عمان کرد و موجب افزایش نگرانی ها در مورد تنش ها میان دو کشور شد.

درگیری ها بین تظاهر کنندگان معترض به لایحه استرداد مجرمین و پلیس هنگ کنگ روز پنجشنبه به خشونت کشیده شد. قرار است اعتراضات در روزهای اینده نیز ادامه پیدا کند.

در همین حال، آمارهای جدید نشان می دهد رشد تولیدات صنعتی چین در ماه می به پایین ترین رقم بیش از 17 سال گذشته یعنی 5 درصد رسیده است. این جدیدترین نشانه از تضعیف تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ جهان همزمان با بالا گرفتن تنش های تجاری با آمریکا است.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …