سه شنبه , ۱ آذر ۱۴۰۱

نرخ رشد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا کاهش می‌یابد

بانک مرکزی آلمان پیش بینی خود از رشد اقتصادی این کشور را کاهش داد.

به نقل از رویترز، بانک مرکزی آلمان در گزارش جدید خود از وضعیت اقتصادی این کشور با اشاره به تقاضای ضعیف داخلی و پایین بودن سطح سرمایه‌گذاری‌ها در کنار تورم پایین پیش بینی کرد که نرخ رشد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال جاری کماکان در سطح پایینی باقی بماند.

اقتصاد آلمان که در سه ماهه سوم سال گذشته رشد منفی و در سه ماهه پایانی سال گذشته رشد صفر را تجربه کرده بود، برای بازگشتن به رشد پایدار سال‌های قبل با مشکلات زیادی مواجه شده است. با این حال رشد اقتصاد آلمان برای نهمین سال متوالی مثبت بوده و انتظار می‌رود امسال آلمانی‌ها ۱۰ سال رشد مثبت اقتصادی را جشن بگیرند.

پیش از بانک مرکزی آلمان، کمیسیون اروپا با بیان این که جنگ تجاری و کاهش تقاضای چین برای واردات محصولات آلمانی باعث ایجاد تنگناهای جدیدی در اقتصاد آلمان خواهد شد، رشد امسال بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را تنها ۰.۵ درصد پیش بینی کرد.

بوندس بانک که در ماه دسامبر رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ را ۱.۶ درصد پیش بینی کرده بود در گزارش خود این نرخ را به ۱.۲ درصد کاهش داده است. این بانک با اعلام این که چرخه رشد اقتصادی آلمان در حال حاضر آهسته شده است از افزایش آهنگ رشد اقتصادی این کشور از سه ماهه سوم امسال خبر داد. تورم آلمان نیز برای امسال ۱.۴ درصد پیش بینی شده است که پایین‌تر از ۱.۸ درصد هدف گذاری شده توسط دولت و تورم ۲ درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی اروپا خواهد بود.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …