چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱
تحلیل بازار جهانی نفت

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ | قیمت نفت دوباره افزایشی شد

قیمت نفت برنت امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۵۲ سنت رسید

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، پس از آنکه عربستان اعلام کرد که اوپک و روسیه احتمالا توافق کاهش تولید را تمدید خواهند کرد و در حالی که آمریکا از تهدید خود مبنی بر وضع تعرفه بر کالاهای مکزکی عقب نشینی کرده است، قیمت نفت روز دوشنبه افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 23 سنت معادل 0.4 درصد افزایش به 63 دلار و 52 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 30 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 54 دلار و 29 سنت رسید.

تجار گفتند، عامل اصلی رشد قیمت نفت اظهارات روز جمعه مقامات سعودی بوده که گفتند اوپک و متحدانش در آستانه توافق بر سر تمدید کاهش تولید قرار دارند.

هان تان، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «پس از آنکه وزیر انرژی عربستان ابراز اطمینان کرد که اوپک و متحدانش توافق کاهش تولید را برای نیمه دوم سال تمدید خواهند کرد… قیمت نفت برنت همچنان در حال افزایش است.»

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و چند کشور دیگر از جمله روسیه از ابتدای سال جاری میلادی اقدام به محدود کردن تولید نفت خود کرده است.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت، تقویت شاخص ها در بازارهای بورس نیز در رشد قیمت نفت موثر بوده است.

وی افزود: «در حالی که تنش های تجاری بین آمریکا و مکزیک فروکش کرده و انتظار نمی رود شوک منفی ای در نشست آخر این هفته گروه 20 به بازارها وارد شود… قیمت نفت شاهد افزایش بوده است و این روند افزایشی ادامه خواهد داشت.»

پس از توافق آمریکا و مکزیک برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی از آمریکای لاتین به خام آمریکا که موجب منتفی شدن افزایش تعرفه علیه کالاهای مکزیکی شد، ارزش سهام در بازارهای بورس جهان شاهد رشد بوده است.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲۹جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی …