دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا امروز

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶ درصد افزایش به ۱۴۱۱ دلار و ۶۷ سنت رسید.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که تشدید دوباره تنش های تجاری بین آمریکا و چین، نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهان و احتمال کاهش نرخ بهره موجب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز با افزایش مواجه بود و در مسیر ثبت رشد هفتگی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.6 درصد افزایش به 1411 دلار و 67 سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود 0.9 درصد افزایش یافته است. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.3 درصد افزایش به 1411 دلار و 30 سنت رسید.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار طلا در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: «ما شاهد افت محدود ارزش دلار، تنش ها در خاورمیانه و شدت گرفتن دو باره تنش های تجاری بین آمریکا و چین هستیم که همگی عواملی به سودقیمت طلا هستند.»

جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو روز پنجشنبه با اشاره به تاثیر اختلافات تجاری و کندی رشد اقتصادی بر میزان سرمایه گذاری های تجاری تلویحا از کاهش نرخ بهره در نشست بعدی بانک مرکزی آمریکا خبر داد.

در همین حال، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته چین به تعهداتی که در زمینه خرید محصولات کشاورزی از آمریکا داده بود پایبند نبوده است.

اختلافات تجاری تاثیرات خود را بر بازارهای جهانی گذاشته و موجب نگرانی از کندتر شدن رشد اقتصادی گشته است. آمارهای ضعیف منتشر شده از اقتصاد سنگاپور جدیدترین نشانه از تاثیر منفی جنگ تجاری بر اقتصاد جهان است.

سرمایه گذاران اکنون در انتظار آمارهای تجاری چین در روز جمعه هستند تا ببینند جنگ تجاری چه بر سر دومین اقتصاد بزرگ جهان آورده است. انتظار می رود رشد اقتصادی چین به پایین ترین میزان در طی حداقل 27 سال گذشته رسیده باشد.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …