جمعه , ۴ آذر ۱۴۰۱
تحلیل بازار جهانی نفت

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۸

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۶۰ دلار و ۷۸ سنت رسید.

به گزارش افیکس کاربه نقل از رویترز، پس از مشاهده شواهد بیشتری که حکایت از افت رشد اقتصاد جهانی تحت تاثیر تنش های تجاری میان آمریکا و چین دارد قیمت نفت امروز برای دومین جلسه متوالی کاهش داشت، اما به دلیل تداوم تنش ها در منطقه خاورمیانه افت قیمت ناچیز بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 16 سنت معادل 0.3 درصد کاهش به 60 دلار و 78 سنت رسید. قیمت نفت برنت در جلسه گذشته به دلیل نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی 1.7 درصد کاهش یافته بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز 1.1 درصد افت کرده بود، امروز با 12 سنت معادل 0.2 درصد افت به 51 دلار و 92 سنت رسید.

فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد، رشد تجارت در این ایالت در ماه جاری میلادی به پایین ترین رقم خود در طی بیش از 2 سال و نیم گذشته رسیده که نشان دهنده افت ناگهانی در فعالیت های تجاری این منطقه از آمریکاست.

احساس حاکم بر فعالان تجاری همزمان با تنش های تجاری بین آمریکا و چین و بروز نشانه هایی از افزایش بیکاری در آمریکا تضعیف شده است.

استفن اینز، تحیلگر بازار نفت در بانکوک گفت: «بازار نفت به شدت نیازمند آمارهای قوی از وضعیت اقتصادی است تا از این روند کاهشی خلاص شود.» قیمت جهانی نفت از اواخر ماه آوریل تاکنون حدود 20 درصد کاهش یافته که عواملی همچون جنگ تجاری و آمارهای منفی اقتصادی در این کاهش دخیل بوده اند.

دونالد ترامپ و شی جینپینگ، روسای جمهور آمریکا و چین ممکن است اواخر ماه جاری میلادی در ژاپن با یکدیگر دیدار کنند. ترامپ گفته وی در حاشیه نشست گروه 20 با شی جیپینگ دیدار خواهد داشت، اما طرف چینی هنوز این دیدار را تایید نکرده است.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲۹جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی …