سه شنبه , ۱ آذر ۱۴۰۱

نرخ بیکاری انگلیس در پایین‌ترین سطح

نرخ بیکاری انگلیس به ۳.۸ درصد کاهش یافت.

به گزارش افیکس کار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا پایان ماه می‌نرخ بیکاری انگلیس به ۳.۸ درصد کاهش پیدا کرده است که پایین‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور در طول ۴۴ سال اخیر است. طی این مدت متوسط دستمزد پرداختی به کارکنان انگلیسی با ۳.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵۳۶ پوند در هفته رسیده است که ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ پیش بینی شده توسط کارشناسان بوده است.

بیشترین افزایش دستمزدها مربوط به خدمات مالی با ۴ درصد، بخش دولتی با ۳.۶ درصد و خدمات با ۳.۵ درصد بوده است.

استفان کلارک، کارشناس مسائل اقتصادی در مؤسسه “فاندیشن رزولوشن” گفت: بازار کار انگلیس نسبت به افزایش تنش‌های اقتصادی در این کشور بی اعتنا بوده است. آن چه از داده‌های مرکز آمار استنباط می‌کنیم این است که نرخ بیکاری زنان به پایین‌ترین سطح خود از سال ۱۹۷۱ رسیده است بدون آن که در سطح دستمزدها تغییری ایجاد شود.

طی این مدت شمار بیکاران با ۵۱ هزار نفر کاهش به ۱.۲۹ میلیون نفر رسیده و شمار افراد شاغل با ۲۸ هزار نفر افزایش به ۳۲.۷۵ میلیون نفر رسیده است.

متوسط نرخ بیکاری در انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و کمترین نرخ ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۷۳ با ۳.۴ درصد بوده است.

از ۸.۵۵ میلیون انگلیسی که در بازار کار این کشور هیچ گونه فعالیتی ندارند، ۳.۲۹ میلیون نفر مرد و ۵.۲۶ میلیون نفر زن هستند. نرخ عدم فعالیت اقتصادی در شرایطی به ۲۰.۷ درصد رسیده است که پایین‌ترین نرخ از زمان ثبت این آمار در سال ۱۹۷۱ محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …