پنجشنبه , ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا-۱۳۹۸/۰۵/۱۸

قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد افزایش به ۱۵۰۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، در حالی که تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و چین و نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی موجب علاقمندی سرمایه گذاران به حضور در بهشت های امن سرمایه گذاری شده است، قیمت طلا امروز به بالای 1500 دلار رسید و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی از آوریل 2016 تاکنون قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد افزایش به 1507 دلار و 20 سنت رسید. اوایل هفته جاری قیمت فلز زرد برای اولین بار از آوریل 2013 از مرز 1500 دلار عبور کرد.

قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون 4.6 درصد رشد داشته و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی در طی بیش از 3 سال گذشته قرار دارد. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.6 درصد افزایش به 1519 دلار رسید.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار طلا در موسسه ای ان زد این باره گفت: «تنش های تجاری پیش آمده عامل اصلی رشد قیمت فلز زرد در هفته جاری بوده است… ما همچنان معتقدیم که به دلیل جنگ تجاری بازار روی کاهش بیشتر نرخ بهره حساب باز کرده است که می تواند موجب افزایش سرمایه گذاری در بازار طلا شود.»

تنش های تجاری و اتخاذ سیاست پولی انبساطی از سوی بانک های مرکزی جهان به دلیل نگرانی از کند شدن رشد اقتصادی موجب شده تا قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از 17 درصد و در طی هفته اخیر بیش از 100 دلار افزایش یابد.

جدیدترین خبر از جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان اینکه بر اساس یک گزارش رسانه ای، واشنگتن تصمیم گیری در مورد اعطای مجوز به شرکت های آمریکایی جهت ادامه همکاری با شرکت هوآوی چین را به تعویق انداخته است. ترامپ دیروز بار دیگر از ارزش بالای دلار آمریکا ابراز ناخرسندی کرد و گفت، نرخ بهره ای که فدرال رزرو اعمال کرده در حال لطمه زدن به تولید کنندگان آمریکایی است.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …