چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا امروز

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۱۵ دلار و ۱۹ سنت رسید.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمارهای مربوط به خرده فروشی در آمریکا هستند که می تواند نشان دهنده میزان سلامت اقتصاد این کشور باشد و در حالی که نگرانی ها از افت رشد اقتصاد جهانی ادامه دارد، قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1415 دلار و 19 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد رشد به 1416 دلار و 60 سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «فکر نمی کنم آمارهای خرده فروشی آمریکا تفاوت زیادی در بازار ایجاد کند، زیرا فعلا تمرکز اصلی روی روایتی است که فدرال رزرو از وضعیت اقتصادی ارائه می کند.»

بر اساس برآورد اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز، آمارهای اقتصادی آمریکا که اواخر امروز منتشر خواهد شد احتمالا نشان خواهد داد که میزان خرده فروشی 0.1 درصد افزایش یافته است.

در همین حال، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز نسبتا بدون تغییر بود، زیرا احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر ماه جاری میلادی مانع از رشد ارزش دلار شده است. بازارها انتظار دارند فدرال رزرو در نشست پایان ماه جاری 25 واحد نرخ بهره را کاهش دهد.

ماه گذشته و به دلیل احتمال کاهش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی مهم جهان و نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی قیمت طلا برای اولین با در طی 6 سال گذشته به 1438 دلار و 63 سنت رسید.

در آستانه انتشار آمارهای بخش خرده فروشی آمریکا، نشانه هایی از بهبود وضعیت اقتصادی در آمریکا از جمله آمارهای قوی از بازار کار آمریکا موجب شده تا میزان سوددهی اوراق قرضه بلندمدت افزایش یابد.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …