چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱

موافقت ملکه انگلیس با تعلیق پارلمان

مجله افیکس کار: ملکه الیزابت دوم طی حکمی با درخواست دولت نخست‌وزیر انگلیس برای تعلیق پارلمان این کشور موافقت کرد.

آخرین اخبار اقتصادی جهان – اقتصاد سیاسی

به گزارش مجله افیکس کار، به نقل از یورو نیوز، به این ترتیب فعالیت پارلمان انگلیس از اوایل سپتامبر تا ۱۴ اکتبر، دقیقا پیش از فرارسیدن مهلت بریگزیت، به حالت تعلیق در خواهد آمد.

بوریس جانسون امروز (چهارشنبه) از ملکه این کشور درخواست کرده بود تا با تعلیق فعالیت پارلمان موافقت کند. نخست‌وزیر انگلیس که از موافقان خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، با این تصمیم بحث‌برانگیز در تلاش است فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقی‌مانده تا پایان مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند؛ هرچند وی دلیل رسمی برای ارائه چنین طرحی را «کمک به احزاب انگلیس برای برگزاری بی‌دغدغه کنگره‌های سالانه آن‌ها» عنوان کرده است.

تعطیلات تابستانی پارلمان انگلیس هفته آینده به پایان می‌رسد و مهلت اتحادیه اروپا به انگلیس برای بریگزیت روز ۳۱ اکتبر تمام خواهد شد. در نتیجه نمایندگان مخالف دولت برای تغییر مسیر بریگزیت تنها حدود دو هفته زمان خواهند داشت.

بر اساس بیانیه دربار سلطنتی انگلیس، پارلمان این کشور در روزی بین ۹ و ۱۲ سپتامبر تعطیل خواهد شد که این تعطیلی تا ۱۴ اکتبر ادامه خواهد داشت.

در این بیانیه آمده است: بر اساس فرمان صادره از سوی ملکه، پارلمان نباید در روزی زودتر از دوشنبه، ۹ سپتامبر و دیرتر از پنج‌شنبه، ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹ تعطیل شود و این تعطیلی تا روز دوشنبه ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر پیشتر در روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که احزاب مخالف دولت اعم از کارگر، ملی اسکاتلند، لیبرال دموکرات‌ها، حزب سبز و گروه نمایندگان مستقل برای جلوگیری از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا به توافق رسیده‌اند و قصد دارند با تصویب قانون یا استیضاح دولت مانع از اجرای طرح بریگزیت بدون توافق شوند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با انتشار توییتی کار کوربین در استیضاح نخست‌وزیر را «بسیار سخت» خواند. ترامپ اضافه کرد، بوریس جانسون دقیقا همان فردی است که انگلیس به دنبالش بوده است و ثابت خواهد کرد مرد بزرگی است./ایسنا

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲۹جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی …