چهارشنبه , ۲ آذر ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد افزایش به ۱۴۱۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا در اواخر این هفته که احتمالا منجر به کاهش نرخ بهره در این کشور خواهد شد، قیمت طلا امروز تغییر اندکی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.02 درصد افزایش به 1419 دلار و 10 سنت رسید. قیمت طلادر جلسه گذشته و تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا حدود نیم درصد کاهش یافته بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.04 درصد کاهش به 1431 دلار و 60 سنت رسید.

کونال شاه، رئیس بخش تحقیقات موسسه نیرمال بنگ کامادیتیز در هند گفت: «این هفته ما نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو را در پیش داریم و تصمیم احتمالی به کاهش نرخ بهره منجر به افت ارزش دلار و رشد نسبی قیمت طلا خواهد شد.»

انتظار می رود فدرال رزرو در نشست روزهای 30 و 31 جولای، نرخ بهره را حداقل به میزان 25 واحد کاهش دهد. سرمایه گذاران همچنان به دنبال سرنخ هایی از کاهش احتمالی بیشتر نرخ بهره هستند.

در همین حال، مذاکرات تجاری آمریکا و چین که این هفته قرار است برای اولین بار از زمان شکست مذاکرات در ماه می در شهر، شانگهای، پایتخت تجاری چین برگزار شود. هلن لائو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «اگر مذاکرات همچنان به درازا بکشد، تاثیر منفی ای بر اقتصاد جهانی خواهد داشت. باید انتظار داشت که سیاست های انبساطی بیشتری نه تنها از سوی بناک مرکزی آمریکا بلکه از سوی دیگر بانک های مرکزی جهان به اجرا گذاشته شود.»

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با 0.14 درصد کاهش به 818.14 تن رسید. به گفته تحلیلگر فنی رویترز، به نظر می رسد که قیمت طلا در سطح 1412 تا 1427 دلار به توازن رسیده است.

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی معامله اونس طلا

نقاط کلیدی معامله طلا ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ | سیگنال خرید و فروش اونس طلا

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی طلا XAUUSD در روز  ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت …