چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۳۳۷ دلار و ۳۱ سنت رسید.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که در پی انتشار آمارهای قوی از خرده فروشی آمریکا و در آستانه نشست این هفته فدرال رزرو آمریکا ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم های چند هفته اخیر باقی مانده است، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد کاهش به 1337 دلار و 31 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز جمعه به بالاترین رقم از 11 آوریل 2018 یعنی 1358 دلار و 4 سنت رسیده بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد کاهش به 1341 دلار و 70 سنت رسید.

بنجامین لو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: «فعلا قیمت طلا نوسان چندانی ندارد. احتمال کاهش نرخ بهره و تنش های تجاری سبب شده تا تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا افزایش یابد.» اما «اگر فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش دهد، قیمت اوراق قرضه ممکن است پایین بیاید و سوددهی این اوراق بالا برود که عامل مثبتی برای بازار طلا نخواهد بود. به علاوه، کاهش نرخ بهره ممکن است موجب افزایش اشتهای ریسک پذیری و محدود شدن رشد قیمت طلا شود.»

بر اساس اعلام موسسه فدواچ، احتمال کاهش نرخ بهره در نشست ماه جاری فدرال رزرو آمریکا از 28.3 درصد به 21.7 درصد کاهش یافته است. اما احتمال کاهش نرخ بهره در نشست ماه جولای 85 درصد ارزیابی شده است.

تقویت ارزش دلار که روز دوشنبه ارزش آن به نزدیکی بالاترین رقم دو هفته گذشته رسید، تاثیری منفی بر قیمت طلا داشته است. ارزش دلار تحت تاثیر آمارهای مثبت از بازار خرده فروشی آمریکا بالا رفته است.

در همین حال، دفتر نمایندگی تجاری امریکا روز دوشنبه قرار است به مدت 7 روز نظرات خرده فروشان، تولید کنندگان و سایر فعالان اقتصادی آمریکا را در مورد طرح جدید ترامپ برای وضع تعرفه علیه 300 میلیارد دلار کالای چینی جویا شود.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …